Mazhi, iskorenete gi pcovkite :)
Mazhi, iskorenete gi pcovkite :)
melpomena Мажите што ги пцујат жените ќе одат в затвор

Во Костарика мажите што не се пристојни, поради навредување на жените на улица, ќе завршат во затвор. Новиот закон во Костарика предвидува дури 50 дена затвор или висока парична казна за тие што ќе бидат прогласени виновни за непристојно и вулгарно дофрлање на жените.

Во полицијата тврдат дека такво нешто ќе биде тешко да се докаже, но и дека се подготвени да ги приведат обвинетите до судиите, на кои останува да пресудат дали се виновни или не.

www.dnevnik.com.mk
Strelec Уф, ме исплаши за момент... А тоа да ти било за во Костарика!:) Ех, златно турско!:)
melpomena Abe Strelec znaes kako e... Edna drzava kje go skrshi mrazot, posle ko podmachkano ide posebno na zapad. pa posle kje vikate: "Shto juzhnije to veselije"[:D][8D][^]
DonVito abe vie zenite ke go osvoite svetot
SirAndReW Ok Ok Znaci vaka .. mazite treba da gi iskorenat pcovkite , a bidejki zenite ke go osvojat svetot ke im pomognat vo toa na mazite. . Pa zenite za vozvrat ke morat da bidat osvojuvani od strana na mazite dokolku nekoj ne gi pocituva pravilata go nosime vo kostarika da lezi zatvor :)
slasa Zenata e nesto sveto .. toj sto pcue zena treba da mu se skine jazikot
melpomena
quote:
Originally posted by slasa
Zenata e nesto sveto .. toj sto pcue zena treba da mu se skine jazikot
Bravo slave [:X]
SirAndReW se papuci ovde be :) papucarcinja :)
melpomena Nema vrska kakvi papucari... I zhenata treba da go "neguva" svojot chovek [8)]
slasa
quote:
Originally posted by SirAndReW
se papuci ovde be :) papucarcinja :)
kakvi papuci be manjak eden so opinci Svijnski so rogcina napred [:)]
angel Има една поговорка која вели „мажот те прави царица мажот те прави магарица“ и многу е вистинита.Ако мажот жената ја прави царица и тој ќе биде цар.Ако мажот жената ја прави магарица и тој ќе биде магаре. Кој мисли дека со пцуење и дофрлување ќе му порасне машкоста гадно се лаже. На мажите што пцујат и дофрлуваат по жени да им се скрати не јазикот туку нешто друго.На мажите што тепаа жени да им се скрати и тоа и раката. Маж треба да ги почитува и заштитува жените а својата и да ја љуби/сака. Ако жената е задоволна, почитувана, заштитена, љубена тоа на мажот ќе му се врати 100% дуплирано.
Strelec angel!? Ти за кого навиваш? Ти маж си или жена?:)
angel Маж сум.Не, не, не, жена сум лажам дека сум маж.Ма каква жена, маж сум. Ама добро лажам..м..м..м всушност сум жена.Хе, Хе, сигурно дека сум маж. Дискрецијата овде ми е загарантирана а не е ни важно што сум. Навивам за добрите меѓучовечки односи (мислам на однесување како поведение).
melpomena
quote:
Originally posted by angel
Има една поговорка која вели „мажот те прави царица мажот те прави магарица“ и многу е вистинита.Ако мажот жената ја прави царица и тој ќе биде цар.Ако мажот жената ја прави магарица и тој ќе биде магаре. Кој мисли дека со пцуење и дофрлување ќе му порасне машкоста гадно се лаже. На мажите што пцујат и дофрлуваат по жени да им се скрати не јазикот туку нешто друго.На мажите што тепаа жени да им се скрати и тоа и раката. Маж треба да ги почитува и заштитува жените а својата и да ја љуби/сака. Ако жената е задоволна, почитувана, заштитена, љубена тоа на мажот ќе му се врати 100% дуплирано.
Ova e najpametno neshto shto sum go prochitala, i potpolno se slagam!!![^]
dbk A sto ako zenite go pravat obratnoto!?:)
melpomena
quote:
Originally posted by dbk
A sto ako zenite go pravat obratnoto!?:)
Epa vidi sea dbk, ima edna druga pogovorka "zhena shto mozhe da ti napravi-nikoj ne mozhe!" [8D]
StormAngel Ah,pusta da e!:))))) Ama si gi sakame be nie zenite.Ne gi pcueme.
ozonce Toj zakon ako go donesat i u Makedonija togash site nie od Tikveshijata ke odime u zatvor i toa dozivotno plus edna godina :)
Whitebaby
quote:
Originally posted by ozonce
Toj zakon ako go donesat i u Makedonija togash site nie od Tikveshijata ke odime u zatvor i toa dozivotno plus edna godina :)
Sekoja rechenica ja zavrshuvate so "da te e*am'. [:D] Doagja eden na slava, i se pozdravuva so eden postar par.. " Kaj ste da ve e*am". [:D][:D][:D]
RaGeAnGeL perverzen um imeT zato[:D][:D][:D][:D][:D]
wolf_pack
quote:
Originally posted by angel
На мажите што тепаа жени да им се скрати и тоа и раката. Маж треба да ги почитува и заштитува жените а својата и да ја љуби/сака.
Potpolno se soglasuvam drugar.
quote:
Originally posted by angel
Ако жената е задоволна, почитувана, заштитена, љубена тоа на мажот ќе му се врати 100% дуплирано.
Ajde de?? Popo da ne ti go kazha ovoa ili go prochita u nekoi "dating and marriage tips"?
Misticen Na zena raka ne se kreva! Ama noga...:))
wolf_pack da da, koga ke ti kazhe, "Stop Pulling my leg", togash ti i rechi, "I'm pulling both of your legs from now on".[;)]
Misticen Koga ke ti rece "nedavam od prva vecer" pocekaj da pomine polnok:))It's a new day, it's a new dawn...:))
melpomena
quote:
Ако жената е задоволна, почитувана, заштитена, љубена тоа на мажот ќе му се врати 100% дуплирано
Jas se izvinuvam samo za ova ne se soglasuvam. Nema vrska ova[|)]
The_Crow More feministkive kako se branat po po po nema da bidam maz ako ne gi branam pravata na maskata populacija ehehehe kakva zena bre olosi se site nema niedna postena site se toa pokvareni nadueni demek mislat ako imale da ne kazam sto i treba coek da im se trese nad niv moreeee zemanje eden stap i tepanje :))) da naucat koga sarko lae ehehehe.
Monika А можете без нив?
Strelec Па тешко е без нив... Тешко е и без WC-шолји, без палома марамици, без грицкалки за нокти итн. итн.:)
Monika Е сеа и тиииииииии......
StormAngel
quote:
Originally posted by Monika
А можете без нив?
Koga kako.
Monika Лажеш!
quote:
Originally posted by StormAngel
quote:
Originally posted by Monika
А можете без нив?
Koga kako.
StormAngel Znaes sama deka ne lazam.;)
Monika Зашто издаваш бе срц?
quote:
Originally posted by StormAngel
Znaes sama deka ne lazam.;)
SirAndReW The_Crow ako ti treba advokat me imas mene :)))
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by The_Crow
More feministkive kako se branat po po po nema da bidam maz ako ne gi branam pravata na maskata populacija ehehehe kakva zena bre olosi se site nema niedna postena site se toa pokvareni nadueni demek mislat ako imale da ne kazam sto i treba coek da im se trese nad niv moreeee zemanje eden stap i tepanje :))) da naucat koga sarko lae ehehehe.
zato zenska ne mojs da fatish...vol eden[xx(]shovinista..i pred da vikas olosi i bla bla deka nema poshteni i so ti znam jas...razmisli tikvar eden..imas i majka i sestra ...i TIE SE ZENI[^]
angel Ќе му треба на The_Crow адвокат кога навистина ќе натепа некоја. Ако јас ги засатувам нејзините интереси тешко му се пишува на The_Crow. Ем ќе биде казнет, ем ќе плати штета ќе го соголам да просјачки стап. Не се тепа куче па камо ли човек, макар да е тоа и жена. ReGeAnGel убаво му кажа на The_Crow, секоја чест другар.
Great_Macedonian Quote Slasa: 'Zenata e nesto sveto .. toj sto pcue zena treba da mu se skine jazikot' <--Da, ama da bide ZENA, ne nesto drugo.
Monika Се сложувам со тебе. А што друго би можела да биде?
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by Monika
Зашто издаваш бе срц?
quote:
Originally posted by StormAngel
Znaes sama deka ne lazam.;)

eva eva koga uspeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa [:D]blue per idol mi si [:X]
StormAngel ahahah!
јузер Џасмине не дирај Хакла јебем ти матер своју!
StormAngel Juzer e damla pijan! :))))
RaGeAnGeL loooooooooooooooooooooool tooooooo cecoooooooooooooo
StormAngel A koga zamina (znaes koja) bre?!?:)))) Tolku brgu svrsivte rabota?[:D][^]
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by StormAngel
A koga zamina (znaes koja) bre?!?:)))) Tolku brgu svrsivte rabota?[:D][^]
el na mirc detalji ke ti kazam [:D][:D]ovde strelec ak me nacekat ke me spukat aman nemoj [:D][:D][:D]
angel Срам да ви е, забегавте.Не разговарам со вас.
RaGeAnGeL ih ama odma si se ljutel
dbk Koj se ljuti neka mu stoi :)