Заклучување теми
Заклучување теми
трендафил Во последно време две мои теми се заклучени. Едната „Проалбанскиот врховизам во Македонија“ овде без образложение, другата „Седи дома - гледај телевизија“ со следното образложение:
quote:
Темава е за Ирак или...?

Има форум со наслов: "Вести од Светот - World News"
Бидејќи не можев да одговорам таму (немам клуч за катанарот), ја користам можноста да одговорам овде. Темата е за Македонија и земјата што ја имаме окупирано - Ирак. Не ми беше јасно зошто нашата власт се однесува слично на ирачката опозиција и сакав да разменам мисли со останатите учесници на форумов, што ми е скратено.
трендафил
quote:
Originally posted by Strelec
Браво за постењето... Оди сега и причести се... И имај на ум во иднина дека твоето присуство на форумов ќе биде можно само доколку си се држиш до темите (и си водиш дискусии по нив), а не да се грижиш и за политиката на форумов. Други ќе бидат тие што ќе размислуваат и ОДЛУЧУВААТ дали некоја тема ќе ти биде префрлена на друг форум, или евентуално избришана... и дали ќе бидеш баниран или не! Оди денес по форумите на други сајтови да им кажеш да ги затворат темите кои што ги отвараше за да се жалиш од VMacedonia!
Треба ли ова да го разберам како закана? Ќе поставам едно прашање. Ако мислам дека тие што ОДЛУЧУВААТ погрешиле, на кој начин можам да се жалам и да протестирам, а да не ги повредам нивните чувства, па да побараат лек во мое банирање? Таму каде што се жалев не ја водам политиката (и таму сум обичен член), па ниту со трчање не можам да барам заклучување тема. И бидејќи не сум (според вас) во право, таму јас сум се оцрнувал себе си, но спремен сум да полемизирам за мојата грешка со секој. Не ми треба помош како со автобанирањето. Всушност јас и се залагам за што помалку банирања, заклучувања, измени и било какви други интервенции. Иначе за потсетување јас овде, со оваа тема, се жалев на 19 јануари, а по други форуми почнав да трчам на 25, т.е. по 5 дена. На темата „Седи дома - гледај телевизија“ ([url="http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=8229"]повеќе[/url]) Ирак го спомнав само како пример, а дискусијата продолжи за изборните кражби во Македонија. Странство прв спомнува администраторот при заклучувањето на темата од таа причина. Но јас не бев баниран поради тоа, туку поради напишаното на најчесто поставувани прашања (FAQ), односно поради објавената апстиненција. Јас не сум во состојба да разберам зошто за некој тоа е прекршување на политиката на форумот , односно зошто тоа што Управата смее да ми го направи, не смеам да си го направам сам. Но тоа е тоа, додека не се смени нешто веројатно и во иднина ќе бидам баниран, во склад со политиката во чие профилирање како член на форумов ми е ЗАБРАНЕТО да ОДЛУЧУВАМ. Дури и да размислувам. П.С.: Се надевам дека нема да биде оценето дека погоре напишаното нема врска со темата и повторно врз мене да биде применета политиката на форумов, а бидејќи тие што РАЗМИСЛУВААТ и ОДЛУЧУВААТ на форумов сигурно се поумни од мене (обичен член), а паметниот попушта, очекувам дека со ова завршува полемизирањето окулу едно (според мене неправедно) банирање.
Strelec
quote:
Originally posted by трендафил
...очекувам дека со ова завршува полемизирањето окулу едно (според мене неправедно) банирање.
Ќе завршеше доколку не поставеше прашање!
quote:
Треба ли ова да го разберам како закана?
Да... И еве уште еднаш да ти повторам... И имај на ум во иднина дека твоето присуство на форумов ќе биде можно само доколку си се држиш до темите (и си водиш дискусии по нив), а не да се грижиш и за политиката на форумов.
Strelec
quote:
Originally posted by трендафил
П.С.: Дали ќе се смета како РАЗМИСЛУВАЊЕ и ОДЛУЧУВАЊЕ или друга причина за банирање ако дадам линк до тој форум?
Линкови до други форуми не се дозволени на овој форум!
RaGeAnGeL trendafil....kako ne te mrzit ziti se....iskreno kazi...uspea da smenish neshto dosega?[:D]
slasa ne be mora da dade gajba pivo na toj sto go ima banirano
Strelec so slasa po pola gajba kje pieme!:)
c0nGuR Topicov ushte ne e zatvoren ? Aman be so napravivte :)
slasa
quote:
Originally posted by Strelec
so slasa po pola gajba kje pieme!:)
[:D][:D] i kicevo ke mora jagne da ni pece [:D]
a-pin-dim Strelec Брадест сеирџија 6307 January 22 2005 August 06 2003 Canada OooOo Forum Administrator 6009 January 22 2005 November 09 2001 Jamaica Spazete ja razlikata na ovija dva useri sto se prvi na forumot ..?
Strelec Razbrav deka na tri forumi te banirale poslednive 24 saati! Zaprasaj se zosto!?
StormAngel
quote:
Originally posted by Strelec
Razbrav deka na tri forumi te banirale poslednive 24 saati! Zaprasaj se zosto!?
Zatoa sto na site tie tri forumi ti si admin![:D][^] Dime e vo pravo sekogas! Bukvalno
RaGeAnGeL hehehehheheheheheheheheheehehe storm[;)]
Strelec
quote:
Originally posted by StormAngel
quote:
Originally posted by Strelec
Razbrav deka na tri forumi te banirale poslednive 24 saati! Zaprasaj se zosto!?
Zatoa sto na site tie tri forumi ti si admin![:D][^] Dime e vo pravo sekogas! Bukvalno
Admin otsekogas sum bil SAMO na ovoj forum! Na eden drug nov forum (da ne go imenuvam), prifativ privremeno da bidam admin, a isklucivo za da pomognam vo ureduvanje na rubrikata za iselenistvo! Na toj forum nemam pristap i tehnicka moznost za baniranje, nitu na bilo koj nacin sum vlijael za takva odluka! Na tretiot forum ne sum nitu clen, a kamoli admin! I aman kazuj, od kade kaj tebe motiv za takov muabet da izvadis!?:)
RaGeAnGeL ah dime dima flood prajs pak a?[:D]
lav
quote:
Originally posted by трендафил
Во последно време две мои теми се заклучени. Едната „Проалбанскиот врховизам во Македонија“ [url="http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=8166"]овде[/url] без образложение, другата „Седи дома - гледај телевизија“ со следното образложение:
quote:
Темава е за Ирак или...? Има форум со наслов: "Вести од Светот - World News"
Бидејќи не можев да одговорам таму (немам клуч за катанарот), ја користам можноста да одговорам овде. Темата е за Македонија и земјата што ја имаме окупирано - Ирак. Не ми беше јасно зошто нашата власт се однесува слично на ирачката опозиција и сакав да разменам мисли со останатите учесници на форумов, што ми е скратено.
Затоа и ти се заклучени , оти тебе ле ништо не ти е сеуште јасно ...како на останатите. Пишувај како што „мама каже„ и се ќе си биде all right , разбира се.
OooOo trendafil se nadevam deka kje dobiesh odgovor na tvoeto prashanje vo brzo vreme. lav, zoshto taka zboruvash ne mi e jasno?? Dali zoshto uvide deka ova ne e forum kako toj predhodniot i deka nachinot na komunikacija e drugachii?? Dali deka uvide deka nemozhe sekoj da se ponasha, pljuka, vregja kako shto saka?? Kolku pati si baniran i kolku pati ti e dadena nova shansa?? Kolku pati si provociral bez da bidsh provociran? Si se zaprashal li nekogash deka mozhda greshkata e vo tebe, a ne vo drugite?? So SLaCk imate slichni mislenja kolku shto mozham da vidam (mozhda ste i od ista partija [:p]), pa SLaCk ne bil nikogash baniran. Kolku i da e krut SLaCk, on znae da bira zborovi. Se izvinuvam shto posochiv so prst na SLaCk, ama sakav samo da napravam sporedba. I dodeka go pishuvam ova, vekje gledam deka pak prodolzhuvash so provokacii [url="http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=8202&REPLY_ID=137934"]tuka![/url]
Strelec Уште подобро ќе му биде да прочита [url="http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=8200#137947"]ОВДЕ[/url]!
Strelec трендафил, топикот берше затворен поради тоа што воведниот пост се однесуваше за нешто што во моментов се случува во Ирак и во него не известуваш дека "таму вонпарламентарната опозиција (или борците за слобода како што самите се викаат) се за бојкот на изборите". Потоа уште ни кажуваш дека "во Ирак велат дека на тие што ќе излезат да гласаат ќе им ја пресечат главата". Топикот го заклучив и напишав образложение со кое те упатувам на форумот за ’Вести од светот’. Извини што си се почувствувал непријатно поради мојот потег!
intel
quote:
Уште подобро ќе му биде да прочита ОВДЕ!
Нека си го колку да може да видат останатите каква е втората опција. За жал до некоја трета и можеби вистинска тој е изборот.
SpaceLily Dan mu e brat na dimeta ofaj?:)))
lav
quote:
Originally posted by OooOo
trendafil se nadevam deka kje dobiesh odgovor na tvoeto prashanje vo brzo vreme. lav, zoshto taka zboruvash ne mi e jasno?? Dali zoshto uvide deka ova ne e forum kako toj predhodniot i deka nachinot na komunikacija e drugachii?? Dali deka uvide deka nemozhe sekoj da se ponasha, pljuka, vregja kako shto saka?? Kolku pati si baniran i kolku pati ti e dadena nova shansa?? Kolku pati si provociral bez da bidsh provociran? Si se zaprashal li nekogash deka mozhda greshkata e vo tebe, a ne vo drugite?? So SLaCk imate slichni mislenja kolku shto mozham da vidam (mozhda ste i od ista partija [:p]), pa SLaCk ne bil nikogash baniran. Kolku i da e krut SLaCk, on znae da bira zborovi. Se izvinuvam shto posochiv so prst na SLaCk, ama sakav samo da napravam sporedba. I dodeka go pishuvam ova, vekje gledam deka pak prodolzhuvash so provokacii [url="http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=8202&REPLY_ID=137934"]tuka![/url]
Можеби и си потполно во право во право за напишаното а од мене поцртано , иако имам само една мала додавка со прашање на кое би сакал да ми одговориш ...ако сакаш.... Како може истиот ден коига сум пријавен овде и Јас отварам тема ..карикирам „каде е колегата Пана на овој Форум ?„ и веднаш остра и непримерна за таков топик реакција од...самиот ги знаеш тие кои се јавија ...секако со непристојни за овој фориум зборови. И ако ова е причината !!! тогаш правете како вие што сте си замислиле. Ја ссепак ќе најдам разбирање дека тоа така и мора да биде. Благодарам за укажаното и се надевам на понатамошна соработка.
трендафил Не е моја вина што некој во Ирак прети со сечење на глави, како што некој во Македонија претеше со бркање од работа во случај да се излезе на гласање. Затоа и ми е интересно мислењето на intel за некаква втора опција. Не знам која е првата опција. Јас сум за права опција, бројот не ме интересира. Нормално најповеќе пишувам против најлошите, по мое мислење се разбира и очекувам контрааргументи од сите што мислат дека не сум во право. Темата СЕДИ ДОМА - ГЛЕДАЈ ТЕЛЕВИЗИЈА , да повторам, ја отворив за уште еднаш да ги потсетам сите учесници на форумов на според мене (нема да го напишам изразот да не им пружам задоволство на модераторите и intel од позадина да имаат реална причина да ме банираат) повикување на бојкот на гласањето од страна на власта на референдумот. Такво нешто не ми е познато дека е направено никаде во светот. Ниту во Азија и Африка. Таму барем не глумат и не дозволуваат демократија. Воопшто не ми беше намера да ја споредувам ирачката опозиција со нашата власт, па затоа не го сметав настанот како од надвор, туку македонската власт со ирачката опозиција, а нашата власт сеуште ја сметам за македонска, па за неа не пишувам под вести од светот. Ако некој мисли дека не е така туку ни командуваат од странство и не треба да се бориме против тоа, тоа не е мое мислење и мој проблем. Дали и другата заклучена тема „Проалбанскиот врховизам во Македонија“ требаше да ја ставам под вести од светот затоа што се спомнува Албанија? Во знак на протест поради затворањето на моите теми се автобанирам (нема да учествувам на форумов) заклучно со свети Григориј Низок, за да се возвиши нивото на форумов без мене.
lav
quote:
Originally posted by трендафил
Не е моја вина што некој во Ирак прети со сечење на глави, како што некој во Македонија претеше со бркање од работа во случај да се излезе на гласање. Затоа и ми е интересно мислењето на intel за некаква втора опција. Не знам која е првата опција. Јас сум за права опција, бројот не ме интересира. Нормално најповеќе пишувам против најлошите, по мое мислење се разбира и очекувам контрааргументи од сите што мислат дека не сум во право. Темата СЕДИ ДОМА - ГЛЕДАЈ ТЕЛЕВИЗИЈА , да повторам, ја отворив за уште еднаш да ги потсетам сите учесници на форумов на според мене (нема да го напишам изразот да не им пружам задоволство на модераторите и intel од позадина да имаат реална причина да ме банираат) повикување на бојкот на гласањето од страна на власта на референдумот. Такво нешто не ми е познато дека е направено никаде во светот. Ниту во Азија и Африка. Таму барем не глумат и не дозволуваат демократија. Воопшто не ми беше намера да ја споредувам ирачката опозиција со нашата власт, па затоа не го сметав настанот како од надвор, туку македонската власт со ирачката опозиција, а нашата власт сеуште ја сметам за македонска, па за неа не пишувам под вести од светот. Ако некој мисли дека не е така туку ни командуваат од странство и не треба да се бориме против тоа, тоа не е мое мислење и мој проблем. Дали и другата заклучена тема „Проалбанскиот врховизам во Македонија“ требаше да ја ставам под вести од светот затоа што се спомнува Албанија? Во знак на протест поради затворањето на моите теми се автобанирам (нема да учествувам на форумов) заклучно со свети Григориј Низок, за да се возвиши нивото на форумов без мене.
Јас само ќе се запрашам себеси , но и другите овде присатни и доблесни собеседници форумски , разбира се исклучувајќи ги оние членови со карактеристики на ЗОМБИ креатури? Дали е овој форум конституиран и тука се „работи„ опишано како во книгата „Животинска Фарма„ на г.Џорџ Орвел ?. Се бараа(т) ли само „подобни„ и во склад со политиката на НЕуспешните-ни Владетели нивни идолопоклоници овде? Ако е така , а за тоа ќе кажете Вие почитувани колеги , слободномислечките луѓе овде и насекаде по светот присатни тогаш и го разбирам гестот на колегата Трендафил. Но , Јас нема да извршам АВТО-бан , освен ако не биде тоа сторено како соодветен „одговор„ за кажаново сега но и порано. Благодарам.
intel
quote:
нема да го напишам изразот да не им пружам задоволство на модераторите и intel од позадина да имаат реална причина да ме банираат
Си ги побркал работите Трендафил.Единствен модератор на политика е Мисирков со кого имам спротивставени ставови што не значи дека не го почитувам. Јас таму на таа тема само ти реплицирав и незнам зошто тоа го поврзуваш со банирање кое никогаш не ти се случило.Јас ниту можам да те банирам а уште помалку тоа да го барам од некој.Кој сум јас овде бе што ти е тебе??? А што се однесува до другар ти Лав тоа е веќе посебна приказна.Место да си брка работа таму со тоа мрежите тој упорно навредува а веднаш скока како заклан петел кога ќе го рчнат.Сега ако сочуствуваш со Лав а не можеш на пример со семејството на Наташа па нејзината смрт ја политизираш што очигледно никој од форумџиите не ти го одобрува тогаш сосема добро го разбирам изборот на Авто-бан како израз на кукавичлук,наводно поради некоја си тема за Ирак.
Divider А бе, јас не знам, кога е: „свети Григориј Низок“?
OooOo
quote:
Originally posted by lav
Можеби и си потполно во право во право за напишаното а од мене поцртано , иако имам само една мала додавка со прашање на кое би сакал да ми одговориш ...ако сакаш.... Како може истиот ден коига сум пријавен овде и Јас отварам тема ..карикирам „каде е колегата Пана на овој Форум ?„ и веднаш остра и непримерна за таков топик реакција од...самиот ги знаеш тие кои се јавија ...секако со непристојни за овој фориум зборови. И ако ова е причината !!! тогаш правете како вие што сте си замислиле. Ја ссепак ќе најдам разбирање дека тоа така и мора да биде. Благодарам за укажаното и се надевам на понатамошна соработка.
Izvini ama iskreno ne te razbrav shto sakash da kazhesh.
melpomena
quote:
Единствен модератор на политика е Мисирков со кого имам спротивставени ставови што не значи дека не го почитувам.
Intel, moderatorite nemozat da baniraat-samo adminite
Strelec
quote:
Originally posted by трендафил
Во знак на протест поради затворањето на моите теми се автобанирам (нема да учествувам на форумов) заклучно со свети Григориј Низок, за да се возвиши нивото на форумов без мене.
Ти можеш да апстинираш од пишување, а техничка можност за ’автобанирање’ не е предвидена на форумов. Од тие причини, ќе ти помогнам да си ги оствариш плановите и ќе го заклучам сега твојот јузер. Оној момент кога ќе сакаш да бидеш повторно член на ovoj форум, извести ме некако... на пример, преку lav можеш!
a-pin-dim
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by трендафил
Во знак на протест поради затворањето на моите теми се автобанирам (нема да учествувам на форумов) заклучно со свети Григориј Низок, за да се возвиши нивото на форумов без мене.
Ти можеш да апстинираш од пишување, а техничка можност за ’автобанирање’ не е предвидена на форумов. Од тие причини, ќе ти помогнам да си ги оствариш плановите и ќе го заклучам сега твојот јузер. Оној момент кога ќе сакаш да бидеш повторно член на ovoj форум, извести ме некако... на пример, преку lav можеш!
Strelec do deka te nemase na forum bese sve ubavo od koga dojde ti go rasipa forumot eptem ! ovaa bez navreda sepak mnogu ljuge go videja toa i go ukaza, Eve gledaj so pravis so sekoja cel do sega samo ti stavash banovi na korisnicite na forumot VMacedonia ! Kako prvo: sakas da se zezas (toa e dobro neli site sakame da se zezame), ali cim se zezas moras i da primas zezanje sto ke te zezat clenovite na ovoj forum ! Kako Ftoro: Sve si go svakas na srce !( ali toa ne cine od tebe ako site go svakame na srce so treba da bide od ovoj forum... Kazano po stipski TURLITAVA.) Kako Treto: Poslem vikate zosto stranata VMacedonia.com bila napagano,Dosirana i Flodirana ... ( toa e od samite vas ... po gotovo od vakvite kako tebe bez pricina odma ban ili go zaklucuvate topicot!).. Sepak moj predlok ! Onija Topici koj se pojavuvat .. narecena pojava mircanje ke gi opomenish poveke da ne mircat za da ne go floodirat forumot ! kako sto napishaf jas Stop, mIRC ... koj korisnicite na forumot me svatija i prestana na toj topic veke da pisat, a ti kako naj pameten demek da se kazes deka si dzek go zatvori topicot ! Jeste toj topic prerano trebase da bide zatvoren .. ali po osnova da se kaze predlog e otvoren pak, a ne samo da se kaze deka pise na forum ili da gi polni postovite demek pise na forum. I za kraj Strelec ke te molam od moja zabeleshka sto ja imam zabelezeno da go smenish tvojeto odnesuvanje na forum pokraj korisnicite na forumot, A zabeleshkata e titleto koga go stavash mora prvin da go pitas clenot na forumot dali mu se sviga za da go stavish a ne po svoja dobrovolna vojla da go stavash .
Thief
quote:
Originally posted by a-pin-dim ... od moja zabeleshka sto ja imam zabelezeno
quote:
...a ne po svoja dobrovolna vojla da go stavash...
Јас не знам што друго да речам и напишам, освен БРАВО ДИМЕ, а тебе Стрелец - срам да ти биде! [:D]
Strelec Thief, не се измотавај со Диме...!? Демек ’Браво Диме’, а позади грб му се смееш!:) Диме, не замарај дете!
VeGaS
quote:
Originally posted by a-pin-dim Strelec do deka te nemase na forum bese sve ubavo od koga dojde ti go rasipa forumot eptem ! ovaa bez navreda sepak mnogu ljuge go videja toa i go ukaza, Eve gledaj so pravis so sekoja cel do sega samo ti stavash banovi na korisnicite na forumot VMacedonia ! Kako prvo: sakas da se zezas (toa e dobro neli site sakame da se zezame), ali cim se zezas moras i da primas zezanje sto ke te zezat clenovite na ovoj forum ! Kako Ftoro: Sve si go svakas na srce !( ali toa ne cine od tebe ako site go svakame na srce so treba da bide od ovoj forum... Kazano po stipski TURLITAVA.) Kako Treto: Poslem vikate zosto stranata VMacedonia.com bila napagano,Dosirana i Flodirana ... ( toa e od samite vas ... po gotovo od vakvite kako tebe bez pricina odma ban ili go zaklucuvate topicot!).. Sepak moj predlok ! Onija Topici koj se pojavuvat .. narecena pojava mircanje ke gi opomenish poveke da ne mircat za da ne go floodirat forumot ! kako sto napishaf jas Stop, mIRC ... koj korisnicite na forumot me svatija i prestana na toj topic veke da pisat, a ti kako naj pameten demek da se kazes deka si dzek go zatvori topicot ! Jeste toj topic prerano trebase da bide zatvoren .. ali po osnova da se kaze predlog e otvoren pak, a ne samo da se kaze deka pise na forum ili da gi polni postovite demek pise na forum. I za kraj Strelec ke te molam od moja zabeleshka sto ja imam zabelezeno da go smenish tvojeto odnesuvanje na forum pokraj korisnicite na forumot, A zabeleshkata e titleto koga go stavash mora prvin da go pitas clenot na forumot dali mu se sviga za da go stavish a ne po svoja dobrovolna vojla da go stavash .
Dime, jas spored moe mislenje, mislam deka ti mu mislish dobro na forumov [:D][^][:D][^][:D][^][:D][^][:D][^][:D]
RaGeAnGeL dime mi kaza deka se smenal....sega gledam deka ne se zaebaval[^]
intel
quote:
Originally posted by melpomena
quote:
Единствен модератор на политика е Мисирков со кого имам спротивставени ставови што не значи дека не го почитувам.
Intel, moderatorite nemozat da baniraat-samo adminite
А можат ли да менуваат титле[:D].Да можеш што би ми напишала многу ме интересира.[:)]
a-pin-dim
quote:
Originally posted by Strelec
Thief, не се измотавај со Диме...!? Демек ’Браво Диме’, а позади грб му се смееш!:) Диме, не замарај дете!
So ovoj post sakas da kazes deka site korisnici na forumot da pocnat kako tebe da nabivat postovi za da bidat prvi so brojkite ... btw i poslem ke kazes deka nekoj flodiral na forum ... Boris tvojot forum go flooda samo tvojot dobar administrator "Strelec" .. Pazi koga mi e registriran Username, a kolku posta ima napraveno
intel
quote:
Originally posted by трендафил Во знак на протест поради затворањето на моите теми се автобанирам (нема да учествувам на форумов) заклучно со свети Григориј Низок, за да се возвиши нивото на форумов без мене.
Празников помина.
Strelec За една друга грешка што во меѓувреме ја направи, на пауза ќе биде уште неколку дена!
n/a Strelec ne si vo pravo sto go drzis na ban,on samo dade svoe mislenje okolu forumov.Nikoj ne smee da bide baniran za mislenje,toa ti i on sto si imate reseti so go na drug nacin ne smee da se baniraat userite na ovoj forum od licni pricini. PS: ke go zaebete forumov ako postapuvate vaka so korisnicite na ovoj forum. Dobronamerno kazano e ova za dobroto na forumot. Pozdrav
Strelec Нарцис, не ги знаеш работите како стојат, па логично е зошто имаш вакво мислење за ситуацијава... На твое место, веројатно и јас би мислел како тебе (иако не би се истрчал и да го кажам гласно оставајќи резерва декаима нешто што не го знам)! Како и да е, верувај дека нема врска со лични причини! Случајот со него (и преземените мерки сега) редовно оди на консултација и на договор со останатите администратори.
n/a Moze izreagirav taka loso,ama stvarno nema smisla site znaeme koj e Dime i sto e Dime i najmalce sto treba da e nekoj na forumov na ban e TOJ.Mozes da kazes poradi koj pricini e na ban bidejki kako so rece ne sum vo tek,ili pa..ne treba mene da mi se ispoveduvas?
DonVito Veke stana dosadno kaj i da vrtam po forumov DIME Te DIME aj prestanete veke so toj dime aman.
n/a donvito ako ti e dosadno ne citaj kaj so e dime samo stisni back,covekot e baniran za nisto bas za nisto.T.e ako nekoj kritikuvas e pricina za ban ondak vo red..
DonVito Sekoj od nas barem po ednas e baniram am so da prajme ? tie se nasite admini i moderatori . Ako ni se dopagat ke sejme ako ne Ne i gotovo .
n/a ocigledno dudlas
DonVito Epa Jas Ne Sum Staro Lisice :)
StormAngel
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by StormAngel
quote:
Originally posted by Strelec
Razbrav deka na tri forumi te banirale poslednive 24 saati! Zaprasaj se zosto!?
Zatoa sto na site tie tri forumi ti si admin![:D][^] Dime e vo pravo sekogas! Bukvalno
Admin otsekogas sum bil SAMO na ovoj forum! I aman kazuj, od kade kaj tebe motiv za takov muabet da izvadis!?:)
Zezanje:))))
The_Crow Strelec gledam deka od pozicija na administrator na forumov poinaku se gledaat rabotive otkolku kako obicen user sto e i dosta logicno i napolno opravdano "ne sporam" Megutoa mislam deka vo ovoj slucaj treba sam da se izzemis od temava i da ostais barem drugive admini da se proiznesat za odnesuvanjeto na dime i dali navistina zasluzuva da bide na ban ili sl. Ne bi sakal da veruvam deka odlukata e samo licno tvoja za sto mislam a bi sakal da cujam i mislenje od ostatkot na adminive da vidime dali navistina postoi konsenzus za i okolu tvojata odluka.
Strelec Аман бе The_Crow?:) Кој рекол дека треба да има консензус за некоја одлука од администратор?:) И кој рекол дека треба јавно да се објавуваат причините за одлуките што ги донесуваат администраторите!? Меѓутоа, за атер на тоа што со тебе ни биле отсекогаш коректни односите, ќе ти одговорам во врска со ова... Од Диме банот може да се тргне за секунд. Со него искомуницирав во неколку наврати и му го кажав истото. Од него единствено што побарав е да ми вети дека ќе се придржува на правилата на форумов и во тие пораки, му наредив под редни броеви, 3 точки! Со напомена дека ако ми вети дека ќе се придржува кон тие правила што му ги напишав, дека веднаш ќе го тргнам банот, а доколку не го стори тоа, банот ќе си остане! На тоа добив reply од него со следнава содржина: I shto. Mi se zakanuvash? Со ова Диме ГИ НЕМА изгубено шансите за да се врати. Волја кај мене има и секогаш ќе има. Е сега, негово е да одлучи дали и понатаму ќе тера инает или ќе ми пише порака во која што ќе вети дека е подготвен да го прави она што се бара и од секој друг член на форумов!
The_Crow Moram da priznam deka dime dzabe se trudis be coece ispolni gi tie stvari i dobivas unban. Kratko jasno dime bre ke ti go ilustriram ova na poprost nacin ako sakas. Idam ja u zatvor letovo vo idrizovo i cuvarot me pusta da vlezam. Praam muabet tamu so topj pretpostavgeniot i mi vika si ima pravila u zatvorov. Ako ne se pridrzuvas do pravilata dobivas 15 dena samica =slicno na opomena na forumov. Pak se kurcis po narodski kazno dobivas vtora opomena od uste 15 dena kotek i temnica. Tretiot pat dobivas specijalkia 6 meseca izolacija. Toa tie ban na forumov.
трендафил Ни мене не ми пречи решавање на проблемите интерно на форумов со продолжување на полемиката. Благодарам за заканата. Воопшто не сум изненаден од неа. Во Македонија ме изненадува само кога ќе видам нешто добро. На другиот форум тоа и го напишав. П.С.: Дали ќе се смета како РАЗМИСЛУВАЊЕ и ОДЛУЧУВАЊЕ или друга причина за банирање ако дадам линк до тој форум? Всушност, бидејќи јас не можам да одлучам бидејќи не сум во УПРАВАТА, дали ми се забранува само да РАЗМИСЛУВАМ. Мислам да размислувам различно, бидејќи претпоставувам дека никому не му пречи ако некој размислува исто.
SpaceLily istajte mu go banot ke nemam so kogo da se karam more ej:)))
DonVito
quote:
Originally posted by SpaceLily
istajte mu go banot ke nemam so kogo da se karam more ej:)))
Ko Ke zavrsit vojska [:D]
трендафил
quote:
Originally posted by трендафил
Не е моја вина што некој во Ирак прети со сечење на глави, како што некој во Македонија претеше со бркање од работа во случај да се излезе на гласање. Затоа и ми е интересно мислењето на intel за некаква втора опција. Не знам која е првата опција. Јас сум за права опција, бројот не ме интересира. Нормално најповеќе пишувам против најлошите, по мое мислење се разбира и очекувам контрааргументи од сите што мислат дека не сум во право. Темата СЕДИ ДОМА - ГЛЕДАЈ ТЕЛЕВИЗИЈА , да повторам, ја отворив за уште еднаш да ги потсетам сите учесници на форумов на според мене (нема да го напишам изразот да не им пружам задоволство на модераторите и intel од позадина да имаат реална причина да ме банираат) повикување на бојкот на гласањето од страна на власта на референдумот. Такво нешто не ми е познато дека е направено никаде во светот. Ниту во Азија и Африка. Таму барем не глумат и не дозволуваат демократија. Воопшто не ми беше намера да ја споредувам ирачката опозиција со нашата власт, па затоа не го сметав настанот како од надвор, туку македонската власт со ирачката опозиција, а нашата власт сеуште ја сметам за македонска, па за неа не пишувам под вести од светот. Ако некој мисли дека не е така туку ни командуваат од странство и не треба да се бориме против тоа, тоа не е мое мислење и мој проблем. Дали и другата заклучена тема „Проалбанскиот врховизам во Македонија“ требаше да ја ставам под вести од светот затоа што се спомнува Албанија? Во знак на протест поради затворањето на моите теми се автобанирам (нема да учествувам на форумов) заклучно со свети Григориј Низок, за да се возвиши нивото на форумов без мене.
За жал не го исполнив ветувањето затоа што следниот ден по свети Григориј Ниски (кој е на 23 јануари) не бев во можност да се јавам од познати причини, па затоа апстиненцијата ја продолжив до свети Григориј Богослов (вчера). Заеднички за двојцата е свети Василиј Велики (Василица). Првиот му е брат, вториот соученик. П.С.: Се надевам дека поради ова темата нема да биде затворена и префрлена на религија.
Strelec Браво за постењето... Оди сега и причести се... И имај на ум во иднина дека твоето присуство на форумов ќе биде можно само доколку си се држиш до темите (и си водиш дискусии по нив), а не да се грижиш и за политиката на форумов. Други ќе бидат тие што ќе размислуваат и ОДЛУЧУВААТ дали некоја тема ќе ти биде префрлена на друг форум, или евентуално избришана... и дали ќе бидеш баниран или не! Оди денес по форумите на други сајтови да им кажеш да ги затворат темите кои што ги отвараше за да се жалиш од VMacedonia!