Зошто сме сиромашни?
Зошто сме сиромашни?
bojan81 Овој слајдшоу во својата оригинална форма е на англиски. Еве го сега преведен и доработен и на Македонски. Неговата содржина е одличен показател за суштинските проблеми во нашето општество. Преку лесни, но содржајни информации самите ќе бидете во можност да сфатите зошто сме, како општество, полни со проблеми и причината зошто сме сиромашни. Само едно кликнување и ќе видете за што се работи. http://www.angelfire.com/ab6/protivpropaganda/polittemi/zostosiromas.html
OooOo mnogu ubavo napraveno i mnogu vistinito
n/a Good job, Bojan.
bojan81 Ne sum go napravil jas toa :)))
Thunder from down under so be ne,odi lazhi nekoj drugi, ti go imas praeno [:D] power point viewer ako nemate microsoft office http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=428D5727-43AB-4F24-90B7-A94784AF71A4&displaylang=en
Strelec
quote:
Originally posted by Thunder from down under
so be ne,odi lazhi nekoj drugi, ti go imas praeno
I mene mi beshe bojan somnitelen, ama se plashev da kazam! priznaj bojane!:)
Gazment
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by Thunder from down under
so be ne,odi lazhi nekoj drugi, ti go imas praeno
I mene mi beshe bojan somnitelen, ama se plashev da kazam! priznaj bojane!:)
Strelec, izvini sto ti se mesham, ama mnogu rano stanuvash![:)] Metni se malce na drugar ti OooOo[:D]
Strelec Abe nego zena mu ne go pushta od krevet da stane!:) So lanci go chuva!:)))
OooOo tu beeeeeeeeeee, ni u son ne me ostavate na mir .. sum ve sanjal dvajcata kako se gushkate [:D]
Maverik siromasni i bogati.... ako ova se nabljuduva spored sistemot na vrednosti na zapadniot svet sekako deka e tocno, no tie "siromasni" zemji ne mozat taka ednostavno da se nabljuduvaat preku toj sistem na pari. Tie imaat sosema drugi sistemi na vrednosti koi voopsto ne se sovpagaat so zapadnite gledista. Vo sekoj slucaj gledajki i preku prizmata na parite, Makedonija ne ja smetam voopsto kako siromasna zemja.
Strelec
quote:
Originally posted by OooOo
sum ve sanjal dvajcata kako se gushkate [:D]
Abe ti ne si chul izgleda za bratstvo i edinstvo!:)))
protivpropaganda
quote:
Originally posted by Maverik
siromasni i bogati.... ako ova se nabljuduva spored sistemot na vrednosti na zapadniot svet sekako deka e tocno, no tie "siromasni" zemji ne mozat taka ednostavno da se nabljuduvaat preku toj sistem na pari. Tie imaat sosema drugi sistemi na vrednosti koi voopsto ne se sovpagaat so zapadnite gledista. Vo sekoj slucaj gledajki i preku prizmata na parite, Makedonija ne ja smetam voopsto kako siromasna zemja.
Maverik, Дај жиф ти се` објасни се троа подетално. Некако не ми се јасни работите кои ги изнакажа. 1. Системот на вредности на западниот свет?!?!? 2. Едноставно набљудување преку призмата на пари?!?!? 3. Македонија не ја сметаш за сиромашна земја?!?!? Зошто, односно преку кои вредности и призми ова го заклучи? Доколку помисли дека Македонската земја е плодна, ДА, се согласувам во тоа.[:D] Доколку мислеше на можности или на „елитни групи“ или на организирана власт или општество... Ај објасни се па ќе ја редиме како треба, ако треба![;)] Поздрав
fio И после јас комуњар... ;-)
Maverik
quote:
Originally posted by protivpropaganda Maverik, Дај жиф ти се` објасни се троа подетално. Некако не ми се јасни работите кои ги изнакажа. 1. Системот на вредности на западниот свет?!?!? 2. Едноставно набљудување преку призмата на пари?!?!? 3. Македонија не ја сметаш за сиромашна земја?!?!? Зошто, односно преку кои вредности и призми ова го заклучи? Доколку помисли дека Македонската земја е плодна, ДА, се согласувам во тоа.[:D] Доколку мислеше на можности или на „елитни групи“ или на организирана власт или општество... Ај објасни се па ќе ја редиме како треба, ако треба![;)] Поздрав
mnogu ima za pisuvanje vo ova, za sega [url]http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=5733[/url]
Maverik ke napisam poveke pokasno sega nemam mnogu vreme :)
fio Ту штета.
protivpropaganda
quote:
Originally posted by fio
Ту штета.
Ваистина штета!
jamajka .
StormAngel Se nasobraa site diskutanti za politika na ajvar tuka.[:D]
protivpropaganda
quote:
Originally posted by bluehim
Se nasobraa site diskutanti za politika na ajvar tuka.[:D]
Тоа што се „насобраа“ е лошо или добро според тебе? Баш ме интересира зошто, покрај нешто вредно за муабетење, ти истапи со ваков пост, а не си го искажа сопственото мислење околу тоа зошто сме сиромашни како поединци и како општество? П.С. Покрај тоа што очекувам одговор на поставените прашања, за да не бидам ептен сериозен ќе кажам: Ова е конспирација! Опасна конспирација. БЕЕЕГАААЈ!!![}:)][:D][8D][;)]