"Рибља чорба" утревечер на Скопски саем
"Рибља чорба" утревечер на Скопски саем
melpomena "Рибља чорба" утревечер на Скопски саем Утре вечер во петата хала на Скопски саем ќе се одржи концертот на српската легендарна група "Рибља чорба". Концертот почнува во 20 часот и ќе претставува можност публиката во живо да ги слушне сите досегашни хитови на "Рибља чорба" , но и промотивно песните од нивниот нов албум "Овде". Организатор на концертот е "Авалон" продукција. www.vest.com.mk p.s. Thief kje idesh?[;)]
melpomena Ima kaj komshikata:P
StormAngel Nekoj da mi pozajmi 1000 denari,ke mu vratam so dupla kamata i baska toa ke mu bidam blagodaren za cel zivot.Anyone.[;)] Lele,moram da najdam pari i da idam na ova ili nisto...
melpomena 1000 denari e karta?
StormAngel So se patni trosoci od moeto selo do Skopje.[:)]Karta e negde 400-500 denari mi se cini.
Thief
quote:
Originally posted by melpomena
Ti pak idi kaj mene u Skopje, prazen e stanot (zemi si nekoj(a) so tebe:)))
Клучот ќе ми го пратиш по ДЦЦ или како атачмент на маил? [:D]
OooOo Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr _)*($@)_!@*_#!+_*@+_!(@~^*(^!@*(^#(!@&$!@%@)&$#)Q
StormAngel Izdrzi![:D] Frustracija do maksimum...Corba vo Skopje...a OooOo ne moze da gi sledi.Haos!
Thief Мимиииии... не, нема да одам! [:(] За жал! Јас би одел, ама ај да ги убедам моиве дома... не сакаат... значи и да одам, не можам после никако да се вратам! [:(] А, знаеш дека после Балашевиќ, Чорба ми е на втора место! Го имам албумот веднаш штом излезе... пред Нова Година мислам дека беше... Да беше овде, ќе одевме заедно?! [:)] И, не се враќав дома вечерта, ќе дојдев кај тебе у СКопје! [:D][:D][:D]
melpomena Ti pak idi kaj mene u Skopje, prazen e stanot (zemi si nekoj(a) so tebe:)))
OooOo Still grrrrrrrrrrrrrrrrrrr )_*(#_!*@_()@&(*^#)&!$)_@#)!(&$()&!@()$
melpomena neka ti gi donese nekoj u Toronto de:) Proshla nedela brat mi beshe na Divlje Jagode u Picaso:)))
StormAngel Ke se tesam so toa sto ke gi slusam na pc.[:(]
Thief Не ме знае, нема да ми го даде! [:D] Плус тоа, срам ми е... знаеш дека сум срамлија... [;)] Туку, мина концертов... ај, да видиме кој бил да ни пренесе импресии... Ех, колку ми е криво што не бев! [:(] Балашевиќ, Чорба и една пејачка - никогаш не се пропуштаат!
melpomena Концертот на "Рибља Чорба" на МС Задутре, на скопската "Макспот" телевизија", во 20 часот, ќе ја погледнеме ексклузивната снимка од скорешниот концерт на "Рибља Чорба" во СРЦ Кале. Бора Ѓорѓевиќ и неговиот бенд минатиот месец во Скопје концертно го промовираа новиот албум "Овде", и направија одлична журка за скопјани. www.vest.com.mk
OooOo and grrrrrrrrrrrrrrr +_(#_!*#&!)(&*@!@*(!^@(!&$)(& !@&*$%!@^(