Б(а)учковски во експозето кажа...
Б(а)учковски во експозето кажа...
lav Идниот премиер и сегашен мандатор во своето експозе кажа многу работи кои се вообичаени но и НЕ очекувани како.... 1.Владата што ја предлагам, истакна Бучковски, нуди јасен концепт за иднината на земјата и за нејзиниот развој, но е свесна за тешкотиите со кои се соочува Република Македонија и сите наши граѓани. Кој јасен концепт кога досега тој никаде не го видивме со истиве министри или пак концепции. „Оваа Влада ветува дека во овој мандат, во 2006-тата година, Македонија ќе добие покана за членство во НАТО. Ветува дека до крајот на нејзиниот мандат, нашите граѓани - студенти, туристи, бизнисмени, ќе можат слободно да патуваат во европските земји, без да се судираат со тешкиот шенгенски визен режим. Оваа Влада ветува дека до крајот на нејзиниот мандат, Македонија ќе добие статус на земја кандидат за членство ЕУ и дека ќе ги почне преговорите за полноправно членство во Унијата“, рече Бучковски Не верувам во ветувања ...поготово НЕ на членови на партија составена од лажговци (мислам на пишувачите на нивната „програма„ за НЕ работа). од типот дека :ЌЕ ВРАБОТАТ ПО ЕДЕН ОД СЕКОЕ СЕМЕЈСТВО и други лаги кои во континуитет ги повторуваат , ама Јас не сум како тој кољегата Tripper па да по вторпат макар и малку им поверувам во лагите. Тој очекува во мандатот на идната Влада, што ќе се формира по следните парламентарни избори Македонија да добие и покана за членство во Унијата Важно е што Европејците мислат и очекуваат а не и нашиот Б(а)учко „Оваа Влада ветува дека ќе ја спроведе долгоочекуваната реформа на правосудниот систем, со која тој ќе стане поефикасен и со што истовремено ќе се овозможи поголема сигурност на компаниите при инвестирањето, што е клучно за развојот на нашата економија“, истакна мандатарот Бучковски. Дела се бараат а не и ветувања ...посебно не и од лажговци кои „вработуваат„ Македонци со одпуштање од работа ...за да вистински вработата КАЧАЦИ. И се така ....мој до моега , разбира се на исцедени лимони ...уууууупс пољитичари.
zmba
quote:
Originally posted by intel
quote:
Originally posted by Pro Patria 2
quote:
Originally posted by intel
П.С.Со Среќа на господинот Бучковски, нашиот бранител од 2001 година.
e ova ti se vika partiski isperen mozok.Na ova In-televo mu nema spas.Abe od koga e bUCKo "branitel"?Ako ja odbrani Makedonija pred 3 godini togas zosto mu go lizi gazot na Ali,a?
Pro-partija&Lav. Самиот ваш однос кон другите кои мислат поинаку од вас доволно кажува за нивото на култура на членовите на Вмро-дпмне и нивните симпатизери. Таквите како вас ја доведоа партијата таму каде се наоѓа во моментот,на дното на Македонската политичка сцена.Не е толку добар СДСМ колку што сте вие катастрофално лоши и со самото тоа го дигате на врвот во Македонската политика.Кога би бил јас член на СДСМ едноставно би бил среќен со такви како вас во опозиција. Ајде кажи ми што реков лошо па така да ми се обратиш.Господинот Бучковски беше министер за одбрана,еве описно прв човек на одбраната. П.С.да бевте способни и да имавте капацитет да се справите со состојбите тогаш немаше да има Широка Коалиција,немаше да ги изгубите изборите 99,2000,2002.Народот одлучува.
Слушај ваму ти Интелу еден (целерон без кеш меморија) , широката коалиција е направена по исклучива желба јавно изкажана од страна на Зеленковски , кога јавно кажал: Или примајте ме во владата (демек широката коалиција) или го дигам народот на бунт. Се разбира со ЗНМ на чело со неговиот лижач на газови Роберт Поповски и Атанасије (Сашо) Чолаковски.
intel
quote:
Originally posted by zmba
Слушај ваму ти Интелу еден (целерон без кеш меморија) , широката коалиција е направена по исклучива желба јавно изкажана од страна на Зеленковски , кога јавно кажал: Или примајте ме во владата (демек широката коалиција) или го дигам народот на бунт. Се разбира со ЗНМ на чело со неговиот лижач на газови Роберт Поповски и Атанасије (Сашо) Чолаковски.
Аман бре што ми изнакажа.Ако не бил народот со него зошто така кажал. П.С.можеше да почекаш до 20 ти,да те одбанираат Zmba или Стојко од еден друг форум...
Strelec zmba, vo idnina nema da ti bide tolerirano navredlivo obrakanje kon ostanatite clenovi na forumot!
intel
quote:
Originally posted by Pro Patria 2
quote:
Originally posted by intel
П.С.Со Среќа на господинот Бучковски, нашиот бранител од 2001 година.
e ova ti se vika partiski isperen mozok.Na ova In-televo mu nema spas.Abe od koga e bUCKo "branitel"?Ako ja odbrani Makedonija pred 3 godini togas zosto mu go lizi gazot na Ali,a?
Pro-partija&Lav. Самиот ваш однос кон другите кои мислат поинаку од вас доволно кажува за нивото на култура на членовите на Вмро-дпмне и нивните симпатизери. Таквите како вас ја доведоа партијата таму каде се наоѓа во моментот,на дното на Македонската политичка сцена.Не е толку добар СДСМ колку што сте вие катастрофално лоши и со самото тоа го дигате на врвот во Македонската политика.Кога би бил јас член на СДСМ едноставно би бил среќен со такви како вас во опозиција. Ајде кажи ми што реков лошо па така да ми се обратиш.Господинот Бучковски беше министер за одбрана,еве описно прв човек на одбраната. П.С.да бевте способни и да имавте капацитет да се справите со состојбите тогаш немаше да има Широка Коалиција,немаше да ги изгубите изборите 99,2000,2002.Народот одлучува.
zmba Не за бадијала порано за тебе некој си форумџија напиша ...со право (xxx - editirano od administrator)
intel Хе хе,абе стварно кога Дпмне пак ќе формира влада??? Мислам ова постарава генерација над 55 год возраст што е ќе до чека ли???? П.С.Со Среќа на господинот Бучковски, нашиот бранител од 2001 година.
lav
quote:
Originally posted by intel
Хе хе,абе стварно кога Дпмне пак ќе формира влада??? Мислам ова постарава генерација над 55 год возраст што е ќе до чека ли???? П.С.Со Среќа на господинот Бучковски, нашиот бранител од 2001 година.
Аaaх бре кољега Tripper , тебе побргу ДУПЕ ти се полни ама за УМОТ секако иде малку потешко , разбира се. ??? пс Види тоа вентиљаторот ...случајно да не ти е „наполнет„ со секакви прљавштини де !!!
Pana
quote:
постарава генерација над 55 год возраст што е ќе до чека ли????
Hi......hiiii......hiiiiii........ke doceka zimi petelov.[:D][:D][:D]
f9 -Владата што ја предлагам, истакна Бучковски, нуди јасен концепт за иднината на земјата... =Ќе имаме рестрикции за вода... -„Оваа Влада ветува дека во овој мандат, во 2006-тата година, Македонија ќе добие покана за членство во НАТО =Ќе не примат на кукловден во 3006-та. -Ветува дека до крајот на нејзиниот мандат, нашите граѓани - студенти, туристи, бизнисмени, ќе можат слободно да патуваат во европските земји =И таму да останат...,па кој е глупав да купи повратен билет. -Македонија ќе добие статус на земја кандидат за членство ЕУ и дека ќе ги почне преговорите за полноправно членство во Унијата =Кукловден 4006-та -Оваа Влада ветува дека ќе ја спроведе долгоочекуваната реформа на правосудниот систем =Чесен пионерски збор!. -Сега е време да поверуваме дека можеме и повеќе и подобро. =Досега не лажевте? -Бучковски вети дека Владата доследно ќе ги брани и почитува принципите = А нешто друго ,покрај принципите?На пример главниот град? -Економскиот развој ќе биде друг од приоритетите во работењето на новата влада =Мојата жиро сметка е ....ф9 -"постојано ќе се отвараат нови работни места и ќе се привлекуваат странски инвестиции" =Од житието на Св.Бучко:" Спомени од рајската турнеја " -Оваа Влада ветува дека ќе го доврши имплементирањето на Охридскиот договор =Зарем уште ќе имплементирате...? -Јас лично ќе се заложам, во најкус временски рок, во секое министерство да биде избран портпарол =И јас лично ќе се заложам ,во најкус временски рок, во парламентот да биде избран Премиер а не поттрчко на Али и Бранко.
protivpropaganda
quote:
Originally posted by intel
П.С.Со Среќа на господинот Бучковски, нашиот бранител од 2001 година.
Intel, Гледам си ја фативте старата шема. Аирлија нека е!!![:(!][V] Патем, троа пополека со тоа бранител батка, ОК?
трендафил
quote:
Originally posted by intel
Хе хе,абе стварно кога Дпмне пак ќе формира влада??? Мислам ова постарава генерација над 55 год возраст што е ќе до чека ли???? П.С.Со Среќа на господинот Бучковски, нашиот бранител од 2001 година.
Каков бранител, таков резултат. Во 2001 како министер за одбрана БучкО се „избори“ за рамковната, во 2004 избега од одбраната со нерешено Кондово. Како министер за одбрана не му одеше, но да се надеваме дека како премиер ќе биде добар, т.е. дека и лош виолинист може да биде добар диригент. Господ нека му е на помош! А на нас граѓаните на Македонија надеж дека помалку ќе ни треба Божја помош, односно дека ќе си помогнеме и сами, ако сакаме и Господ да ни помогне. За суеверните: Ова е трет премиер на владеачката коалиција. Трет и во оваа година. Да се надеваме на трета среќа. Друго и не ни преостанува.
intel
quote:
Originally posted by protivpropaganda
quote:
Originally posted by intel
П.С.Со Среќа на господинот Бучковски, нашиот бранител од 2001 година.
Intel, Гледам си ја фативте старата шема. Аирлија нека е!!![:(!][V] Патем, троа пополека со тоа бранител батка, ОК?
Каква стара шема????И зш бе полека.Колку беше Љубе толку беше и Бучко не??Или требаше да потепа и он десетина пакистанци па да бидет џоа за три јачи.Абе ај.
lav
quote:
Originally posted by intel
quote:
Originally posted by protivpropaganda
quote:
Originally posted by intel
П.С.Со Среќа на господинот Бучковски, нашиот бранител од 2001 година.
Intel, Гледам си ја фативте старата шема. Аирлија нека е!!![:(!][V] Патем, троа пополека со тоа бранител батка, ОК?
Каква стара шема????И зш бе полека.Колку беше Љубе толку беше и Бучко не??Или требаше да потепа и он десетина пакистанци па да бидет џоа за три јачи.Абе ај.
Тој , твојот фаворит де кољега Tripper , помогна да се потепаат (индиректно секако) 12 Македонци од Тетовскиот (к)рај во 2001 година.
трендафил
quote:
Originally posted by intel
quote:
Originally posted by protivpropaganda
quote:
Originally posted by intel
П.С.Со Среќа на господинот Бучковски, нашиот бранител од 2001 година.
Intel, Гледам си ја фативте старата шема. Аирлија нека е!!![:(!][V] Патем, троа пополека со тоа бранител батка, ОК?
Каква стара шема????И зш бе полека.Колку беше Љубе толку беше и Бучко не??Или требаше да потепа и он десетина пакистанци па да бидет џоа за три јачи.Абе ај.
Пакистанците немаат врска ниту со оваа влада ниту со војната во 2001. Пакистанците се убиени по војната. Разликата помеѓу Љубе и Бучко е во тоа што божем се бореа на иста страна, македонската, а едниот , Љубе, ја загуби војната, а вториот, Бучко, победи во неа. Сега дали сам или со помош на УЧК, секој треба да размисли сам. Во врска со војната е и тоа што еден воен злосторник, Дураку, ќе биде министер за водостопанство, а негова врска со водата е што ја запре водата на кумановци во време на војната. Не сам, туку со потпретседателот на собранието, Хисни Шаќири. Мислиш дека на Бучко и бучковистите им е место со такви??? П.С.: Гледам дека една група луѓе сега се распалила со надеж дека овој пат нивниот ќе биде добар. Слично беше на еден друг форум по повеќе месечен молк во време на претседателските избори. Се надевам дека нема да бидете во право со Бучко како премиер, како со Бранко како претседател. Но надежите ги потпирам на реални нешта, не на желбите.
lav
quote:
Originally posted by трендафил
quote:
Originally posted by intel
quote:
Originally posted by protivpropaganda
quote:
Originally posted by intel
П.С.Со Среќа на господинот Бучковски, нашиот бранител од 2001 година.
Intel, Гледам си ја фативте старата шема. Аирлија нека е!!![:(!][V] Патем, троа пополека со тоа бранител батка, ОК?
Каква стара шема????И зш бе полека.Колку беше Љубе толку беше и Бучко не??Или требаше да потепа и он десетина пакистанци па да бидет џоа за три јачи.Абе ај.
Пакистанците немаат врска ниту со оваа влада ниту со војната во 2001. Пакистанците се убиени по војната. Разликата помеѓу Љубе и Бучко е во тоа што божем се бореа на иста страна, македонската, а едниот , Љубе, ја загуби војната, а вториот, Бучко, победи во неа. Сега дали сам или со помош на УЧК, секој треба да размисли сам. Во врска со војната е и тоа што еден воен злосторник, Дураку, ќе биде министер за водостопанство, а негова врска со водата е што ја запре водата на кумановци во време на војната. Не сам, туку со потпретседателот на собранието, Хисни Шаќири. Мислиш дека на Бучко и бучковистите им е место со такви??? П.С.: Гледам дека една група луѓе сега се распалила со надеж дека овој пат нивниот ќе биде добар. Слично беше на еден друг форум по повеќе месечен молк во време на претседателските избори. Се надевам дека нема да бидете во право со Бучко како премиер, како со Бранко како претседател. Но надежите ги потпирам на реални нешта, не на желбите.
Излез од овој волшебен круг во кој „плива„ земјата после донесената „голема„ поБЕДА на сдсм но и на Македонците е ...само НОВИ ИЗБОРИ и тоа без КАЧАЦИ.
intel Рзаликата помеѓу Љубе и Бучко е во тоа што едноиот е премиер а другиот во затвор.Партијата на оној што е премиер во однос на пртијата на Љубе има подршка пет пати поголема од сопствениот народ и од целата меѓународна заедница што смо по себе кажува колку верглаш на празно. А тоа со УЧК или ОНА кој беше во коалиција со нив за време на борбените дејства.Кој се цереше како зелен и даваше изјави за странски и домашни новинари дека ќе прави држава по мерка на Албанците. Зошто војводата потпиша рамковен,и претседателот-два потписа од ВМРО-ДПМНЕ.еден од СДСМ. Абе вие сте како онаа што му викала на мажот,на швалерот ќе му дава еднаш а нему два пати за да пукнел од мака швалерот.Да ве легне човек помеѓу Али и Бранко на Али ќе му дадете два пати а на Бране еднаш за инает колку да пукне од мака.
lav
quote:
Originally posted by intel
Рзаликата помеѓу Љубе и Бучко е во тоа што едноиот е премиер а другиот во затвор.Партијата на оној што е премиер во однос на пртијата на Љубе има подршка пет пати поголема од сопствениот народ и од целата меѓународна заедница што смо по себе кажува колку верглаш на празно. А тоа со УЧК или ОНА кој беше во коалиција со нив за време на борбените дејства.Кој се цереше како зелен и даваше изјави за странски и домашни новинари дека ќе прави држава по мерка на Албанците. Зошто војводата потпиша рамковен,и претседателот-два потписа од ВМРО-ДПМНЕ.еден од СДСМ. Абе вие сте како онаа што му викала на мажот,на швалерот ќе му дава еднаш а нему два пати за да пукнел од мака швалерот.Да ве легне човек помеѓу Али и Бранко на Али ќе му дадете два пати а на Бране еднаш за инает колку да пукне од мака.
Абре кољега Tripper дали ти тоа што ни го кажуваш е од ЛИЧНО ИСКУСТВО здобиено , разбира се со „дружење„ со на тебе омиљените-ти Аљи и Бранко , а ???
intel
quote:
Originally posted by lav
quote:
Originally posted by intel
Рзаликата помеѓу Љубе и Бучко е во тоа што едноиот е премиер а другиот во затвор.Партијата на оној што е премиер во однос на пртијата на Љубе има подршка пет пати поголема од сопствениот народ и од целата меѓународна заедница што смо по себе кажува колку верглаш на празно. А тоа со УЧК или ОНА кој беше во коалиција со нив за време на борбените дејства.Кој се цереше како зелен и даваше изјави за странски и домашни новинари дека ќе прави држава по мерка на Албанците. Зошто војводата потпиша рамковен,и претседателот-два потписа од ВМРО-ДПМНЕ.еден од СДСМ. Абе вие сте како онаа што му викала на мажот,на швалерот ќе му дава еднаш а нему два пати за да пукнел од мака швалерот.Да ве легне човек помеѓу Али и Бранко на Али ќе му дадете два пати а на Бране еднаш за инает колку да пукне од мака.
Абре кољега Tripper дали ти тоа што ни го кажуваш е од ЛИЧНО ИСКУСТВО здобиено , разбира се со „дружење„ со на тебе омиљените-ти Аљи и Бранко , а ???
Аман бе ЛАВ,до кога вака,Таман да ти одговорам гледам си го сменил она што се вика title,де си пишал „лавче„ де на пауза до 20 декември.Лански одмор а?Ич не си стабилен да му се невиди па најави ни кога користиш денови да знаеме.
SLaCk Pet pati pogolema poddrska!?hehehe samo sonuvaj intel na izbori ke ve unistime pogotovo so "branitelot" Bucko mozebi branitel na albancite bese 2001 ne na makedoncite sigurno.Razlikata megu Buckovski i Ljube e vo toa sto Ljube e maz i patriot a Buckovski e obratnoto i vidovme vo Struga koja poddrska ja ima edvaj spasi ziva glava od svojot narod da se kries e sramota a Ljube sekogas go mozel toa i ke moze vo idnina.
Strelec
quote:
Originally posted by SLaCk
...a Ljube sekogas go mozel toa i ke moze vo idnina.
Еве сега не може!
OooOo aeeeeeee, pak pochanvme da se delime na nashi i vashi, na sdsm i vmro ... katastrofa :(
intel
quote:
Originally posted by SLaCk
Pet pati pogolema poddrska!?hehehe samo sonuvaj intel na izbori ke ve unistime pogotovo so "branitelot" Bucko mozebi branitel na albancite bese 2001 ne na makedoncite sigurno.Razlikata megu Buckovski i Ljube e vo toa sto Ljube e maz i patriot a Buckovski e obratnoto i vidovme vo Struga koja poddrska ja ima edvaj spasi ziva glava od svojot narod da se kries e sramota a Ljube sekogas go mozel toa i ke moze vo idnina.
Само појасни ми во кои спаѓаш сега.Нели кажа дека веќе не си партиски војник.Се крстеше во Љубчо,кога падна фрлаше дрвја и камења по него и агитираше за Грујо дека бил најшик шизик,сега те приметувам пак накај Љубчета фаќаш.Што членови ќе бевте ,се утепавте селејќи ги седиштата на партијата. П.С.Видов едно Леси како шета по Скопје,не знае кај да се врати сирото тотално е дезориентирано.Да не е твое.
SLaCk Eve ke ti kazam.Jas sum protiv segasnava vlada.Sekoj drug za mene e prifatlivo resenie bidejki vladava ne vodi vo propast.Strelec se nadevam na tvoja radost ne moze ama ke moze ke vidis.Ti verojatno da ziveese okolu 1900 godina ke se raduvase i Dame Gruev sto e vo zatvor navodno radi sverc na droga.Ama toa ti go ostavam na tebe tvoj stav e toa kolku i da e antimakedonski.
Pro Patria 2
quote:
Originally posted by intel
П.С.Со Среќа на господинот Бучковски, нашиот бранител од 2001 година.
e ova ti se vika partiski isperen mozok.Na ova In-televo mu nema spas.Abe od koga e bUCKo "branitel"?Ako ja odbrani Makedonija pred 3 godini togas zosto mu go lizi gazot na Ali,a?
SLaCk Pa ne sfati ti be ProPatria.Branitel na albancite bese bUCKo i ostana takov.Zatoa intel vika deka covekot bil PRINCIPIELEN.Ne za dzabe odbi naredba na pretsedatelot da se odblokira patot tetovo jazhince i ne za dzabe sred vojna si pravese muabeti so alija ahmeti i GZim ostreni.Covekot mora da priznaeme si bese vidovit znaese so kogo ke si koaliciraat.
Pana
quote:
од страна на Зеленковски
Popravjam kisobrane ,vodenice za kafu.....popravjam[:p][:p]