Родители си ги продаваат децата за 25 евра
Родители си ги продаваат децата за 25 евра
OooOo Ne mi se veruvashe dodeka go chitav tekstov. Zhalno [:(] Родители си ги продаваат децата за 25 евра Новинари од романскиот весник "Зиарул де Јаш", прибирајќи материјал за репортажа, купиле осум деца од сиромашни семејства и тоа по цена од 25 до 50 евра, јави МИА. Новинарите се претставиле како бизнисмени и на родителите им рекле дека децата ги "изнајмуваат" за период од три месеци за да собираат дињи во околината на Ѓурѓу во јужниот дел на Романија. Ниту еден родител не побарал документи додека го продавал своето дете, а некои дури ги нуделе своите деца и бесплатно, само за да се ослободат од нив. Во селото Скиту Ставник родителите се натпреварувале да ги покажат своите деца, исто како што се продаваат животни на пазар, пишува "Зиарул де Јаш". Поради неухранетост, повеќето деца изгледале помали од својата возраст. Некои деца сами ги молеле непознатите луѓе да ги земат без да ги интересира каде ќе ги однесат.
StormAngel [V][:(] Of.
Thunder from down under da gi zemi nekoj moive deca za 24 sati ke gi vrati nazad i toj ke mi dava pari da gi mi gi vrati [:D]
OooOo ahahahhahah ti ne si normalen
kopacot vlaska rabota...