Доктор сексуално вознемирувал пациентка на телефон
Доктор сексуално вознемирувал пациентка на телефон
WhyAsker За да не се крева толкава прашина во јавноста, како што ни изјави директорот на Клинички центар д-р Тихомир Крцковски, двете страни се договориле лекарот да потпише изјава дека повеќе нема да и се јавува на девојката и оти ќе ги прекине сите контакти што досега ги имал со неа Лекарот од Клиниката за пулмологија и алергологија во Скопје, кој беше пријавен дека сексуално малтерирал пациентка, вчера признал дека контактирал и телефонски разговарал со девојката. За да дознае што се случувало, вчера младата жена и лекарот биле повикани на соочување кај директорот на Клинички центар Тихомир Крцковски. "Точно е дека и раскажував љубовни приказни по телефон, но таа ги прифаќаше, оти се познаваме од порано и сме биле во интимна врска", се правдал лекарот, тврдејќи дека телефонските јавувања не и пречеле на девојката туку, напротив, и годеле и ги прифаќала. Ваквата изјава ја вознемирила девојката, која негирала дека воопшто некогаш водела љубов со лекарот и била во каква било поинтимна релација со него. "Тој, кога директорот не остави насамо, ми се закануваше дека ќе ме снема и инсистираше да ја одречам целата случка. Ми се закануваше дека со два прста ќе ми го извади гркланот ако не престанам да зборувам", ни изјави девојката. За да не се крева толкава прашина во јавноста, како што ни изјави д-р Крцковски, двете страни се договориле лекарот да потпише изјава дека повеќе нема да и се јавува на девојката и дека ќе ги прекине сите контакти што досега ги имал со неа. "Не дај Боже нов кикс да направи, од санкции лекарот нема да куртули", рече д-р Крцковски. Случајот завчера го пријави девојка, која во управата на Државна болница тврдеше дека лекар од Пуломогија со месеци и додева на телефон и сексуално ја малтретира. Таа во својата писмена и усна изјава велеше дека лекарот постојано ја барал, кажувајќи и дека "и се јавува оти на неа му се дига". Sega e interesniot del...[:D] - Голем ми е. Ако имам 55 години, уште ми се дига како пред 10 години. Врти ми на телефон и изигрувај жешка линија, биди ми ќерќичка, јас ќе те сексам и ќе ти биде убаво - и велел лекарот на девојката. Јавувањата, објаснува таа, биле од работа, од броеви на Клиниката, од службениот мобилен на лекарот, меѓу 14 и 15.30. - Кога ќе дојдеш, немој веднаш да се соблекуваш, прво малку ќе се погалиме и ќе си поиграме. И зборувај ми како на хот лајн. Ако си добра и на одмор ќе те носам во Охрид. Без пари. Ќе дојдам кај тебе дома и ќе те сексам, а мајка ти ќе гледа. Јас бев во Јапонија, тоа таму е нормално - и велел по телефон докторот на пациентката. Лекарот љубовџија се јави во ВЕСТ Александра, што е ова денес во вашиот весник? Зошто вака ме бламирате? - Кој е на телефон? Не разбирам за кој текст се работи? - Проф. Љ.Г. е , знаете за што зборувам. - А, Вие сте докторе, но навистина не разбирам за што се лутите? - За текстот на насловна, добро знаеш. - Од каде Вие се најдовте погоден, Ваше име нема никаде напишано во написот. - Немој ти мене, добро знаеш дека се работи за мене, еден е шеф на катедра што таму се споменува. Сите знаат дека тоа сум јас . - Зар Вие, професоре сте биле тој?. - Јас, туку кој? По втор пат ме бламирате. Нели требаше да ја чуете и другата страна, да дојдете кај мене, да ме прашате. - Но јас не ве бламирам, оти тоа сами сте си го направиле. - Што ќе и кажам на фамилијата? Имаме денес и соочување, јавете се, д-р Крцковски ќе ви каже. - Јас не можам да ви помогнам, не Ви го напишав името, но Вие сами се пријавивте. Многу ми жал. - Ќе видиш ти, ќе најдам јас нешто и за тебе, ќе се читаш и слушаш што сум открил за тебе. - Ми се заканувате, проф. Г.? - Да, ќе видиш ти кој сум јас. Eh, ni dezintegrira opshtestvoto.[V] Utre kaj nekoj vakov ke otidam da me lechi...[}:)]
StormAngel Pa u bolnici samo bolni raboti ima.[}:)]
dejan lele ludak! pa nemozel na tie 'hot lajn' da se javi? ili poeftino e da se java lokalno?
RaGeAnGeL za vakvi ..samo javno bichovanje i besilka na ploshtad[:(!]
VeGaS
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
... besilka na ploshtad...[:(!]
A jaze od doma da si nosat ili ... [?][:D]
wolf_pack Taka taka RaGeAnGeL, samo mozhe poarno e da imame dom za besenje.[8D]
RaGeAnGeL vegas:))jazeto jas go davam for free za vakvi ko ovaj[;)]
The_Crow Jas samo se cudam kako vakvi lesperi zavrsuvaat na klinika. pa dobro bre stom lekarite se umobolni i stom na niv im treba lecenje sto da kazeme za tie sto se bolni i koi baraat pomos od lekari koi i samite se bolni :)) ebati kombinacijata
Pana I sto ke prevzeme onoj starion "mrmot" dr.Tihomir Krckovski.Ke go opomenel manijakot veke da ne go pravi toa. A ova mu e veke tret ili cetvrt slucaj na Krckovski sto mu go pravat doktori-manijaci.I uste nekolku slucaevi za primanje mito na klinika koj patem se zaboravija. Abe ako ne go biva da ja vodi klinikata najdobro e da se povlece sto (editirano od administrator) tuka zafaka mesto. Mene me cudi nesto drugo.Dali ovaa devojkava ima tatko,brat,muz,decko.I sto (editirano od administrator) pravat tie.Sto dremat.Sto ne mu otidat na manijakot vo bolnica i da (editirano od administrator). Mene ne daj boze da mi se sluci nesto vakvo vo familija ,jas ke (editirano od administrator).
Strelec Pana, те молам во иднина да си го искажуваш мислењето без употреба на вулгарности!
LordpM Treba pod itno da mu se skrati na doktorot platata,telefonot,a mozebi i nesto drugo....mislev na prevoz,hranarina i ako moze regresot za godisen odmor :)))))))
Pana Strelec, Se izvinuvam za malku poslobodnata interpretacija na moeto mislenje no veruvaj mi deka sum krajno rezigniran od ponasanjeto na doktorot manijak,a pogotovo od direktorot na klinika koj nisto ne prevzema toa da se spreci. p.s.Strelec brat, pusti srce nekogas i dozvoli da upotrbime i nekoj posocen zbor.Sto da pravime takov ni e jazikot,interesen.[8D][8D]
dbk Treba da se zatvori u soba so 4 zida, ozvucena i nonstop da slusa na zvuckite hotline, pa da vidis do kaj ke stigne:)