Zlatna Buba Mara na popularnosta
Zlatna Buba Mara na popularnosta
melpomena БУБА МАРА ГИ ПОЗЛАТИ НАЈПОПУЛАРНИТЕ Завчера вечер, по седми пат, радио "буба мара" ги позлати најпопуларните. Изненадувања, овации, досетките на Тони Михајловски, најава од Бранка Станковска... "Фор плеј" и за загревање, и буба марата полетува. Каролина е вистинска принцеза, до неа седи нејзиниот белградски принц, Михајло Ражњатовиќ, кој воодушевено ракоплеска и и помага со четирите статуетки: за нај пејачка, концерт, албум и спот. Искрени аплаузи за време на нејзиниот настап. "Љубовта е моја религија", и како сосема случајно со неа на сцената е нај текстописецот Владо Јаневски. Дуетот предизвика вресоци, а Владо Јаневски и овој пат успеја да ја шокира својата публика. Овациите се тука и за уште еден фантастичен дует. Нашата најголема sвезда Тоше и Аки Рахимовски со најголемиот хит на "Парни ваљак", "Јесен у мени". Изненадувањата тргнаа... Странецот во ноќта- Масимо Савиќ, по долго време во Скопје, и рок легендата Дадо Топиќ, како награден за песната за "Македонија", што ја исполни заедно со Аки и Гарабет Тавитјан на тапани. Премиера на "Пурпурни дождови" на Калиопи и Васил со богат настап и екстравагантен стајлинг. Наградите течат. Дени-Антена 5 радио водител, Весна Петрушевска-Тренковски -тв водителка, "НЗС" и 1+2, тв емисии, "М2- потрага по соsвездие" тв проект... Елена во живо ни ја донесува "Ден и ноќ", Коки и Зоран Џорлев не изненадуваат со виолина-дуото. Настапот на "Морал" и темперементот на Влатко ја живнува целата Унверзална, а Жаклина Стевковска ја разигрува публиката со имитација на Елвис. Бени и "Нон стоп" како нај група го држат добриот ритам. Наградата за животно дело е за Димитар Масевски. Како најава за него, Тамара во свој стил ни донесе делчиња од неговите најголеми хитови, од "Никола, Никола", до "За многу години македонци". За крај Тамара ја промовира новата верзија на "Молчи, молчи", дело на младиот Масевски. Уште еден вресок за Тоше како навивање за успех на Евровизија, и буба марата одлетува... М.Џаровска prevzemeno od vest
GoDsHaNd Pomina zlatna bubamara????
n/a ne
sfetle shto be ne:) vo sredata bese...a vecher kje ima snimka na kanal 5,vo 20:15 mislam.. pozdrav
DJ_SHEMA Chinam toa bil ubav nastan [:(]
melpomena Bogami ovaa godina bajagi se potrudile da napravat neshto spektakularno. A i kako shto chitav kartite bile za pomalku od eden den prodadeni.
Thief Јас имам впечаток дека Ранко цела година „као држи“ радио, а се‘ му се сведува на манифестацијава! Нејсе! Јас лично имам резерва кон манифестации кои успеаја на сите да им доделат награди, да се искараат со А1 и со АЦо Кабранов, па сега пак со тој Ацо да соработуваат во Канал 5... Што знам...мене не ми се допаѓаат таквите тројни игри... не сум навикнат на нив! Или, прашањето би било: кој и доделува овие награди?! Не знам годинава, ама претходните немаше никакво јавно гласање, а богами не се вадеа ни на некаква т.н. академија (поправете ме ако грешам). Лично, оваа манифестација отсекогаш ми била сомнителна и никогаш не сум ја ценел, дури и ми била најмал показател во однос на другите слични! Можеби грешам и можеби сум субјективен од непознати причини, но имам некое такво чувство...
melpomena A kazhi mi dali bilo koja manifestacija u MK ne e somnitelna?:)))
Thief И тоа си во право! Се‘ кај нас е сомнително, овде барем го гледаме Тони Михајловски кога се глупира! [:D]
n/a Ovaa zlatno srebrena bubamara bi trebalo da se ukine --- stetno e za mentalnoto zdravje na mladinata. (starive vise se poremeteni) Tolku pateticno izgledaat da sram mi e da gi gledam. No mislam deka nasata maskota Bejbi sakale ili ne , vnesuva vo nasite zivoti ako ne kvalitet togas seir i sprdanje.