Мартина ќе не’ претставува на детска евровизија
Мартина ќе не’ претставува на детска евровизија
Strelec Родена 15.03.1994, Музицира од своја 6-та година, пее на Златно Славејче - 2001 (Ајде да садиме мир), 2002 (Кре,Кре), Свири пијано и лани освои 3-то место на државен натпревар, победи на овогодинешниот избор на песна за детска евровизија со песната ”ЗАБАВА” (комплетен автор на текстот и музиката) со која песна ке ја претставува Македонија во Лилехамер-Норвешка на 20.11.2004 во 20.30 часот - директен пренос на европските национални ТВ станици (ке биде 7-ма песна по ред). Песната можете да ја слушнете доколку кликнете [url="http://www.makemigration.com/kultura/detskipesni/MARTINA.mp3"]ОВДЕ[/url]!
noaNoa www.junioreurovision.tv
SirAndReW super i love martina ! [:p]
SirAndReW Strelec izvini za neserioznosta, malku se sheguvam ako smeta slobodno skini me [:D]