Рационализација
Рационализација
Strelec Сакам да замолам за малку поголема рационализација на постовите.

- Кога се употребува “quote“, не мора да се става цел разговор воден и по десет поста претходно... во “quote“ нека се стави само оној сегмент (2-3 или нешто повеќе зборови) на кој што треба да се повикате!

- Доколку сте во можност, избегнувајте постирање на фотографии со голем size! Нека не бидат фотографиите пошироки од 640 пиксели!

- Забележливо е кај 10-тина јузери дека ставиле динамички и големи сигнатуриња, па една молба до сите нив да ги скратат во нормални рамки. Или да биде тоа само текст (со максимум size=2), а ако веќе сакате да ставите некаков image, нека биде тоа нешто минијатурно (не некој гломазен animated gif)!

Со надевам дека ќе наидеме на соработка по сите овие прашања!


fio
quote:
Originally posted by deni
forumot treba da si bide kako so e bil UNCENSORED ili ke izgubi smisla .
FREEDOM OF SPEECH
Ниеден форум не е UNCENSORED [:)]
a-pin-dim a ne ke e loso da go imenuvash userite za da si znat !!! vaka samo dzabe tipkas :o)
Strelec Па не биди сигурен дека е џабе... Наместо да редам овде 10-20-30 јузери, кажувам правила кои што важат за сите! И одговорноста за придржување на тие правила е кај сите. Тоа значи дека и покрај тоа што директно не го спомнав (на пример) a-pin-dim, доколку тој не се придржува на тие правила што ги кажав, ќе се соочи со последици!
c0nGuR A zasto vie "Administratorite" ne najavuvate deka brisete nekoj topici pa da se znae, a ne nekoj po cel forum da se e*ava da bara po eden saat nekoj si f*cken topic ? Pred toa bese na Glasanje toj topic, posle toa go premestivte na #Macedonia IRC FAQ, pa sega naednas go snema, sto voopsto se desava so forumov ? Ne se znae koj pie koj jade koj e*e. Preterano e, a ne e ni prv pat ova sto se desava vaka.
a-pin-dim
quote:
Originally posted by Strelec
Па не биди сигурен дека е џабе... Наместо да редам овде 10-20-30 јузери, кажувам правила кои што важат за сите! И одговорноста за придржување на тие правила е кај сите. Тоа значи дека и покрај тоа што директно не го спомнав (на пример) a-pin-dim, доколку тој не се придржува на тие правила што ги кажав, ќе се соочи со последици!
osekam deka posledicata ke bide eptem golema :o) za mene znam deka ke me ispratis na zglobno :o)
a-pin-dim
quote:
Originally posted by c0nGuR
A zasto vie "Administratorite" ne najavuvate deka brisete nekoj topici pa da se znae, a ne nekoj po cel forum da se e*ava da bara po eden saat nekoj si f*cken topic ? Pred toa bese na Glasanje toj topic, posle toa go premestivte na #Macedonia IRC FAQ, pa sega naednas go snema, sto voopsto se desava so forumov ? Ne se znae koj pie koj jade koj e*e. Preterano e, a ne e ni prv pat ova sto se desava vaka.
Brat ne si znael deka oni so saka mozat da pravat !!! zatoa nemoj da se bunish znaes kako e koga ima nekoj vlast i misle deka sve sto leta se jade ....
Strelec
quote:
Originally posted by c0nGuR
A zasto vie "Administratorite" ne najavuvate deka brisete nekoj topici pa da se znae, a ne nekoj po cel forum da se e*ava da bara po eden saat nekoj si f*cken topic ? Pred toa bese na Glasanje toj topic, posle toa go premestivte na #Macedonia IRC FAQ, pa sega naednas go snema, sto voopsto se desava so forumov ? Ne se znae koj pie koj jade koj e*e. Preterano e, a ne e ni prv pat ova sto se desava vaka.
Congur, направи неколку грешки наеднаш. Прво, тоа што се правиш наивен и не се ни обиде да ги корегираш оние работи што кај тебе се совпаѓаат со проблемите што ги наведов во воведниот пост! Второ, што употребуваш несоодветен и некултурен речник (e*ava, f*cken, e*e). Немој да мислиш дека употребата на ѕвездички те амнестира од одговорност! Трето, наслов на тој топик за кој што говориш е: “По еден оператор од сите градови“. Тој топик го префрлив на форумот "Entertainment, Fun, Humor". Сега ќе ти објаснам зошто. Бујрум прочитај што (на пример) ТИ имаш напишано на тој топик за само половина ден: - HaHaHaHaHaHaHaHa, me iznasmea Dime sea ... - Ne be Dime, sakam deca jas, nema potreba da begaat. - J*bi ga ne sum procial dobro, zasto mi se spie mnogu sea. - Vo red Dimo, od sega kako da ti se obrakjam kazi samo, po tvoja zelba, bez da se lutis ? - Mene moze da mi se desi ednas, a ne kako nekoj po 1000 postovi so mIRC da gi napravi! - Ne, ne sum opasen, samo si kazav jas toa sto mislev. Ова е само еден дел од твоите постови на тој топик. За половина ден имаш вкупно 9 постови и нути еден од нив не е во врска со насловот на топикот. Појасни ли ти се сега работите, или да најдам друг начин да ти ги објаснам?
c0nGuR Aco preteruvas i ti sega, kazi mi ti na mene ajde daj mi postovi kaj se izrazuvam jas taka, na kolku postovi, ili sakas da sednam jas od sega pa ako treba 24saata da ti izvadam takvi vulgarni muabeti so * so upotrebuvaat drugi useri, pa na niv ne gledam nikade da im imas spomenato nesto, taka da mi e gajle, ako treba baniraj me od forumov ili izbrisi mi i cel username i sve, ne se plasam, a ne se ni lizam, samo navedov jas i od nervoza izreagirav taka, znaci sega odkoga nekoj ke napise nesto vulgarno ili ostro, togas se doznava kade e topicot premesten, a koga ke se premesti nemoze da se izvesti kade e premesten toj topic ? Pa ajde jas sea ke sednam i ke mi treba 1-mesec da baram nekoj si topic sto znam deka e vo #Macedonia IRC FAQ, ali za zal topicot e sea vo "Entertainment, Fun, Humor", nemozese toj sto premestuva topic, da pise tuka na FAQ VMacedonia.com kade se premestuvaat topicite ?
n/a
quote:
Originally posted by c0nGuR a ne se ni lizam,
Ма дај, кога престана?
c0nGuR
quote:
Originally posted by sapeski
quote:
Originally posted by c0nGuR a ne se ni lizam,
Ма дај, кога престана?
Od koga prestana da mi dises pod masa.
OooOo Od najobichna molba od strana na Strelec, postov prejde u filozofii.
c0nGuR
quote:
Originally posted by OooOo
Od najobichna molba od strana na Strelec, postov prejde u filozofii.
Vo pravo si, ima mnogu filozofi, ali znaat da filozofiraat izgleda samo po forumi, a ne na drugo mesto kaj sto treba.[:p][;)]
Strelec Congur, смени го signatureto!
c0nGuR
quote:
Originally posted by Strelec
Congur, смени го signatureto!
Vo red e sega ? Bidejki i znameto dodeka stoese zafakjase isto mesto kako i ova sto e sega, taka da ako ti smeta kazi ke se potrudam da go smenam i ova.... (ako smeta)[:)]
Strelec Таа големина може да помине, но треба да најдеш нешто статично. Сите јузери на форумов што имаат динамички потписи, ќе мора да си ги сменат!
deni forumot treba da si bide kako so e bil UNCENSORED ili ke izgubi smisla .
FREEDOM OF SPEECH
darkjesus fio znaci i ti treba da smenis potpis:) staticki da e
DJ_SHEMA
quote:
Originally posted by DaRkJeSuS
fio znaci i ti treba da smenis potpis:) staticki da e
i moderen
fio Шемсие, да те стаам тебе на слика у мојот потпис? Онаа со Турбо кај што сте на дрвото? :-)))) Статична е таа!
n/a Strelec e u pravo,mnogu go tupite.
pr1nc cekajte malku...
DonVito cekame ....