Постојано исти форумаши коментираат!
Постојано исти форумаши коментираат!
angel Здраво форумаши мои!

Колку ли ве има не знам.Сигурно ве има вакви , вакви , вакви , вакви а најчесто вакви .

Едно приметив и не ми се допаѓа а тоа е дека многу малку се оние форумаши што се активни. Постојано се вртат едни исти форумаши.
Нема да ги наведам кои се тие зошто сум сигурен дека самите ќе се пријават овде.
Коге веќе ионака ќе се јават нека дадат барем предлог како да ги разбудиме пасивните форумаши?
deni pushti im flaer doma , sekoj post ovaa nedela ke se broi tri.ke viish kako ke placat topicite od postovi , mame ke im se eba
HaCkEr` ehehe.. deni.. ako si sloboden mozesh i ti da honorirash malce.. pri delenjevo po sandachinja:)
melpomena Strelec uste ne si go premestil topicov vo "opshto"? [:0][;)]
Strelec It's done!:) Angel, nekomu profesijata mu se pogodila takva da moze da pisuva cesto, a nekoj ednostavno nema vreme za tolku mnogu pisuvanje... Smetam deka e povazno toa sto na primer za poslednite 24 saati (stotuku ja poglednav statistikata) na forumov imaat pisuvano povekje od 50 clenovi! I moras da priznaes deka toa e super brojka!:)
f9 -E ,da taka e,a jas koga pishuvam ovie 50 samo molchat...ha ha ha.. zatoa podobro da me nemaaaaaaaaaaa..
StormAngel Tolku sme,tolku ne ima i nie ke komentirame. Tek tuk se pojavuvaat i po nekolku padobranci.Sto da se pravi,forum e ova.[;)]
dzadzev Де де ... страшна работо кој колку пишувал ... кој кога е слободен и колку е слободен толку и ќе пишува ... и не е битно само да се напише нешто (да се напуни денешната квота која што си ја замислил узерот), битно е и да има што да се напише, а не само глупости ....
DonVito
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
ne mu e jasno...zs ti nit doma si nit rabotash vo net cafe a pak shkrapas po forumov[:D]inace angel mnogu jaka finta kaza za internetov...probajte mozda ke uspee ..tie so zivet vo zgradi[;)]
Teto ne si dojdena makedonija godina i nesto. [;)] PalNet Internet C@fe rabotam veke edna godina :) zatoa otvoriv usta :) i mu objasnav na deckovo kako e i sto e . ne ke sedev 24/7 online od doma ako nemav adsl i nemase da platam tolku mnogu ne sum bogatas majku mu stara [:D][:D][:D][:D][;)][8D][:)][:p]
RaGeAnGeL aj za ubo da e ko taka[:p]
VeGaS fintata e sta da ti pricham kad sve znash [^][:D][^]
DonVito Kako I da e angel imat nekoj forumasi "maskoti" na forumot so se podolgo vreme na ban zatoa ti se pricinuva deka sme istite pa istite . koa ke izlezat od "zatvor" (koga ke im pominuva vremetraenjeto na banot) tie odma ke se javjat i ke svatis deka ne se sekogas istite :)
angel Во Македонија сега е 4 часот и 18 минути наутро. Како можам да приметам сите форумаши кои пишуваат од Македонија заспаа. Уште јас останав буден а утре е вторник, работен ден.Згрешив, денес е вторник зошто тоа утре всушност е денес. Форумаши кои се наоѓате во други временски зони по планетава Земја, ве оставам со здравје и уживајте Македонија ве сака:-) Ако е таму поубаво па викнете не.Македонија е секаде каде што има македонци.Ова важи и за овој сајт-и тој е Македонија.
DonVito
quote:
Originally posted by angel
Во Македонија сега е 4 часот и 18 минути наутро. Како можам да приметам сите форумаши кои пишуваат од Македонија заспаа. Уште јас останав буден а утре е вторник, работен ден.Згрешив, денес е вторник зошто тоа утре всушност е денес. Форумаши кои се наоѓате во други временски зони по планетава Земја, ве оставам со здравје и уживајте Македонија ве сака:-) Ако е таму поубаво па викнете не.Македонија е секаде каде што има македонци.Ова важи и за овој сајт-и тој е Македонија.
Jas Sum Tuka Be :) Do Osum Sabajle
RaGeAnGeL angel altan sedi be kaj ojs sea
angel DunVito како Бе:-О си тука? Нели си на Canary Islands. Јас те замислувам како уживаш таму и ја лечиш носталгијата кон родниот крај македонски со форумов, а ти како и јас си овде во ладново и снегов во Македонија. Другар, лоцирај се поарно на profile! Неможам повеќе, ДОБРА НОЌ И УТРО за мене и тие како мене.
DonVito Eii me vkopa ovaj :)
јузер Koj od Canary Islands, koj od Colombia, ama kako i da e, nie sto sme od Macedonia ni e najubo, posebno berovcani na -18 celziusovi :)
DonVito AM so da pram be . macedonia mi izgledat mnogu ladno . jas si sakam toplo i nasamo . i zatoa se preseliv canary islands i plus imam ovca po mene si skokame nekogas zaedno to e so da prajs
cile Biten e kvalitetot a ne kvantitetot [;)]
Divider Токму така Циле, се сложувам. Квалитет кој раѓа поголем квалитет, наместо квантитет, кој иако знае да роди квалитет, ама сепак квалитетот е најбитен.
DonVito
quote:
Originally posted by dzadzev
Де де ... страшна работо кој колку пишувал ... кој кога е слободен и колку е слободен толку и ќе пишува ... и не е битно само да се напише нешто (да се напуни денешната квота која што си ја замислил узерот), битно е и да има што да се напише, а не само глупости ....
Celosno Si Vo Pravo Se Slozuvam So Tebe . A Do Avtorot Na Topikot . Istite Forumasi Pisuvat Najpojke Zatoa Sto Poveketo Imat Adsl Konekcija Doma Ili Rabotat Po Netkafeata taka sto kaj i da se vrtat po kuqata po netkafeata mora da napisat post i da vratat reply.
The_Crow Don vito zabelesekata ne ti e na mesto ima i decki koj bez adsl ili nekoj fast internet go upotrebuvaat forumot. Mislam deka ako se namalat cenite na netot vo makedonija i drugi luge ke mozat da stanat del od ovoj golem cirkus narecen forum. Od podatocite samo 3 procenti vo makedonija koristat internet tuka se 0,03 procenti forumdzii pa i ne e za potcenuvanje
DonVito
quote:
Originally posted by The_Crow
Don vito zabelesekata ne ti e na mesto ima i decki koj bez adsl ili nekoj fast internet go upotrebuvaat forumot. Mislam deka ako se namalat cenite na netot vo makedonija i drugi luge ke mozat da stanat del od ovoj golem cirkus narecen forum. Od podatocite samo 3 procenti vo makedonija koristat internet tuka se 0,03 procenti forumdzii pa i ne e za potcenuvanje
Da No Poveketo Sto Se Korisnici vo forumot Se Vo Stranstvo A Vo Stransvo internetot e eftin . Mnogu Mal Del Od Forumasite se vo macedonia i tie sto se pogolemiot del rabotat po netkafea . a deckite bez adsl idat po eden sat dva i kidnuvaat doma .
angel DonVito е целосно во право. Интернетот не им е достапен на многумина во Македонија. Владата секако мора да превземе нешто оваа состојба да се подобри. Јас ќе ви кажам една финта како може да се дојде до поефтин интернет пристап. Ова е поизводливо за оние кои живеат во зграда.Еден ќе намести АДСЛ модем (не се плаќа местење и еден месец е гратс).Другите станови преку апаратче swich со 5 или 8 излеза (чини 1000 денари) ќе се уклучат така што ќе влечат кабли (13 денари метар) преку тераси, прозори па и ходници а богами може и скали. Така ако 8 приклучени компјутери ја делат месечната претплата од 1.999,оо денари тоа секого од нив ќе го чини само 250,оо денари месечно. Но постои уште еден проблем а тоа е што многумина од нас немаат компјутер. Е јас помогнав со финтата за пристапот а за компјутерите Владата нека помогне. И уште еден проблем ми текна, а тоа е дека мора да се знае, барем основно, англиски јазик. Затоа учете деца.
RaGeAnGeL so znam valjda ima logika vo ona so go kaza Don Vito[:)]mada i cile e vo pravo[:D]
Strelec Во право е Rageangel... И The_Crow исто така!
DonVito Angel Dali Sega ti e jasno zosto postojano istite forumasi replicirat i komentirat
RaGeAnGeL ne mu e jasno...zs ti nit doma si nit rabotash vo net cafe a pak shkrapas po forumov[:D]inace angel mnogu jaka finta kaza za internetov...probajte mozda ke uspee ..tie so zivet vo zgradi[;)]
silijeski Eve i jas razgolen sedam doma so otvoren "dzam",toplo e vo Sierra Leone.Inaku da kazam deka poveke citam otkoku sto pisuvam na forumov,toa sum jas.Bitno e deka sekoj den sum so vas
Great_Macedonian Jas da vi kazam zosto mislam mnogu clenovi idat na vmacedonia edno izvesno vreme pa posle gi nema. Jas mislam deka premnogu novi 'topics' temi se otvaraat sekoj den, a fakticki se odnesuvaat na isto prasanje koje vejke e otvoreno na druga tema. Taka na primer ako ima tema 'makedonija i EU' drug otvara tema 'koga makedonija ke vleze vo EU'.. i taka namesto edna tema da ima po 200 odgovori, sto e pointeresno za lujgeto da se vklucat vo razgovor, gledame 5-6 temi otvoreni a se odnesuvaat na edno isto prasanje, i sekoja od tie temi imaat po 10-15 odgovri, pa mnogu lujge ne gi svajkaat kako dovolno interesni za da se vklucat vo razgovor. Imame million temi koj se odnesuvaat na situacijata vo makedonija na primer, a treba da ima edna... pa da ima druga za makedonskata ekonomija... treta za aleksandar makedonski (a ne deset na primer)... cetvrta za poltikata vo makedonija itn.. me svajkate sto kazuvam??
Strelec Vo pravo si Great_Macedonian... ne znam kolku pati e dosega kazano da se vnimava da ne se dupliraat temite i pak edno isto... I koga kje se sluci, na primer, da zatvoris nekomu tema, togas otvara nova tema za da se rascisti slucajot so zatvoranje na temata!?
Monika Eve vi eden padobranec,JA! Cisto informativno,dali nekoj od vas e ljubitel na reptili,konkretno se interesiram za iguani!Zelena iguana!
Strelec Vekje te zamisliv so zelena iguana na ramoto!:) Jas sakam reptili, ama samo na TV... inaku, podobro e da gi nemam vo soba!:(
melpomena Abe Strelec ja znaes onaa makedonskana peachka Julija (plava!) taa imase zelena iguana, non stop se "mazese" so nea po tv emisiite [:D]
Strelec Баш ја замислувам Јулија како се мази... се разбира, со игуаната!:)
јузер Мене ми се свиѓаше Јулија на скриена камера како води секс разговор како вработена на нула петстотини. Од другата страна на слушалката беше Зоран Павлов и каков муабет и правеше, цепки :)
Pina
quote:
Originally posted by Strelec
Vo pravo si Great_Macedonian... ne znam kolku pati e dosega kazano da se vnimava da ne se dupliraat temite i pak edno isto... I koga kje se sluci, na primer, da zatvoris nekomu tema, togas otvara nova tema za da se rascisti slucajot so zatvoranje na temata!?
Toa ti e toa sho vikaat: Ti go krstish, a ono prdi.
StormAngel
quote:
Originally posted by јузер
Мене ми се свиѓаше Јулија на скриена камера како води секс разговор како вработена на нула петстотини. Од другата страна на слушалката беше Зоран Павлов и каков муабет и правеше, цепки :)
A toj do nea sto sedese? Ahaha! Zakon ej
Monika Zasto taka?Sto im fali?
quote:
Originally posted by Strelec
Vekje te zamisliv so zelena iguana na ramoto!:) Jas sakam reptili, ama samo na TV... inaku, podobro e da gi nemam vo soba!:(
fio Шо сакам игуани... :-)
DonVito
quote:
Originally posted by Monika
Zasto taka?Sto im fali?
Mozokot [:D][:D][:D]
angel Едно женско лице се појави на темава, кажа што кажа не е ни важно дали е паматно тоа што го кажа, ама веднаш го нападнавте со критики како да сакате да го избркате од дружењево по темава. ИМА ЛИ УШТЕ АКТИВНИ ФОРУМАШИ? ДА СЕ ПРЕБРОИМЕ! ДАЛИ СТЕ ТУКА? ВЕ ПОЗДРАВУВАМ ! - културно е да одпоздравите.
RaGeAnGeL lele be nemoj vaka be....abe ne e samo taja zensko beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee[xx(]
DonVito Aiiiiiiiiiii angelllllllllll breeeeeeeeeeeee . a tetka mi ne e zensko . ma ova ne se trpit vejke . na sto ti licit be tebe RaGeAnGel pa ne si fer coece :( taja najaktivna vo topikot a ti . ah ah
Misticen Коса црта ме из бек ин д бизнис. Да влезам и јас во статистика[^]
izguben nie sme druzina jaka!! sekoj pravi kako sto saka,bez nikakva maka(osvem ako ne mu odi na Strelec po raka) koj vamu koj tamu,nekoj se fali nekoj kuka,vazno e deka site sme tuka. kazi-zgresi,kazi-pogodi,nesto se zdogodi. vrti suci tuka na V sekoj saka da se uci, koj od uzur koj od maka,samo napred samo taka.
DonVito PESNAVA E ZAKON . SAM JA IZMISLI BATKA ?:)
Monika Bravo izguben,dobra pesna!
Strelec
quote:
Originally posted by izguben
nie sme druzina jaka!! sekoj pravi kako sto saka, bez nikakva maka (osvem ako ne mu odi na Strelec po raka)
Pesnava ti e stvarno mnogu jaka, ama ne bi rekol deka e se' bas taka! Od pesnata izleguva deka losiot sum jas, a vsusnost ovde se grizham za site vas! Ne moze za sekoja rabota da se bara kvorum, Posto na nisto nema da lici ovoj forum! Svatete deka nekakov red mora da se ima, mi tekna na kraj kako da napravam rima!:)
Misticen И јас се согласувам со вас, неможе за секоја глупост да се урла на глас. Правилата на форумот треба да се почитуваат, пошто разни глупости ке се случуваат. Ацо е човек на место, но за ОооОо би пишувал често. Неговата арогантност и его ги имам осетено неколку пати, мислеше дека со тоа за нешто ке ми врати. Фискална доби за мастика, па беше среќен многу, а јас се спасив од инспекција која ми ја викна он - фала Богу! Остави само впечаток бош, но не би сакал да бидам кон него лош. Бидете срекни сите, нека ви минат срекно дните. Не мислам на никого зло, па дури ни на тебе ОооОо:)))
StormAngel Tuka sme,tuka i ke bideme! Top ne ne mrda
Great_Macedonian abe vie ste bila za na struskite veceri na poezijata majkamu stara.
Misticen Мајка му стара, такви веке никој не ги бара. MILF беа порано во мода, но мода ко мода,долази и хода:) Доволно спамирав денес? надокнадувам што ме немаше подолго на форумов))
RaGeAnGeL aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ova e definitivno naj jako nesto so sum procitala na forum do sega[:D][:D][:D][:D]
SirAndReW /me vleguva vo igra
SirAndReW Za da ja kacime motivacijata kaj форумашиte koj ima 165 posta i da ima user SirAndrew i edna dzvezdicka treba da dobie 1000 dolari nagrada . sram go bilo Haaaa ? pa edit posle [:)]
DonVito
quote:
Originally posted by SirAndReW
/me vleguva vo igra
Sinkir Na Mirc Sme Pa TI [:D][;)][^][:p]
DonVito Topikov Go Procitav Na Brzina Ripnav Brzo Napisav Zosto Se Zapisav - Mislenje Davam Po Glava Nikogo Ne Mavam Ednostavno Si Uzivam koga po topicite nekogo dirkam - koj administrator koj moderator pravata se isti kako kaj sekoj orator - koj makedonec koj albanec koj pojke koj pomalce Lutete Se Ako Sakate Kako Luto Piperce
RaGeAnGeL [:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D]ajmoooooooooooooo
angel Другари машки или женски! Ме насмеавте. Баш сте супер. Заклучив дека форумов има нешто што ми се допаѓа а на други форуми не сум го нашол. Форумов има Д У Ш А ! Може ли уште песнички, ве молам.
Strelec
quote:
Originally posted by angel
Може ли уште песнички, ве молам.
50 евра од нарачка!:)
angel Ама ајде, мислев дека сме другари. Од се не се прави бизнис.
angel Хип, хоп си носам лаптопче, оп,оп си најдов форумче. Другарчиња сега си имам разни, си пишуваме на теми лизни мазни. Си пишуваме ние на разни теми дискутираме за дилеми и проблеми. Не е важно дали некој ќе не послуша важно е дека форумов има душа. Здравје за оној кој форумов го стори, Господ рајските врати да му ги отвори после 101 година живот. Гледаш ли Strelec колку сум добар поет, а и убаво ти мислам,а ти мене 50 евра. Знам дека се каеш за тоа, ДОБРО простено ти е другар.
RaGeAnGeL angel ne mu zamervi[:D]cicko Strelec e zadolzen za finansiite[;)]he's just doing his job[:p]
Strelec 20% од приходите ги донирам на Друштвото за заштита на волови и крави... Затоа имам еден куп обожователи и навивачи на форумов!:)))
RaGeAnGeL muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...btw duri sega skontav deka slikava e ustvari vol [:D][:D][:D]pero me namesti[:D]
The`bItCh eureka kuchko[:D] muuuuu kaj beshe do sega rogojte za slikanje ti se[:D][:D][:P]
јузер земјата ја пасат само волови рогови им наби Дедо Мраз од Коњари
Boriz
quote:
Originally posted by Strelec
20% од приходите ги донирам на Друштвото за заштита на волови и крави... Затоа имам еден куп обожователи и навивачи на форумов!:)))
Navistina Strelec, sto e ova rabota? sekoj vtor na ovie stranici ima krava, vol ili tele ko avatar. da ne pecalat taka????:))
The`bItCh prodolzhete si vaka za da ne vi e maka se vrtime vo krug prvo jas pa nekoj drug na forumov tapa kaj mene doma pekol ebi i umri odamna nekoj rekol patem rage e krava mila so vlakna od svila ubavo se smeshka ama e vol po greshka na site mleko dava iako e krava mlada odi so mene zsh misli dek sum zheshka ama ne e svesna deka i to e greshka i aj nesho za kraj rage te sakam znaj! [:)]
Mufla Blagodet ili samo poraka kon zvukot na pentata Razvioren kako pajtushko vo temninata na pateshestvieto, Cekoram po neasvaltiran pat i minuvam niz krstosnici so nereguliran soobrakaj i pravo na predimstvo. Vrtam rikverc bez predrasudi. Bludnica e onaa koja shto MICHELIN zamenuva so PIRELI. Crkni morski dzveru i zakopaj se pred Krsdzamija. Zameni go kompleksot so marketing, pomiluvaj me. Dopri me i ostaj me da umram na raat. Donesi tishina vo sleposta na parnoto. So brzina na svetlinata + 15 kj odskri go odamna pokrieniot i vrisni so raneto srce i trepet. So tvoite nevini race smrtonosno dopri go patnikot niz mrakot i prodolzi go negoviot pat kon poluprovodnickata visoramnina na voskresenieto. Tamu ke me najdesh. So ljubof, pocit i zelba za sex, Mufla
Mufla nesho kratko za rage: Бонсек Сеча сеча метал ја, ОП! Еве ти га на! Жим тебе ја ќе те легна, в бафча, в роса...стегна! Љубаф си ти моја недостапна Ал еден ден душо... Уживај си.
StormAngel Јајцата ми се тресат ко камбани Доле влада,горе високо Чафки летаат по небеско сивило Млад старец тивко се дереше Кај ви е младоста беееееееее На дрвен камен седеше Брат му дрвен коњ јаваше О зошто,зошто не се јави Ти ебам бројот од подкошулата Три рала чорапи за тебе искинав Зошто о зошто остана кошула недоплетена Мамурни утра со испревртени лица Твојата тродиемнзионална фаца насекаде ми се појавува Зошто о зоштоооооооооо!
RaGeAnGeL Dragi Mufla... Jas tebe I love u ke ti racha, i liceto so bonsek ke ti go secha! Za raka ke te drza, vrz tebe ke 'rza i jajcata ke ti gi prza! OOOO Mufla zivote moj... koshmar najgolem ja ke su tvoj.... Zasekogash tvoja.... Pogodi koja[;)]
bliznak Si beshe edna krava um kolku edna mrava gazot ko dva lista od nova makedonija glasot ko polifonija ko vide ovde nema spas zgneti dva kubika praz napolna piperki vo eden kufer i pukna zeludnikot ko vufer. kravo mori kravo drz mi go pravo go namackav so salce drz mi go us malce. Special thanks to ivory.
DonVito idemo dalje ajdee . ke mora vo edna kniga site ovie da se zapisat i da se zacuvat . ova ne e zaebancija . ova e nas talent
Strelec На овој топик, местото веќе му е овде!
DonVito da mu go menvese i imeto na topicot da pisvese nekako . Pesni Za Nasiot forum ili slicno
Strelec Toa najcesto od avtorot zavisi!:)
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by bliznak
Si beshe edna krava um kolku edna mrava gazot ko dva lista od nova makedonija glasot ko polifonija ko vide ovde nema spas zgneti dva kubika praz napolna piperki vo eden kufer i pukna zeludnikot ko vufer. kravo mori kravo drz mi go pravo go namackav so salce drz mi go us malce. Special thanks to ivory.
eva eva[:D][:D][:D]jondzata se pogodila a?
slasa mufla obra bostan ako te zgazi krava gotov si
mEnEmA Jak e on ke izdrzi.. nego mufi ajde daj od tvojte raskazi ili pesni , znam deka imas za nekoj vol krava i slicno izbaci :)))))
DonVito da ne go zamarame mnogu toa treba da go pravime
StormAngel
quote:
Originally posted by DonVito
da ne go zamarame mnogu toa treba da go pravime
Kako ke stignam jas do 6000 posta ako ne go zamaram?[:D]
DonVito aiiiiiiiiiiiiii. vrati mi reply na ova pa jas ke ti cestitam plsssss
DonVito jas na mufi vikaj mu od drugata strana na trotoarot toj ne slusa . si tera on napred . oooo mufi so prajs tuk toa se osvesti mufi deka e na ulica
StormAngel I sto pravime sega?
RaGeAnGeL picajzli ste site[xx(]
slasa
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
picajzli ste site[xx(]
[img]http://www.gajbapivo.com/kravetina.jpg[/img] zosto taka nemoj dusicke [:)]
Mufla Abe mac, ti go imas orginalniot rakopis :( Ak se izgubat da znajsh deka idam skopje i deka pak ke se .... si znajsh ti [;)][:X] Rejdz tenkju veri mach, bt aj kent fajt di ensr[:(]