mIRC ЗАБАВИ
mIRC ЗАБАВИ
Misticen Одамна немало голема mIRC журка.Кога би се организирала во блиска иднина дали би дошле?
a-pin-dim
quote:
Originally posted by Thief
quote:
Originally posted by a-pin-dim Ti ne jedi mnogu gomna !
Ова е мојата прва и последна опомена да припазиш на речник! Ако знаеш на соодветно ниво да се шегуваш - ОК, ако не, не ти е тука местото... Ја знам дека те боли корпата од Сфетле, ама не мора агресивен да бидеш... [;)]
Neznam koj treba da pripazi dali jas ili ti i Strelec ! I ti kazuvam poveke da ne me provocirash po sto ke shkodi za tebe ! A za Sfetle uste neznaes a samo treskas gluposti ...
Thief Диме, знаеш ли ти, побогу, што е шега?! Па, зарем не забележуваш дека со Фио истата шега со години ти ја поринесуваме, а ти си глуперда која се пали к‘о Хепо коцка, бре! Веќе не си ми интересен ни за заебавање, премногу си глуп, не можеш да сфатиш! Во однос на темата (ДА СЕ ВРАТИМЕ НА НЕА!): не сум приврзаник на мИРЦ-забави, зашто мислам дека треба да има дистинкција меѓу виртуелната комуникација и онаа „вистинската“. Ретки се луето кои ме знаат и во живо, а ме запознале во „виртуелниот свет“, а тоа се луѓе за кои сум проценил (понекогаш и погрешно) дека навистина вредат. Oтстранив дел од постовите кои беа ЕПТЕН надвор од темата!
sapeski
quote:
Originally posted by a-pin-dim
Neznam koj treba da pripazi dali jas ili ti i Strelec !
Ах тој Стрелец шо проблеми ти направи, нема да можеш да се жениш ради него...
quote:
I ti kazuvam poveke da ne me provocirash po sto ke shkodi za tebe !
Шо ќе му направиш Диме?
VeGaS
quote:
Originally posted by sapeski
quote:
Originally posted by a-pin-dim
Neznam koj treba da pripazi dali jas ili ti i Strelec !
Ах тој Стрелец шо проблеми ти направи, нема да можеш да се жениш ради него...
quote:
I ti kazuvam poveke da ne me provocirash po sto ke shkodi za tebe !
Шо ќе му направиш Диме?
SUNET [:D][^][:D]
a-pin-dim Ke ve molam Ne ja menjuvajte temata posto poslem ke bidam jas KRIV ! I ke gi molam Adminite da gi izbrishat postovite od kaj so pocnuva Thief` da pisuva !
yURI vie ich ne ste bolni :)
bliznak irc zurka vo ohrid? 1. ako e organizirat uni, ke umrime od pienje. 2. ako e organizirat ivka i spejslilicana, ke umrime od densanje. 3. ako e organizirat mufla, ke treba da si nosime laptop so nas, i da si cestitame na kanal. 4. ako e organiziram jas, ke umrime od IVORY. 5. ako organizirame site zaedno, ke treba da e odkupime bolnicana za slednite 48 saati.
StormAngel A ako nikoj ne organizira?[:D]
Bicho Abe! Shoe e toa mIRC zhurka, a?
sfetle
quote:
Originally posted by StormAngel
A ako nikoj ne organizira?[:D]
taka mi mirisa i mene[:D]
SirAndReW ke saka nekoj da me stavi vo kominacija i mene?!, nikoj ne poznavam :)
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by StormAngel
Takva e sfetle be,aman![;)] Nego,od zurka ni z a? Znaev ja znaev. RageAngel,koa ke dojdes...spremaj se.[:D][:X]
per niso ti ne znajs:))))))Spremna sum jas od 82:)ama ke vidis ko ke dojdam kekekekekeke[;)][:X]
SpaceLily Spremaj se ti da vidis so te cekat:))))
RaGeAnGeL ef i andrej ke go zejme da vidit so e druzenje:)))
GoDsHaNd
quote:
Originally posted by bliznak
irc zurka vo ohrid? 4. ako e organiziram jas, ke umrime od IVORY.
Jas sum za bliznak da organizira zurka :))) Ke gi spoime IVORY i MARCE i ke bide ludo :)))
RaGeAnGeL ti ic ne kazvi....znajme za tebe:))))))))))ova nova godina jas ke te castam neso[;)][:D][:D][:D][:D]
dbk Спонзори сакате ли бе ?
dbk Да бев у Македонија би дошол обавезно поготово ако се организира у Охрид:)
SirAndReW ako pravite mirc.. zosto ne napravite Forum party ... nesto kako pik nikot na Kuma samo da bide real
RaGeAnGeL ohrid ke ima zurka samo ushte ne sme dogovoreni kade i koga:)))
darkjesus ajde site ohrid na zurka:)
sfetle
quote:
Originally posted by melpomena
Sfetle se sekjavash na "skopje2night sredbite" vo KTK :)))))))))
kako moze da ne se sekavam,tie sredbi bea legendarni:) i iskreno mnogu mi falat...[:(]
sfetle
quote:
Originally posted by Misticen
Сфетле...ти си стално парти ескиватор.Увек заебуваш, а претходно не с'скаш да организираме:)))
ajde sea organiziraj,pa ke vidime dali ke zaebam:)
a-pin-dim Da Zurki :o) ... Jas ako vlezam ke napravam dar mar :o) kako i obicno sto pravam dar mar :o) ... Samo nemojte da bide Ohrid :o)
Thief Слушна Сфетле дека доаѓа и одма се јави?! Е, Диме, легендо... да не речам „маското“! [:D]
a-pin-dim
quote:
Originally posted by Thief
Слушна Сфетле дека доаѓа и одма се јави?! Е, Диме, легендо... да не речам „маското“! [:D]
Ti ne jedi mnogu gomna !
c0nGuR
quote:
Originally posted by VeGaS
quote:
Originally posted by sapeski
quote:
Originally posted by a-pin-dim
Neznam koj treba da pripazi dali jas ili ti i Strelec !
Ах тој Стрелец шо проблеми ти направи, нема да можеш да се жениш ради него...
quote:
I ti kazuvam poveke da ne me provocirash po sto ke shkodi za tebe !
Шо ќе му направиш Диме?
SUNET [:D][^][:D]
HaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHa, od kaj go ti tekna na ovoj zbor ziti se. [:D][:D][:D][:D][:D][:p]
VeGaS
quote:
Originally posted by sfetle
quote:
Originally posted by StormAngel
A ako nikoj ne organizira?[:D]
taka mi mirisa i mene[:D]
Veke pocna da SMRDI a tebe uste ti mirisa [:D][xx(][:o)]
StormAngel Takva e sfetle be,aman![;)] Nego,od zurka ni z a? Znaev ja znaev. RageAngel,koa ke dojdes...spremaj se.[:D][:X]
acid Секако дека би дошол, па нели имаше иницијатива да се организира ИРЦ журка и минатата година, ама пропадна целата работа, не ми текнува ни зошто... Најверојатно не би дошле доволно луѓе и да се организира. Ти би се нафатил да организираш вакво нешто? [;)]
Misticen Па би се нафатил.Инаку редовно организираме од #pletenje ( не е никаква реклама).Каналот е многу мал во споредба со #macedonia мегутоа се прават добри журки.Ке ја спомнам последната што беше на средно водно на отворено.Имаше околу 30 луге! ТОП! За мало каналче е супер. Би сакал тоа да се направи со сталните корисници на #macedonia.
Strelec Вие двајца муабетов и дома можевте да си го направите!:) А овој мистичниов го немаше на форум цела година и сега по две гласања дневно отвара!:))) Инаку, за журка планирајте ме... ама ако ја организирате во Mississauga, Ontario!
Thief Јас резервирав карта за Канада, Стрелец, очекувај ме на „партито“ во петок! [:D]
Misticen Ај доста пак со филмови...:))Дај стварно да стегнеме некој жур:)
tincheto ajde ojme site na zurka
StormAngel Mislam deka vo Ohrid za Nova Godina ke ima kolku tolku Irc Zurka.[;)]
sinner` shteta shto ne sum u mk.[^]
Strelec Штета што не си и у Канада!:)
sfetle Strelec nemaat vreme da se vidat doma,pa mora da komuniciraat preku forum[:D] ajde Misticen organiziraj,samo nemoj na Vodno:))
melpomena Sfetle se sekjavash na "skopje2night sredbite" vo KTK :)))))))))
Misticen Сфетле...ти си стално парти ескиватор.Увек заебуваш, а претходно не с'скаш да организираме:)))
melpomena Mistichen nemoj taka za Sfetle, barem porano beshe redovna na sredbite [:D] A na sredbite od #pletenje, (zhalam shto ne sum vekje del od taa tajfa) te molam mn. pozdravi go Andar od mene (mi nedostasuva negovata principielnost [:D][:D][:D]), mada moram da priznaam deka sekogash koga kje vlezam imam plusche od nego zoshto dosleden e na praviloto: plusche samo za fidanki[:D] (pa bozhe moj jas na fidanka li mu licham????[8D] )
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by StormAngel
Mislam deka vo Ohrid za Nova Godina ke ima kolku tolku Irc Zurka.[;)]
oooooooo jessssssssssssss
StormAngel Ke ima zeni?[:D]
RaGeAnGeL kolku sakas?:)
StormAngel Dve tri. Ama dobri da se.[:D]
RaGeAnGeL ne me nerviraj sega:))koga imalo "ne dobri" aj kazi[:p]
StormAngel A koga e zurkata?[^]
Misticen Ај малку да конкретизираме[:)] До сега беше нешто како опипување на пулсот[:)] Бидејки гледам дека заинтересираност има, ама периодов е малку лош поради наближувањето на Нова Година, предлагам да му ја мислиме негде за втората половина на Јануари.Таман сите ке се прочистат од алкохолче и остало...кој смувал нешто за Нова Година ке раскине или ке му се здосади [:)] и ке удриме пак! Останува уште да одбереме град. Давајте предлози [:)]
RaGeAnGeL mojt i togash ama nie ke prajme i pred to:))))))))
dbk Arno rekov ja u Ohrid , najubavo e tamu oti ohriganki i vo srede zimo se ogan zeski :)
orko Ohrid
The_Crow Orko mnogu si subjektiven daj nesto sto ke im odgovara na site. Inaku u vrska so nova godina me primate li i mene u Ohrid?
StormAngel Ej da,ozbilno! Ke se organizira nesto Ohrid za Nova? Rage,orko,dark,space?
orko Da
acid Кој сака у Скопје за 700 денари 2 вечери, нека се обрати кај мене. од 18-21 год. [;)]
orko Acid, stavi granica od 14 do 18 i doagjam[:)]
acid Тоа би било педо-newyear-журка, не зезај и ти сеа. [:)]
DonVito
quote:
Originally posted by dbk
Arno rekov ja u Ohrid , najubavo e tamu oti ohriganki i vo srede zimo se ogan zeski :)
Peer ohrid nema zima :) ne vrnit sneg [^]
a-pin-dim Ohrid... Moj omilen grad. ? A nikoj ne me vika za nova godina ... tu jazk :o) Aj bolkim ke se najdiT nekoj/a :o)
univerzum Sve isto ti e dali kje e nekoj ili nekoja a?[:D]
a-pin-dim
quote:
Originally posted by univerzum
Sve isto ti e dali kje e nekoj ili nekoja a?[:D]
Sve mi e isto da ti kazam ... Sigurno toj so ke me viknit ke ima devojki ... taka da sve mi e isto !
velesanka
quote:
Originally posted by StormAngel
Dve tri. Ama dobri da se.[:D]
Abe drmni edno sise votka ili desetina piva,site ko Pamela Anderson ke ti se cinat[:D]