Што ако?
Што ако?
Belomorec Косово експлодира оваа година и се префрли на територијата на Р.Македонија?
Што ако Македонците и оваа година неможат да се вратат во Арачиново, Матејче и што ако имаме нови Македонци бегалци во својата земја?
Што ако Македонците после локалните избори бидат дискриминирани како што се најавува од ПДП-ДПА-ДУИ?
Што ако локалната самоуправа од западна Македонија се организира во автономна покраина Илирида?

Што правиме тогаш со рамковната штафета(паштета)?
По секоја цена ќе ја трчаме низ државата или ќе ја протресеме малку главата и ќе се истресиме од демагошки флоскули и форми и еднаш ќе си го поставиме прашањето што со нас Македонците како народ во нашата држава?
DonVito
quote:
Originally posted by Belomorec
Косово експлодира оваа година и се префрли на територијата на Р.Македонија? Што ако Македонците и оваа година неможат да се вратат во Арачиново, Матејче и што ако имаме нови Македонци бегалци во својата земја? Што ако Македонците после локалните избори бидат дискриминирани како што се најавува од ПДП-ДПА-ДУИ? Што ако локалната самоуправа од западна Македонија се организира во автономна покраина Илирида? Што правиме тогаш со рамковната штафета(паштета)? По секоја цена ќе ја трчаме низ државата или ќе ја протресеме малку главата и ќе се истресиме од демагошки флоскули и форми и еднаш ќе си го поставиме прашањето што со нас Македонците како народ во нашата држава?
abe aj tuk ne filozofiraj mnogu . Sto Ako Explodira Svetot So Atomska Bomba ? So ako ? [:(!]
Strelec
quote:
Originally posted by Belomorec
Косово експлодира оваа година и се префрли на територијата на Р.Македонија? Што ако Македонците и оваа година неможат да се вратат во Арачиново, Матејче и што ако имаме нови Македонци бегалци во својата земја? Што ако Македонците после локалните избори бидат дискриминирани како што се најавува од ПДП-ДПА-ДУИ? Што ако локалната самоуправа од западна Македонија се организира во автономна покраина Илирида? Што правиме тогаш со рамковната штафета(паштета)? По секоја цена ќе ја трчаме низ државата или ќе ја протресеме малку главата и ќе се истресиме од демагошки флоскули и форми и еднаш ќе си го поставиме прашањето што со нас Македонците како народ во нашата држава?
Имам само едно контра-прашање за тебе, Belomorec (и во тоа контра-прашање се крие и мојот одговор на сите твои прашања)! А што ако од сето ова што ти го наброја, ништо не се случи? DonVito... не е филозофирање ова од Belomorec... Баш човекот отвара една убава дискусија, за која што треба да се зборува... а не да се молчи!
marko_polog Znaci site se vo iluzija, vo Kosovo nema kriza, vo Makedonija ne moze Kondovo povtorno da stane realnost vo cela Zapadna Makedonija, ubavo ve naucile, sedi doma i gledaj televizija.
slasa Marko ne se gledA TELEVIZIJA SE KRIJAT POD SUKNITE OD ZENITE
123
quote:
Originally posted by marko_polog
Znaci site se vo iluzija, vo Kosovo nema kriza, vo Makedonija ne moze Kondovo povtorno da stane realnost vo cela Zapadna Makedonija, ubavo ve naucile, sedi doma i gledaj televizija.
A be se moze ama ne mi se veruva deka ovaa godina ke se sluci ili?
dejan abre nikogas ne znaes! kosovo nema da dobie nezavisen status ovaa godina, ma i nema da donesat posledna odluka....
lav
quote:
Originally posted by Belomorec
Косово експлодира оваа година и се префрли на територијата на Р.Македонија? Што ако Македонците и оваа година неможат да се вратат во Арачиново, Матејче и што ако имаме нови Македонци бегалци во својата земја? Што ако Македонците после локалните избори бидат дискриминирани како што се најавува од ПДП-ДПА-ДУИ? Што ако локалната самоуправа од западна Македонија се организира во автономна покраина Илирида? Што правиме тогаш со рамковната штафета(паштета)? По секоја цена ќе ја трчаме низ државата или ќе ја протресеме малку главата и ќе се истресиме од демагошки флоскули и форми и еднаш ќе си го поставиме прашањето што со нас Македонците како народ во нашата држава?
Во оваа пригода соодветна е Титовата популарна флоскула: ЖИВЕЈ И ТВОРИ МИРНО КАКО 100 ГОДИНИ ДА ЌЕ БИДЕ МИР , НО СПРЕМАЈ СЕ КАКО УТРЕ ДА ЌЕ БИДЕ ВОЈНА. пс И ногу се чуда , како од неа не „црпат„ знаења неговите идеолошки наследници кои и ден-денес се на власт во Македоднија?.
concrete
quote:
Originally posted by lav
quote:
Originally posted by Belomorec
Во оваа пригода соодветна е Титовата популарна флоскула: ЖИВЕЈ И ТВОРИ МИРНО КАКО 100 ГОДИНИ ДА ЌЕ БИДЕ МИР , НО СПРЕМАЈ СЕ КАКО УТРЕ ДА ЌЕ БИДЕ ВОЈНА. пс И ногу се чуда , како од неа не „црпат„ знаења неговите идеолошки наследници кои и ден-денес се на власт во Македоднија?.
Kakvi be ideoloski naslednici , to se poveke ona sto Lenin go narekuval :mangupite vnatre vo partijata sto ke ni e...mater!!! Tito e Majka Tereza na kvadrat za site niv sobrani zaedno(maskirani vo razni partii za da ne zabelezi narodot)!!!
lav
quote:
Originally posted by concrete
quote:
Originally posted by lav
quote:
Originally posted by Belomorec
Во оваа пригода соодветна е Титовата популарна флоскула: ЖИВЕЈ И ТВОРИ МИРНО КАКО 100 ГОДИНИ ДА ЌЕ БИДЕ МИР , НО СПРЕМАЈ СЕ КАКО УТРЕ ДА ЌЕ БИДЕ ВОЈНА. пс И ногу се чуда , како од неа не „црпат„ знаења неговите идеолошки наследници кои и ден-денес се на власт во Македоднија?.
Kakvi be ideoloski naslednici , to se poveke ona sto Lenin go narekuval :mangupite vnatre vo partijata sto ke ni e...mater!!! Tito e Majka Tereza na kvadrat za site niv sobrani zaedno(maskirani vo razni partii za da ne zabelezi narodot)!!!
Мислам дека нив ги нарекувал ПОЛИТИЧКИ ШЉАМ , внатре во партијата негова.
StormAngel
quote:
Originally posted by OooOo
Hiljadu zashto, hiljadu zato. Ja znaete? :)
Ne Ima edna srpska, Svako zasto ima svoje jebem li ga.[:D]
slasa sto ako posle dozdot ugree sonce
marko_polog Se dokazavte i vo Kosovo i vo Makedonija koj ste i sto ste, toa e jasno i na dete malo, dosta tresete gluposti. Koj budala saka rat, no koga nemas drug izbor onda so sreca nishan.
Belomorec Ќе се случи. Ќе ви кажам и зошто. Албанското прашање нема да се реши ниту со рамковна Македонија ниту со автономно Косово или Косово федерална единица. Не им е тоа крајната цел, зарем толку жртви и толку труд во изминатиов век за автономија и рамковна Македонија? Водилка им е призренската лига. Таа идеја иако 1945 беше поразена и амнестирана до 2001 година уште неколку пати се појави. Овојпат ќе се постави работата to be or not to be. Мене како бел ден ми се јасни. Целта на мојот пост е за сејачите на магла и демагозите кои ја отупуваат нашата национална ударна моќ, нашата способност да се одбраниме. Кој е нашиот план ако Албанците повторно се дигнат и го продолжат процесот на етничко чистење на Македонците од Македонија. Иако тој процес не е ниту денес сопрен кој се спроведува во една суптилна и прикриена форма на територијата зацртана во границите на голема Албанија.
slasa ede togas ke ucime albanski
StormAngel A sto ako ne se sluci nisto od gorespomenatoto?
OooOo Hiljadu zashto, hiljadu zato. Ja znaete? :)
OooOo
quote:
Originally posted by marko_polog
Koj budala saka rat,
Ratnite profiteri, za drugite neznam ;)
marko_polog Toa e jasno, sepak ti treba budali na front za da imas profit, a koj se tie budali? E tie koga ke vidat atraktivna mapa, neli.
dalila _________________________________________________________________________________________________ Целта на мојот пост е за сејачите на магла и демагозите кои ја отупуваат нашата национална ударна моќ, нашата способност да се одбраниме. _________________________________________________________________________________________________ A od kogo ocekuvas da ja brani Makedonija? Od tie sto megu prvite otidoa da ja branat tatkovinata 2001,na koi i bese dozvoleno da pukaat samo ako prvo pukaat teroristite kon niv(rabotava,ako te ubie ti slobodno ubij go) ,od tie vtorite sto se kriea po site dupki samo da ne gi nacekaat i regrutiraat ili od poslednite sto izlegoa od dupkite koga pocnaa da primaat platenici? Prvite veke ne ti odat brat.
Bicho
quote:
Originally posted by Belomorec
Косово експлодира оваа година и се префрли на територијата на Р.Македонија? Што ако Македонците и оваа година неможат да се вратат во Арачиново, Матејче и што ако имаме нови Македонци бегалци во својата земја? Што ако Македонците после локалните избори бидат дискриминирани како што се најавува од ПДП-ДПА-ДУИ? Што ако локалната самоуправа од западна Македонија се организира во автономна покраина Илирида? Што правиме тогаш со рамковната штафета(паштета)? По секоја цена ќе ја трчаме низ државата или ќе ја протресеме малку главата и ќе се истресиме од демагошки флоскули и форми и еднаш ќе си го поставиме прашањето што со нас Македонците како народ во нашата држава?
Togash grabaj pushka vo race i prestani da postavuvash kretenski prashanja!!!
slasa toj da zeme puska vo race ... koga ke se najade grav moze da prdi pa da misli deka e na nekoj top .. neka odit da pasit ovci bre i za to nema das gio biva
concrete Zosto imav vpecatok , deka treba da se spomne nekoja opasnost za Makedonija, za da se pojavis so toa slemot. Kaj se izgubi bre stara kuko?????
slasa
quote:
Originally posted by concrete
Zosto imav vpecatok , deka treba da se spomne nekoja opasnost za Makedonija, za da se pojavis so toa slemot. Kaj se izgubi bre stara kuko?????
pa toa mu e uspomen od 41 .. dan bevte titovi partizani zaedno
concrete
quote:
Originally posted by slasa
quote:
Originally posted by concrete
Zosto imav vpecatok , deka treba da se spomne nekoja opasnost za Makedonija, za da se pojavis so toa slemot. Kaj se izgubi bre stara kuko?????
pa toa mu e uspomen od 41 .. dan bevte titovi partizani zaedno
Ne be diletantu za vojna oprema ova ti e moderen high tec helmet !!! Baska makedonski proizvod so sl'nce!!!
slasa da ne e od teteks tetovo :-)))
Bicho
quote:
Originally posted by concrete
Zosto imav vpecatok , deka treba da se spomne nekoja opasnost za Makedonija, za da se pojavis so toa slemot. Kaj se izgubi bre stara kuko?????
Ostaj be trebashe nekoja rabota da se zbrka. Ko sho vika Strelec: "Treba i ja da napraam nekoj para", he he! Tuku chekaj na Slasa da mu odgovoram! Abe kakvi Titovi partizani ja sum od SpetsNaz, ti ne znaeshe?! [}:)]
concrete
quote:
Originally posted by slasa
da ne e od teteks tetovo :-)))
E Slasa, koga velam dilea za oprema , toa ti e . Ic ne si gi znaes "moznostite" na skapanata Makedonija. EUROKOMPOZITI , sega gi prodavaat za mastika(zvaka) ama ne na nas , treba da si "stranski investitor" pa makar bil kako onite smeskine od Vels i Bunardzik.
Belomorec Бичо е кул, за него све е кретенско, само мезето и НБА е врв на достигнувањето, целта на човековото постоење. Системот ни се наполни со идиоти кои шират демагогија и анархија. Да те сведат на еден дим зелена тревка. Идиотизам преставен како врвна интелкутална мисла. Не поминаа ни 3 дена одкако го напишав постот а еве ги "унитаристите" бараат регионализација. Али битно прашалникот ќе го однесеме журка ќе направиме ќе дувнеме по една и све е розово. Нека гинат будали. За 2001 година треба да се направи линија. Што е криминал а што е патриотизам. Неможе поради 1% криминалци да ја омаловажите борбата на македонските регуларни единици. Кој дебил го прави тоа освен купените души ?
Bicho
quote:
Originally posted by Belomorec
Бичо е кул, за него све е кретенско, само мезето и НБА е врв на достигнувањето, целта на човековото постоење. Системот ни се наполни со идиоти кои шират демагогија и анархија. Да те сведат на еден дим зелена тревка. Идиотизам преставен како врвна интелкутална мисла. Не поминаа ни 3 дена одкако го напишав постот а еве ги "унитаристите" бараат регионализација. Али битно прашалникот ќе го однесеме журка ќе направиме ќе дувнеме по една и све е розово. Нека гинат будали. За 2001 година треба да се направи линија. Што е криминал а што е патриотизам. Неможе поради 1% криминалци да ја омаловажите борбата на македонските регуларни единици. Кој дебил го прави тоа освен купените души ?
Auf jebote! A shto treba da se pravo po tebe? Inaku shto ochekuvashe da ti kazham posle tie prashanja, bravo?
Strelec Lugje, smirete se i polemizirajte kako intelektualci, a ne kako bagra! Megju banovi i zatvoranje na topikov se odluciv za vtorava opcija... ama i da ve opomenam deka nema da se toleriraat navredi!