Ima li vo Makedonija mobilen Motorola A630?
Ima li vo Makedonija mobilen Motorola A630?
OXPID Cisto informativno me interesirase dali vo MK voopsto se koristi ova dosa interesno telefonce Motorola A630:

http://commerce.motorola.com/consumer/QWhtml/products/images/detail_a630_product.gif

Ne ziveam vo MK pa pojma neam. Mi se pogodi da go dobijam besplatno pa se mislam dali bi se isplatelo da cekam i da go sitnam ko ke si dojdam doma. Se koristi li voopsto? Kolku kosta?
DonVito ne nie imame samo sagem od starite . ak nosis za baksis nosi ak ne ic ne nosi . nema da ti se prodadet telefonot ili ke go prodajs za niska cena ? so ja mislis ti makedonija . so ne mislis ti nas graganite na makedonija . uste so fixni se raspravame . abe aj aman molim te
OXPID heheh, iskreno da ti kazam letovo ko bev MK bas primetiv deka mnogu pojke e zdiven narodot po mobilni nego ovde vo Amerika, i deka mnogu pojke pari se trosat za badijala na telefoncinja bezvezni. makedonija lezat parite!!! :))))))
DonVito ubo e koga znaes
VeGaS samo vnimavaj da bide 900mhz ;) i nemash gajle...
angel mnogu pojke pari se trosat za badijala telefoncinja bezvezni. makedonija lezat parite!!! :)))))) Па во Македонија лежат парите (под јастук) а на други места се трошат. [xx(][xx(][xx(] Инаку, таков мобилен уште нема во Македонија а да имаше сигурно ќе го купев. Овде доцнат новите модели на мобилки. Чекаме прво да се тестираат во светот па потоа ги носиме на Македонскиот пазар. Не примамае неиспитани модели.
DonVito
quote:
Originally posted by angel
mnogu pojke pari se trosat za badijala telefoncinja bezvezni. makedonija lezat parite!!! :)))))) Па во Македонија лежат парите (под јастук) а на други места се трошат. [xx(][xx(][xx(] Инаку, таков мобилен уште нема во Македонија а да имаше сигурно ќе го купев. Овде доцнат новите модели на мобилки. Чекаме прво да се тестираат во светот па потоа ги носиме на Македонскиот пазар. Не примамае неиспитани модели.
a toa e radi so sakame da vlezime u evropa [:D]
angel
quote:
Originally posted by DonVito
quote:
Originally posted by angel
mnogu pojke pari se trosat za badijala telefoncinja bezvezni. makedonija lezat parite!!! :)))))) Па во Македонија лежат парите (под јастук) а на други места се трошат. [xx(][xx(][xx(] Инаку, таков мобилен уште нема во Македонија а да имаше сигурно ќе го купев. Овде доцнат новите модели на мобилки. Чекаме прво да се тестираат во светот па потоа ги носиме на Македонскиот пазар. Не примамае неиспитани модели.
a toa e radi so sakame da vlezime u evropa [:D]
Да ама со мала корекција на исказот.Европа сака да влеземе во нејзината унија затоа што сме со префинет вкус и знаеме што е квалитет.[8)]
DonVito zatoa imame ajvar i tavce grafce
Strelec Човекот постави прашање и никој не му даде одговор... Во такви ситуации, доколку го знаете одговорот, кажете го... а доколку не го знаете, најдобро е воопшто да не постирате ништо! Сега ќе го заклучам топиков... и ги молам тие неколкумина (меѓу кои има и постари јузери) кои што од форумов во последно време направија chat channels, да се воздржат од пишување на се’ и сешто и по секоја цена! Верувам и знам дека сте духовити, но смирете си ги страстите... Претходниве ден-два со уште еден администратор заклучивме преку 20 топици, но се чини дека е полесно да се стават 5-6 банови и сигурен сум дека на тој начин полесно ќе ги заштитиме темите на форумов! Но, ајде во знак на добра волја претходно да се обидеме заедно да го одржиме нивото на форумиве и без примена на било какви санкции!