Георгиевски повторно претседател на ВМРО-ДПМНЕ?
Георгиевски повторно претседател на ВМРО-ДПМНЕ?
OooOo
Георгиевски сака повторно да биде претседател на ВМРО ДПМНЕ
Почесниот претседател на ВМРО Љубчо Георгиевски денеска лично побара неотповиклива оставка од лидерот на партијата Никола Груевски, на нивната прва средба во четири очи по отварањето на судирот. Груевски вели дека Георгиевски му рекол дека тој сака да го преземе кормилото во ВМРО ДПМНЕ. „На крај тој ми кажа дека сака да биде претседател на партијата ВМРО ДПМНЕ. Многу работи ми станаа многу појасни“, изјави Груевски. Лидерот на ВМРО ДПМНЕ наговести дека нема намера во блиска иднина да се повлече и дека ќе продолжи да работи на консолидација на партијата и на победување на нивниот вечен ривал, СДСМ. „Моите следни чекори се консолидација на ВМРО ДПМНЕ, враќање на добрите патеки на партијата и победа врз СДСМ“, рече Груевски. Груевски не прецизираше на кој начин ќе ја продолжи битката против влијателниот почесен претседател, но смета дека Георгиевски сепак ќе ја процени својата одлука да ја преземе функцијата претседател на ВМРО ДПМНЕ. „Мислам дека Георгиевски би можел уште еднаш да ја преиспита оваа одлука и да помогне во консолидацијата и зацврстувањето на ВМРО ДПМНЕ“, му порача Груевски на Георгиевски. По речиси четири часовната средба со Георгиевски, кој дури вчера се врати во државата, Груевски набрзина го напушти седиштето на партијата заедно со своето обезбедување, а по половина час консултации, најверојатно со своите најблиски соработници, тој се врати. Интересно е што од денеска седиштето на партијата го користи и Георгиевски со нему лојалните кадри, кои денеска од седиштето лиферуваа 50-тина соопштенија на општински организации кои се приклучуваат на барањето за оставка.
Ceki Jas toa ne go velam za site dpmneovci, samo za georgievski, posto toj sam rece deka misli deka sme bugari. haha, mesto da se smiram so site i da gi smiram site, sega i dpmneovci i sdsmovci me mrazat. neka, i jas gi mrazam crvenkovski i georgievski :P
marko_polog Vo red, toa e tvoe licno mislenje. A kade rekol Georgievski deka Makedoncite se Bugari, imas link?
Ceki Pa nemam sega link, mozda nekoj od sdsmovcite znajt nesto poveke za to. Rece deka sme edno i isto so bugarite.
marko_polog Ne se raboti taka Ceki, imaj dokaz ako vece si resil da igras na toa oro, sdsm-ovcite imaat dokaz za toa kolku i ti sto imas. Ako nisto drugo treba da mu dades na Georgievski eden "mal" pochit kako eden od glavnite individualci sto se borese i uspea da se sozdade Samostojna Republika Makedonija.
dejan Pa neli dobro SDSM da vladi povise?
Ceki April 1994, SAD.
quote:
Pa neli dobro SDSM da vladi povise?
Ne se raboti tuka koj e podobar da ni vlada, ili dpmne ili sdsm. Mislam deka dvete partiji dojdoa na vlast, imaa sansa da storat sto mozat, i ete nisto od nisto. Zato ne smeeme da si dozvolime da zborvime, deka edna od niv e pomalo zlo za nas, pa zato ke i dajme vlast. To ne e pravilno.
dejan SDSM e po dobro od BMPO-DPMNE. Toa tatkomi mi kazal.
f9
quote:
Originally posted by dejan
SDSM e po dobro od BMPO-DPMNE. Toa tatkomi mi kazal.
Rechi mu na tatkoti vaka-Abre tato ne sum znael deka si bil tezhok komunjar:)
dejan Toa mu bese negovo mislenje:p
Christian
quote:
Ajde be Ceki uste li so tie stari prikazni, VMRO-DPMNE bile bugarasi
da znaes kolku bugari i bugaromani ima vo DPMNE ne znam dali uste ke gi podrzuvas. PS.ljubco ne cini za lider na DPMNE.
RedAlert 99% se makedonci makedonisti:)A vo SDSM dali ima 50% makedonci drugite se vlasi srbi cigani bosnjaci i mutanti.
Ceki Ama RedAlert koga e predsetatel na nacionalisticka partija covek, sto rece deka sme edno so bugarite, onda tuka ne e se vo red. Za sdsm ne treba da zbovris, poveke stranci nego nasi gi ima.
RedAlert Ceki za taa izjava ne sum cul vnimavaj da ne te izlazal nekoj od sdsm i ne citaj utrinski vesnik komunisticki e.
Christian
quote:
99% se makedonci makedonisti:)
daj ne drapaj ti vo Makedonija zivees ili ne?! da bea makedonsti vo DPMNE sega ke procvetase Makedonija.Ne znaci ako podrzuvas nekoja partija da bides slep i 100% da veruvas vo se so ke recat.
radko_096 pa videte sekako deka VMRO DPMNE e desno orientirana partija so pretenzii kon bugarija.ljubco iako ne go iskazuva e pro-bugarski orientiran i ima za pravo vo taa misla posto sme eden ist narod.kako "makedonci" se pretskazuvame od pred 70 god,a ako videte podlaboko vo istorijata ke svatite sto sme i kako sme,toa so aleksandar makedonski i nie potomci na nego e smesno pa zatoa i vaka ni pravat nasite sosedi.jas neznam kako vo makedonija moze tolku narodot da bide ispran vo mozokot.pa srpskata propaganda ni go vmetna toa "makedonci" kako poseben narod,do pred 100 god, pisevme na bugarski iminjata ni bea na "ov" a ne na "ski".goce delcev bese predsedatel na VMRO so sediste vo sofia itn. ova zaludno go kazuvam posto znam deka sega ke me narecite predavnik ili bugarofil no ne e taka,kolku pobrzo se svesti ovoj glup narod "makedonski" tolku podobro SEDINENIETO PRAVI SILATA
sapeski
quote:
Originally posted by radko_096
pa videte sekako deka VMRO DPMNE e desno orientirana partija so pretenzii kon bugarija.ljubco iako ne go iskazuva e pro-bugarski orientiran i ima za pravo vo taa misla posto sme eden ist narod.kako "makedonci" se pretskazuvame od pred 70 god,a ako videte podlaboko vo istorijata ke svatite sto sme i kako sme,toa so aleksandar makedonski i nie potomci na nego e smesno pa zatoa i vaka ni pravat nasite sosedi.jas neznam kako vo makedonija moze tolku narodot da bide ispran vo mozokot.pa srpskata propaganda ni go vmetna toa "makedonci" kako poseben narod,do pred 100 god, pisevme na bugarski iminjata ni bea na "ov" a ne na "ski".goce delcev bese predsedatel na VMRO so sediste vo sofia itn. ova zaludno go kazuvam posto znam deka sega ke me narecite predavnik ili bugarofil no ne e taka,kolku pobrzo se svesti ovoj glup narod "makedonski" tolku podobro SEDINENIETO PRAVI SILATA
Хитлер беше златен човек за таквите како тебе.
f9 da bea makedonsti vo DPMNE sega ke procvetase Makedonija. Vo pochetok Vmro-Dpmne beshe Makedonistichka partija 100%.So birokratiziranjeto i ubacuvanje na luge od strana se dobi poinakov vpechatok za toa.Ljupcho kazhuvashe za toa kako od strana doagaa luge,a tie shto bea ne se promoviraa.Za Ljupcho znam deka do den deneshen e Makedonist.Prashaj te go Pasko Kuzman...
Christian f9 ne zboruvam za Ljubco jas, zboruvam za celata partija.Eden kup bugaromani i bugari ima vo nea so celo vreme rabotat sproti interesite na Makedonija. PS.ljubco ne cini,ne go brani za dzabe.Se vide negovoto dodeka bese na vlast.
f9 Eden kup bugaromani i bugari ima vo nea Е ВЛАШКА ПОЛИТИКА ЗА ДЕЛБИ НАШИ...И ВО СДСМ ИМА СРБОМАНИ СПОРЕД НЕКОИ.СПОРЕД МЕНЕ НЕМА НИ БУГАРИ НИ СРБИ.НЕ ПАЃАЈ ТОЛКУ ЛЕСНО.ЗНАМ ВМРОВЦИ КОЈ ЗА ОВА ,АКО НЕ ДРУГО БИ ТИ СКРШИЛЕ НЕКОЕ РЕБРО...
OooOo Георгиевски собира потписи за вонреден конгрес Почесниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски со своите приврзаници почнал да собира потписи од членовите на Централниот комитет за да се свика вонреден конгрес на партијата, дознава "Дневник". Треба да се соберат 68 потписи по што задолжително ќе мора да се свика седница на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ, на која членовите може да изгласаат закажување на конгресот. Откако ќе се донесе одлука, вонредниот конгрес треба да се одржи во рок од два месеца. Извори блиски до Георгиевски тврдат дека веќе биле собрани деведесетина потписи, што значи дека наскоро ќе се свика седница на Централниот комитет. Целта е смената на лидерот на партијата Никола Груевски и враќањето на почесниот претседател Љубчо Георгиевски да се извршат според Статутот. Актуелниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ обвини дека членовите на ЦК се изложени на најразлични притисоци за да му искажат лојалност на Георгиевски. - Луѓето ги викаат на одделни, лични средби со Георгиевски. Тој ги убедува да го поддржат неговото враќање на чело на партијата за таа да се врати на "исправниот пат". Меѓутоа, тие го одбиваат - изјавија вчера приврзаниците на Груевски. Дознаваме дека по средбата кај Георгиевски, на членовите на највисокото партиско тело им велеле дека за вонреден конгрес "има мнозинство, но дека и тие треба да се потпишат". Приврзаниците на Груевски изјавуваат дека најголем дел од членовите на ЦК одбил да стави потпис на барањето за вонреден конгрес. Тие наведуваат дека наскоро ќе биде свикана седницата на Комитетот, но се уште не се знае со каков дневен ред.
RedAlert Koj clen na SDS se krie pozadi radko_096 toa e nagradno prasanje:)
Christian
quote:
Е ВЛАШКА ПОЛИТИКА ЗА ДЕЛБИ НАШИ...И ВО СДСМ ИМА СРБОМАНИ СПОРЕД НЕКОИ.СПОРЕД МЕНЕ НЕМА НИ БУГАРИ НИ СРБИ.НЕ ПАЃАЈ ТОЛКУ ЛЕСНО.ЗНАМ ВМРОВЦИ КОЈ ЗА ОВА ,АКО НЕ ДРУГО БИ ТИ СКРШИЛЕ НЕКОЕ РЕБРО...
odi porasni pa praj muabet.Se gleda kolku se razbiras vo politika.Ne gledam pricina da ti objasnuvam panatamu.Zivej so svoi idei golem si.
OooOo Георгиевски: „Смена на Ганка или вонреден конгрес“ Почесниот претседател на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски тврди дека на состанокот со лидерот на таа партија Никола Груевски предложил смена на потпретседателот на партијата или одржување вонреден конгрес. „Прво, му предложив на Никола Груевски и понатаму да остане претседател на партијата, а потпретседателот Ганка Самоиловска Цветанова да биде разрешена бидејќи таа цела година, а посебно за време на изборната кампања беше центарот во кој се произведуваа и од кој се пласираа сите сплетки и интриги кои доведоа до оваа ситуација“, вели Георгиевски во соопштение испратено до медиумите. Вториот предлог на Георгиевски бил организација на вонреден конгрес на партијата доколку не е прифатено барањето за смена на Самоиловска-Цветанова. „Вториот предлог беше, доколку за него не е прифатлив првиот предлог, заеднички во најкус можен рок да организираме вонреден конгрес на партијата и на мирен начин да се разреши актуелната криза во ВМРО-ДПМНЕ, и да се избегне опасноста од целосна разградба на партијата“, тврди Георгиевски. Во соопштението тој наведува дека предложил и мораториум за нови кадровски промени се до завршувањето на локалните избори.
OooOo Георгиевски не е повеќе почесен претседател на ДПМНЕ Почесниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ денеска официјално го извести Централниот комитет на партијата дека ја враќа титулата почесен претседател, во знак на незадоволство од поразот на партијата на изминатите претседателски избори и.оставката на осумтемината партиски членови од Извршниот комитет. „Од денеска натаму, Груевски ќе може спокојно да им докажува на комунистичките новинари и на одредени дипломати дека, не е никаков инструмент во рацете на Љубчо Георгиевски, туку е самостоен и самомислечки политичар“, пишува Георгиевски. Тој објаснува дека по поразот на претседателските избори, бил изложен на дисквалификации и обвинувања од страна на актуелниот лидер Никола Груевски. „Жално е сознанието дека Никола Груевски речиси цела една година посветил на подготовки за политичка пресметка со Љубчо Георгиевски, а не со Бранко Црвенковски“, наведува Георгиевски. Тој пишува дека промената на осумтемина членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, за него претставува „уште една поткрепа во очекувањето во наредниот период да се интензивира и омасови политичката егзекуција на лојалните луѓе на Георгиевски“. На крајот од својата писмена неотповиклива оставка на местото почесен претседател, Георгиевски наведува дека „му остава доволно простор на Никола Груевски и новата екипа да се посветат на политичката борба со реалниот противник на ВМРО-ДПМНЕ - СДСМ и нејзината водечка екипа“. http://www.tugjinojabano.com/vesti_novi.asp#28MAJ
marko_polog Redno bese neli? Sega ostana samo eden spomenik da izgradat pred Sobranie od Crvenkovski i Ahmeti, pogotovo onoj imidz koga Branko mu paleshe cigara na drugarot Ali, dobra promocija ke bide za letovo koga ke se odrzi Pan-Siptarskiot samit vo Makedonija.
OooOo
quote:
Originally posted by marko_polog
Redno bese neli? Sega ostana samo eden spomenik da izgradat pred Sobranie od Crvenkovski i Ahmeti, pogotovo onoj imidz koga Branko mu paleshe cigara na drugarot Ali, dobra promocija ke bide za letovo koga ke se odrzi Pan-Siptarskiot samit vo Makedonija.
Super ti e komentarov, samo da mi kazhesh shto ima vrska Branko so celava situacija? Izglea Branko umeshal prsti megju Georgievski i Gruevski. Mame li mu .... c c cc c c c
marko_polog Kako sto ima vrska? Neli Georgievski dojde na Vlast da ja deli Makedonija? KOJ(tuka e vrskata) ja otkri vistinata i ja spasi Makedonija? Nemoj druze tolku naiven da se pravis, zatoa ti velam ostana samo eden spomenik da se napravi od branitelite na Makedonija(Branko i Ali) sto so golem trud go isterava djavolot od Makedonskata politika. Sto mislis ti neli e sega vistinskoto vreme, ne cekaat MNOGU dobri raboti(se razbira so golem trud), Amerika veli vratite se otvoreni za Makedonija pa zatoa sega go organiziraat tokmu Pan-Siptarskiot samit vo Makedonija. Meraci
OooOo
quote:
Originally posted by marko_polog
Kako sto ima vrska? Neli Georgievski dojde na Vlast da ja deli Makedonija? KOJ(tuka e vrskata) ja otkri vistinata i ja spasi Makedonija? Nemoj druze tolku naiven da se pravis, zatoa ti velam ostana samo eden spomenik da se napravi od branitelite na Makedonija(Branko i Ali) sto so golem trud go isterava djavolot od Makedonskata politika. Sto mislis ti neli e sega vistinskoto vreme, ne cekaat MNOGU dobri raboti(se razbira so golem trud), Amerika veli vratite se otvoreni za Makedonija
Gluposti .. neznam u koj film si vlezen, ali ne gleam poenta na tvojot odgovor. A neshto shto mi tekna u vrska so tvojov post, mozhda Gruevski podobro kje ja vodi partijata nego Georgievski. Mozhda kje ja napravi taa prava VMRO shto trebashe da bide. Seto ova ostanuva otvoreno prashanje.
quote:
pa zatoa sega go organiziraat tokmu Pan-Siptarskiot samit vo Makedonija. Meraci
Shto ima vrska ova? Shto treba da rechat Amerikancite i Kanagjanite zatoa shto Makedoncite organiziraat sekoja godina konvencii niz Amerika i Kanada?? Ili Poljacite, ili Meksikancite ili Kubancite? Go narushuvaat mirot i bezbednosta na Amerika i na Kanada neli?
Strelec
quote:
Originally posted by marko_polog
Kako sto ima vrska? Neli Georgievski dojde na Vlast da ja deli Makedonija? KOJ(tuka e vrskata) ja otkri vistinata i ja spasi Makedonija?
Е сега стварно ме убеди дека Бранко е виновен за поразот на Георгиевски од Груевски!:)))
marko_polog A kako moze da ubedam Anti-Makedonec kako tebe? Gruevski go cenam sto e od retkite politicari vo Makedonija sto se dokaza so dobri rezultati vo negovoto ministerstvo i se nadevam ke prodolzi da raboti vo korist na Makedonskite Nacionalni interesi(nema tuka poraz) A Branko e vinoven sto vodi Anti-Makedonska politika na sekoe nivo, samo slepec i tezok komunjar toa ne moze da go vidi. OooOo mu treba objasnuvanje za se, Pan-Siptarskiot samit e predvoden od invidualci sto jasno i glasno se zalagaat za Golema Albanija, Ne gledas problem tuka? Neka pravat samit za Golema Albanija vo Albanija a ne vo Makedonija, e kolku sum glup zaboraviv deka ste vie zaedno so UCK, DUI de, se izvinuvam.
Strelec
quote:
Originally posted by marko_polog
A Branko e vinoven sto vodi Anti-Makedonska politika na sekoe nivo, samo slepec i tezok komunjar toa ne moze da go vidi.
Повторно не си јасен. Каква врска има анти-македонската политика на Бранко со тоа што Љубчо го ’папаше’.
quote:
Originally posted by marko_polog
Neka pravat samit za Golema Albanija vo Albanija a ne vo Makedonija, e kolku sum glup zaboraviv deka ste vie zaedno so UCK, DUI de, se izvinuvam.
Идејата за ’голема Албанија’ е еднакво опасна без оглед дали самитот би се одржал во Македонија, Албанија, или на Северен Пол!
quote:
Originally posted by marko_polog
...e kolku sum glup...
Не знам јас таа работа... ти си знаеш најубаво!
StormAngel Za kakov samit stanuva zbor?[;)]
Thief Пак УЧК е во игра?! [:D] Е, Марко, Марко... [;)]
fio /ме гледа сеир
OooOo
quote:
Originally posted by marko_polog
... pa zatoa sega go organiziraat tokmu Pan-Siptarskiot samit vo Makedonija.
Демантирани информациите за Сеалбански конгрес во Македонија Високи претставници на националниот Албанско-американски совет, со седиште во Њујорк, синоќа демантираа дека албанската дијаспора во САД планира летово да се одржи Сеалбански конгрес во Македонија, што во минатата недела беше најавувано во македонските медиуми, јавува Макфакс. „Оваа информација не е точна, бидејќи на одржаната средба на Советот не се разговараше за каков било Конгрес туку целта беше собирање на фондови за поддршка на демократскиот претседателски кандидат Џон Кери“, изјави високиот претставник на Советот Хенри Бајрактари, за приштинскиот весник „Коха Диторе“. Според него, на средбата учествувале високи претставници на администрацијата на поранешниот американски претседател Бил Клинтон, меѓу кои и Весли Кларк, Ричард Холбрук и Медлин Олбрајт. Членот на Управниот борд на Националниот совет Стефан Кочи, за „Коха Диторе“, изјавил дека „за една ноќ биле собрани 500.000 долари за изборната кампања на Кери“. „Не станува збор за организирање на никакви конгреси за што пишувале некои македонски медиуми, за наводно собирање на сите Албанци од Балканот на некој Конгрес на Албанците“, додал тој. На средбата во Њујорк присуствувале претставници на 20 албански организации во САД и бизнисмени од албанско потекло кои живеат во САД, а се одржала во хотелот „Шеретон“, во Њујорк.
Strelec
quote:
Originally posted by RedAlert
Stvarno mislite deka meguetnicki e super i bezbedno vo Makedonija?
А кој рекол такво нешто? Пак измислуваш!? Никој не рекол дека ситуацијата во Македонија е ОК. Напротив. Многу уште треба да се прави и направи за меѓуетничките односи да бидат задоволителни. Тоа е многу долг процес, но тоа е нешто што треба да се гради! А не да се шири омраза на секој чекор и во секоја прилика.
Ceki
quote:
А не да се шири омраза на секој чекор и во секоја прилика.
Mislam deka nikoj ne siri omraza ili bilo sto od nas Makedoncive, NITU EDEN, ne smejs taka da zborvis nikogas. Se sto sakame e da ziveme vo slobodna Makedoonija, i da sme samo nije drzavotvoren narod, posto samo edna e Makedonija. Zar ima nekoj problem tuka?? Ako e sega prasanje ili problem so albanskoto malcinstvo, onda mora da znajs deka tie ne se staroselci na zapadna Makedonija, ama dojdoa vo nea vo poslednive 100 godini, najveke po 2. svetski rat. I sega ako nije zborvime deka imame poveke pravo od niv sto sme staroselci, i deka tie nemat pravo da gi GRADAT MEGUETNICKITE odnosi so nas so ORUZJE, zar e to omraza?? Mislam deka stvarno ne sme nije tije sto gi pravime problemite ili sirime omraza ama nekoj dojdeni "mirovnici i graditeli na meguetnicki odnosi" od kosovo i zapadni velesili. Makedonskiot narod e za zal eden megu narodite so najmal broj na nacionalisti od poranesna jugoslavija, evropa i celiot svet.
OooOo Георгиевски го мобилизира членството против Груевски Поранешниот почесен претседател не сака да го напушти кабинетот во штабот Осумдесет отсто од партиското членство се потпиша зад барањето за свикување вонреден конгрес за смена на водачот на ВМРО-ДПМНЕ и тоа треба да се прифати, изјави вчера Жарко Караџоски, доскорашен член на Извршниот комитет на оваа партија. - Потпишани се членовите од комитетите Битола, Охрид, Прилеп и многу други градови. Водачот, новиот состав на Извршниот и на Централниот комитет ако имаат чувство, треба итно да свикаат седница за да се донесе одлука за конгрес. Не може да се биде партиски лидер ако се нема поддршка од членството - вели Караџоски. "Дневник" неодамна објави дека на актуелниот лидер Груевски му се заканува организирано "случување на членството" за да го принудат да поднесе оставка. Според Караџоски, недозволиво е членовите на ЦК да гласат за ставови поинакви од што ги утврдила партиската база. Караџоски не објасни какви чекори ќе бидат преземени ако раководството на партијата не го прифати ова барање. Партиските извори блиски до лидерот Никола Груевски велат дека такви барања со потписи на членството не биле доставени до раководството на партијата. На тие тврдења, Караџоски одговара: - Тие може да велат што сакаат, но ако треба ние ќе ги објавиме потписите и во јавноста за да се види дека постојат. Не можат тројца или четворица луѓе да раководат ако ја немаат поддршката од членството. Тој вчера призна дека пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Србиноски пристапил во таборот на лидерот Груевски, иако неодамна се потпиша зад барањето за негова оставка. - Тој пратеник е познат по тоа што своите ставови ги менува преку ноќ- вели Караџоски. Поранешниот почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски и понатаму го користи кабинетот што своевремено бил опремен за него. Тој, како што дознаваме, немал намера да го напушти иако по неодамнешното откажување од функцијата, формално нема право на него. Наместо тоа, кабинетот бил претворен во штаб на противниците на водачот Груевски.
RedAlert Tolerancija i prijatelski odnosi nema da ima nikogas vo Makedonija ti vetuvam jas i mnogu drugi dodeka Ali Ahmeti i drugi komandanti se na vlast.Za niv imam samo omraza i nisto drugo.Za tebe ne znam.
RedAlert Thief ti si za SDS pa treba da znaes deka UCK e na vlast sega zaedno so tvoite.Taka da oni sega se non-stop vo igra.Sto se odnesuva do sobirov se znae sto ke ima na nego albanski znaminja,albanska himna,velicanje na golemo kosovo,dali toa OooOo go ima vo amerika?Samo sega siptarite se ohrabreni od nasata vlast pa mislat deka mozat da praat sto sakaat,pocnuvajki od gazenje cajkani do postojani zakani za toa kako mozat pak oni da se fatat za oruzje.Vi se cudam samo na pametot stom mislite deka e bezbedno vo Makedonija.Stvarno mislite deka meguetnicki e super i bezbedno vo Makedonija?Ve zalam.
Ceki
quote:
Пак УЧК е во игра?![:D] Е, Марко, Марко...[;)]
Sramota... Ako ti e smesno igraj se so Marko na PM, a ne ovde. Pisi ako znajs nesto da napisis.
f9
quote:
Originally posted by OooOo
Георгиевски сака повторно да биде претседател на ВМРО ДПМНЕ

A shto e- ako ne e pretsedatel?Pochesen?Vo senka?So maska bez lice ili so dve lica...Mlad e i ne mu beshe vreme za vpenzija...a i ima istomislenici polno,pa demokratski e i da gi predstavuva.Da ne beshe toj do sega od Vmro-dpmne ke imashe eden shtab partiski i chetvrt razgranok shto e negova politichka zasluga za partijata.Grujo izleze kako onaa,Porastoshe piljci-poje??she kvachke.Za ovaa vlast treba i vakva opozicija.
Ceki Predsedatel na drzava srboman, predsedatel na najgolema opozicijska partija bugaroman. I posle se cudime zasto e zivotov takov kako sto e. Abe koga ke se svestit narodov Makedonski?
marko_polog Ajde be Ceki uste li so tie stari prikazni, VMRO-DPMNE bile bugarasi, vadis stari komunjarski propagandi ovde so nitu oni denes gi upotrebuvaat a nekoj vecno kako tebe ke ziveat vo toj svet. I poslem prasaj se sto te razlikuva tebe od Grk ili Bugar sto im pere mozok na svetot deka Makedoncite vo Republika Makedonija se "Bugari", koga i ti samiot toa go kazuvas.