СДСМ-Партија на власи или сила на влашкото лоби.
СДСМ-Партија на власи или сила на влашкото лоби.
f9 Хари Костов, Јани Макрадули, Владо Бучковски, Стерјо Фершпед, Таки Фити, Стерјо Зиков...и да не редам.Како од оној сојуз на комунисти оваа партија прерасна во експонент на влашкото лоби?
Gazment
quote:
Originally posted by OooOo
vlasi obedinete se!!!
Republica di Krushova!!! Armanj Unitat Va! OooOo te kaka tine eschi!
Strelec Macedonian or English, please!
OooOo vlashki ne se prifakja?
kopacot za nekoja godina i toj ke se prifaka kao oficijalen :)
Strelec
quote:
Originally posted by OooOo
vlashki ne se prifakja?
Kje se prifati koga kje gi ima 20%!:)
Thief Бучко има потекло од тетовското село Стенче! Значи, бетер и од Влав е, има тетвско потекло! [:D]
RedAlert Bucko jas kolku sto znam e od demirhisarsko no kako i da e da ne gi obvinuvame zitelite od toj kraj!Bucko e izrod,takov nema ni vo eden kraj na Makedonija.
Thief По мајка е стенчанец... А, „Стенче и Волковија - цела тетовска околија“. [;)]
Ceki Ova Makedonija e poopasna od bosna, ima poveke nacii, so sakat da imat nesto od nea, a skoro nisto ili malu da napravat za nea.
Strelec Ceki, можеш ли да го образложиш тоа што го рече? На пример, што е тоа што Власите сакаат да го имаат од Македонија и што е тоа што треба да направат за Македонија (а не го прават)?
Ceki Ova jas go mislav za site nacii, za politickite predstavnici na tie nacii, i za nas Makedoncite. Ako ova ne e vistina, onda ti mene obrazlozi mi, zasto sme tuka kade sme. Nikade.
dejan Ceki jas mislam deka Makedonija e podobro od Bosna.....
kopacot Vlasko lobi so partiska sila :))
Maleshevo Бучко, Влах ли е? Сигурен ли си?
kopacot koj go e*at sho e.......grd e vazno ko gremlin :)
OooOo vlasi obedinete se!!!