Barsa
Barsa
a-pin-dim Pokraj zvezdite Ronaldinjo i Saviola dojdoja vo Barsa Larson, Deko, Zyli, Bittelli... Barsa eptem se zasili se ocekuva ovaa sezona da bide prvak vo Spanija .... i da se bori za Shampoin na Liga na Shampoini!!!
bliznak FT Betis - Barcelona 2-1 FT Real Madrid - Albasete 6-1 Hala madrid! VAMOS VAMOS VAMOS for 1st place!
StormAngel Partal ke gi napravime.[:D]
a-pin-dim Barsa go pokaza triufot deka ke bide shampion na SPANIJA !!!
StormAngel
quote:
Originally posted by a-pin-dim
Barsa go pokaza triufot deka ke bide shampion na SPANIJA !!!
Nareden vakov post bezvezen,i ke te brisam. Citaj se sto pisuvas.[;)]
a-pin-dim
quote:
Originally posted by bluehim
quote:
Originally posted by a-pin-dim
Barsa go pokaza triufot deka ke bide shampion na SPANIJA !!!
Nareden vakov post bezvezen,i ke te brisam. Citaj se sto pisuvas.[;)]
hmm ti e krivo sto Barsa vo igrata sije :o) go pokaza toa i vo ligata na shampion :o)
a-pin-dim ke vidime vo sabota :o) koj e koj :o)
NARCIS` 0 ke zavrsi taa
bliznak za igracite vo kladilnica predlagam (3+) 60%+ mozno e i x-x ...... Hala madrid!
StormAngel Se mislam deka Real ke pobedi.[^]
a-pin-dim Eden Milan izgubi vo Barsa zosto pa Real da ne gubi, zatoja dadoja na Betis za da im pokaze na Real kako se igra fudbal :o)
a-pin-dim
quote:
Originally posted by StormAngel
Bravo za Goran.[;)]
koga ke zaigra Goran Pandev za Barsa da ne navivas za Barsa :o)
StormAngel
quote:
Originally posted by a-pin-dim
quote:
Originally posted by StormAngel
Bravo za Goran.[;)]
koga ke zaigra Goran Pandev za Barsa da ne navivas za Barsa :o)
Tesko verojatno,ama sepak nema da gi mrazam tolku.[;)]
a-pin-dim
quote:
Originally posted by StormAngel Tesko verojatno,ama sepak nema da gi mrazam tolku.[;)]
Jas znam deka ke navivas za Barsa :o) taka mi deluva :o)
SirAndReW Dobro igra ovaa sezona .. no Arsenal ke bidi prvak vo evropa :)
Boriz
quote:
Originally posted by SirAndReW
Dobro igra ovaa sezona .. no Arsenal ke bidi prvak vo evropa :)
Ne mi se verva, ima i drugi kandidati za titulata. Naj jakiot e JUVENTUS FOOOOOOOOOOOOORRZZZZZZZZZZZZZA JUUUUUUUUUVVEEEEEEEEE
n/a moze li da mi pomognete da mi kazete tip za kupovite sega vo vtornik i sreda i cetvrtok igram stalno a ne dobivam nisto nemam sreka sve za edno promasuvam
StormAngel
quote:
Originally posted by australec
moze li da mi pomognete da mi kazete tip za kupovite sega vo vtornik i sreda i cetvrtok igram stalno a ne dobivam nisto nemam sreka sve za edno promasuvam
Vidi ja temata online kladilnici vo ovie nekolku dena. Sigurno ke ima nekolku nasi tipovi.[;)]
darkjesus a jas go mrazam real:)
a-pin-dim
quote:
Originally posted by bluehim
Sekogas e epten dolg termin![^] Gledaj kako go koristis.[;)] Real Madrid bila,e i ke ostane podobra ekipa od Barcelona.
jas od 92 ne pamtam vo duelot Barsa & Real i obratno da e pobedila Real .... zatoa toa go koristam o:o)
a-pin-dim
quote:
Originally posted by bluehim
Aj seti se na natprevarot pred dve sezoni koga Real pobedi i vo Santiago Bernabeu i vo Nou Camp so 2:1.[;)]
ne se sekavam ama bash ic !!!
StormAngel Aj koga nema da me mrzi ja ke ti napravam refresh na memorijata.[;)]
StormAngel Matchday 34 : 25/04/04 REAL MADRID C.F. 1 2 F.C. BARCELONA Matchday 15 : 06/12/03 F.C. BARCELONA 1 2 REAL MADRID C.F. Matchday 30 : 19/04/03 REAL MADRID C.F. 1 1 F.C. BARCELONA Matchday 11 : 23/11/02 F.C. BARCELONA 0 0 REAL MADRID C.F. Week 30 : 16/03/02 F.C. BARCELONA 1 1 REAL MADRID C.F. Week 11 : 04/11/01 REAL MADRID C.F. 2 0 F.C. BARCELONA Week 25 : 03/03/01 REAL MADRID C.F. 2 2 F.C. BARCELONA Mala moja zgreska...2:1 i 1:1 bilo![;)]
a-pin-dim abe covek sum jas gi pratam naprevarite Barsa and Real sekogas ;o)
StormAngel Ama Real e podobar vo megusebnite dueli.[;)]
StormAngel Aj seti se na natprevarot pred dve sezoni koga Real pobedi i vo Santiago Bernabeu i vo Nou Camp so 2:1.[;)]
StormAngel Ke vidis vo ovaa sezona koj sto e.[;)]
OooOo Според шпанскиот "Ас" на повидок сензационален трансфер Барса дава осум милиони евра за Пандев Големата Барселона е подготвена да плати осум милиони евра за да го види во своите редови македонскиот интернационалец Горан Пандев, кој моментно настапува за Лацио, но 50 отсто од сопственоста врз него има и Интер. Оваа сензационална вест вчера ја пласираше шпанскиот иАсси, кој додава дека претседателот на Барса Хуан Лапорта, бил импресиониран од игрите на Пандев и дека се ќе направи тој да се пресели на иНоу Камппи. Вниманието на светската фудбалска јавност Пандев го привлече во декември минатата година кога беше стрелец на два погодока за Лацио во Серија А. Посебно за одбележување е оној на иДеле Алпиии против Јувентус кога сам ја матираше комплетната одбрана на истарата дамааи поради што беше прогласен за гол на колото според познатиот светски спортски канал иЕвроспортти. Доколку се реализира неговиот трансфер од иОлимпикоои на иНоу Камппи, Пандев ќе биде вториот Македонец во спортското друштво Барселона. Таму веќе е нашиот репрезентативен кошаркарски плејмејкер Влатко Илиевски. Во Барселона, Пандев би бил замена за шведскиот интернационалец Хенрик Ларсон, кој поради повреда, ќе биде надвор од фудбалските терени до крајот на оваа сезона. Пандев потекнува од младинската школа на струмичкиот прволигаш Беласица Г.Ц. Оттаму заедно со Ацо Стојков заминаа на печалба на Апенинскиот полуостров во Интер. Не минаа долго во Милано, а инероаѕуритееи ги испратија на калење во третолигашот Специја. Стојков остана, а Пандев набрзо Ј беше позајмен на Анкона со која минатата натпреварувачка сезона не успеа да избори опстанок во италијанскиот фудбалски крем. Потоа негова следна дестинација беше Рим каде му пристапи на Лацио, клуб во кој доживува потполна афирмација.
StormAngel Bravo za Goran.[;)]
StormAngel Antipaticna ekipa mi e,nikogas ne sum ja sakal Barcelona,mozebi zatoa sto sum simpatizer na Real Madrid.[:D]
a-pin-dim za taj li grobarski tim si :o)
Thief Откако Звезда изгуби одн Барселона (во времето кога Роналдо играше за нив), не можам органски да го поднесам! Би ти даблју, и јас навивам за Реал Мадрид...
a-pin-dim
quote:
Originally posted by Thief
Откако Звезда изгуби одн Барселона (во времето кога Роналдо играше за нив), не можам органски да го поднесам! Би ти даблју, и јас навивам за Реал Мадрид...
zs sekogas gi zakopuvashe Real zatoa go mrazes :o)
StormAngel Sekogas e epten dolg termin![^] Gledaj kako go koristis.[;)] Real Madrid bila,e i ke ostane podobra ekipa od Barcelona.
a-pin-dim
quote:
Originally posted by bluehim
Ama Real e podobar vo megusebnite dueli.[;)]
taka ti misles!!!