Уапсен Драган Даравелски
Уапсен Драган Даравелски
OooOo Уапсен Драган Даравелски Портпаролката на Белградската полиција Драгана Кајганиќ потврди за А1 дека во утринските часови го уапсила поранешниот директор на македонската царина, Драган Даравелски. Тој е уапсен во Белград и предаден му е на истражниот судија, а по изјаснувањето на српското министерство за правосудство ќе и биде испорачан на Македонија. Во Белградската полиција велат дека Даравелски не пружал отпор при апсењето, а во трага му влегла по информацијата која ја добила од македонската полиција. Имено македонската полиција ги следела патувањата на неговиот татко и така дознала дека Даравелски се крие во Белград. Македонија има издадено меѓународна потерница за Даравелски во јуни минатата година.
NARCIS` Ke se vrati povtorno VMRO na vlast...togas i idrizovo malo ke im bide na komunjarite.
OooOo
quote:
Originally posted by NARCIS`
Ke se vrati povtorno VMRO na vlast...togas i idrizovo malo ke im bide na komunjarite.
Te razbiram. Ako si perel pari so Daravelski i si zhiveel od siva ekonomija togash ova prashanje tebe te zasegnuva.
OooOo Српскиот суд определи екстрадициски притвор за Даравелски Српскиот окружен суд денеска му определи екстрадициски притвор на поранешниот директор на македонската царина Драган Даравелски, кој минатиот четврток беше уапсен во Белград откако македонската полиција по него распиша меѓународна потерница заради злоупотреба на 2,2 милини евра. Полициски извори потврдија денеска за Макфакс дека Драган Даравелски се очекува да биде екстрадиран во земјата најдоцна за 40 денови. Истите извори потврдија дека денеска до македонското министерство за правда МВР ги доставило сите потребни документи со кои од официјален Белград ќе се побара да го испорача Драган Даравелски. Некогашниот прв цариник повеќе од една година е во бегство, а обвинението го товари за „злупотреба на службена должност и злоупотреба на средства во износ од 2,2 милиони евра“.
kopacot ovoj epten opljacka....redno bese i toj da ja pomirisat sHutka :)))