полициска вечер
полициска вечер
јузер Еве една екслузивна вест од мене во својство на очевидец. Се враќав дома од град и поминував покрај Универзитетска библиотека (кај автобуската станица). И гледам тука полиција и мала гужва до едно огромно (ко автобус) плаво комбе со австриска регистрација, и застанав тука од страна да гледам сеир. По едно време сватив дека гужвата ја сочинуваа патниците на комбето (албанци) во состав: двајца мажи на возраст околу 40 години и четири жени од кои две носеа деца в раце. Комбето изгледаше посомнително - здравје. Затоа и го проверуваа цајканиве со батерија, детално, и од надвор, и од внатре. После некое време едниот цајкан почна да удира со некое "шило" над едната од задните гуми. И тогаш едниот од патнициве проба да извади пиштол, арно ама многу беше спор, и другиов цајкан кога му се стрча, кога фати да го удира со пендрек и со клоци, што да ви кажам. Во исто време и другиот беше неутрализиран од другиот цајкан, без многу отпор. После тоа јавија по токи-воки за помош, и за две три минути дојдоа две полициски коли и една марица. Ги ставија сите патници експресно во марицата, мене ме избркаа, а комбето продолжија да го испитуваат сега и со помош на едно куче. И тоа е се.
C0lDPlaY Navistina nesekojdnevna pojava [:D] Vo nasava ni drzava [:D]
elena_ ah za momenat mi se zavrte solza vo desnoto oko dodeka go citav tekstov...heheheheh
Christian
quote:
Navistina nesekojdnevna pojava
obicno vo veles koa ima guzva ziv cajkan nema, site policajci togas sklekovi pravat.
ace6vel
quote:
Originally posted by Christian
quote:
Navistina nesekojdnevna pojava
obicno vo veles koa ima guzva ziv cajkan nema, site policajci togas sklekovi pravat.
brat vo veles nema policiski cas ja imam sedeno pred policaec imam pieno btw 16 god sum [:p]
Christian
quote:
ama od strana seir da si gledam... ne da me tepaat :)
LOL [:D][:D][:D]
ozonce jas imam takva zelba da prisustvuvam na vakvo neshto... ama od strana seir da si gledam... ne da me tepaat :)
јузер Ова со кучево на крај го излажав, добро ми завршуваше реченицата, али се останато е автентично [:o)][:o)][:o)]
SpaceLily Cajkani glupi so ke prajs:)
ozonce mala laga... izgleda se e laga