Закани за атентат до Црвенковски
Закани за атентат до Црвенковски
Strelec Бугарската полиција уапсила 22-годишен македонски државјанин во градот Стара Загора поради интернет закани. МВР соопшти дека уапсениот претходно во неколку наврати упатил закани за атентат врз претседателот Бранко Црвенковски. [url="http://www.a1.com.mk/vesti/vest.asp?VestID=40402"]Извор[/url]
concrete Samo ti zanesuvaj se , Brane i drustvo ke go procita ova na idividi,da ne zborime i za VMRO vrhuskata isto taka bogati kako krezovi,pa Penov i kompanija !!! Seto toa znaci kraj na site nasi nadezi !!! http://www.idividi.com.mk/Futurama/Nauka/295287/index.html
StormAngel Albanec Student vo Bulgarij mi se cini.Napisal nekolku komentari na sajtot na pretsedatelot.Go prestignale.I ke mu sudat. Dobro mu e.[;)]
cile ma neka go utepa nekoj vise ke se spasime li od toj kreten li nekad majkumu ..??!!!!!
NARCIS` e ne pesmi ke mu peat,go skina on Trajkovski epa sea..so si drobel ke si srka
dejan a toi da bese kaj nas? sto bi napravile policijata? nisto, bi go pustile.
трендафил Ме изненади кога дознав дека македонецот е албанец по етничка припадност. Изгледа дека се работи само за вербално претење. Истиот испраќал претечки пораки и на други места.
quote:
SOFIA (bnn)- Bulgarian police have arrested a Macedonian national, suspected of emailing assassination threats to his country’s President Branko Crvenkovski, the Focus news agency said. The 22 year-old student was arrested in the city of Stara Zagora, 240 kilometres (150 miles) south-east of Sofia, Boyko Borisov, a senior Bulgarian interior ministry official told the agency. It said Macedonia’s interior ministry confirmed the arrest. “After several assassination threats to Macedonia’s head of state Branko Crvenkovski were received, the Macedonian interior ministry made an inquiry and found that the threats came from the territory of (neighbouring) Bulgaria,” the agency quoted the ministry spokesman Goran Pavlovski as saying. “The Macedonian police in co-operation with the Bulgarian services detected the author of the threats, who is a Macedonian citizen.” Pavlovski and Borisov would not immediately identify the detainee. Pavlovski said police were still checking out whether he acted on his own or was part of a group. Katya Ilieva, a Bulgarian police spokeswoman, said the detainee had repeatedly emailed threats to various foreign citizens and institutions including the bank Rothschild Bank. http://www.bgnewsnet.com/story.php?lang=en&sid=17448
Но претечките емејлови се добивани повеќе седмици. Дали објавувањето е темпирано за да се одвлече вниманието од Кондово? Во секој случај албанецот (за многумина за жал) немал намера да го исполни напишаното.
Sotir Све ми се чини дека се заебавала студентарија. Може се кладеле дека „не може да му се закани на Бранко“, или се изнапиле па го отвориле сајтот на Бране па од заебанција му праќале све и свашта. А може и онака од досада си пуштале луѓето, да си го направат денот поинтересен. Иначе кој сака да го убие Бране? Бескичмен самонаречен „државник“ кој им оди по газот на сите странски емисари (да не кажам странски служби), а плус на овие од „рамката“ им исполнува се. Што ќе му текне на Али сабајле, Бранко до вечер мора да реализира. Идеја за атентат (ама вистински атентат) може да му дојде само на некој накурчен Македонец, на кој му дошло све преку глава, ама тоа не може да се реализира, затоа што Македонското патриотско тело е целосно разбиено, дезорганизирано и во бунило. Затоа заканава ја сметам за игра на неколку млади луѓе, кои во моменти на досада и безделничење си направиле малку забава.[:D]
Edna A jas pak mislam deka ova nema vrska.Plashi pi,ka decata e rabotava.Site dobro znaeme deka ako treba nekoj da mu stegne dupka v-chelo,toa najmalku ke e Albanec.Ama sega za da gi zaplashat stotina luge koj sekojdnevno mu se zakanuvaat,demek ete i vas ke ve sredam...odbral Albanec da e i toa vo Bugarija. Shto velat da vidam da nevervam. Pa toj za niv e svetec. No ochigledno e deka ,rabotava ima jako zabibereno.Nekoj po se izgleda od site lazhni zakanuvachi e i potencijalno so vistinska namera,a od shumata imejl pisma sho gi dobival Branko ne mozhele da go identifikuvaat.Zatoa i ova go namestile ,za da gi zaplashat onie koj se pravat imejl heroji.
Strelec
quote:
Originally posted by трендафил
Ме изненади кога дознав дека македонецот е албанец по етничка припадност.
А од каде таа информација дека се работи за ’Албанец по етничка припадност’? Испраќач на смртните закани до претседателот на Република Македонија и членови на семејството Ротшилд е македонскиот студент по медицина на Универзитетот во Стара Загора Ташко Ташев (22)!
StormAngel Strelec Na vestite na Kanal 5 rekoa deka se raboti za makedonski drzavjanin albanec.pa sega koj gresi,ne znam!
vulgaren pa ako nekoj nesto loso pravel mora da e albanec - kade nie makedoncite cvekinja sve koj od koj.
SLaCk Se raboti za 22 godishniot Tashe Tashev od Gevgelija student po medicina.Pa dobro be Tashe bivashe li od ist kompjuter da se zakanuvas!Drug pat ve molam konsultirajte se ne vaka da ve apsat za dzabe.Na Branko samo mu gi digate akciite vaka mesto da go digate vo vozduh:)
f9 Tashe Tashev VREME http://www.vreme.com.mk/novost.action?id=16687&broj=262 "Ова што ни се случува сега многу потсетува на еден извештај на Си-ен-ен од времето на бомбардирањето врз Белград. Кутриот новинар се потрудил и пронашол Србин што му дал изјава што му се вклопила во тезата. На крајот, Србинот му се претставил и името му го пишуваше во кајрон. Си-ен-ен ликуваше, а Балканците слатко се смееја. Човек се претставил како Ташак Ташаклија."
трендафил
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by трендафил
Ме изненади кога дознав дека македонецот е албанец по етничка припадност.
А од каде таа информација дека се работи за ’Албанец по етничка припадност’? Испраќач на смртните закани до претседателот на Република Македонија и членови на семејството Ротшилд е македонскиот студент по медицина на Универзитетот во Стара Загора Ташко Ташев (22)!
Телевизија Канал 5 првиот ден соопштија дека се работи за албанец. (Сега ми е јасно зошто државниот маркетинг (за пријавување неиздадена фискална во моментов) оди натпросечно подолго на Канал 5 отколку на Сител или А1 на пример.) Така се претставил самиот Ташев при апсењето во првиот момент. Но веста беше објавена и потврдена по повеќе од 12 часа. Иначе и мене ме изненади кога слушнав дека албанец му претел на Црвенковски, затоа што не гледам никаква причина за тоа. Тој не прави ништо против своите гласачи во Кондово, на пример.
SoVrSeN Da se pofalam:))toj sho mu pishal na crvenkovski e od Gevgelija,odnosno drugar mi e!pa ljuge umre narodot od siromashtija vie sho sakate da dremi?!
трендафил Ова е Ташко Ташев, антиглобализатор, закоравен екологист и виртуелен (интернет) атентатор
[img]http://www.vreme.com.mk/sliki/tassk%20tassev_resize.jpg[/img]
Ташев е уште во притвор. Терористите во Кондово се на слобода и слободно одлучуваат кој ќе помине низ „нивната“ територија.