Пандев добива конкуренција
Пандев добива конкуренција
a-pin-dim Пандев добива конкуренција, Дино Баџо потпиша за Анкона Поранешниот фудбалер на Парма и репрезентативец на Италија, Дино Баџо до крајот на сезоната како позајмен фудбалер ќе настапува за Анкона. Овој 32-годишен фудбалер на Лацио, минатата сезона играше како позајмен фудбалер во англискиот премиерлигаш Блекбурн, но не успеа да избори место во првиот тим. Анкона, каде што игра и нашиот интернационалец Горан Пандев, нема ниту една победа сезонава и има само пет бода од 17 натпревари.
NARCIS` Dedo e vejke Badzo nasiov ke go iskine.