Полицајци на гости кај првачиња
Полицајци на гости кај првачиња
OooOo Bravo za potegov! Za ova zborev mnogu odamna deka treba vo Makedonija da se sprovede. Treba da se dostigne do toj stepen shto lugjeto kje imaat doverba no i golemo straho-poshtovanje sprema policijata!

ЕДУКАЦИЈА

Полицајци на гости кај првачиња


Полицајци од полициската станица "Карпош" вчера посетија првачиња во четири училишта во Општината Карпош за да им ја објаснат својата професија. Ова е дел од проектот "Градење доверба" за зближување на полицијата со граѓаните, особено со децата.

Полицајците денеска ќе се сретнат со првоодделенците од "Јан Амос Коменски" и од "Вера Циривири Трена", а утре ќе ги посетат нивните врсници во "Војдан Чернодрински" и во "Лазо Тасевски".

Полицајците ќе им објаснуваат на децата дека тие се грижат за нивната безбедност, за безбедноста на нивното семејство и за имотот на училиштето.

Полицајците на учениците им делат боенки, кои ги подготвија Министерството за внатрешни работи, Мисијата на ОБСЕ, а ги поддржа Амбасадата на Кралството Холандија во Македонија. На средбите присуствуваат и претставници од МВР, ОБСЕ и од Проксима.
dejan taka treba. znam tuka pravat taka so policijata.
concrete
quote:
Originally posted by dejan
taka treba. znam tuka pravat taka so policijata.
Koga ke vidam strucnjaci od razni feli , doktori do rakuvaci na CNC masini, da odat po skoli da im raskazuvaat za moznostite na strukata, ke recam AFERIM!!! Normalno i policajci , ama ova drugive so apsoluten prioritet. Vaka samo se podgrevaat novi aspiranti za idni poklonici na sistemot : nisaj vrata-zemaj plata,nedopirlivi nad zakonot,itn.itn. Leb bez motika..... mislam nema, sto mislite?????
lav
quote:
Originally posted by concrete
quote:
Originally posted by dejan
taka treba. znam tuka pravat taka so policijata.
Koga ke vidam strucnjaci od razni feli , doktori do rakuvaci na CNC masini, da odat po skoli da im raskazuvaat za moznostite na strukata, ke recam AFERIM!!! Normalno i policajci , ama ova drugive so apsoluten prioritet. Vaka samo se podgrevaat novi aspiranti za idni poklonici na sistemot : nisaj vrata-zemaj plata,nedopirlivi nad zakonot,itn.itn. Leb bez motika..... mislam nema, sto mislite?????
Како надополнување на твоево гледање на работиве , ќе додадам оти случајно бев во автомобил кој , кога еден од тие твои односно од тебе посочени „полицајци„ кои (имал и возачка дозвола добиена во качаник) без потребна почит му се обрна на возачот со зборовите МОРИ ...ТИ МОРИ и слично , одкога со рацете удри неколкупати по каросеријата на автомобилот , кој патем речено беше сосем и гланц нов. Стил досега виден само на дивиот запад.
concrete
quote:
Originally posted by lav
quote:
Originally posted by concrete
quote:
Originally posted by dejan
taka treba. znam tuka pravat taka so policijata.
Koga ke vidam strucnjaci od razni feli , doktori do rakuvaci na CNC masini, da odat po skoli da im raskazuvaat za moznostite na strukata, ke recam AFERIM!!! Normalno i policajci , ama ova drugive so apsoluten prioritet. Vaka samo se podgrevaat novi aspiranti za idni poklonici na sistemot : nisaj vrata-zemaj plata,nedopirlivi nad zakonot,itn.itn. Leb bez motika..... mislam nema, sto mislite?????
Како надополнување на твоево гледање на работиве , ќе додадам оти случајно бев во автомобил кој , кога еден од тие твои односно од тебе посочени „полицајци„ кои (имал и возачка дозвола добиена во качаник) без потребна почит му се обрна на возачот со зборовите МОРИ ...ТИ МОРИ и слично , одкога со рацете удри неколкупати по каросеријата на автомобилот , кој патем речено беше сосем и гланц нов. Стил досега виден само на дивиот запад.
Dobro de , aj i ti ne zakeraj. Od avtomobil si go videl toa, a si mozel da go vidis preku zici na koncentracionen logor.Imaat tie nekoi posovremeni obziri , kako pobednici sepak se do negde korektni. Sto e MORI...TI MORI ,prema na primer....aj batali.
lav Мислиш дека повторно ете настапува НОВО ЛЕДЕНО ДОБА во Македонија ???. БОЖЕ СОЧУВАЈ НАС ОД ТОА !!!
concrete
quote:
Originally posted by lav
Мислиш дека повторно ете настапува НОВО ЛЕДЕНО ДОБА во Македонија ???. БОЖЕ СОЧУВАЈ НАС ОД ТОА !!!
Ja sakas prvo dobrata ili losata vest , ili obratno????
mako Visoki plati, tip-top oprema i postojana obuka- toa ke bidit dobar pocetok za efikasna policija.
lav
quote:
Originally posted by concrete
quote:
Originally posted by lav
Мислиш дека повторно ете настапува НОВО ЛЕДЕНО ДОБА во Македонија ???. БОЖЕ СОЧУВАЈ НАС ОД ТОА !!!
Ja sakas prvo dobrata ili losata vest , ili obratno????
Сеедно е која , само да е добра и обратно.
OooOo c c ccc od prvachinjata do kade stignavte ...
concrete Pa znaes kako e i koga ne znaes kade odis , pak nekade stignuvas , he,he!!!! I ne buckaj , gledas deka zaprev , ne sakam epten da mu go rasipam raspolozenieto na Lav. lav , sega se setiv na Moma Kapor: (Bio jednom jedan lav , kakav lav , strasan lav , sto je jeo , sto je hteo: za dorucak tramvaj ceo i oblaka jedan deo!!!:):) Na makedonski ne bi bila kako treba , a nie ovde parlame se sto treba, pa ne e problem , neli???? PS Lav mi tekna za onie 80 kila oprema. Se skinav od smeenje : sto znae dete sto se 80 kila!!! Sigurno go znaes vicot za cigo i ukradenite sini , tamu bea 250 kiogrami.
lav
quote:
Originally posted by concrete
Pa znaes kako e i koga ne znaes kade odis , pak nekade stignuvas , he,he!!!! I ne buckaj , gledas deka zaprev , ne sakam epten da mu go rasipam raspolozenieto na Lav. lav , sega se setiv na Moma Kapor: (Bio jednom jedan lav , kakav lav , strasan lav , sto je jeo , sto je hteo: za dorucak tramvaj ceo i oblaka jedan deo!!!:):) Na makedonski ne bi bila kako treba , a nie ovde parlame se sto treba, pa ne e problem , neli???? PS Lav mi tekna za onie 80 kila oprema. Se skinav od smeenje : sto znae dete sto se 80 kila!!! Sigurno go znaes vicot za cigo i ukradenite sini , tamu bea 250 kiogrami.
Го знам вицот за килажата погоре кажана , која патем речено во мојата верзија на вицит си беше 300 кила , ама пробљемот е што Јас веќе (нажалост) не сум веќе дете. А и Момо Капор повремено го гледам на некои емисии од српските ТВ станици кои зрачат во Македонија. Истата елоквентна лавчина си е , само троа е обелен и видливо остарен. НО духот му е истиот некогашен.
intel Off topic> Kга сме веќе кај Момо освежете се [url="http://www.geocities.com/micubusi02/momo.txt"]тука[/url],особено оние кои не живеат во Македонија.
lav
quote:
Originally posted by intel
Off topic> Kга сме веќе кај Момо освежете се [url="http://www.geocities.com/micubusi02/momo.txt"]тука[/url],особено оние кои не живеат во Македонија.
Интељ,забранети се линкови до други форуми. На колку ли учествуваш???Класичен пример на клати врата земи плата , разбира се.
Strelec lav... не се дозволени линкови до други форуми, а може да се има линк до друг вебсајт (доколку се нема некоја скриена и лоша намера со објавување на таков линк)!
lav
quote:
Originally posted by Strelec
lav... не се дозволени линкови до други форуми, а може да се има линк до друг вебсајт (доколку се нема некоја скриена и лоша намера со објавување на таков линк)!
Да бидам појасен , линкот го „земав„ од GOOGLE каде поставив прашање : Џанго и GOOGLE ми го даде и толку. Ако е тоа зла намера , БРИШИ ГО веднаш , за да не бидам нели прогласен за некооперативен член овде.