кој ќе биде новиот европски шампион?
кој ќе биде новиот европски шампион?
јузер Со оглед на тоа дека најголемите фаворити разочараа, и ова гласање ќе покаже дека тој тим што ќе има најмалку гласови, тој ќе биде новиот шампион [:)]
OooOo crno beli naravno :)
Christian Chelsea[8D]
Ceki Go nema Real Madrid [:(] onda neka e chelsea
StormAngel Lele znaci kolku sme ekstremno desni ili levi...a nikoj ne glasal za Porto i La Coruna.Aj razmislete malku.[;)]
OooOo pa ni ti ne si glasal za niv :)
StormAngel A be ne rekov toa,mene Chelsea mi e favorit za inat na Arsenal,ama vikam epten SMEsigurni deka bas tie ke pobedat.Ja mislam Chelsea ti Monako.[:D]
a-pin-dim jas kazav deka Monako ovaa godina ke bide shampion..... koga mozese Deportivo da go pobedi so 8 : 0 znaci sve e kazano!
OooOo kakvo monako be :) Vardar kje tepa garant!
Strelec Nema shansi Vardar!!! Treba malku poobjektivno da gi gledas rabotite!
StormAngel
quote:
Originally posted by a-pin-dim
jas kazav deka Monako ovaa godina ke bide shampion..... koga mozese Deportivo da go pobedi so 8 : 0 znaci sve e kazano!
Mala ispravka...8:3 bese rezultatot ama nema vrska,malku se tri golovi.[:D]
a-pin-dim ЛИГА НА ШАМПИОНИ - 1/4-ФИНАЛЕ "Кралевите" потчинети во Монако Тренерот на Челзи, Клаудио Раниери, изјави дека повеќе би сакал да го добиеше Реал во полуфиналето. [img]http://www.vest.com.mk/images/{2AE4D502-227B-4F66-95E6-0088082E8FBC}_zili.jpg=2.jpg[/img] Фаворитот број еден за освојување на Лигата на шампионите, Реал Мадрид, е елиминиран уште во четвртфиналето од Монако, слично на 1998 година, кога истата судбина го снајде Манчестер јунајтед. Тогаш, на "црвените ѓаволи" им пресуди Давид Трезеге, а овојпат во неговата улога се најде Лидовик Жили, со сесрдна подршка на Фернандо Мориентес, кој сезонава игра како позајмен играч токму од Реал. Уште еден од фаворитите, Арсенал, ја заврши својата европска одисеја по поразот во реваншот на својот "Хајбери" од нивниот градски ривал Челзи. И двата натпревари започнаа "според планот" - со водство на екипите, кои многумина веќе ги видоа во полуфиналето, но нивните противници успеа да направат изненадувачки пресврти. Тренерот на Челзи, Клаудио Раниери, изјави дека повеќе би сакал да го добиеше Реал во полуфиналето. - Пласманот на Монако во полуфиналето не е добра вест, бидејќи го познавам Реал одлично. Сум имал многу натпревари против нив и знам се за тимот. Французите докажаа дека се добра екипа, со одлични играчи и тренер, а исто така имаат и добар кондиционен тренер, беа зборовите на Италијанецот, кој смета дека не може да биде отпуштен по овој успех. Пред пресметката со "топчиите", англиските медиуми предвидуваа дека Раниери ќе си замине од клупата на Челзи по завршување на сезоната. Сопственикот на лондонскиот клуб, Роман Абрамович, вели дека "сините" покажале "руски" карактер - издржале по водството на домашните, се бореле и на крајот победиле. Сепак, во екипата немаше ниту еден Русин, а двата гола беа дело на Англичани. Тренерот на Монако, Дидје Дешамп, кој како играч имаше успешни настапи во ЛШ со екипата на Јувентус, рече дека цело време знаел дека неговиот тим ќе се пласира меѓу најдобрите четири на континентот. - Ова беше една од најдобрите игри на мојот тим. Играчите ги надминаа своите можности и психички и физички. Мадриѓаните дојдоа мислејќи дека веќе ја завршиле работата. Но, тоа е фудбалот, изјави Дешамп. Херој на вечерта: Лидовик Жили Десното крило на Монако, Лидовик Жили (27), против "кралевите" го одигра натпреварот на својот живот, постигнувајќи два гола, кои го однесоа во неговиот тим во полуфиналето. Ова е негова шеста сезона во дресот на "кнезовите", каде дојде од Лион во 1998 година. Досега има и осум настапи за француската репрезентација. Уште пред одличните настапи во ЛШ сезонава, Французинот беше цел на најбогатите европски клубови, но сега е речиси сигурно дека летово ќе биде една од sвездите на трансфер-пазарот.
Maverik Било је то некада давно 8:3 сеа Депортиво ќе тепа, 50 денари ставам дека Депортиво тепа у финале 2:0 против Монако Пандијани и Луке стрелци на головите
јузер Значи се стеснува кругот.. Во вториот изборен круг влегуваат само двајца кандидати, Порто и Ла Коруња.. Сега од голема важност ќе биде за кој кандидат ќе ги дадат гласовите Челзи и Монако :)
Bravo Nek se vrati i Shabani Nonda , i Monaco se prvi [^]
ragazza Give me a P give me a O give me a R give me T give me a O PORTO = Sampioni :)
GoDsHaNd I jas sum za vardar;)
a-pin-dim
quote:
Originally posted by ragazza
Give me a P give me a O give me a R give me T give me a O PORTO = Sampioni :)
mala popravka give me a T .... si ja ispushti ovdeka bukvata a :o) pa da te ispravam sakam :o) Monako - Sampioni
ragazza Bukva il ne PORTO sampioni ke se inace sepak fala ti:))
kopacot Monako SampIoni :))
Thief Ма, Звезда ќе биде шамипон, што ви е!? Ц ц ц ... [:D] Или, евентуално Челзи... [;)]
StormAngel
quote:
Originally posted by ragazza
Give me a P give me a O give me a R give me T give me a O PORTO = Sampioni :)
Dime ne gledas u posledno vreme ti.[:D]Ima i P ima i O ima i R ima i T ima i O.[;)]
a-pin-dim
quote:
Originally posted by bluehim
quote:
Originally posted by ragazza
Give me a P give me a O give me a R give me T give me a O PORTO = Sampioni :)
Dime ne gledas u posledno vreme ti.[:D]Ima i P ima i O ima i R ima i T ima i O.[;)]
jas kako so gledam ovdeka e ispushtena bukvata a? kaj site ima bukva a a ovdeka nema izgleda ti ne gledash jas ne rekof za nitu P nitu O nitu R nitu T nitu o tutku rekov za give me T <----> give me a R mislam deka ima razlika!
bliznak Bez razlika koj ke bide sampion, REAL MADRID ke ostane NAJDOBAR! Toa podsvesno go znaete site.... A vo slucajov, ne mozam da se odlucam , pomegju monaco i deportivo.
SpaceLily nov evropski sampion vo smrdenje pod miska;;;;;a-pin-dim:)))
GoDsHaNd Kako shto se odigraa utakmcive, po se izgleda monaco ke bide shampion, interesna rabota...
јузер Monako, rekov ja uste koga go tepaa Real, a dokazaa sega i so Celzi...
orko Mislam deka posle pokazhanata igra Monako zasluzhuva da bide noviot evropski shampion. Dali fudbalot i evropskata liga na shampioni kje ostane neprobojna za milijardite na Abramovich kje vidime posle ishodot od revanshot pomegju Chelzi i Monako.