Авганистан ќе ја распушти фудбалската репрезентаци
Авганистан ќе ја распушти фудбалската репрезентаци
GoDsHaNd Скандалот со фудбалската репрезентација на Авганистан доби разврска. Селекцијата на оваа земја ќе биде распуштена откако 9 нејзини играчи изчезнаа на гостувањето во Италија. 6 од нив биле уапсени во Германија каде што сакале да побараат азил. Тие ќе им бидат предадени на авганистанските власти. Ќе формираме нова репрезентација, а овие играчи што го засрамија нашиот народ сигруно ќе бидат казнети изјави авганистанско официјално лице. Селекцијата на Авганистан првпат по цели 20 години допатува на европско тло и требаше да одигра неколку пријателски натпревари со екипи од Втората италијанска лига. Smeshki Od: http://www.a1.com.mk/vesti/ispisi.asp?VestID=31308
StormAngel Temava se zatvora poradi poznati pricini.[;)]