Dreams
Dreams
n/a Луѓе сонувате ли? Мене ’ме убија’ соништа. Барав да видам дали има некој топик за соништа на форумов ама не најдов... мислам дека местото им е во ’Здравје’ нели? Барав и толковник за сонови ама тоа што го сонувам е напишано со 2-3 збора или воопшто го нема. Оставете некој добар линк ако знаете. Кажете некое чаре... шо да праам за да не сонувам, или да одам на психијатар како шо праат американците[:D][8D]
Thunder from down under
quote:
Originally posted by highlander
quote:
Originally posted by Thunder from down under
quote:
a shto e dnevnoto sonuvanje pri budna sostojba vo vozenje na avtopat vo 4 napladne ?
Да не е фатаморгана?
obid za samoubistvo :)
VeGaS
quote:
Originally posted by highlander
Луѓе сонувате ли? Мене ’ме убија’ соништа. Барав да видам дали има некој топик за соништа на форумов ама не најдов... мислам дека местото им е во ’Здравје’ нели? Барав и толковник за сонови ама тоа што го сонувам е напишано со 2-3 збора или воопшто го нема. Оставете некој добар линк ако знаете. Кажете некое чаре... шо да праам за да не сонувам, или да одам на психијатар како шо праат американците[:D][8D]
highlander, barem da kazeshe kakvi sonovi imash, ima edni ubavi i ne ti se stanuva od spienje poradi niv [;)]
Thunder from down under ubo e da sonuvash, znacit deka ne se umoruvash dovolno :))
n/a ja sekogas sonuvam,ama koa ke se razbudam niso ne se sekaam.
Thunder from down under cuvaj si penkalo i list do krevetot, i zapishi odma ako mozhis, ne cekaj da se naspiesh
f9 Велат ако си видел петел на сон ќе добијаш непријатна новост -најверојатно дека си наебал...за кокошка најважно е да запамтиш дали е печена или жива.Ако е жива -туга е,ако е печена-наздравје. Околу темава... Сонувањето и не е опасно но ,дневното сонување во будна состојба е загатка.Се што ке исфантазираш нема да се случи така,најверојатно ке се случи се обратно.
n/a Кошмари сонувам Вегас, мртовци и други грозомории. Сонувам по цела ноќ и коа ќе станам незнам ни што сум сонувал. А се уморувам ми се чини од соништата од ништо друго, може и тоа да е, оти по цели деништа лежам па Господ ме казнил ноќта да се заморувам :))).
riki ako sonuvas mrtovci ili takvi raboti ne se sekiraj ne e opasno toa znaci deka ke zivees dolgo no sto znaci ako sonuvas deka imas sex so nekoja i toa se slucuva toa realno sto za moment si pomisliv deka e vistina i veruvajte mnogu mi bese maka koga se razbudiv :)
n/a ko zeni ste bre se znaete
Thunder from down under
quote:
Originally posted by f9
,дневното сонување во будна состојба е загатка.
a shto e dnevnoto sonuvanje pri budna sostojba vo vozenje na avtopat vo 4 napladne ?
Thunder from down under
quote:
Originally posted by highlander
Кошмари сонувам Вегас, мртовци и други грозомории. Сонувам по цела ноќ и коа ќе станам незнам ни што сум сонувал. А се уморувам ми се чини од соништата од ништо друго, може и тоа да е, оти по цели деништа лежам па Господ ме казнил ноќта да се заморувам :))).
ke si mu kazhish na razumot deka ne sakash takvi sonishta da gledash(da ti prajka) i osatjgo neka ti e svrshit toj taa rabota, ti uzivaj si me svati sho ti kazhav sega?
riki
quote:
Originally posted by Thunder from down under
quote:
Originally posted by f9
,дневното сонување во будна состојба е загатка.
a shto e dnevnoto sonuvanje pri budna sostojba vo vozenje na avtopat vo 4 napladne ?
toa e veke halucinacija ili od pregolema zamorenost
n/a
quote:
Originally posted by Thunder from down under
ke si mu kazhish na razumot deka ne sakash takvi sonishta da gledash(da ti prajka) i osatjgo neka ti e svrshit toj taa rabota, ti uzivaj si me svati sho ti kazhav sega?
Не... секоја вечер му кажувам ама не ме слуша изгледа. Ова веќе ’бајаги’ време ми се случува, незнам дали е на арно или не, а незнам и зашто се случува, да сонуваш еднаш двапати во неделата и така и така, ама секоја ноќ по 2-3 пати е нешто друго. Затоа сакам да видам какви сигнали ми праќа... кој и да е... И сакам да знам дали соновите стварно значат нешто.
quote:
a shto e dnevnoto sonuvanje pri budna sostojba vo vozenje na avtopat vo 4 napladne ?
Да не е фатаморгана? п.с. Дали некој ја знае теријата на Карл Густав Јунг во врска со сонувањето?