Кампањата на МВР против петарди е фејк!
Кампањата на МВР против петарди е фејк!
Misticen Стварно незнам како не им е срам.Годинава гледам дека повторно никнаа истите билборди од лани, скапо платени, а гарант пак ке фураат и реклами по телевизии...со дланката на некое кутро дете кое што како последица на игра со петарди го загубило прстот.Се би било супер окејски доколку во Скопје не се шиткаат петарди пред очите на џандарите исто ко што се продаваат и весници. Па да му се сневиди...шо не превземат нешто карикатуриве у плаво?Вака кампањава ми личи само на добар ДИЛ помеѓу МВР и Маркетинг агенциите. И после ке идат пак реклами од типот на : "Како се трошат моите пари"...
acid срамота.
OooOo
quote:
Originally posted by SLaCk
Pa teroristite vo Kondovo gi slikaa i gi snimija pa eve sega gledam ke si dobijat pari i nekoi drugi privilegii teroristite a novinarite vcera Taci gi narece kriminalci.Ako prijavam mi e strav posle siptarcinjata da ne stanat cajkani.Shala na strana sto ke ti e slika za toa sto sekoj go znae na Bit Pazar na raskrsnicata se shitkaat otvoreno petardi!Duri i ti vo Kanada sega znaes a sigurno znaese i prethodno ama se pravis...
Togash kjuti i kukaj. Shto drugo da ti kazham.
јузер Мене ми требаат пиратки за на планина (Водно). Не знаете какви шарпланинци има на патот Водно-Матка. [:0] Ако се стрчаат кон тебе ништо друго не те спасува освен пиратка. Проверена работа. [8D] Значи само за вакви работи кај што има потреба треба да биде дозволено. А освен за планинарење незнам каде на друго место се потребни и добредојдени [?][?][?]
Sotir Јас завчера присуствував на ваква случка. Малиот на семафорите пред Бит-пазар му нуди петарди во кутија, најверојатно по сто комада, на еден што чека на семафор, поккрај нив поминува полицацец, го поздравува малиов, како да се другарчиња и си брка работа, а малиов оди до следната кола да нуди петарди. Абе да му пукне на човек бешиката. Какво лицемерие. А од друга страна реклама, „не употребувај петарди“.
Strelec Support za Misticen i za topikov!
OooOo Zoshto ne slikate takvi situacii i ne gi ispratite slikite vo nekoj vesnik ili tv?
Snake Bite
quote:
Originally posted by OooOo
Zoshto ne slikate takvi situacii i ne gi ispratite slikite vo nekoj vesnik ili tv?
Pametno...
intel
quote:
Originally posted by OooOo
Zoshto ne slikate takvi situacii i ne gi ispratite slikite vo nekoj vesnik ili tv?
Уште утре ќе снимам клипче ама кој ќе го објави,ни сител нема да го направи тоа. Минатата година ми дојде полиција на врата да праша кој пукал петарди на улица.Се јавил некој од комшиите и одеа од врата на врата да видат кај има мали деца.Бруки.Се испоизвадија децава на улица од памет.Дојдоа со комбе 5-6 полицајци.Ги упатив на раскрсница кај судот,онаму каде што би требало да одиме да не судат нас родитеите зошто нашите деца фрлиле две петарди а истите се купени под прозорот на истиот тој суд.Ги прашав и зошто не дошле со две три комбиња. Одговорот беше дека они само си ја вршеле работата,само еден додаде дека демек биле на друго место за друга работа и наминале на повик. Стварно срамота.
OooOo
quote:
Originally posted by intel
Уште утре ќе снимам клипче ама кој ќе го објави,ни сител нема да го направи тоа.
Snimi klipche i posle mnogu lesno se prakja mass email do a1.com.mk, sitel.com.mk, telma.com.mk, kanal5.com.mk, dnevnik.com.mk, vest.com.mk, vreme.com.mk, utrinskivesnik.com.mk, vecer.com.mk. Eden valjda kje objavi neshto ;)
bojan81
quote:
Originally posted by OooOo
quote:
Originally posted by intel
Уште утре ќе снимам клипче ама кој ќе го објави,ни сител нема да го направи тоа.
Snimi klipche i posle mnogu lesno se prakja mass email do a1.com.mk, sitel.com.mk, telma.com.mk, kanal5.com.mk, dnevnik.com.mk, vest.com.mk, vreme.com.mk, utrinskivesnik.com.mk, vecer.com.mk. Eden valjda kje objavi neshto ;)
Ispratiim ako sakas, mozda klipceto ke go stavat vo rubrika za vicovi. Najdobro e da se napravi fotografija vo koja ke vlezat nekolku elmenti 1. malo albance sitka petardi(kako simbol na covek koj sobira pari za covekovi prava) 2. Do nego pominuva policaec koj bi simboliziral pravna drzava 3. a dvajcata gi pokriva bilbord so sodrzina protiv piraterijata. Posle slikata moze da odi po natprevari pa poverojatno e deka slikata ke sobere nagradi otkloku deka nekoj ke se zanisa za seto toa.
OooOo
quote:
Originally posted by bojan81
Ispratiim ako sakas, mozda klipceto ke go stavat vo rubrika za vicovi.
Fala Nostradamus. Ushte pred da se sluchi neshto, odgovorot vekje go znaesh.
quote:
Najdobro e da se napravi fotografija vo koja ke vlezat nekolku elmenti 1. malo albance sitka petardi(kako simbol na covek koj sobira pari za covekovi prava) 2. Do nego pominuva policaec koj bi simboliziral pravna drzava 3. a dvajcata gi pokriva bilbord so sodrzina protiv piraterijata. Posle slikata moze da odi po natprevari pa poverojatno e deka slikata ke sobere nagradi otkloku deka nekoj ke se zanisa za seto toa.
Ako ne pomagash, nemora da odmagash. Na narodot mu e smucheno od ironii i simbolizacii. Ako nishto drugo, barem se trudime neshto da napravime.
Sotir
quote:
Originally posted by OooOo
Zoshto ne slikate takvi situacii i ne gi ispratite slikite vo nekoj vesnik ili tv?
Abe nie tuka ne nosime foto-aparati ili kameri dodeka odime na rabota, ili na pazar. Ama vredi da se proba. Od sega, kaj i da odis, aparatot pod miska i slikaj perverzija po Skopje.
ozonce Mrazam petardi, me vadat od takt!!!
Misticen Инаку...моментално ундер констракшн е сајт од малку комерцијална природа, меѓутоа планирам на него да има рубрика која што баш вака аргументирано со докази ке шутира пенали на власта за вакви слични киксови.
acid Стварно срамна работа, перат пари преку вакви глупи кампањи, а сите можат да видат дека петарди се "шиткаат" на секое ќоше. intel, не заборавај да го пратиш кај Трендо нa on.net.mk, најверојатно само он ке го објави.
quote:
Originally posted by Misticen
Инаку...моментално ундер констракшн е сајт од малку комерцијална природа, меѓутоа планирам на него да има рубрика која што баш вака аргументирано со докази ке шутира пенали на власта за вакви слични киксови.
Точно, токму таков портал ни треба. Треба некој да ги освести македонците... за порталот и негова промоција имаш целосна поддршка од мене, а на него верувам дека ке се најдат и повеќе г****јадци што се појавуваат на форумов како Thief`, fio, јузер со свои сопствени колумни.
ViennaBoy
quote:
Originally posted by OooOo
Zoshto ne slikate takvi situacii i ne gi ispratite slikite vo nekoj vesnik ili tv?
I ja se slozhuvam so ova. Mozhebi nema da ima golem efekt ama sepak podobro nesho da se napravi otkolku nishto.
SLaCk Pa teroristite vo Kondovo gi slikaa i gi snimija pa eve sega gledam ke si dobijat pari i nekoi drugi privilegii teroristite a novinarite vcera Taci gi narece kriminalci.Ako prijavam mi e strav posle siptarcinjata da ne stanat cajkani.Shala na strana sto ke ti e slika za toa sto sekoj go znae na Bit Pazar na raskrsnicata se shitkaat otvoreno petardi!Duri i ti vo Kanada sega znaes a sigurno znaese i prethodno ama se pravis...
intel [img]http://www.geocities.com/micubusi02/pet4.jpg[/img] [img]http://www.geocities.com/micubusi02/petardi.jpg[/img]
concrete Na vremeto Suvenir od Samokov pravese nekakvi "topovski udari" t.e.megatonski piratki, pred nekoja godina gi slusnav za Nova Godina vo Skopje. Gi ima li uste???
intel
quote:
Originally posted by concrete
Na vremeto Suvenir od Samokov pravese nekakvi "topovski udari" t.e.megatonski piratki, pred nekoja godina gi slusnav za Nova Godina vo Skopje. Gi ima li uste???
Zosto da pravi Suvenir,koga ima uvoz i profit kako za onie pogore.