Панихида за настраданите во Беслан
Панихида за настраданите во Беслан
a-pin-dim Денес во Соборниот храм на Свети Климент Охридски во Скопје во присуство на претставници на руската амбасада Митрополитот Брегалнички г. Агатангел отслужи панихида за невино настраданите од исламскиот тероризам во Беслан, Северна Осетија [img]http://www.mpc.org.mk/_images/Aktuelnosti/070920041.jpg[/img] [img]http://www.mpc.org.mk/_images/Aktuelnosti/070920042.jpg[/img]