сите задоволни од исходот
сите задоволни од исходот
јузер Каков празник, сите задоволни.. ДПА прославуваше со истрели и пушкарања во центарот на Тетово, ДУИ во Мала Речица, Кедев имаше некој излив на емоции, знае дека изгуби, а се прави дека победил и трескаше нешто удварајќи им се на албанците да гласаат за него зашто треба да бидат незадоволни од полициската држава, а говорот го започна со паролата ГОТОВ Е! и, Црвенковски очигледно задоволен од победата, ама потајно му беше криво зашто разликата не беше поголема.
f9 A VSUSHNOST SITE SLAVEA ZASHTO ZA NECELI 6 % IM USPEA DA GO PROTURKAAT BRANKO VO VTOR KRUG-OVDE GO VKLUCHUVAM I KEDEV!.
dejan Znaci Crvenkovski pobedi? Mene mi se smea koga ke citam sto on vika saka da pravi za Makedonija. bravo za on sega.
fio Дејане, сеуште никој нема победено, ќе има втор круг
Gazment
quote:
Originally posted by јузер
Каков празник, сите задоволни.. ДПА прославуваше со истрели и пушкарања во центарот на Тетово, ДУИ во Мала Речица, Кедев имаше некој излив на емоции, знае дека изгуби, а се прави дека победил и трескаше нешто удварајќи им се на албанците да гласаат за него зашто треба да бидат незадоволни од полициската држава, а говорот го започна со паролата ГОТОВ Е! и, Црвенковски очигледно задоволен од победата, ама потајно му беше криво зашто разликата не беше поголема.
Za no-name ime kako Kedev da izgubish so 60,000 glasa e malte ne pobeda bez razlika sto stoi VMRO pozadi nego. Od druga strana Branko-SDS osvoija 200,000 glasa pomalce od pred godina ipol. Moze Kedev i da izgubi u 2or krug, koj ke zavisi od nas[:D], ama fakt e deka glupite sdsm-ovci go kacija pak rejtingot na moronite vmro-ovci. So ke kaze, kurto i murto pak ni go davaat, samo u razlichna poza[:)]
f9 KE BIDE DRZHALNIK SO 20% OD SITE GLASACHI SO PRAVO NA GLAS-DA MU SE POMOCHAM BREE I NA DRZHALNIKOT I NA vmro-dpmne OVCITE BRE SHTO KE GLASAAT NA VTORIOT KRUG I SO TOA KE GO USTOLICHAT BRANKA ZA CAR!
јузер голема е разликата од 60 илјади гласови, али ај нека се понадева Кедев, мада ја лично мислам дека нема шанси :)
elena_ MKD=BANANA DRZAVA
Thunder from down under
quote:
Originally posted by f9
KE BIDE DRZHALNIK SO 20% OD SITE GLASACHI SO PRAVO NA GLAS-DA MU SE POMOCHAM BREE I NA DRZHALNIKOT I NA vmro-dpmne OVCITE BRE SHTO KE GLASAAT NA VTORIOT KRUG I SO TOA KE GO USTOLICHAT BRANKA ZA CAR!
DEBRCA RULES [:D] ke im go spopika na siptarite koga i da e, ke go mavni krvta debrcka vgla, ke im isplanira nesto, uzivaj [:D]
Christian
quote:
MKD=BANANA DRZAVA
ke ve molam bez komplimenti[;)][:D]
SLaCk Thunder znaes kako brane ke gi zezne siptarite? ke im dade avtonomija vo zapadna makedonija ke gi zezne do kraj taka spored moe mislenje.Pa da vidam posle sto ke pravat.A be debarca rulz ama branko does not.
f9 DEBRCA RULES ke im go spopika na siptarite koga i da e, ke go mavni krvta debrcka vgla, ke im isplanira nesto, uzivaj E sho da uzhivam,-tamu vo Debrcana vikaat i vaka: Nadevaj se zheno na pijan k..-)
f9 Во агендата на Џорџ Буш денеска се вброија три пазари во Маџари, Бутел и Топанско поле. Кафе и кисела вода испи во популарните скопските кафулиња, а во меѓувреме со неколку сопартијци го прошета и градскиот трговски центар. Пазарџиите изненадени од посетата. Претседателскиот кандидат им рече дека ќе биде подобро. По обиколката на неколку пазарчиња, Буш се упати кон ГТЦ, каде со неговите сопартијци беше во две скопски кафулиња. Додека седеа во опуштена атмосфера, меѓу младите, случајно тука мина Македонскиот амбасадор Батлер, со сопругата. Оригионалот ке го најдете на А1 -Зарем Америка не е мала земја...