Baci = Zakon
Baci = Zakon
RedAlert Pred izvesno vreme Hari Kostov se falese so edno edinstveno apsenje na zakoraven kriminalec sto uspea da go napravi otkako dobi amin i od posledniot komandant od negovata koalicija a posle tri meseci od apsenjeto eve kako zivee deneska Baci ПАРАЛЕЛНА ВЛАСТ ВО ТЕТОВО Командант Баци, облечен во бело, го пречека Фатос Нано на Тетовскиот универзитетИзаир Самиу, екскомандантот на ОНА Баци, раководел со обезбедувањето на новопризнатиот државен универзитет во Тетово при пречекот на албанскиот премиер Фатос Нано во петокот во Тетово. Обезбедувањето на Баци функционирало паралелно со регуларното полициско обезбедување и државниот протокол. На влезот во Универзитетот тој, облечен во бело, дури и прв се поздравил со Нано, ни изјавија официјално полициски извори, кои соопштуваат дека Самиу го организирал обезбедувањето и на Ањеза Шахини, албанската претставничка на годинашниот "Евросонг", на концертот што таа го одржа заедно со други личности од албанската естрада пред две недели на градскиот стадион во Тетово. Во тетовската полиција револтирано се прашуваат дали Изаир Самиу - Баци се поставува над тетовската полиција, како и тоа дали можеби некој од секторот за внатрешни работи е поврзан со него. p.s. podobro da ne go apsese nego vaka da ne srami site!
acelav abe jas neznam sto stavate vakvi lajna na forumov.mafnetegi.Se znae koj go pusti od zatvor nego
RedAlert Baci prodolzuva da se potsmeva so nas.Eve vcera go gledam na TV kako glaven organizator na protestite za legalizacija na "Medicinskiot fakultet" pri Mala Recica univerzitetot(aman do koga ke baraat legalizacii!?).E za nego policajcite ne smeat da postapuvaat protiv sudska odluka ama koga se raboti za nekoj nas e togas nema vrska zakoni i sudski odluki...
Rommel baci i crvenkovski se najverni drugari