Е овака треба
Е овака треба
sapeski [img]http://images.mt.net.mk/images/kim_jong_il2.jpg[/img] Државната новинска агенција на Северна Кореја објави дека многумина од жртвите во минатонеделната експлозија на возови, ги довеле своите животи во опасност спасувајќи портрети на лидерот Ким Јонг Ил. Во несреќата загинаа преку 160 лица, и агенцијата вели дека многумина ги симнувале портретите од ѕидовите во нивните куќи а потоа тргнувале да ги бараат членовите на семејството. Некои дури влегувале и во запалените згради за да ги соберат сликите. Засега за ова не постои независна потврда. Дописниците истакнуваат дека како и неговиот татко Ким Ил Сунг, Ким Јонг Ил задржува вистински култ на личноста во земјата. Од куќите, канцелариите и фабриките во Северна Кореја се бара да имаат портрети на ѕидовите а сите возрасни треба да носат значки со ликовите на еден или двајцата лидери. [:D]
OooOo Treba treba. 4 godini imav goblen od VMRO-DPMNE u spalna, pa lani koga pobedija SDSM go smeniv. Ali stariot seushte si go chuvam koga DPMNE kje dojde pak na vlast.
Thief Ух... ала волим овај режим! [:D]
OooOo
quote:
Originally posted by Thief
Ух... ала волим овај режим! [:D]
drugi rade a ja lezhim [;)]