Jackaas u skopje
Jackaas u skopje
deni pismo do redakcijata na on net od strana na idninata na makedonskoto kaskaderstvo Здраво! Јас сум Драган Маркоски. Долго верме ја посетувам веб странава и морам да признаам дека највеке ми се свига од сите веб странаи во Македонија а мислам дека е и најпосетувана. Да скратам. Имам снимано неколку видео клипови слични како оние од Jakkas од МТВ. Клиповиве се аматерски снимани ама многу се смешни и интересни. Досега, не се никаде пуштени и ги нема гледано никој освем мојте поблиски приатели. Да ти опишам од прилика за какви клипови се работи. -првите неколку се скокање во грмушки. Се залетувам се качувам на стол и скокам во грмушка со цел залет на глава. Потоа мојот другар скока со цела сила и пага од другата страна на грмушката, потоа повторно ја со салто пагам и се заглавувам во грмушка. Потоа со точак се лупаме со полна брзина во грмушките. Ова е снимано во гимназијата Кочо Рацин во ѓорче. Потоа имам снимано уште неколку во дома во стан како приателот скока качен од фотелја, на даска за пеглање која се затвора и паѓа доле на земја. Тука има уште неколку мали како удирање на куфер со глава итн. Последниот клип кој е најдугачок е вака: Правиме смеса од разни работи како на пр. Шекер, брешно, сол, пиво, кечап и мајонез, густи сок, вода, јајца. Го пробуваме со лажица и се разбира го повраќаме во спремниот сад што е до нас. Од прилика тоа е тоа. Ако сте заинтересирани можете да ми ја дадете вашата адреса на дирекцијата (каде се наоЃате) јас да го донесам овој матријал да го погледнете па ако е така како што очекувате да го презентирате на вашата веб страна. Ако имате можности, мене целта со ова ми беше да снимаме нови клипови заедно со вас и да има посебна рубрика на вашата веб страна (како на пр. Трендоленд; Трн итн.) каде Што ке си одат секоја недела нови и нови клипови. Се надевам дека ке ми одговорите на мојов маил Благодарам Одговор од 'дирекцијата': Одма да си престанал! Да собереш пари и на твоите да им купиш нова даска за пеглање. И кофер. Грмушка не мора.
kopacot Cemerikic e nepopravliv Luster vo dvizenje :)))
Angelaris taka ke da e krume [:D]
ozonce uuuu dolu buljashite :)) Hero of the day Па како што би рекле во исочна Африка: harambee! http://www.negotino.org.mk
Thunder from down under nemozam i jas HTTP 403.6 - Forbidden: IP address rejected To be born Macedonian it is a privilege
Causesku Симнав јас две. Искрено.......евтина емитација на....Jackass :) Aко сакате..да ги симнам јас...и да ви ги пратам на ирц? Бива? Мука Му Е!---> [img]http://smilies.sofrayt.com/1/i0/wc.gif[/img]
Strelec leleee...:) HAHAHA...:))) nenormalen svet...:)))))))
Causesku Материјалите се доставени. Еве го линкот.----->http://on.net.mk/default.asp?id=406 Јас лично не симнав ништо , пошто немав време....али може да се интересни [img]http://smilies.sofrayt.com/1/a0/rottease.gif[/img]
deni jas nemozam , neznam so e fintata
OooOo Buljashite od on.net stavile ban na americhki i kanadski IP za download. Da ne im go jadat bandwidth-ot verovatno. OooOo [img]http://www.gajbapivo.com/jamaica.gif[/img] ... and justice for all
sapeski
quote:
Originally posted by OooOo
Buljashite od on.net stavile ban na americhki i kanadski IP za download. Da ne im go jadat bandwidth-ot verovatno. OooOo [img]http://www.gajbapivo.com/jamaica.gif[/img] ... and justice for all
nie ne gi diskriminirame surferite od severna amerika. nie gi banirame za download site surferi nadvor od makedonija. sekoe dobro, urednikot -----Original Message----- From: ****@mt.net.mk [mailto:****@mt.net.mk] Sent: Tuesday, January 20, 2004 7:19 AM To: [email protected] Subject: Prasanje Importance: High Bi sakal da ve zaprasam, zosto se banirani Amerikanskite i Kanadskite ISP za download od vasata adresa? (*.wma, *.mp3, *.mpg). Odnapred blagodaram na odgovorenoto prasanje. Andronik Sapeski
OooOo Chemerikich sux :)