Среќен роденден
Среќен роденден
intel Мислам дека е редно да им се честита роденденот на сите ВМРОВЦИ без разлика дали се работи за оние од Универзална или Музејот.Секако и на оние кои се родија од овие две како што се: -Татковинска,Вистинска,Македонска,Вмро-Вмро и многу други.
OooOo Neka im e srekjen rodendenot
zArE Aj so srekja :)
intel ГЕОРГИЕВСКИ ФОРМИРА ПАРТИЈА ВМРО-НАРОДНА ВМРО-народна партија ќе биде името на новата политичка партија што ќе ја основаат релативно анонимни приврзаници на Љубчо Георгиевски, најверојатно, уште во текот на овој викенд. Новата партија ќе има задача да предизвика пораз на Никола Груевски на претстојните локални избори и негово дефинитивно повлекување од кормилото на ВМРО-ДПМНЕ. Почесниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Георгиевски и неговите попознати приврзаници во почетокот нема да бидат членови на новата партија. Се планира на локалните избори таа да настапи самостојно или во коалиција со некоја од другите опозициски партии. Нејзината амбиција ќе биде да ја победи конкурентската ВМРО-ДПМНЕ и да го принуди нејзиниот претседател Груевски да се повлече, по што би се создале услови за обединување на двете партии. Како запнале овие со формирања до 2006 ќе имаме во секој хороскопоски знак по една ВМРО освен во знакот на Девица.Се прашувам само кога конечно ќе се дооформат.