Bravo Kometal
Bravo Kometal
Rommel- РЕАКЦИЈА НА ЗДРУЖЕНИЕТО НА ФОТОРЕПОРТЕРИТЕ НА МАКЕДОНИЈА "Извинување или бојкот на мечевите на Кометал" Здружението на фоторепортерите на Македонија по пат на јавно соопштение остро реагираше на пропустите во организацијата на мечот од Лигата на шампионите, Кометал Ѓорче Петров-Хипо, кога група фоторепортери од повеќе македонски и странски медиуми грубо беа оневозможени да ја извршат својата професионална задача. - Полицијата по наредба на организаторот на мечот не им дозволи на фоторепортерите да влезат во салата, за потоа грубо да ги отстрани од просторот пред неа, а со примена на сила го исфрли нашиот колега Роберт Спасовски од салата. Згрозени од ваквиот непрофесионален однос на РК Кометал ЃП и од нецивилизацискиот однос на полицијата протестираме и бараме јавно извинување од организаторите или, во спротивно, ќе ги бојкотираме сите натамошни натпревари на клубот - се вели, меѓу другото, во соопштението.
StormAngel I koj imal pravo[?][}:)]
јузер сигурно он, или не сум сигурен али он ќе да е
јузер By the way, станав тазе член, 100-ка хахахаха
јузер и затоа тука ја прославив, во делот за Останати спортови, зашто таму се најдов случајно после исцрпувачкиот карлинг натпревар Македонија-Косово