Bruka
Bruka
The_Crow СКАНДАЛОЗНО Нашата порно Северина е средношколка Филмот во кој главни актери се шеснаесетгодишна ученичка од Скопје и нејзиното момче се продава во интернет-кафулињата за 100 до 200 денари Скопски интернет-кафулиња дистрибуираат аматерски порнофилм на кој наводно е снимена средношколка од Скопје. Според дистрибутерите на филмот, станува збор за една шеснаесетгодишна ученичка во втора година во едно скопско училиште и за нејзиното момче, кое не е идентификувано. И покрај лошиот квалитет, на видеоснимката може да се забележи дека филмот е снимен во приватен стан. Снимката е во црно-бела техника и е направена со аматерска видеокамера. На видеозаписот е испишано дека дејството се одвивало на 25 март годинава, триесетина минути пред 4 часот наутро, а има и честитка за Нова година на англиски јазик. Скандалозниот филм трае половина час и изобилува со експлицитни сексуални сцени, меѓу кои најзастапен е оралниот секс. Токму при една таква сцена на девојката и се слошува, но актерите одлучуваат да го продолжат снимањето. На крајот од снимката девојката му вели на момчето: "Ќе го избришеш филмот, нели? " А тој одговара: "Да". Се зборува дека овој видеозапис на сопствениците на интернет-кафулињата им го презентирал близок пријател на малолетничката. Филмот наводно сосема случајно излегол во јавност. - Колку што сум јас информиран таа не била присилена да води љубов пред камера. Од самата снимка се гледа дека ужива во сексот. Таа е нашата Северина. Цела населба зборува за неа. Филмот веќе еден месец е атракција. Падна и бизнис. Се продава како алва за сто до двесте денари. Сум слушнал дека е раширен во повеќе скопски населби - вели еден сопственик на интернет-кафе каде што се продава споменатиот видео запис. Во Министерството за внатрешни работи велат дека постои можност да поднесат кривична пријава за неовластено дистрибуирање и продавање приватни снимки, но само по приватна тужба. Портпаролот Горан Павловски вели дека ако се докаже дека партнерот на средношколката е полнолетен, МВР против него ќе поднесе кривична пријава. - Се работи за ист случај како со приватниот филм на хрватската пејачка Северина. Во некои случаи може да се тужи за неовластено дистрибуирање, но и не мора. Ако утврдиме дека партнерот на средношколката е полнолетен, против него ќе поднесеме кривична пријава за полово дејство со малолетник. Ако, пак, се докаже дека и тој е малолетен, не можеме да направиме ништо - вели Павловски
Divider Veke ima eden topic so ovaa tema, staven e na "seir" ima i poll, narecen "skandalozno"!!
cile Jas go gleaF filmceto pred dva meseca i znaeF deka koga togas ke pukne i ete se sluci . Zal mi e samo za devojceto ke go zigosaat tesko na nea ....:((.A nemozam ni da zamislam doma sto ke i se desi ako nekoj slucajno dojde do filmceto .
VeGaS Stavajte go za download ajde :) A za devojcheto, stvarno e zalosno ...
OooOo Site linkovi shto kje bidat staveni kje bidat izbrishani. Pornografija so maloletnici tuka NEMA da se tolerira!
RaGeAnGeL crow ne e ova skandalozno...ova e zalno
sinner` navistina zalno[:(] neli moze toa devojce da podnese krivicna prijava[?][?]
quote:
На крајот од снимката девојката му вели на момчето: "Ќе го избришеш филмот, нели? " А тој одговара: "Да".
do kade dojde mladinata[:(][:(]
RaGeAnGeL vidi sinner...jas licno mislam deka i sama si e kriva...so bara da snima filmovi...bashka ima 16 god bre...imam mnogu pointeresni raboti od oralen sex na 16 god[:D]
sinner`
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
vidi sinner...jas licno mislam deka i sama si e kriva...so bara da snima filmovi...bashka ima 16 god bre...imam mnogu pointeresni raboti od oralen sex na 16 god[:D]
pa zatoa shto ima 16 godini, zeleno e ushte,ne za dzabe i po zakonot do svoja 18 godina (nekade u svet i do 21)e maloletena... nego ostaj toa oralen , dobro e shto ne bilo analen[:0][:D]
RaGeAnGeL more malolenta ama vidi na so i tekvit:))))))))inace za ona drugono me iznasmeja [:D]
VeGaS
quote:
Originally posted by cile
quote:
by Vegas Stavajte go za download ajde :) A za devojcheto, stvarno e zalosno
145 Mb e tesko, da go isecam na poise parcinja pa da ti go pratam pratam ..?? Ali toa koshta [;)]
Plateno be [:D] Bash da vidam kakvi maloletnichki propustam od MKD[^]
Thief Циле, праќај, бато! :) Мене можеш и по пошта! [:D]
The_Crow Ne znam koj go postavi prasanjeto za krivicna odgovornost. Makedosnkiot krivicen zakonik moze da podnese krivicna prijava protiv deckoto sto bil na filmot samo dokolku se izpostavi deka e polnoletno lice inace devojkata moze da podnese privatna tuzba zaradi neovlasteno distribuiranje meguta stom veke izleglo u javnost koj znae koj sve ne go videl dzabe e.
acid Сама си е крива, мене воопшто не ми е жал... ако имала барем грам памет можела да претпостави дека ова ке се случи. Која е поентата да се брише ако се снима? А за момакот можам да кажам само дека е НАЈГОЛЕМИОТ СКОТ ШТО ПОСТОИ ВО МАКЕДОНИЈА И ПОШИРОКО ако тој го дистрибуирал филмот И ТРЕБА ДА РИКНЕ У ЗАТВОР.
ozonce
quote:
Originally posted by VeGaS
Stavajte go za download ajde :) A za devojcheto, stvarno e zalosno ...
Pak me sramish!!![}:)] idi u DVD shop u USA i kupi si takov filam :)
ozonce Ushte neshto, za toa koj e kriv, kaj ke kazam digitalnite kameri. Imav edna sluchka kaj mene doma ide edena devojka i... gleda na mojot PC aparatche koe svete crveno. Toa znachi deka kamerata mi se polni, me prasha sho e voa? I kazav kamera i odma cela situacija beshe sumliva. na kraj nishto :(
The_Crow ozonce me brukas ej vikaj ja pak devojkata da i objasnis kako raboti kamerata. Samo nemoj da iskoci posle ova scenario :)) Valjda ne si ti pokvaren ko skotov ovde sto se naprajl sizik i unistil zivotot na devojkata.
cile De be Crow sto tolku se zasekira pa ti ..??? A znaes i samiot deka si e sama do negde kriva ...
The_Crow cile pa i ti donekade si vo pravo megutoa ajde da receme deka eticnosta vo situacijava me tera da mislam deka demek ajde prinudena bila, ama nisto od toa site naodi pokazuvaat deka i samata go sakala toa taka da ke moram i jas da se povlecam.
cile prijatele veruj go gledaf filmot na edno mesto samata vika "Aj da se [email protected]"
The_Crow Epa stom taka vikala jas ne sum go gledal filmot ne znam neka si ja snosi odgovornosta sea i po moznost sama za da i tekne nekad u zivotot sto napravila. Eve eden moj predlog neka si zamine od drzavava neka si go smeni imeto i neka proba da se socijalizira na pravilen nacin.
LordpM Tipot treba da odgovara pred zakonot i duri da i plati osteta ako treba,samiot odnos so maloletnicka vo nekoi drzavi bez razlika dali taa se soglasila ili ne se tretira kako pedofilstvo,a da ne zboruvame za toa sto zivotot i e upropasten za podolg vremenski period,osven ako ne napravi plasticna operacija[?][:(!] [8D][8D][8D]
Strelec Jas ne se sekjavam da procitav kolku godini imalo momceto... Sto ako i toj bil maloleten? Vrz osnova na koj zakon toj treba da odgovara za zloupotreba na maloletnik, a ne i taa?
acid Сигурен сум дека типот не е малолетен, зошто имаат разговор како имале секс кај него во кола. Имено, од тоа и е модрицата на ногата.
Strelec Inspector Boaro!:)))
VeGaS
quote:
Originally posted by ozonce
quote:
Originally posted by VeGaS
Stavajte go za download ajde :) A za devojcheto, stvarno e zalosno ...
Pak me sramish!!![}:)] idi u DVD shop u USA i kupi si takov filam :)
Heh, lesna rabota za toa, imam polno[^], ama sakam da vidam makedonka deee [;)][8D][:D]
ozonce Za da odgovorime na ova prashanje treba da bidime kompetentni. Dali ovde nekoj e pravnik ili ke stanuva pravnik, pa neka gi kaze site mozni aspekti na problemo.
velesanka Dobiva li malava barem procent od zarabotuvackata? Zalno e,ali sama si e kriva.
SirAndReW Zalno? veruvajte nekoj toa bi go storil od kef a kamo li da mu se plati na kefot Cile znae sto zboruvam :D
LordpM Sega otkako go izgledav filmceto zakluciv deka na "devojceto" duri i edna Severina moze da i nose voda,sto da kazam tipkata ne samo sto izgleda kako prava profesionalka tuku i taka se odnesuva se gleda deka e primer za smizla i deka ima golemo iskustvo.
DJ_SHEMA
quote:
Originally posted by ozonce
Ushte neshto, za toa koj e kriv, kaj ke kazam digitalnite kameri. Imav edna sluchka kaj mene doma ide edena devojka i... gleda na mojot PC aparatche koe svete crveno. Toa znachi deka kamerata mi se polni, me prasha sho e voa? I kazav kamera i odma cela situacija beshe sumliva. na kraj nishto :(
Pa da si i kazel deka kje go izbrishesh posle toa moze kje bidnelo.
DJ_SHEMA
quote:
Originally posted by cile
Ovoj del e najoblji /deckoto/ aj malku poagresivno /devoceto/ coek be neznam poagresivno /deckoto/ aj dobro onda prai kako znaes hahahah
[:D][:D][:D][:D][:D] Zalosno za malata, ama koga si igrash so ogan ...
LordpM Zosto zalosno? Sto mislela ka se onadela? :)) .Gledajte od posvetlata strana,mozebi ja zabelezale od od studioto na valijant,taa vece ima iskustvo pred kamera i toa bez maska pa mozebi ke i dadat nekoja uloga vo sledniot film sto ke go snimaat.
DonVito Am vo 16-17 godini denesnite devojki vlegvat vo semi , po diska , po kafici so trefka vo racete so ekstazi ova ona am kaj ne ke ispadnit ebanje
VeGaS
quote:
Originally posted by DonVito
Am vo 16-17 godini denesnite devojki vlegvat vo semi , po diska , po kafici so trefka vo racete so ekstazi ova ona am kaj ne ke ispadnit ebanje
Eto vidish, sto bilo rabotata [:D]
cile Ovoj del e najoblji /deckoto/ aj malku poagresivno /devoceto/ coek be neznam poagresivno /deckoto/ aj dobro onda prai kako znaes hahahah
fio
quote:
Originally posted by ozonce
Ushte neshto, za toa koj e kriv, kaj ke kazam digitalnite kameri. Imav edna sluchka kaj mene doma ide edena devojka i... gleda na mojot PC aparatche koe svete crveno. Toa znachi deka kamerata mi se polni, me prasha sho e voa? I kazav kamera i odma cela situacija beshe sumliva. na kraj nishto :(
Почна и женски да носиш дома а? Бравос, бравос, уште Тхиеф да го научевме како да ќари женска...
cile
quote:
by fio Почна и женски да носиш дома а? Бравос, бравос, уште Тхиеф да го научевме како да ќари женска...
Ostaj go thieF ...!!! Go glea filmceto i sea dve nedeli nema od doma da iskoci [:D][:D][:D]
Thief Фионка! Е, си, значи бурекојадач невиден...:) Него, кога ќе ми одржиш курс за да ќарам некоја?! Баш пред 2 недели бев у Ск... Циле: Не ме издавај одма, бе! :) Сега, откако да добив филмчето да прокоментирам на темава: женската е согласна во тоа што го прават, така што единствено на основа на приватна тужба од девојката може да се гони дечкото за неовластено дистрибуирање или МВР по служебана должност, ако установат дека е пололетен. Сепак, женската, едноставно, сама си го сака тоа... Тражили сте - гледајте!
Pina
quote:
Originally posted by fio
quote:
Originally posted by ozonce
Ushte neshto, za toa koj e kriv, kaj ke kazam digitalnite kameri. Imav edna sluchka kaj mene doma ide edena devojka i... gleda na mojot PC aparatche koe svete crveno. Toa znachi deka kamerata mi se polni, me prasha sho e voa? I kazav kamera i odma cela situacija beshe sumliva. na kraj nishto :(
Почна и женски да носиш дома а? Бравос, бравос, уште Тхиеф да го научевме како да ќари женска...
Sho be, mislish deka Tief e "virgin" ???
f9 Чисти глупости,што има врска дали била или не согласна или што и како правела.Прво не е девојка туку девојче во лекомислени години . Сексуалниот живот започнува многу порано денес и е директна последица на падот на моралот кај возрасните.За малолетник секогаш е одговорен друг,дали е тој што имал врска со неа или пропустот на нејзините родители во воспитувањето не е важно ,важно е дека таа по сила на закон е невина жртва.И затоа треба да се заштити.Сите оние кој поседуваат експлицитен матерјал со малолетници секаде во развиениот свет се бркаат по сила на закон.Проблемот не е само една малолетничка.Повекето од вас не знаат колку е раширена проституцијата и употребата на тешки дроги.Но исто толку е и раширена и негрижата во врска со овие појави како и кај власта така и кај граганите и тоа за својата заедница.Овој пример и реакциите на него само ја покажуваат нашата немоќ да ги разбереме работите онака како што треба.Пристапот до порнографија на кабловската телевизија ,видеотеките и комплетната отсутност на мерките на заштита во ефективна смисла на сите матерјали кој што можат да го повредат емотивниот развој на личноста воопшто не постојат.Целокупната филмска индустрија во развиениот запад веке работи на принципот на рестриктивност на матерјали со насилна и порногравска содржина и нивната дистрибуција е строго контролирана. Во повеќе земји постојат рации на цели кланови кој тргуваат со малолетнички порногравски матерјал и тоа се смета како потежок криминал кој им ја блокира иднината на сторителите во државата комплетно.Од информациите се дозна дека овој филм се разнел по видеотеките со молскавична брзина што е доказ дека во Македонија постои таква веке разработена мрежа.
ozonce
quote:
Originally posted by fio
Почна и женски да носиш дома а? Бравос, бравос, уште Тхиеф да го научевме како да ќари женска...
Dobar viz :)
acid "Тиф е дефинитивно невин и се гордее на тоа" - Марјан Лазаревски, портпарол на администраторот Тиф. Објавено во дневниот весник "Вечер" на 25.12.2004 година.
OooOo Аматерски порно филм со малолетничка Ова се инсерти од скандалозниот аматерски порно-филм познат како скопската Северина во кој главни актери се шеснаесет годишна скопјанка и нејзиното момче. Филмот се продава во повеќе скопски интернет кафулиња по цена од 100 до 200 денари. Го има и на неколку интернет порнографски сајтови. Не се знае кои се актерите во филмот и кој заработува од неговата продажба. Но девојката е малолетна. „Го имаме гледано, ни се допаѓа порнографијата“, велат младите. Овие инсерти за МВР не се доволни за да покрене полициска истрага. Тие би реагирале само доколку малолетната девојка или нејзините родители поднесат приватна тужба. Тогаш би можеле да поднесат кривични пријави за неовластено продавање и дистрибуирање на приватни снимки. Во случај да се утврди дека партнерот е полнолетен против него може да се поднесе кривична пријава за полово дејство со малолетник. И додека полицијата не знае за овој филм, тој е вистински хит особено меѓу младите посетители на интернет кафулињата. Психолозите се загрижени, порнографијата е се подостапна на малолетниците. „Гледањето на сексуалните сцени доведуваат до прерана сексуализација и една дисхармонизација на нивниот псохолошки, психосексуален развој кој може даде далекусежни последици во нивниот развој“, вели невропсихијатар Димитар Болевцски. Додека МВР чека приватна тужба од родителите на малолетничката, филмот продолжува со слободна продажба. Така е во Македонија. Во светот детската и малолетничката порнографија спаѓаат во најтешките криминални дела.
U normalni zemji, kje se napravi racija, kje se soberat site snimki, kje se privedat na isprashuvanje site distributeri, kje se pochne istraga koja, kako, shto e maloletnata i vo isto vreme ushte 1000 novinari kje pritiskaat sekoj den dodeka sluchajot ne se reshi, kje se organiziraat sami lugjeto i kje protestiraat vladata da donese dopolnitelen zakon za da se zashtitat maloletnite ... no vo Makedonija ... kje se fakja seir i kje vikash: "kjuti ne e moeto" ... j*bi ga! Reformi? Nahhhhhhhhhh
c0nGuR Nikoj so sila ne ja teral da siri noze taa, posle koj i e kriv ? Daj nemojte da ja zalite, zasto NE E za zalenje, nego za ubivanje e taa, i toj film skoro go ima niz cela Svedska vise. Mala je dala [:p]
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by c0nGuR
Nikoj so sila ne ja teral da siri noze taa, posle koj i e kriv ? Daj nemojte da ja zalite, zasto NE E za zalenje, nego za ubivanje e taa, i toj film skoro go ima niz cela Svedska vise. Mala je dala [:p]
bobi mozda nikoj ne ja teral ama pak e peer be pornografija...dete e bre ejjjjjjjjjjjj
OooOo
quote:
Originally posted by c0nGuR
Nikoj so sila ne ja teral da siri noze taa, posle koj i e kriv ? Daj nemojte da ja zalite, zasto NE E za zalenje, nego za ubivanje e taa, i toj film skoro go ima niz cela Svedska vise. Mala je dala [:p]
Prashaj se sam sebe kako kje ti bide da e toa tvoja kjerka i seto ova da se sluchuvashe vo tvojata familija, a u istvo vreme nekoj da pishuva vakvi komnetari ko ti shto gi napisha, a ti da gi chitash ...
c0nGuR
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by c0nGuR
Nikoj so sila ne ja teral da siri noze taa, posle koj i e kriv ? Daj nemojte da ja zalite, zasto NE E za zalenje, nego za ubivanje e taa, i toj film skoro go ima niz cela Svedska vise. Mala je dala [:p]
bobi mozda nikoj ne ja teral ama pak e peer be pornografija...dete e bre ejjjjjjjjjjjj
Se slagam so tvoeto mislenje, ali dzabe i e vise, nikoj ne ja teral so sila, ili pak da ja vrzel za krevet i da snima ke se vidi toa deka e so sila i za da go zalime devojceto, zatoa taa si znaela ubavo, a za toa sto e sramota e sramota, ali toa kazav vise.... MALA JE DALA [;)]
c0nGuR
quote:
Originally posted by OooOo
quote:
Originally posted by c0nGuR
Nikoj so sila ne ja teral da siri noze taa, posle koj i e kriv ? Daj nemojte da ja zalite, zasto NE E za zalenje, nego za ubivanje e taa, i toj film skoro go ima niz cela Svedska vise. Mala je dala [:p]
Prashaj se sam sebe kako kje ti bide da e toa tvoja kjerka i seto ova da se sluchuvashe vo tvojata familija, a u istvo vreme nekoj da pishuva vakvi komnetari ko ti shto gi napisha, a ti da gi chitash ...
Cekajte be lugje malce, so ripate ? Pa koj ja teral so sila da legnuva so nego, i na kraj pamet da ja SNIMA uste so kamera ? Taa sama trebala da razmisli, ama ne razmisluvala kako so treba i si go dobila toa sto barala. Jas nemam nisto protiv, samo sto ispadnala naivna do nemaj kade, toa e nejzin problem i greska, e sea neka si se uci na ovaa greska samata taa, za drug pat pak neka se soblekuva pred kameri.
OooOo Ne ja svakjash poentata i nema nikakva vrska toa so teranje i soblakanje pred kamera.
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by c0nGuR
quote:
Originally posted by OooOo
quote:
Originally posted by c0nGuR
Nikoj so sila ne ja teral da siri noze taa, posle koj i e kriv ? Daj nemojte da ja zalite, zasto NE E za zalenje, nego za ubivanje e taa, i toj film skoro go ima niz cela Svedska vise. Mala je dala [:p]
Prashaj se sam sebe kako kje ti bide da e toa tvoja kjerka i seto ova da se sluchuvashe vo tvojata familija, a u istvo vreme nekoj da pishuva vakvi komnetari ko ti shto gi napisha, a ti da gi chitash ...
Cekajte be lugje malce, so ripate ? Pa koj ja teral so sila da legnuva so nego, i na kraj pamet da ja SNIMA uste so kamera ? Taa sama trebala da razmisli, ama ne razmisluvala kako so treba i si go dobila toa sto barala. Jas nemam nisto protiv, samo sto ispadnala naivna do nemaj kade, toa e nejzin problem i greska, e sea neka si se uci na ovaa greska samata taa, za drug pat pak neka se soblekuva pred kameri.
per....aj dishi malce i procitaj pak sve po red....ne svakas tibam...i nemoj so to..."go dobila to so go barala"
c0nGuR Prodolzete si so komentari i mislenja, jas ne repliciram povise na ovaa tema, kazav toa shto mislev.
Strelec c0nGuR, znaes li ti zosto e kaznivo da vodis ljubov so maloletnicka? Ako go znaes odgovorot na toa prasanje, nema da kazuvas deka 'sama si go barala'! Tokmu toa deka e maloletnicka znachi deka ne treba da se zema vo predvid dali taa 'si go barala' ili ne, tuku deka ne e dovolno zrela da znae sto saka, a sto ne... sto treba, a sto ne! Daj mu na 5-godisno devojce cokolado i mozebi kje go nateras da 'saka' nesto!? I posle ti kazuvaj prikazni deka devojceto 'SAKALO'. Ako nekogas imas kjerka vo zivotot, poinaku kje razmisluvas!
c0nGuR
quote:
Originally posted by Strelec
c0nGuR, znaes li ti zosto e kaznivo da vodis ljubov so maloletnicka? Ako go znaes odgovorot na toa prasanje, nema da kazuvas deka 'sama si go barala'! Tokmu toa deka e maloletnicka znachi deka ne treba da se zema vo predvid dali taa 'si go barala' ili ne, tuku deka ne e dovolno zrela da znae sto saka, a sto ne... sto treba, a sto ne! Daj mu na 5-godisno devojce cokolado i mozebi kje go nateras da 'saka' nesto!? I posle ti kazuvaj prikazni deka devojceto 'SAKALO'. Ako nekogas imas kjerka vo zivotot, poinaku kje razmisluvas!
Golem napad ova od site strani sea.[:)] Aco, jas kazav samo toa deka ne e vo RED zasto i taa e kriva, znaes li kolku maloletnicki ima momentalno vo Makedonija sto uste od nivni 13 14 godini mislat na SEX i takvi raboti, da bilo NASILNO toa sto se slucilo vo red togas, ali za mene toa ne e vo red sto sama posakala ona na toa, tuka e i ona kriva za mene + toj deckoto naravno.
Strelec od inekciite su troa poaren!
RaGeAnGeL za tebe samo mozocna inekcija!bobi...to so devojcina na 13-14 god mislat na sex e zalno i strashno....ama tuka imaat uloga roditelite....sistemot...mene iskreno strashno me revoltiraat takvi raboti [:(!]
c0nGuR
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
za tebe samo mozocna inekcija!bobi...to so devojcina na 13-14 god mislat na sex e zalno i strashno....ama tuka imaat uloga roditelite....sistemot...mene iskreno strashno me revoltiraat takvi raboti [:(!]
Da si mi ziva i zdrava, znaci koj e kriv ? Roditelite.[;)]
sinner`
quote:
Originally posted by c0nGuR
Da si mi ziva i zdrava, znaci koj e kriv ? Roditelite.[;)]
aj sega roditelite...[?][?][?] demek oni znaat shto im pravat decata...
RaGeAnGeL sinner...bi trebalo da znaat...namesto da se premnogu zafateni so svoi biznisi i drugi stvari
c0nGuR
quote:
Originally posted by sinner`
quote:
Originally posted by c0nGuR
Da si mi ziva i zdrava, znaci koj e kriv ? Roditelite.[;)]
aj sega roditelite...[?][?][?] demek oni znaat shto im pravat decata...
Zavisi koj roditeli kako si gi ucele decata, koj roditeli kolku im imaat pruzeno znaenje i posveteno dovolno vreme za da gi upatat za da znaat koj se losi osobini a koj dobri, za nekoj raboti dodeka rastat dodeka se vo tie rizicni godini ( pubertet ) a ko za belja imam jas primeteno edna familija vo Skopje, kao demek od Amerika vrateni, pa sam se uveriv kako gi vaspitavaat svoite deca, since ima od 3 godinki i mu se obrakja so BULJAS, toa koj go ima uceno ? Komshijata sigurno NE, toa dete koga ke trgne na 7 godini vo skolo, mesto da vika Nastavnicke ke vika Ku*vo ili so ti ja znam kako ke ja nareche.
sinner`
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
sinner...bi trebalo da znaat...namesto da se premnogu zafateni so svoi biznisi i drugi stvari
... ama vo mk. se ushte nema dobar kontakt roditeli-deca, moze ke se smeni neshto ama ne u narednite 10 godini... koga decata izleguvaat vo "grad" od kade da znaat roditelite shto pravat oni togash? koga ke se smeni zakonot i koga roditelite svarno ke bidat prinudeni poveke da se pogrizat za svoite deca i koga sekoe zloupotrebuvanje na maloletnici najstrogo ke se kaznuva... togash rabotite ke bidat poinaku(vo korist na decata)
c0nGuR
quote:
Originally posted by sinner`
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
sinner...bi trebalo da znaat...namesto da se premnogu zafateni so svoi biznisi i drugi stvari
... ama vo mk. se ushte nema dobar kontakt roditeli-deca, moze ke se smeni neshto ama ne u narednite 10 godini... koga decata izleguvaat vo "grad" od kade da znaat roditelite shto pravat oni togash? koga ke se smeni zakonot i koga roditelite svarno ke bidat prinudeni poveke da se pogrizat za svoite deca i koga sekoe zloupotrebuvanje na maloletnici najstrogo ke se kaznuva... togash rabotite ke bidat poinaku(vo korist na decata)
Epa zatoa uste 10 godini podocna ima uste da se desavaat vakvi slucaevi so maloletnicki naivni sto ne znaat, i nekoj ke si snimaat filmovi so niv, a roditelite posle ke si akaat glavite u zid, ama kasno ke im e togas. btw, kako sto znaele i imale vreme da go napravat toa dete, taka ke izdvojat vreme i za da sednat so toa dete za da go pouchat za nekoj raboti sto se bitni sekoe dete da gi znae vo zivotot, a ne da bide kako vetruska, na kaj sto duva veterot i toa da odi natamu.
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by sinner`
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
sinner...bi trebalo da znaat...namesto da se premnogu zafateni so svoi biznisi i drugi stvari
... ama vo mk. se ushte nema dobar kontakt roditeli-deca, moze ke se smeni neshto ama ne u narednite 10 godini... koga decata izleguvaat vo "grad" od kade da znaat roditelite shto pravat oni togash? koga ke se smeni zakonot i koga roditelite svarno ke bidat prinudeni poveke da se pogrizat za svoite deca i koga sekoe zloupotrebuvanje na maloletnici najstrogo ke se kaznuva... togash rabotite ke bidat poinaku(vo korist na decata)
vidi...jas pak obratno mislam...deka kaj nas seushte ima nekakov si normalen kontakt megu dete-roditel...ovdeka ne se znajt koj e roditel koj e dete...pred 2 meseci mi dojde narabota 15 godishno devojce so bebei so majkai ...mislev deka i e sestra ...majka i ushte cela nasmeana i gorda mi kazuva deka i e vnuka...bile mnogu religiozni katolici...ne sakale malata da abortira...a toa so imala sex na 14god ...to ne spaga vo religija[:(!][}:)]
sinner`
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
vidi...jas pak obratno mislam...deka kaj nas seushte ima nekakov si normalen kontakt megu dete-roditel...ovdeka ne se znajt koj e roditel koj e dete...pred 2 meseci mi dojde narabota 15 godishno devojce so bebei so majkai ...mislev deka i e sestra ...majka i ushte cela nasmeana i gorda mi kazuva deka i e vnuka...bile mnogu religiozni katolici...ne sakale malata da abortira...a toa so imala sex na 14god ...to ne spaga vo religija[:(!][}:)]
ako mislish deka vo mk. devojcinjata cekaat do svojata 18 -god. se lazesh. i vo mk. pocnuvaat so sex ushte na 13 godini... a shto da beshe istiov slucaj vo mk? znaesh li kolku devojcinja abortiraat vo mk??(drugarka mi raboti vo drzavna bolnica i koga ednash mi spomna, se zaprepastiv) kolku devojcinja begaat od doma zaradi toa shto ostanale bremeni ili se mazatza da ne pukne "bruka"??? celiot svoj zivot si go upropastuvaat zalosno e toa
RaGeAnGeL ne rekov deka kaj nas gi nema....ama gi nema vo tolkav broj
cile Ova ne e edinstveno filmce sto e snimeno vo Makedonskata home made produkcija.Veke dva meseca a mozda i poveke kruzi ushte edno filmce na devojka koja e od Strumica ili Negotino i se samozadovoluva so vibrator.Prasanje na vreme e samo koga ke iskoci i ova na videlina, razlikata e vo toa sto ovaa devojka bar e polnoletna i si go pravi toa sama na sebe taka da nema kogo da go fakaat za gusha posle. P.S Da da go imam filmceto [8D]
DonVito ke stignit re so se sekiras
dejan taa 15 godisna devojka izgleda deka znaese sto pravi.....ama isto izgleda deka sakase da izrasne ot ednas! da proba sve ot ednas! tuka kolku gi ima. ama sepak, nesto ovakvo treba da se zabrani.
DonVito taja ednostavno si uzivase . ne ne ama pak ispagase da ne ne ama pak da i na kraj da ;)
The_Crow e treba da se zabrani ama koj da go zabrani, ko site si teraat dnevni politicki marketing mladinata eve na vakov nacin ke se derogira.
DonVito Zosto da se zabrani . Ubavo vi e vas koa ke zemate da gledate nekoj porno film kaj so e zvezda pamela anderson ? ili nekoja jaka porno zvezda ? ednas se sluci so severina site zatrcavte da go gledate filmot sega so nasata pak site zatrcavte i na kraj ne cinit .
StormAngel Sram da vi e!!!
velesanka Jas bi rekla deka za se ni e kriva sostojbata vo koja se naoga MK. Zalno e ona sto moze da se vidi navecer po site kafici i kafani u MK.Koga ke gi vidis mladi devojcinja so tip do nea koj slobodno moze tatko da i bide,on i kupuva pijacki,a ona se 'cesa' u nego.It makes me sick.Kolku li samo gi poznavam sto idat so postari 'bisnisman-i' samo za da i kupi bluska ili cizmi.Ali sto ke pravis ako taa devojka ima pari da si kupi pijacka nema da go pravi toa.Besparicata si go pravi svoeto. Pred eden mesec drugar od tuka bese za MK.Mi kazuva negov prijatel im plaka garsoniera na 2 srednoskolki vo Sk ima kluc od stanot i gi ima i 2te koga ke mu se prisaka[:(]. Zapadot ima mnogu vlijanie vrz mladite u Mk,a MK nemoze da se sporeduva so standardot na zapad.A i mnogu pari ne cini isto taka.Mladive nemaat samopostovanje za samite sebe.Pocnuvaat da izleguvaat uste od 13 god.Koga ke gi vidis navecer so 3 kila sminka na niv nema da poveruvas deka se maloletni.I koga ke napravat 18 veke nisto ne im e interesno.Edna nedela pred maturska uste lastik si igrav na maalo.Mazot mi(koj e samo 2 godini postar od mene)seuste mi se smee.E koga zavrsiv sredno moite mi daoa kluc od doma i mi rekoa deka sega sum veke polnoletna i deka za se sto pravam sama sum si odgovorna.I pravo da vi kazam nisto ne propustiv sto ne sum pocnala da izleguvam porano:) Vo vrska so malava zalno e,ali i nee bas taka mala da ne znae u sto se vpustila,ili moze i svesno da go napravila toa.Nie moze samo da pretpostavuvame i da davame nasi mislenja. A toa sto se kupuva toa cd toa e kriminalno delo,ali so nasite zakoni nisto ne se moze.Zalno ali vistinito. I na kraj za se si se krivi zenskite,ja znaete onaa narodnata kuckata dodeka ne mrdne so opaskata,kuceto ne trga po nea.
dejan da da, zapadot ima mnogu vlijanie sprema mladite vo makedonija! tuka ima evropski filmovi na nekoja drug kanal, i skoro sekogas se francuski, i ima mladi vo filmot i tie site se za sex. ako mladite vo makedonija gi gledat ovie filmovi, normalno ke imat vlijanie od niv. deka vo zapadot e veke normalno 13godisna devojka da ima sex, toa ne znaci deka vo makedonija e normalno, toa ne znaci deka zapadot smee da ni gi stfori toa.
cile Odma da vi kazam na site sto prakate mailovi i prajvat poraki deka jas detska pornografija ne siram zatoa ne se macete !!!!!!!
ozonce :) cveta biznisot :)
ozonce Борба против порнографијата на интернет Стразбур, 13 декември (МИА) - Членовите на Европскиот парламент на првата наредна седница ќе одобрат 45 милиони евра за програмата за спречување на порнографијата на Интернет. Станува збор за петгодишната програма СИАП која пред се е фокусирана на борбата против детската порнографија, но и против објавувањето на илегална или забранета содржина на Интернет. Со една од важните точки на планот предвидено е воспоставување на телефонски броеви кои бесплатно ќе можат да ги свртат сите кои сакаат да пријават некоја нелегална активност на Интернет. Претставниците на европското здружение на Интернет провајдерите ЕуроИспа ја поздравија одлуката на европарламентарците и најавија учество во програмата СИАП.
tincheto decki od edna strana i toa si e krivo devojceto sho prifatilo da se snima a od druga strana e krif toj kelep[urot sho neznajt mozda gazaot da si go izbrishit go napralj to a znajte dek toj mojt i kurshum da jajt a jas da go najdam od mene ke go jajt zasho kako ne mu ilo stram da go pushtit toa zivotno boze
The_Crow Tince ako nemas pistol ke ti nabavam :))) A mislam deka tipot e veke zad resetki ne se sekiraj ima pederi po zatvorite ke ima koj i nego od pozadi da go perka pa ke vidi kako e :)) Ama so prajme so nejze e prasanjeto. Ke mozeli ona slobodno da ide u supermarket i da si kupi nesto bez da vikaat ej eve ja ovaa sto se sekasase pred kamera mislam deka ne.
cile
quote:
by ozonce :) cveta biznisot :)
[;)][;)][;)][8D]
cile
quote:
by crow A mislam deka tipot e veke zad resetki
Od kade e informacijava ako ne e tajna ...????
DonVito
quote:
Originally posted by tincheto
a znajte dek toj mojt i kurshum da jajt a jas da go najdam od mene ke go jajt
so znajs ti za toa tine :D
f9 Optional Protocol to the Convention on the Rights of the Child on the sale of children, child prostitution and child pornography The States Parties to the present Protocol Concerned about the growing availability of child pornography on the Internet and other evolving technologies, and recalling the International Conference on Combating Child Pornography on the Internet, held in Vienna in 1999, in particular its conclusion calling for the worldwide criminalization of the production, distribution, exportation, transmission, importation, intentional possession and advertising of child pornography, and stressing the importance of closer cooperation and partnership between Governments and the Internet industry.Have agreed as follows: Article 1 States Parties shall prohibit the sale of children, child prostitution and child pornography Article 2 For the purposes of the present Protocol:Child prostitution means the use of a child in sexual activities for remuneration or any other form of consideration.Child pornography means any representation, by whatever means, of a child engaged in real or simulated explicit sexual activities or any representation of the sexual parts of a child for primarily sexual purposes. Article 3 Each State Party shall ensure that, as a minimum, the following acts and activities are fully covered under its criminal or penal law, whether such offences are committed domestically or transnationally or on an individual or organized basis:Offering, obtaining, procuring or providing a child for child prostitution,Producing, distributing, disseminating, importing, exporting, offering, selling or possessing for the above purposes child pornography . Article 7 States Parties shall, subject to the provisions of their national law: (a) Take measures to provide for the seizure and confiscation, as appropriate, of: (i) Goods, such as materials, assets and other instrumentalities used to commit or facilitate offences under the present protocol; Article 8 Protecting, as appropriate, the privacy and identity of child victims and taking measures in accordance with national law to avoid the inappropriate dissemination of information that could lead to the identification of child victims; Article 9 States Parties shall take appropriate measures aimed at effectively prohibiting the production and dissemination of material advertising the offences described in the present Protocol. Целата конвенција е на=http://www.unicef.org/crc/crc.htm Република Македонија како потписник на оваа конвенција до сега нема превземено ништо.Можеш и овој пост да го избришеш но или ќе бидиме држава или ќе бидиме прчварница на еден Прчвар зависи од тоа дали барем ги почитуваме основните конвенции како држава.Тоа што се продава и дистрибуира филмот е брука за државата не е брука за детето.
f9 Во МВР велат дека за да интервенираат мора еден од родителите или девојчето да го пријават случајот и да побараат полициска интервенција. Во МВР велат дека се додека случајот не биде пријавен "рацете им се врзани". - Полицијата нема потреба да чека некаква приватна тужба за да може да интервенира. Според македонскиот кривичен законик, надлежните органи под итно треба да откријат кој ја снимил и дистрибуирал скандалозната видеолента. Државен орган, ако станува збор за малолетник, треба по службена должност да интервенира бидејќи Македонија ја има ратификувано Конвенцијата за права на децата - вели Мирјана Најчевска од Хелсиншкиот комитет. И каде е јавниот обвинител и истражните судии?Зошто полицијата не ја спречи ниту ја спречува дистрибуцијата и производството на матерјалот?Кому му одговара неморалност во Македонија и намалена критична осетливост на граганите за состојбите во општеството?На власта?
pr1nc Etika.. za*b*n* rabota. Ne znam.. zbunet sum.. jasno e deka vo vakvo nenormalno opstestvo, da ocekuvas vakvi "normalni" nesta. Licno na mene ke mi bide epten tesko da se priviknam da gledam amaterski porno snimki vo koi glavnite ulogi gi tolkuvaat maloletna devojka i polnoleten decko, no mozebi kon krajot na mojot zivot, kako 60 i kusur godisen starec, nalegnat na foteljata, so levata raka drzam lule na ustata, na TV odi amaterski porno film so nekoe maloletno devojce kako se onakvuva so decko postar od nea i kojsto podobro znae sto pravi nego li ona. koga bi bil sudija, i mene bi mi se padnal slucajov, bi donel vakva odluka: deckoto na besilka sred plostad (jazeto jas go castam kako so rece drugarkami rageangel), a devojkata bi ja zatvoril na mesec-dva kolku za sebe da svati kako se zaebala. taa devojka ne veruvam deka ke ima normalen zivot povise pa makar i vo palestina ja odnele. zaeba rabota. napravi nesto sto tesko nekogas ke se zaboravi (postojat videosnimki koisto ke ostanat i sekogas ke ima po nekoja kopija). Pozdrav.
f9 И ЈАС БАРАМ ПРЧЕВСКИ ДА НЕ ПРАВИ ПРЧВАРНИЦА ОД МАКЕДОНИЈА! 29.12.2004 Невладините организации иницираат кривична постапка за авторот на аматерскиот порно филм со една малолетничка. Првата детска амбасада во светот Меѓаши и здружението за заштита на правата на детето во врска со дистрибуцијата на аматерскиот порно филм низ скопските интернет кафулиња од ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ бараат. „Сметаме дека ова е директно кршење на приватноста, угледот и достоинството на една млада личност. Се повикавме на конвенцијата за правата на детето. Која е ратификувана во собранието каде државите експлицитно се задолжуваат да се борат против злоупотреба на децата, експлоататорско користење во порнографски материјали“, вели Драги Змијанац - детска амбасада Меѓаши. Ниедно дете несмее да биде изложено на самоволно или незаконско мешање во неговиот приватен и семеен живот. Во Меѓаши се повикуваат и на кривичниот закон каде за вакви и за слични дејанија следи парична казна и казна од 1 година затвор. Се огласи и Хелсиншкиот комитет. Сеирџиството на полицијата и објаснувањата дека МВР нема основ да постапува е класично незнаење или алиби за немоќта да се спречи овој вид на педофилство или ширење порнографија. „Членот 188 и членот 192 во кој што се зборува за полов напад врз дете и за подводување и овозможување полови дејствија подразбираат гонење на вакви случаи по службена должност. Никаква приватна тужба никакво реагирање од некој друг орган, туку по било кое најосновно сомнение“, вели Мирјана Најчевска Хелсиншкиот комитет. И невропсихијатрите предупредуваат на штетните последици од масовното гледање. „Гледањето на сексуалните сцени доведуваат до прерана сексуализација и една дисхармонизација на нивниот псохолошки, психосексуален развој кој може даде далекусежни последици во нивниот развој“, вели невропсихијатар Димитар Болевцски. 30 минутниот порно филм снимен од Тони, како што во филмот е именуван 24 годишното момче кој и го снимил сексуалниот акт со малолетничката, повеќе од еден месец го гледаат малолетниците во интернет клубовите.
RaGeAnGeL na kraj ke ispadne deka malava e zrtva a?
cile CitaF u vesnik sega detskava ambasada Megjashi od Skopje podnela tuzba protiF nepoznat storitel za neovlasteno distribuiranje i drn drn drn na filmot so "malava".Demek da i daele na policijava povod da dejstvuvaat i im gi odvrzat racete poshto oni demek bez tuzba ne rabotele.
ozonce
quote:
Originally posted by cile
CitaF u vesnik sega detskava ambasada Megjashi od Skopje podnela tuzba protiF nepoznat storitel za neovlasteno distribuiranje i drn drn drn na filmot so "malava".
Koga nadleznite institucii ne se angazirale za ovoj problem, ova so Megjashi ke bide samo mediumska kampanja, koja moze da se pretvori vo kampanja za pravenje na tie raboti. Nashata mladina e dosta chustvitelna, znaete ako ona napravila taka zoshto jas da ostanam pokuso od nea. Isti sluchaj so turbo folkot, ako na eden mu e ubavo site odat po nego, mislat deka toa e dobro. Problemot e vo toa shto mladinata ne moze da raspoznae kich, shunt od umetnost!!! Jas vo 2005 ke se boram so site sili da se raspoznavaat ovie dve raboti, kaj nas na lokalno nivo vo Negotino.
cile
quote:
by ozonce ...ako ona napravila taka zoshto jas da ostanam pokuso od nea
A be ne zaebaaj, cisto sumnjam deka nekoja ke se osmeli namerno na vakvo neshto posle vakvi reakcii vo javnosta.Bashka gleash se zakanuvaat so tuzbi za polovi odnosi vrz maloletnik pa neznam za distribuiranje i ostalo.jas ne bi se ceshal kaj shto ne me cesha ..!!!
OooOo Iako malku pokasno, sepak se svestija ... "Меѓаши" поднесе тужба за порнофилмот со малолетничката Детската амбасада "Меѓаши" и Здружението за заштита на правата на детето, поднесле приватна тужба против непознати лица одговорни за дистрибуција на аматерскиот порнофилм, во кој се појавува 16-годишна средношколка од Скопје. Од амбасадата велат дека со тужбата и по налог на јавниот обвинител полицијата ќе мора да почне да го истражува случајот. Ако не се случи тоа, од "Меѓаши" ќе побараат помош и од Народниот правобранител. - Во МВР бараа приватна тужба и ја добија. Ние тужиме од името на малолетничката и во име на правата на децата. Поднесовме тужба против непознати сторители за кои сметаме дека го напаствувале детето и го дистрибуираат и продаваат филмот. Ако полицијата не почне да си ја извршува работата, ќе се обратиме и до Народниот правобранител, а ако ни тоа не успее, случајот ќе биде решен под притисок на јавноста - вели извршниот директор на "Меѓаши", Драги Змијанац. Тој објаснува дека не поднесле кривична пријава за полово дејство со малолетник оти очекуваат тоа да го направи МВР. Оттаму, пак велат дека не можат да реагираат додека случајот не го разгледа јавниот обвинител. (Г.И.)
pr1nc
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
na kraj ke ispadne deka malava e zrtva a?
ke ispadne. a "malava" ne e do tolku mala. na 16 godini si vekje nesto. ili nisto. znaes so pravis kolku-tolku. ne znam..
StormAngel A go videl li nekoj voopsto klipot?
cile Celo Skopje i posiroko .!!!
Thief И делови од Тетово :)
pr1nc i jugo-zapadnite delovi na kondovo.
StormAngel Znaci Gostivar i tuka zaostanuva. Tu be jaz`k![:D] Mala ispravka,Gostivar go imalo ova po net caffea.[:D][^]
pr1nc
quote:
Originally posted by StormAngel
Znaci Gostivar i tuka zaostanuva. Tu be jaz`k![:D] Mala ispravka,Gostivar go imalo ova po net caffea.[:D][^]
mala ama vredna. si rekov "ne e mozno Kondovo da bide pred GV" [:D][:D] Pozdrav.
RaGeAnGeL princ...od kade per ti olku pameten:))))))))))))inace so znam i jas mislam deka ne e tolku mala ...ako i tekviT na sex ic ne e mala[:D]mada i toa so tipot go napravil e nefer...dvajcata treba da se krivi
StormAngel Mene najmnogu me cudese sto i znacese toa:"Ne mozam Toni" Kako i da e,bruka![;)]
pr1nc rage, i jas se soglasuvam deka i dvajcata treba da snosat odgovornost. no ne mislam deka edniot go zloupotrebil/iskoristil drugiot. i dvajcata znaele so sakaat i so pravat. edniot pomalku, drugiot povise.. ali toa e. "covek se uci na svoi greski".
killerr nema da e zhrtva vo eden del jasno se slusha kaj so vika malata "AJDE DA SE E*EME" + nema Copyright i ostali sranja ali poshto e MK mozi i da e zhrtva [:D]
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
na kraj ke ispadne deka malava e zrtva a?
darkjesus luge da ne tresime gluposti jasno e koj e vinovnikot. PA DURI i vo Makedonija vazat istite zakoni polovi odnosi megu maloletnicka i vozrasna osoba e krivicno delo. bez razlika dali taa go barala i sakala seto toa, dali bila svesna i spremna na toa shto go pravi, TOJ treba da e svesen deka ne smee. znaci toj i samo toj treba da odgovara za ovaa rabota
darkjesus
quote:
Originally posted by killerr
+ nema Copyright i ostali sranja ali poshto e MK mozi i da e zhrtva [:D]
za kakvi kopi rajts prajme muabet vakov tip na pornografija ne e dozvolen nikade. p.s. tuff uste ne sum go gledal cel film izgleda edinstven sum[:)]
Strelec
quote:
Originally posted by darkjesus
luge da ne tresime gluposti jasno e koj e vinovnikot. PA DURI i vo Makedonija vazat istite zakoni polovi odnosi megu maloletnicka i vozrasna osoba e krivicno delo. bez razlika dali taa go barala i sakala seto toa, dali bila svesna i spremna na toa shto go pravi, TOJ treba da e svesen deka ne smee. znaci toj i samo toj treba da odgovara za ovaa rabota
Apsolutno tocno...!
HUlk25 abe pa i taa tolku mislela koga se [email protected] duri i samata si rekla ajde da se [email protected] a i onaka sexot ne e opasen tolku
HUlk25 plus ne sum go ni gledal filmot samo inserti zatoa ne velam deka dobro sudam ama sepak za sex se potrebni dvajca vinovnici
darkjesus hulk25 i ti izgleda ne svakas. se raboti za detska pornografija, sex so maloletnicka ili kako sakas nareci go. duri i da rekla taa deka saka i e spremna toj ne smee da prifati da ima sex so nea. takvi se zakonite[:(!]
cile Dobro aj jas ke idam da se prijavam sea posto sum imal sex na 16 godini.
darkjesus e aj sega se razbravme[:D][:D][:D]
Strelec
quote:
Originally posted by HUlk25
...duri i samata si rekla ajde da se [email protected]
Dokolku nekoj na ulica te presretne i od tebe pobara da mu go odzemes zivotot, dali si amnestiran so izjava: "Pa toj samiot sakase da mu go odzemam zivotot... Imam video dokazi i svedoci"! Druga rabota: Za seksualen chin NEOPHODNO E da postoi starosna granica od pricina sto se smeta deka ne moze edno mlado sustestvo da rasuduva razumno. Nekoj smeta deka taa granica treba da e 14, nekoj deka treba da e 16 godini, no vo praksa vo svetot taa granica se dvizi od 18 do 21 godina. Znaci polnoletno lice (bez ogled na polot) ne e dozvoleno da vodi ljubov so maloletno lice i sekoj sto toa go pravi rizikuva da snosi i odgovornost. Toa sto devojceto samoto pobaralo da se pravi toa sto se pravelo, moze (no i ne mora) da bide olesnitelna okolnost za momceto... no definitivno e deka za toa sto go storil TREBA DA ODGOVARA!
StormAngel Spored mene,i samo spored mene,ni maskoto pa ni zenskata ne se vinovni za toa sto veke go napravile.Sigurno go napravile ova i nekolku pati.Najgolemiot vinovnik e onoj koj uspeal od vhs kaseta da go uploadira filmov na internet i bukvalno cela makedonska javnost da vidi blamaza u zivo i da pcue.Glupa rabota ke ja narecam pred da obvinuvam nekogo. 1.Zenskata ne mi licese deka ima 16 godini. 2.Spored nejzinite komentari...heh! 3.Sto bidnalo bidnalo u soba,ama da se izvadi toa na internet.Ma daj ej,Severina e Severina be! Ednas se sluci toa. Ke zemam primer od koncert...Dojde Merlin,polna sala tuka u Gostivar,ovie drugive pa aj da go doneseme i Halid Muslimovic,e nemase luge, e nemase. :D Na kraj krajeva,bidna pomina i ova...ja samo se cudam kako moze tipkata da zivee sama so sebe.Onaka cudno mi e.A i deckovo,koj so misli deka e golem fraer,dali znae deka nekoj den zena i (ako ja ima) ke mu rodi kerka pa ne (daj daj) boze da mu se sluci istoto....togas? Ama so da prajs,toa e. Budala covekot go pravat pametnite okolu nego. Udri Toni udri.[:D]
RaGeAnGeL blue src ako sekoj i sekogash razmisluva za posledicite pred da napravi nesto svetov bi bil sovrshen[:)]Toj treba da odgovara pred zakonov okej e to, pornografija ...maloletna i bla bla...ama i taa nekoja si kazna treba da ima
Hulk255 Abe jas ne velam deka deckoto ne e kriv i deka ne treba da snosi odgovornost i posledici ama znaes kako koga nekoj ne ti dava i od ednas nekoj ti nudi besplatno[}:)][}:)][}:)]
RaGeAnGeL so kaza be ti sega aman
pr1nc i jas taka mislam. i posle naednas koga ke mu dade, se snima na kamera. or sumthin like that..
OooOo Ova e prv vakov sluchaj vo Makedonija shto izleze vo javnost so maloletnichka. Ako ne se kazni i preseche sega, kje se ima izgovor za sekoj nareden vakov ili slichen sluchaj. MORA da se zashtitat maloletnicite po sekoja cena. Zivotot na toa devojce e vekje unisten, kade i da se svrti site ke ja znaat. Od 2 Milioni narod nema kade da se krie.
StormAngel Hulk, Dali si go gledal klipot? Dali voopsto znaes sto pisuvas? Advice: Ne lupetaj bez veze samo za da dobies vnimanie na forum,oti taka ne si nisto podobar od tie sto go napravile klipot
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by OooOo
Ova e prv vakov sluchaj vo Makedonija shto izleze vo javnost so maloletnichka. Ako ne se kazni i preseche sega, kje se ima izgovor za sekoj nareden vakov ili slichen sluchaj. MORA da se zashtitat maloletnicite po sekoja cena. Zivotot na toa devojce e vekje unisten, kade i da se svrti site ke ja znaat. Od 2 Milioni narod nema kade da se krie.
treba da se kazni da...ama pero i taa treba nekakva si kazna da ima..so znam spored mene i taa e be kriva
cile
quote:
Bu oooooo Ova e prv vakov sluchaj vo Makedonija shto izleze vo javnost so maloletnichka.
Ova vtor slucaj prviot e devojkata so vibratorot, i toa filmce kruzi podolgo vreme po Skopje.
pr1nc okej OooOo, se soglasuvam deka ova ne cini i deka treba da se spreci. maloletnicka pornografija.. no sepak ne treba da mu se dade drugo svetlo na slucajov. ne e detska pornografija. I odgovornost treba da snosat obajcata. samo taka ke ima podobar efekt kaznata mislam.. Pozdrav.
OooOo
quote:
Originally posted by cile
quote:
Bu oooooo Ova e prv vakov sluchaj vo Makedonija shto izleze vo javnost.
Ova vtor slucaj prviot e devojkata so vibratorot, i toa filmce kruzi podolgo vreme po Skopje.
cile, izvini ama ne se ponashaj kako dete. Vibratorot maloleten beshe ili polnoleten? Ili aj da kazheme neshto kolku da se najdeme u muabet.
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by cile
quote:
Bu oooooo Ova e prv vakov sluchaj vo Makedonija shto izleze vo javnost.
Ova vtor slucaj prviot e devojkata so vibratorot, i toa filmce kruzi podolgo vreme po Skopje.
aj kazi mi sega so ti e poentava ziti mene[:D]
cile poentata e deka ne e prv slucaj sto ne vi e jasno ..???
pr1nc
quote:
Originally posted by cile
poentata e deka ne e prv slucaj sto ne vi e jasno ..???
cile, taa tetkata so vibrator e polnoletna (nejzina sloboda i pravo so ke pravi so vibratorot dali ke mati jajca za kajgana ili ... i dali ke se snima) devojcevo e maloletnicka i bozem so na 16-ette godini so gi ima, ne znajt so prajt. ete ja razlikata.
RaGeAnGeL ne mi e jasno kakva vrska ima vibratorot so malava
cile Jas ne gi klasificirav devojkite po godini jas samo rekov deka e vtora snimka od vakov vid koja kruzi po Makedonija.Ili ajde dobro poshto zapnaFte ke napraime vaka ima edna snimka so maloletna devojka i edna so polnoletna devojka.Ok li e sea ..??
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by cile
Jas ne gi klasificirav devojkite po godini jas samo rekov deka e vtora snimka od vakov vid koja kruzi po Makedonija.Ili ajde dobro poshto zapnaFte ke napraime vaka ima edna snimka so maloletna devojka i edna so polnoletna devojka.Ok li e sea ..??
pak ne e okej...ednoto so drugoto nemaat vrska[:D][:D]
Strelec
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
...ama pero i taa treba nekakva si kazna da ima..so znam spored mene i taa e be kriva
quote:
Originally posted by pr1nc
I odgovornost treba da snosat obajcata...
A za sto da se kazni taa!? Sto pogresila devojkata? Zavela polnoletnik?:) Amante be!?
RaGeAnGeL ako ima zakon za sex do maloletnici toj se odnesuva na kogo??ako taa ne legnela so nego ...toj koj film ke go prodaval?ovde neso se bunam i jas[:D]
c0nGuR Aman be, do kaj stigna rabotava, gotovo e sega.[^] Koj e vo pravo sto dobiva ? Eden podolg[^][:p] I sto ako diskutirate uste povise i povise, ke i pomognete na devojkata ili ke go sprechite video klipot sto e na internet, chudni lugje.[:p] Bilo se desilo i sto ima povise da se komentira na vakvi temi, ni moze nekoj da pomogne ni nisto, samo badijala umnozuvanje na povise topici.
cile Dopolnuvanje /objasnuvanje/ za Rageangel.!! 1.Ima edna snimka so polnoletna devojka 2.I snimka so maloletna devojka Znaci ovaa novava e vtora po red. Jasno ti e sega ..??
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by cile
Dopolnuvanje /objasnuvanje/ za Rageangel.!! 1.Ima edna snimka so polnoletna devojka 2.I snimka so maloletna devojka Znaci ovaa novava e vtora po red. Jasno ti e sega ..??
ah cile be cile[:D]snimkata so polnoletnata devojka so VIBRATOR...nema nikakva vrska so snimkata so maloletnata devojka i DECKOTO...zato so VIBRATOROT nema da odgovara pred zakonot ama DECKOTO ke odgovara[:D]mislam deka se razbirame [;)]
cile rage rage jas nigde ne ja spomenav sodrzinata na snimkite jas samo rekov deka e VTORA SNIMKA, duri i gi podeliv da ti bide pojasno da ne se poftoruvam sega.Znaci /TRGNI JA SODRZINATA NA SNIMKITE NA STRANA/ i udri prosta matematika ke vidis deka 1+1=2. ako se razbrafne (gimi fajF ) ako ne aj otpocetok !! [;)]
c0nGuR Ako ne, aj poubavo e jas mislam da se zatvori ovoj topic, najubavo ke bide.[^]
RaGeAnGeL bobi nikoj tebe ne te prasha[xx(][:D]...cile :))im giving u 5 :))jes da pak mislam deka we r not on a same page[:D]
cile
quote:
by rage mislam deka we r not on a same page
Konecno da se slozime vo neshto [:)]
RaGeAnGeL ma znaev jas ushte od pocetok[;)]
raci Ua za maloletnicka pornografija..grozno e i treba nekoj da odgovara..a nasive skopski "sizici" (citaj gazdi na Internet kafulinja), uste i si pravat profit od celava story..ne se najde nekoj pameten da ja prati snimkata do MVR, pa makar i anonimno,tuku rezat CD i ja sirat brukata na malata..Ne velam,deka ne e kriva,ama sepak ne znaeme kakvi bile okolnostite pod koi go snimila "filmceto"..aj,sto e zelena, dodajte malce alkohol i nekolku slatki izjavi od deckoto i corbata e spremna!! Malata e obelezana za cel zivot, posebno vo nasata malogragjanska sredina..Se dokaza uste ednas deka Skopje e golemo selo! Dzabe mu se kitenja,elki i lampioncinja,koga poveketo od ljugjeto koi ziveat ovde se shit i se rodeni samo da gleat seir..
cile bravo raci ti ko go resish ova gleam jas ima intuzijazam u tebe pozitiven !!! Samo napred i ne se predavaj [;)]
RaGeAnGeL wow najubo ko kaza ova[:D]
Strelec
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
ako ima zakon za sex do maloletnici toj se odnesuva na kogo??
Rageangel, zakonot ne zabranuva maloletnici da imaat sex, tuku so zakonot im e zabraneto na polnoletnite da imaat sex so maloletnici! Od tie pricini, devojceto ne napravilo nisto protivzakonito... za razlika od momceto! cile, vidi si go svojot prv post vo vrska so nedorazbiranjeto!:) Go quote-iras OooOo koj sto veli deka e ova prv slucaj vo Makedonija so maloletnicka i mu se sprotivstavuvas velejki mu deka ne e prv, tuku vtor slucaj... znachi, ne se odnesuvala tvojata intervencija za videosnimka, tuku za slucaj so zloupotreba na maloletnicka vo Makedonija... Ama eve i jas ti 'give' edno 'five'!:)
cile Strelec - bradest unistuvach na zabavi [}:)][:D][:D][:D] I normalno i tebe edno 5 !! [:)][:)]
RaGeAnGeL soznam...nekako zakonov ne e fer[:D]
pr1nc jas mislam deka treba da gi vencame. pogolema kazna za obajcata od toa nema a rage? se soglasuvas so mene? ili ti mislis deka treba da gi bichovame na plostad?
RaGeAnGeL per DEFINITIVNO vtorata opcija pojke mi se sviga
pr1nc odsekogas znaev deka te palat takvi raboti te imaat bichuvano nekad?
RaGeAnGeL jok per...ali rado bi bicovala
pr1nc malava i deckovo samo za toa sega na plostad, kleknati, misstress rage nad niv i gi mava so bichot sramota.bruka. ke se mavaat i snimaat plus!
RaGeAnGeL ne e fer samo toj da pati be...i taa si e kriva ...mozda zakonot ja shtiti so ima 16 god ama zakonot suckssssssssss
pr1nc mislam deka treba da se smeni zakonot. da nema trt-mrt. i maskoto i zenskoto na plostad na bichuvanje. btw, saatov na forum ne e tocen. mi pokazuva 22:26 a kaj mene e 4:26
RaGeAnGeL satot e tocen:)))6 sati si ti ponapred
pr1nc ili vie ste unazad. patem, ovde temata e oti ovaa se maala na kamera so onoj a taa e mala te molam do temata da stois