Македонец силувал Холанѓанка во Пула
Македонец силувал Холанѓанка во Пула
OooOo Македонец силувал Холанѓанка во Пула 16.07.2004 Македонски државјанин силувал седумнаесетгодишна холандска државјанка во подрачјето на Премантура, во близина на Пула. Силувањето го извршил 21.годишниот А.Б., соопшти денеска истарската полиција. Полицијата, како што пренесува Макфакс, за овој случај била информирана вчера утро, кога младата Холанѓанка го пријавила нападот. Според зборовите на портпаролот на Истарската полициска управа Роберт Павлековиќ, жртвата и силувачот се запознале во диско клубот „Џој“ во Премантура. Откако ја напуштиле дискотеката, обвинетиот физички ја нападнал холандската државјанка и ја силувал. По завршувањето на полициската истрага утврдено е дека А.Б. е извршител на гнасниот чин и тој е спроведен пред истражен судија на жупанискиот суд во Пула. Против него е поднесена кривична пријава за силување.
kopacot garant imala provokativna perlon gashta.....
c0nGuR
quote:
Originally posted by OooOo
Откако ја напуштиле дискотеката, обвинетиот физички ја нападнал холандската државјанка и ја силувал.
Ne me cudi, balkanksi tipicen stil na agresija, nemozel da proba prvo so ubavo, nego odma fizicka sila da pokaze.[:)]
kopacot jas mislam cisto od rekreacija ja imat zbucheno.....inace ne se ubaj holangankine :)