Мило ми беше...
Мило ми беше...
fio ...што се дружевме, се каравме и се смеевме. Од денес се повлекувам од форумов за да им дадам можност на “локалните“ умоболни ликови да земат воздух и да одморат од безуспешното креирање приказни и мешање во мојот живот. Со љубов, Филип
ozonce Thief, iskreno nemash napishano neshto dobro neznam, mnogu vreme!!! Tvoite postovi nalikuvaat tokmu na tie sapunashite, nekako dodeka bea tie luge na forumot bevte grupa i zaedno si pishuvate na vashite temi, na koi vashiot odnos beshe pretrano detski. No blagodarenie na tie detski temi se izostavija poserioznite temi, za koi i jas sum tuka... dosta mi e od postovi od tipot, liz miz, ovo ono, dajte salam diskusii. Thunder ubavo kaza, sekoj si otvara negova tema i na nea si pishuvaat samo negovite prijateli, na druga tema pishuvaat prijatelite na drgiot koj ja sozdal taa tema. Premnogu e razdvoen forumot. Dajte malku ozbilete se, samiot ti kaza deka si od 2001 na forumot, shto mislish koj rejting go iamsh na forumot a? dali kako ozbilen korisnik ili kako nekoe dete koe dohslo da treska gluposti. vashite poraki deka ke si zaminete od forumot ne se strashni, bidejki toa sho go ima na ovoj forum izminative nekolku meseci, otkoga dojdoa tie novi chlenovi nema ni da se zabelezi vasheto otsustvo! Veruvaj MI!
ozonce lelel ami bato ako go viknata ? znaesh li sho ke te snaijt :) bate bateeee evaj... :)
HaCkEr` ozonce.. dan imash tamparatumpara per:p
BrokenPipe
quote:
Originally posted by Strelec
знајт или снајт?:)
greska de odma dikat redish:)
StormAngel Nedostajaces.[:(]
Strelec НЕМОЈ ФИЛИПЕ... ТЕ МОЛАМ!!!
Thief Со приватна порака уште вчера го информирав Ацо дека планирам да се повлечам, ако во наредните 24 часа не се санкционира глупоста... 24 часа поминаа, а идиотизмот продолжува... Недоговорени, случајно испадна да се повлечеме на исти ден! Го замрзнувам учеството на форумов, се` додека сељачизмот не се спречи и не прекине ова малтретирање... Мислам дека е време некои луѓе да се замислат, ако Фио, еден од најстарите членови и со најмногу постови, а и јас, малку постар член од него со исто така голем број постови, се повлекуваме... Бидете поздравени! (Во комунизмот ова имало интересно значење, кое ветив дека ќе го објаснам во некоја прилика, но тоа ќе биде откако ќе се средат овие работи и откако ќе се вратиме со Фио...) Ова е дефинитивен крај... барем на неодредено време...
Strelec Умоболни ликови имало и ќе има, но ако се потклекне пред таквите тоа не претставува храброст туку нешто сосема спротивно... повлекувањето претставува само НЕМОЌ (читај: слабост, односно предавство) и ништо повеќе од тоа... Мене ми е жал за секој што сака да биде надвор од форумов, а особено некој што е од поактивните... но одлуката си е само ваша... За да нема недоразбирање во однос на првиот мој параграф, сакам да кажам дека умоболните ликови не ги наоѓам во вчерашната расправија што Бобан ја имаше со Натуш... За тоа што се случуваше вчера, стојам на ставот дека на форумов (не знам и не ме интересира што се случувало по каналите) Натуш не сноси ниту малку повеќе вина отколку Бобан... многу виновни беа и двајцата... вчера и од Нате и од Бобан добив десетици пораки со образложенија зошто ’оној другиот’ е виновен, а зошто тој (испраќачот на порака) е всушност жртвата... а глупости вчера имаше од двете страни... и тоа ДЕБЕЛИ глупости... Како и да е, без оглед дали Филип и Бобан навистина ќе се повлечат од форумов, многу сум среќен што сега ги имам за пријатели... и се надевам дека ќе ги имам и понатаму...
Thief Благодарам! Иако мнооогу добро знаеш какви беа работите и како почна и мислењето на другите администратори... Јас навистина се повлекувам... Ова благодарам е за глупостите... и за израмнувањето меѓу мене и некој што најмалку трипати се соджи неговиот IQ во мојот... овој пост уште повеќе ме разочара и ми ги зацврсти стаовите околу некои работи... (Го задржувам правото на ОВОЈ и САМО на овој топик да реплицирам уште најмногу еднаш - двапати со цел дообјаснување на некои работи...)
OooOo ajde be ne go tupete .. ako si idete, idete si. Sho zamarate narod bez potreba [:D] Slusaj, sine, obrisi sline! Ne budi alav, jos si balav!
fio Не ја доведувај во прашање мојата одлука, не сум јас мечка и сл. Ова беше последниот пост. п.с. Драга охриѓанке, најголемата грешка ја направи денес кога се јави од домашен телефон на фиксен. Мисли му ја, мамичето ќе ти го расплачам деноиве кога ќе дојдам во Охрид.
OooOo udri fioooooooooooooooooooooooooo
Strelec море онади ја пред да ја маваш!
OooOo more da ne i bide ubavo, pa da saka pak [:D]
Strelec Да беее! Тогаш вака Филипе... натепај ја, па онади ја, па пак натепај ја (за да заборави на онадењето)!:)
OooOo a lubrikanti da koristi pri onadenjeto ili na suvo?
Strelec Зависит дали ќе онадит в ензерото внатре или пак кај колекторине!
c0nGuR Najdobro neka ja staj na mashina za perenje alishta i neka ukluchi na centrifuga, i nema da ima problem, mislam nema da se machi da se poti, mashinata ke si ja zavrshi rabotata.[:D][:D][:D][:D][:D][:p]
Mufla
quote:
Originally posted by Strelec
Зависит дали ќе онадит в ензерото внатре или пак кај колекторине!
в езеро или војзеро. Немат никаде v ензеро [:D]
The_Crow Posle tolku postovi na forumov redno e da zemat malce odmor onaka prav odmor i da ostaat mesto na pomladite. Evolucija edni zaminuvaat drugi doagaat toa ti e
edo Posted - July 01 2004 : 15:46:14 -------------------------------------------------------------------------------- Thief kade gresi? Site go otkacija. Zosto? Dali e toa poradi negovoto filozovsko gledanje na zivotot? daj luge soberete se kazite so e problemot so nego,pa neka vidi kade gresi zosto loso mu se pisi....idnina=fio2:) fio otkazuva ,thief po nego [;)] sega znam so se desava[:D][:D][:D][:D]
killerr one by one baby :o)
Thief Се надевам принципиелно до крај - се враќам на форумов по отстранувањето на неколку члена кои беа предводници на една хајка. Благодарност до Борис за тоа што го направи и до неколкумина кои на маил и на МСН се обидуваа да ме разубедат да не се повлекувам - нивното барање е удоволено, благодарение на Борис и јас сум повторно тука. Многу ми е мило што повторно сум дел од форумов, а се надевам дека и Фио во најскоро време ќе ни се врати! Б.
Thunder from down under e aj wb
StormAngel Dobro dojde.[;)]
OooOo
quote:
Originally posted by Thief
Се надевам принципиелно до крај - се враќам на форумов по отстранувањето на неколку члена кои беа предводници на една хајка. Благодарност до Борис за тоа што го направи и до неколкумина кои на маил и на МСН се обидуваа да ме разубедат да не се повлекувам - нивното барање е удоволено, благодарение на Борис и јас сум повторно тука. Многу ми е мило што повторно сум дел од форумов, а се надевам дека и Фио во најскоро време ќе ни се врати! Б.
pak li tebe kje te chitam beeeeeeeee .. c c c cc c
Strelec
quote:
Originally posted by Thief
Се надевам принципиелно до крај - се враќам на форумов по отстранувањето на неколку члена кои беа предводници на една хајка.
Тие неколку члена не се отстранети заради некаква хајка кон тебе, туку од други причини... Во секој случај, драго ми е што си пак тука... јас не сум како ОооОо да се мршти кога ќе види твој текст!:)
Thief
quote:
Originally posted by OooOo pak li tebe kje te chitam beeeeeeeee .. c c c cc c
Јас мислев дека уживаш додека ме читаш... Зарем мојата љубов кон тебе е невозвратена? [:D]
Thief
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by Thief
Се надевам принципиелно до крај - се враќам на форумов по отстранувањето на неколку члена кои беа предводници на една хајка.
Тие неколку члена не се отстранети заради некаква хајка кон тебе, туку од други причини... Во секој случај, драго ми е што си пак тука... јас не сум како ОооОо да се мршти кога ќе види твој текст!:)
Благодарам на појаснувањето, сепак моето враќање е резултат на тоа што нив ги нема, а за што бев известен со ПП и што ми претставуваше лична сатифакција и го почвствував како моја победа на(д) глупоста...
ozonce Otkako se zachlenija nekolku novi chelnovi, forumot stana shpanska sapunica, iskreno nema nishto za chitanje, nitu od fio, nitu od Thief, toa vashe diganje tuka deka imate mnogu postovi i ke si odite, nema da gi osiromashi i taka osiromashenite temi na forumot, porano minuvav po nekolku chasa chitajki mislenja na razni temi na forumot, sega samo od navika navrakam, i tuk tam po nekoja poraka da se napishe. ovoj forum od eden ugleden i dosta chitan forum stana duvlo na prevrtnici, filozofi, umobolni luge i slichno. Boris ona The first HomePage izgleda za dzabe e, dzabe takov epitet!!
Thief Ozonce, па за да напишам нешто квалитетно треба некој да ме поттикне, а ти убаво кажа дека откако некои се зачлениле станал шпанска серија. Јас сум зачленет од 2001, па некако не можам да се најдам меѓу тие „сапунашите“.[;)] Плус, тоа е нормална тенденција, тоа се случуваше и на ајвар, а друг поквалитетен мак. форум не знам дека постои (не зборувам за оние со 10 члена, од кој газдата сам си направил 8 јузера). Се надевам дека и Фио, и мене (без лажна скромност ќе кажам), не знаеш и во едно друго светло кога сме знаеле да напишеме и нешто поквалитетено. Б.
Thunder from down under i ozonce ne samo toa nego imam vo posledno vreme videno dosta temi duplirani, primer euro2004 imashe 3 isti temi za toa , za makedonija izolirana od internet 2 temi mnogu ednostavno e od strana na adminite da se zatvori vtorata tema i da mu se prati link na privatno na toj sho e pocnal istata tema kade se naoga ista takva tema i da mu kazi deka pred da otvaraat temi neka naprat search za toa shto sakaat da otvorat tema na novite clenovi i nekoj drugi raboti mislam treba da se razgledaat od strana na boriz, ama e mnogu ocigledno deka e dosta olabano na forumot, barem ti mozis da zaprimetis ti si dosta vreme tuka
Thief Апсолутно не можам да се најдам во твојот пост, но секој има право на сопствено размислување. Јас и понатаму „тие“ нема да ги сметам за мои пријатели, а некои други, токму за тоа... А, ако имаш идеја како нешто да се подобри, ајде да ја слушнеме, а не како нашиов народ кој само се жали, а не нуди решение на проблемот. За мојот рејтинг: мислев дека сум сериозен (озбилен е србизам![;)]) корисник... Додека Ацо не пиша еден пост (јавно, пред да се знаеме!) и да ме повика и на другите делови од форумов, постирав само на политика и на градови. Но, сите можеби се заситуваме... ете, можеби некогаш бел ден ќе види и мојата трета колумна, а дотогаш моите ставови можеш да ги прочиташ на линкот подолу. И, навистина мислам дека забегавме од темава... И да не се забележи, понекогаш морална е обврската да поднесеш оставка, да се повлечеш од некое работно место или да се повлечеш од форум. Јас се вратив зашто мислам дека нема повеќе елементи кои ќе ја усложнат или уништат работата... и знам дека не плачевте по мене, ама мене сепак ми е мило што сум повторно во ваше друштво.
BrokenPipe
quote:
Originally posted by fio
Не ја доведувај во прашање мојата одлука, не сум јас мечка и сл. Ова беше последниот пост. п.с. Драга охриѓанке, најголемата грешка ја направи денес кога се јави од домашен телефон на фиксен. Мисли му ја, мамичето ќе ти го расплачам деноиве кога ќе дојдам во Охрид.
Za zal od nekoj izvori doznav deka bash toj post se odnesuval na mene.....smeshno i zalosno neam komentar na ova a neam namera ni da se zamaram edno ke ti kazam:imam mnogu popametni raboti da pram otkolku da se zamaram so tvojte fiksni telefoni.Vo sekoj slucaj te cekam Ohrid da mi go rasplacis mamiceto:)
Strelec
quote:
Originally posted by BrokenPipe
...od nekoj izvori doznav deka bash toj post se odnesuval na mene...
Не на тебе ма... Тоа се однесувало на Spacelily!:)))
BrokenPipe ej da se razberime nejze nemoj da ja mesas dan ti gi pustam Lacon veljanon i Dzeparon da vidis so ke te znajt:))))))))))))))))))))
Strelec знајт или снајт?:)
a-pin-dim
quote:
Originally posted by ozonce
lelel ami bato ako go viknata ? znaesh li sho ke te snaijt :) bate bateeee evaj... :)
ozonce viknime mene :o) odma dolazi dime ( SMRTA ) :o)
mEnEmA Smrta be ehehhehehee dime zakon si :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
a-pin-dim
quote:
Originally posted by mEnEmA
Smrta be ehehhehehee dime zakon si :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
мацо не си знаела до сега ... срамота јас закон на закон она да не знае мале кај ми е младината [?]
HaCkEr` bolniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:) ama pak ve sakam:p
NARCIS` abe so se desaa,fio da napusti forum haha ne veruvam :))
a-pin-dim
quote:
Originally posted by NARCIS`
abe so se desaa,fio da napusti forum haha ne veruvam :))
zosto da ne :o) ali pak si ide ali po slabo ne e kako so beshe!!!
NARCIS` Ti potparolce si mu ?
sfetle bil zadolzen za topliot precek na forumot...taka chuv..:)))
a-pin-dim
quote:
Originally posted by sfetle
bil zadolzen za topliot precek na forumot...taka chuv..:)))
hihihihi i jas taka cuf ali neznam dali e vistina :o) Narcis ne beri gajle sto sum jas na Fio !!
SpaceLily Eden od kopiljacite?:)))))
mEnEmA Ne izdavaj mor c c kakva si :)))))))))