Симон Трпчевски
Симон Трпчевски
јузер Во ВИКЕНД(Дневник) ги има Симон и Ана Зафирова како учеле заедно и такамунатаму... и се сетив на една песна на Симон од Златно славејче која одеше вака: Мечката волкот, (остатокот останува на вас)
GoDsHaNd Jas iam peeno be:)
melpomena Mozhe u pomladite generacii, jas sum od postarite:))))
OooOo kolku stara? .. so baba mi da ne imash peeno?
melpomena Ne tolku, ama garant nekoja uspavanka od baba ti imam "prepeano". KOga peev jas, peevme za kukli, za mechinja, zajchinja, za tatkovinata:), za TITO... sea samo za ljubov peat ushte od 4-5 godini:P
јузер е шо можит да јајт лисицата --> кокошката, кокошката пченичката, недалеку од селото, а близу до патот, крај една воденичка
GoDsHaNd Jas ne se sekjavam ama meckata poznata mi e...
melpomena Aman be user kaj gi vadish pesnive. Inaku ja imam peeno so Simon na Sharam Baram, pesnata beshe: "...Kraj edna vodenichka...":))))))
Thief Мечката, волкот волкот, лисицата, лисицата, (не знам што) (ми фали стих...) крај една воденичка... Ја знам песната како оди... и музика, и се‘, ама текстов никако да се сетам. Ај, ќе барам по касети од Златно Славејче! [:D] Мими, да се фалам дека познавам една што настапувала со Симон у Шарам Барам (сега ми текна дека ми се пофали еднаш!). Имам моќни и поознати пријатели! Јееееес! [;)][:D][:p]
јузер а убедливо најголем хит од Златно славејче ми е следнава песна: вчера загубив ден, а денес загубив час, но не знам, не знам зошто, толку сум тажна јас, (рефрен) Шал мама пак ќе ми сплете, За другото тато ќе плати, Но времето што сум го губела (по форуми), Кој може да ми го врати
melpomena Aman be user, i ti da ne si peel na Zlatno Slavejche :P
јузер и Црвенкапа ја мешаат со Црвенковски :)
GoDsHaNd Jas ne peev za ljubov, ja za sex za vreme na zmurki peev:)))
DJ_SHEMA
quote:
Originally posted by јузер
и Црвенкапа ја мешаат со Црвенковски :)
da, toj glumi volkot. Ubedlivo najdobra pesna na zlatno slavechje Si bil eden car...
јузер
quote:
Si bil eden car...
Golem, a mal Capal vo kal Koga bil mal...