Запленети 500 кг. хашиш и 100 кг. лекови
Запленети 500 кг. хашиш и 100 кг. лекови
OooOo Запленети 500 кг. хашиш и 100 кг. лекови на преминот Ќафасан 11.12.2004 Македонските мобилни царински екипи запленија 495 килограми и 948 грама опојна дрога хашиш, како и 101 килограм и 653 грама фармацевстки производи - парацетамол и кофеин на граничниот премин Ќафасан на македонско - албанската граница. Претставник на македонската царина изјави дека вчера во утринските часови на граничниот премин Ќафасан на влез во Македонија од Албанија по преземени оперативно технички мерки спречиле криумчарење на 495 килограми и 948 грама опојна дрога хашиш спакувани во 948 пакувања, како и 101 килограм и 653 грама фармацевстки производи - парацетамол и кофеин спакувани во 196 пакувања, што се под посебен режим на увоз на територијата на Република Македонија. Фармацевстките производи, како што беше посочено, на наркопазарот се користат за мешање со хероинска база за конечна употреба на хероин. Опојните дроги се пронајдени во специјално направени бункери на подот од товарното возило со регистерски таблички од Тирана. Возачот на камионот, кој бил државјанин на Албанија во моментот кога се вршел претресот на камионот на граничкиот премин успеал да побегне на територија на Албанија, а неговиот совозач државјанин на Хрвстка е уапсен. Приведени се и лица кои во автомобил од марка „Опел“ со тетовска регистрација го чекале на преминот камионот со дрогата. Дрогата била наменета за македонскиот нарко пазар. Криумчарењето е организирано и е направен обид да се реализира по предходен договор од четири лица и тоа двајца државјани на Република Македонија - Зибери Н. и Мурат Д., и хрватскиот државјанин Ирфан С. и албанскиот државјанин Давиде Д.
sapeski Кој знае колку тони пројделе, ова е жртвено јагне.
Misticen Не сакале да дадат процент и им зеле се.:))
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by Misticen
Не сакале да дадат процент и им зеле се.:))
:))im zele se ama mnogu malce prijavile..500kg se malce be
StormAngel pola ton hashish e mnogu,i toa navistina mnogu! Mene me raduva sto pocnale nestata da gi sfakjaat seriozno,barem nekoi od carinite
RaGeAnGeL pola ton e srcko mlace...mnogu malce...i zarem vistina mislis deka nekoj se svestil:))ili pokazale tolku a pominale mnogu poveke
bojan81
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
pola ton e srcko mlace...mnogu malce...i zarem vistina mislis deka nekoj se svestil:))ili pokazale tolku a pominale mnogu poveke
Ostajgo, citaj go i gledaj si seir [:D][8D]
jamajka Abe im e gajle, Albanci se, ke gi amnestiraat...
StormAngel Od inaet i kilo sol moze da se izede! Pola ton e malce a? :))))) Ahhh vi se divam na pametot. jamajka, odamna lugeto ne pagaat na provokacii. I sto sea? Ke treba uste ovie 500 kila da gi pustime da pominat zatoa sto drugi "navodni" pratki pominale? E da be.[;)]
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by StormAngel
Od inaet i kilo sol moze da se izede! Pola ton e malce a? :))))) Ahhh vi se divam na pametot. jamajka, odamna lugeto ne pagaat na provokacii. I sto sea? Ke treba uste ovie 500 kila da gi pustime da pominat zatoa sto drugi "navodni" pratki pominale? E da be.[;)]
ako mislese na inaet za mene...aj da ne ti vikam so...btw nikoj ne rece deka tie 500 kila treba da gi pushtime da pominat:))mislam deka me svakas be
bojan81 Storm angel ti si covek koj kaj mene predizvikuva najmnogu smea, uste koga ke ti ja vidam taa (едитирано од администратор) slikickat me faka smea, a koga ke procitam sto si napisal, e togas dozicuvanjeto e fantasticno se vklopuvuvaat site zamisli za tvojta licnost na edno mesto. Super si samo prodlci taka. [;)]
jamajka
quote:
Originally posted by StormAngel
Od inaet i kilo sol moze da se izede! Pola ton e malce a? :))))) Ahhh vi se divam na pametot. jamajka, odamna lugeto ne pagaat na provokacii. I sto sea? Ke treba uste ovie 500 kila da gi pustime da pominat zatoa sto drugi "navodni" pratki pominale? E da be.[;)]
Ako si narkodiler, togash toa moze da go smetash za provokacija... Koj globalizira sea ?
StormAngel In Vitro Spectam! Bojan,covek kako tebe ne zasluzuva i da go udostojis so komentar No toj vtor del na tvojot komentar,i te kako zasluzuva. Ama sepak,ne mi e namera da se blamiram pred luge. Nauci se na maniri drag pameten clen na forumite,i posle ke prajme muabet. A za pcuenje i takvi mi ti raboti,kazi si... Ja i za toa sum tuka.
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by jamajka
quote:
Originally posted by StormAngel
Od inaet i kilo sol moze da se izede! Pola ton e malce a? :))))) Ahhh vi se divam na pametot. jamajka, odamna lugeto ne pagaat na provokacii. I sto sea? Ke treba uste ovie 500 kila da gi pustime da pominat zatoa sto drugi "navodni" pratki pominale? E da be.[;)]
Ako si narkodiler, togash toa moze da go smetash za provokacija... Koj globalizira sea ?
dobro ti citas so se pisit ili so e rabotava??btw bojan ne znam zs ama naednash zal mi padna za tebe:))
Strelec bojan81, внимавај на изразувањето... јас ти го едитирав текстот од горниот пост и притоа сакам да те предупредам уште еднаш - однесувај се коректно при обраќање кон останатите членови на форумов доколку сакаш и понатаму да си присутен на овој форум!
lav
quote:
Originally posted by jamajka
Abe im e gajle, Albanci se, ke gi amnestiraat...
И тогаш http://www.vest.com.mk/default.asp?id=34018&idg=2&idb=572&rubrika=Crna+Hronika НО и сега ....сетики така дури во бескрај.