Најкорумпирана партија во Македонија ?
Најкорумпирана партија во Македонија ?
lav Во синошната мини анкета на ТВ Амазон во емисијата ГЛАСОТ НА НАРОДОТ за НАЈКОРУМПИРАНА ПАРТИЈА е избрана сдсм , разбира се од гледачите во директна телефонска анкета .
А најпопуларен политичар е Никола Груевски.
За најпопуларен (иден) градоначелник на Скоје е „избран„ пратеникот г.Трифун Костовски
Divider Е и народот знае, јебеш га. Гвуевски копиљот или Трифун будалата. Једино погодиле околу најкорумпирана партија. Најдолго крадат, инаку и ДПМНЕ не заостанува далеку, заедно со сателитите ЛП, ЛДП и оние one man party на Стојменов, Трајанов, Циљо-копиљо итн. Не знам само за Народна. Таму име еден куп паметни и млади лица кои досега барем не сакаа да се инволвираа во политика за да не бидат ставени во ист кош со останатите. Чув и дека Љубчо ќе им бил само за на плакати, а други ќе ја воделе политиката, со образложение дека мора да стават некој на плакат за кој ќе гласаат нашите неписменковци бидејќи е крајно врме еда се симнат сите досегашни идиоти од власта, а Љубчо ионака, на медикаменти ако го чуваат, нема да можа да прави бељи.
dejan jas sakam trifun kostovski da pobedi. se znae koja partija e, sdsm, taa e ne vlast, pa koja druga? najpopularen pliticar nikola gruevski? vo kakvo mislenje? za dobar politicar ili los? jas mislev deka on ne e dobar, sekoj sto ima nesto so ljupco, mora nesto da mu fali? ili neznam.
SLaCk dejan si pomesal vo vrska so branko sto ima sekoj nesto mu fali.Inace SDS ti e privatna firma osnovana vo 1990 godina so najvisok profit vo Makedonija imase mala stagnacija megu 98 i 2002 ama sega zatoa nadomestuva.
Strelec
quote:
Originally posted by Divider
...Једино погодиле околу најкорумпирана партија. Најдолго крадат, инаку и ДПМНЕ не заостанува далеку, заедно со сателитите ЛП, ЛДП и оние one man party на Стојменов, Трајанов, Циљо-копиљо итн. Не знам само за Народна.
Umre cigankata!:)
wolf_pack xixixixixi, dejan bre na baba, Nikola nema nishto so Ljupcho, oni se nejkat ich. BTW, znaete li deka Gruevski e nogu dobar bokser? Toa sam isto slushnal.[8D]
intel Мини анкета на Амазон,црн бумбар,Тони Лавот и Јанко.Тоа е мерилото врз основа на кое Лав вади заклучоци.А таму освен он и баба Мара никој друг не се јавува.Мене ми е жал за човечево.
lav
quote:
Originally posted by intel
Мини анкета на Амазон,црн бумбар,Тони Лавот и Јанко.Тоа е мерилото врз основа на кое Лав вади заклучоци.А таму освен он и баба Мара никој друг не се јавува.Мене ми е жал за човечево.
И мене искрено кажано ногу ми е жал за тебе , таков умен не раѓа мајка македонска повеќе. пс Јас само искажав мислење на граѓаните во таа емисија , меѓу кои самиот и не се вбројувам оти не учествувам во нив. ппс А колку за дополнение и појаснение за тебе ја гледав и „анкетата„ на ЧУМУ на А-1 ТВ станицата лани , каде што одпосле се откри дека од телефонската централа на МО и Генералштабот „гласале„ повеќе од 5.000 „гласачи„ - се одред партиски војничиња сдсм-овски та другарот Бучко излезе насмеан од превисокиот (наместен за таа прилика) рејтинг.
Divider
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by Divider
...Једино погодиле околу најкорумпирана партија. Најдолго крадат, инаку и ДПМНЕ не заостанува далеку, заедно со сателитите ЛП, ЛДП и оние one man party на Стојменов, Трајанов, Циљо-копиљо итн. Не знам само за Народна.
Umre cigankata!:)
А? Не те разбирам? П.С Народна досега не се произнесла за ништо идиотско, тазе се, да им дадеме шанса. јас мислам дека го имаат Љупчо само за лице на постер за да гласаат полуписмените и неписмените за нив, а дека политиката ќе ја водат интелектуалците. Во секој случај, ќе видиме.
lav
quote:
Originally posted by Divider
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by Divider
...Једино погодиле околу најкорумпирана партија. Најдолго крадат, инаку и ДПМНЕ не заостанува далеку, заедно со сателитите ЛП, ЛДП и оние one man party на Стојменов, Трајанов, Циљо-копиљо итн. Не знам само за Народна.
Umre cigankata!:)
А? Не те разбирам? П.С Народна досега не се произнесла за ништо идиотско, тазе се, да им дадеме шанса. јас мислам дека го имаат Љупчо само за лице на постер за да гласаат полуписмените и неписмените за нив, а дека политиката ќе ја водат интелектуалците. Во секој случај, ќе видиме.
Преку „таквоото„ ми е од досегашните интелетуалци на власт во Македонија. САКАМ Прагматичари и тоа со позамашен бекграунд на сторени убави и корисни дела , независно дали е овде стекнат или некаде надвор од Македонија.