Оставка на Бранко Црвенковски!
Оставка на Бранко Црвенковски!
Strelec Оставка на Бранко Црвенковски! Последните агенциски вести ги потврдуваат денешните информации дека претседателот на Република Македонија, г-динот Бранко Црвенковски, утринава поднесе неотповиклива оставка. Оставката е доставена до Собранието на Република Макеоднија, меѓутоа истата не содржи никакво образложение. Веста ни е потврдена и од партиските извори во СДСМ. Низ новинарските кулоари се шпекулира дека причина е атмосферата која што претседателот Бранко Црвенковски ја почувствувал кај народот. Наскоро очекуваме нови информации, како и првични реакции од порелевантните политички фактори во државата. Ete ti sega belja rabota... Ova e da se chudi chovek! C c c... Aj NA ZDRAVJE!
NARCIS` Predizboren marketing mu e toa, star volk e toj ne podnesuva taka ostavka.
OooOo ne e bash pametna odluka u ovaa situacija, ali ako odluchil toa e toa. Btw narcis kakov predizboren marketing?
Strelec Првите реакции по шокантната одлука на Бранко Црвенковски: Владо Бучковски: “Му се радуваме на враќањето на нашиот претседател!“ Љубчо Георгиевски: “Ако не си заминеше сам, народот ќе го сменеше!“ Павле Трајанов: “Не сакам да дадам изјава додека не го чујам образложението!“ Микаел Салин: “Изненаден сум!“ Али Ахмети: “Не сакам да ја коментирам неговата одлука!“ Ристо Пенов: “Претседателот неколку дена размислуваше да го стори тоа!“
GoDsHaNd Нарцис како радар за вакви работи има, посебно кога се работи за оставки на претседатели на сдсм и слично :) (Ти ебам вмровецот :)) ) :)
GoDsHaNd Бтњ ова со отставката на Бранко Црвенковски нема врска, нема да поднесе отставка, ке си остане Ел Президенте :) ( Стрелец, дај линк да видиме кај си прочитал ова, кој го напишал и слично... )
vulgaren HAHAHAHA Strelec - Genijalno. A znaes deka ocekuvav Vest da objavo nesto u prilog na ova.
f9 Оставка на Бранко Црвенковски! ДА ВИДАМ ДА НЕВЕРВАМ!АХХАХАХАХАХАХАХАХААХА!МЕ ИЗНАСМЕА НА ТАГАВА..,
Strelec Последна вест: Претседателот на Република Македонија ја повлече оставката!
f9 ВО МАКЕДОНИЈА НИКОЈ НЕ ПОДНЕСОЛ ОСТАВКА НА ФОТЕЛЈА,ЗАТОА ШТО ВО МАКЕДОНИЈА ИМА ДРУГ ТИП НА ДЕМОКРАТИЈА-ВО МАКЕДОНИЈА СЕ ОДЗЕМА ФОТЕЛЈАТА КОГА НА НАРОДОТ КЕ МУ ДОЈДЕ ПРЕКУ ГЛАВА,А НА ПОЛИТИЧАРОТ ПРЕКУ К.. .
Deemer poradi 13 godini mizerija i najmalce uste 30 godini ista takva ako ne fatam nekade nadvor od zemjava, predizvikana od interesite na sefot i negovite 10tina familii koi vladeat vo ovoj pasalak jas navistina bi sakal da go vidam sefot bez fotelja i so platen dozivoten pansion vo idrizovo. A ako sefot nesto ima protiv togas moze i da mu se pobara pa go plati dolgot vo negova licna krv za site sto gi cica kako vampir ovie godini. 5,5 litra bi bilo minimum...
Ceki So be sega, uste e predsedatel, eh ...