Кино-културата во Скопје
Кино-културата во Скопје
fio Значително се подобрија работите во Скопје. По Милениум и Фросина, и Култура го средија по светски стандарди, со фотељи, најнови дигитални проектори и одлично озвучување. И што е најбитно, сите нови филмови се прикажуваат на денот на нивната светска премиера, се со цел да се заебе пиратеријата и нелегалните копии на филмовите. И да не заборавам, доколку идете во Милениум, сободно купете си чипс, пуканки, сок или било што друго за грицкање, никој нема да ви брани да грицкате пуканки додека гледате филм. Подобро амин! п.с. Жал ми е што нема теорија во брзо време ова да се случи во другите градови во Мк. Стварно штета...
OooOo Bravo! Redno vreme beshe da se vrati toj duh megju narodot. Fio, sho mislish dali GoDsHaNd gasi mobilen koa kje vleze i kino ili se cepa?
fio Гарант ги тера од дома да му се јавуваат :-)
GoDsHaNd Ne gasi, se cepa:) Nego koga ke gi renoviraat ovie kinava kade shto se prikazuva pornografija?:))
fio Сакаш на чисто столче да свршуваш?
GoDsHaNd Ne, sakam da sedam na cisto stolce inace ke mu svrshuvam na toj pred mene. (Obicno OooOo sedi pred mene) :D
OooOo GoDsHaNd, ushte go nosish daljinskoto od doma u kino i se cepash demek zborish na mobilen? [:D]
GoDsHaNd Da OooOo, ponekogash i televizorot go zemam :)
OooOo bash si gloop, tolkavo ogromno platno imash u kinoto za da gleash film ko choek, a ti TV nosish u kino [:(] Sho sve choek nema da chue [:p] Nego puni se kino salite ili jok?
Thunder from down under pamtam vo ohrid kako gi krateja filmojte pm ,od 2 sati film na sat i 15 minuti go praeja :)) i ako te videja so mastika vo usta nadvor ke letashe
GoDsHaNd LoL, da nemozesh na raat devojka ti da ja ... ti kratat od film sramota:))) Nego OooOo, dur zboram na daljinskoto da go gledam toj na televizor, zatoa go nosam. Ne sum jas ko tebe so radivce malo i da sedam pred kino za da sledam prenos na filmot:)))