Прикриена ПАНИКА во коалицијата ЗА Македонија
Прикриена ПАНИКА во коалицијата ЗА Македонија
lav Во написов на весникот [url="http://www.vreme.com.mk/vest.aspx?id=20546"]Време[/url] дискретно е поставено прашањето - со барање за оставка на г.Трифун Костовски од местото НЕЗАВИСЕН ПРАТЕНИК избран (не) само со гласовите на коалицијата За (според не-делата ПРОТИВ) Македонија , од страна на пратениците Кондарко наречен и ДРДОРКО и „моралистот„ Nо 001 другарот и траверстит Жерновски кој досега не кажал одкаде му се парите за патот на MALDIWY и кои тоа фирми го „спонзорирале„ и зашто баш него , а тој си бил надлежен за посолување на градот Скопје , кое и тогаш беше под снежна блокада како до неодамна. Читајте многу ми сме СМЕШНИ но тажно делуваат , разбира се како МОРАЉИСТИ , тие кои 2001 година се сончаа на Халкидики. пс наместо нив слушајте ја песната за БАБА ЗУМБУЛА , разбира се дека поинтересна.
трендафил
quote:
Originally posted by Pana
quote:
а пратеник следниот од листата на коалицијата ЗА Македонија заедно
A neli e vaka poubavo:gospodinot Risto Penov gradonacalnik na Skpoje,Trifun dava ostavka na funkcijata i se druzi so fukarine od VMRO i onie smeskine od tretiot pat,a sledniot od "Koalicijata za Makedonija" dovaga na mestoto na Trifun.
Дали ќе дојде следниот од коалицијата ЗА Македонија заедно или од ДУИ за резултатите од гласањето во парламентот е исто. Мислам откако Трифун ќе биде избран за градоначалник. Нешто не ми е познато колку пари има донирано приватната фирма на Ристо Пенов на градот Скопје. Или финансискиот пат му е еднонасочен. Само кон неговиот џеп?
lav
quote:
Originally posted by трендафил
quote:
Originally posted by Pana
quote:
а пратеник следниот од листата на коалицијата ЗА Македонија заедно
A neli e vaka poubavo:gospodinot Risto Penov gradonacalnik na Skpoje,Trifun dava ostavka na funkcijata i se druzi so fukarine od VMRO i onie smeskine od tretiot pat,a sledniot od "Koalicijata za Makedonija" dovaga na mestoto na Trifun.
Дали ќе дојде следниот од коалицијата ЗА Македонија заедно или од ДУИ за резултатите од гласањето во парламентот е исто. Мислам откако Трифун ќе биде избран за градоначалник. Нешто не ми е познато колку пари има донирано приватната фирма на Ристо Пенов на градот Скопје. Или финансискиот пат му е еднонасочен. Само кон неговиот џеп?
Пана , или пак некој друг покровител на Паверовски , разбира се форумски , никако не сака да каже односно одговори , иако и јас повеќепати го имам поставено ова во вид на прашањено нo без досега даден валиден одговор.
Pana
quote:
колку пари има донирано приватната фирма на Ристо Пенов
Denar nema donirano,sram da mu e!Kakov gradonacalnik e toj koga nema tri privatni firmi. Mesto da se ugleda na gradonacalnicite od DPMNE koj site imaat po tri firmi preku koj perat pari on tuka ke mi tera posteno. Sportska sala pravi a nema firma za zavaruvanje. Asfaltira ulici a nema asfaltna baza vo sopstvenost.Sram da mu e! Dobro,nema problem ke go izbereme pak za gradonacalnik ama treba malku da se pozanimava i so sopstveniot dzeb.Ne vaka,on so prstot u usta a Ace Milenkovski i Borce Stefanovski od DPMNE se otruja od pari.
трендафил
quote:
Originally posted by concrete
Dobro de, ke im se trgne Trifun od Parlamentot kako gradonacalnik ,taka li e, mislam deka tie dve funkcii se nespoivi???? Rekov i porano deka ni toj ne e kitka za mirisanje, ama toa e izborot za sega.....vistinskite se uste preplaseni...!!! Ne mi e jasno samo so koj obraz onie dvajca Kondarko i Zernovski baraat nesto takvo!!!! Izgleda vistina e deka Politikata e Javna Kukja, a politicarite vrabotenite vo nea. Uste da znam koj im gi odreduva tarifite!!!
Како почнаа хрватите да апсат по (на хартија) македонски налог (Љубе Бошковски), голем број македонски интелектуалци изгледа се плашат да не бидат испратени на Голи Оток. Иначе навистина предлогот е добар. Трифун Костовски да стане градоначалник на Скопје, а пратеник следниот од листата на коалицијата ЗА Македонија заедно. Што би рекле и волкот (власта ) сит и овците (демократијата) на број.
Pana
quote:
Тебе ти паѓа тешко што се вратив на форумов
Ne be srce bas si mi interesen.A baska i mnogu ubavi cvikeri imas.Samo loso drustvo si odbral.
Divider Time will tell that I was right!! Wait and you'll see the truth, eventually!!
Strelec Мене овој concrete ме чуди... Од lav, Slack и некои други не сум изненаден, ама concrete какви ставови има ми е преголемо изменадување!?
Pana Ne be ,dobar e on samo odbral los tim za koj naviva. Jas si mislam deka poveke se kurci za da bide interesen otkolku sto taka misli. Neli Divider vo pravo sum!
Divider Пана, пана, пана, бре и ти сега. Конкретниот конкретно си се изјасни. Екипата му е ОК, не заебавај. Туку не знам зошто поддржуваш некој кој покрај тоа што лаже, краде, има вошки, плус и ви ја заебава партијата во парламент со она негована пишман партиичка.
Divider Им гори под нозе, посрани се од страв!!! Дури и на ручек не сакаат да одат за да не мора да го гледаат в очи и да не му покажат колкава паника ги фаќа од изборите!! „...Тој информира и дека од штабот, пред една недела, испратиле писмена покана за заеднички ручек со сите кандидати за градоначалник на Скопје и со шефовите на нивните изборни штабови. - Целта беше да се крене нивото на толерантноста и логичното координирање на активностите. Од ниту еден од тие штабови не добивме одговор, значи бевме одбиени од сите - рече Марковиќ...“
Strelec Ајдеее...:) си се бодрите меѓу себе?:))) Наградно прашање за вас: Дали Трипун е... 1. Човек од опозицијата (затоа што секојдневно се прегрнува и се љуби со опозиционите лидери и плаче за поддршка од нив? 2. Независен човек (затоа што се кандидира за градоначалник на Скопје како независен кандидат)? 3. Човек од власта (затоа што е пратеник во парламентот, а избран како кандидат на владеачката коалиција)? Епа сите три одговори се точни!:) Трипун е со сите... Трипун и има се’... освен морал! А знаете зошто ќе изгуби Трипун? Затоа што за него ќе гласаат САМО луѓе кои што не сакаат или не знаат да размислуваат со своја глава... Само луѓе кои што чекаат да видат нивниот лидер што ќе одлучи!? Има еден меѓу вас (нема да го именувам, пошто и така не е важно... ова за сите вас важи) кој што на заклучениот топик со наслов ’Скопски градоначалник’, мислејќи дека опозицијата ќе го поддржи Фуфо, еве што изјави за Трипун: Трифун исто така, наместо целосно (ако сакал да не се компромитира) да настапи како независен кандидат уште на парламентраните избори, влезе преку листата и поддршката на СеДеСе-то, а сега продава малдаци за бубрези. ...за само неколку дена подоцна, се разбира откако опозицијата застана позади Трипун, истиот тој ’ваш’ истомисленик, да почне хистерично да го велича оној што ’продаваше мадлаци за бубрези’: Трифун победува. Неопределните Скопјани ќе застанат зад оној кој им носи радости во спортот, верувајќи дека истите радости ќе им ги носи и во секојдневниот живот!! Трифун за градоначалник! итн. итн. Ете ви... гледате ли какви сте вие што сте за Трипун? И вие ли имате морал Пенов да го нарекувате ’сончоглед’!? Зарем Пенов, кој што ниту еднаш во својата политичка кариера не сменил партија, а само еднаш го сменил коалициониот партнер!? И згора на се’, да биде осуден од луѓе кои што за три дена го менуваат својот став!? Но за среќа на Пенов, а особено за среќа на Скопје, ве има недоволно... ве има малку! Ветено, сторено, а и повеќе од тоа - Ристо Пенов
Bicho Hiiiiiiii Chicho Strelec, abe ti si imal smisla za humor bre ha ha ha[:D] Slushaj u sekoj sluchaj sho ti e gajle be i onaka za nekoe vreme Trifko pak so vas kje bide hi hi hi[:o)]
Strelec Тебе смешни ли ти се овие работи?
intel Кога зад една политичка креатура наречена Трипун ќе застанат луѓе од типот на лав и слацк можам со сигурност да кажам и тоа во стил на нашиот почитуван претседател на Република Македонија: -Јас не знам кој ќе победи(Пенов) ама знам кој ќе изгуби(Трипун). П.С.Замислете го Трифуна ден после првиот круг,лета кон некоја европска држава и си мисли: -Што ми требаше,пробав за претседател не ми успеа,паднав на градоначалничка кандиадтура не успеав,а сега и мадатот на пратеник ќе го загубам.Ај сето тоа на страна ама кој ќе ги трпи пријателите кога лицемерно ќе ме тапшаат по раме и ќе ме тешат со зборовите: -Добра палома си купил ништо не ти се познава на муцето од интезивното бакнување на опозицискиот блок с’леѓа 2002 беше покафен на усните се гледаше од километар.Ај стар си ќе ти пројде.[:D][:D][:D][:D]
Bicho Aahmmm, abeee...ja nekako si ja imam muvata na kapata, hi hi [:o)] Ineku mene voopshto ne me gree sonce sho idat ovie so Trifko (BTW, neka mu e vechno imeto(utre de)), ama toa ti e! 1996 opoziciskite glasachi go izglassaa Penov, 2000, isto taka, a ovaa Trifun kje se shlepa na opoziciski glasovi. Nego koj od nas kazha deka Trifun e svetec, ti se molam?
Strelec Не ми се моли!:) Белким знаеш што значи кога некој збор ќе се стави во наводници! А за оној ОооОо, Трипун е и бетер од ’светец’!?
Bicho Ha, ha, da ne se nadeva na direktorska pozicija. Direktor, potochno Administrator na site forumi vo MKD[:o)]
SLaCk Strelec nekoi prasanja ne zasluzuvaat odogovor neli?Penov gubi ti se dopagalo toa ili ne prasanja e dali prv krug ili vtor.Sega ke gi vidis valkanicite na Penov samo da pocne kampanjata pa ne se prikriva toa ni so babi ni so dedovci ni so bratucedi.Znaes sto e razlikata megu Trifun i Penov?Trifun napravil 5 pati poveke za Skopje a ne bil ni eden den gradonacalnik a Penov za 8 godini ne napravi nisto(osven plostadot so bosanski kamen znaci i za taa edna rabota morashe da vadi kjar nenasitnik!)
Pana
quote:
а пратеник следниот од листата на коалицијата ЗА Македонија заедно
A neli e vaka poubavo:gospodinot Risto Penov gradonacalnik na Skpoje,Trifun dava ostavka na funkcijata i se druzi so fukarine od VMRO i onie smeskine od tretiot pat,a sledniot od "Koalicijata za Makedonija" dovaga na mestoto na Trifun.
Divider Сонувај, сонувај, ама покри се убаво да не настинеш, слушнав грипов маме плачел!!
Pana Pana sto ke kaze i pop sto ke prekrsti toa e zakon!
Bicho
quote:
Originally posted by Pana
[quote] A neli e vaka poubavo:gospodinot Risto Penov gradonacalnik na Skpoje,Trifun dava ostavka na funkcijata i se druzi so fukarine od VMRO i onie smeskine od tretiot pat,a sledniot od "Koalicijata za Makedonija" dovaga na mestoto na Trifun.
Abe Pana(yote)[:o)] Se te chitam i nemozham da ti se iznachudam na umot. Ushte be vie komunjarchinjata se mislite fraeri?! Koj vi kazha taka be, mamichka? Dobro sea osven "zagatliviot" Sir Andrew Zhernoffski, koj e Zen Majstor (za koani)! [:D][:D]
Divider Забораваш дека во Македонското минато попјте се по приказните прикажани како себични, грабачи, искористувачи, тепани од наородот....ОК, што е право право е, ги имало и арни, ама имало и онакви...така што немој многу со попој сега да ни се мешаш...особено што ни нивна молитва нема да ти (ви) поможи!!
Pana Vaka zborea i VMRO-DPMNE pred izborite vo 2002 god koga razdavaa lokum za dusa.
Divider Bez gajle, ima lokum, abogami i alva u Prilep i za vas!![:D][:D]
Bicho http://www.a1.com.mk/vesti/vest.asp?VestID=42854 "Пенов два пати го спомна и неговиот противкандидат Костовски меѓу донаторите на кои им се заблагодари за помошта што ја дале за проектите во Скопје." Ovoj vekje pochna da se ligavi na novata vlast!
SLaCk partiskite megafoni Zhernovski i Kondarko vcera, ocigledno vo panika, se obidoa da nametnat nekakvi moralni dilemi vo vrska so kandidatot Trifun Kostovski.E vidi majkata toj veke ne bil nezavisen oti bil poddrzan od opozicionite VMRO-DPMNE i VMRO-NP!A koga beshe poddrzan i kandidiran od SDSM beshe nezavisen?Ne znaat sto zborat.Drugo Penov izborite gi dobi ednas so poddrska na VMRO-DPMNE drugpat so poddrska na SDSM a sega ke moli za poddrska na DUI.Toa e moral?Neka si gi sredat mislite drugpat pred da izleguvaat pred kameri.
lav
quote:
Originally posted by SLaCk
partiskite megafoni Zhernovski i Kondarko vcera, ocigledno vo panika, se obidoa da nametnat nekakvi moralni dilemi vo vrska so kandidatot Trifun Kostovski.E vidi majkata toj veke ne bil nezavisen oti bil poddrzan od opozicionite VMRO-DPMNE i VMRO-NP!A koga beshe poddrzan i kandidiran od SDSM beshe nezavisen?Ne znaat sto zborat.Drugo Penov izborite gi dobi ednas so poddrska na VMRO-DPMNE drugpat so poddrska na SDSM a sega ke moli za poddrska na DUI.Toa e moral?Neka si gi sredat mislite drugpat pred da izleguvaat pred kameri.
Секако дека исто мислиме по ова аморално праашање за „пратенициве„. Но затоа Јас топло ви препорачувам наместо нив , слушајте ја песната за БАБА ЗУМБУЛА.
Bicho Abe Lav, sho te gleam smeshen. Kakva prikriena panika choveku bozhji, ovie se obespameteni od strav! Neli gledash vekje neznaat ni sho zborat!
lav
quote:
Originally posted by Bicho
Abe Lav, sho te gleam smeshen. Kakva prikriena panika choveku bozhji, ovie se obespameteni od strav! Neli gledash vekje neznaat ni sho zborat!
Добро де И Јас не сакав да им го покачувам притисокот , па после да ме обвинат дека „загинале„ поради немање на лекови за симнување на притисокот кој е присатен , разбира се само кај нив. Ја само ќе си им го гледам сеирот , како стар СЕИРЏИЈА и јас ќе си еднаш бидам , нели? Како што велат некои си тамо стари римјани блаженоупокоени , разбира се. ad oculos demonstrare - односно ЈАСНО ДА СЕ ПРИКАЖЕ СОСТОЈБАТА.
lav А бе народе ...вие се лутите како ЛИЧНО ДА СТЕ ЗАГУБИЛЕ на Изборите. пс колега Интел Ова ...случајно да не ти е некое ново сценарио за филм , ама само во draft верзија ? Ајде написе ВОДИЧКА и остај го прецеднико твој за кој имам сознанија дека е гулем сезнајко-де. Одалеку може(л) да разликува празна од полна флаша ...мислам со Пелистерка-де. А што ти веднаш рипна и си помисли , а ?
Strelec А ти lav случајно или намерно не го прокоментира тоа што го напишав за душебрижникот на Трипун?:) И ти, а и останатите, кои што секогаш имате одговор на се’, овојпат мудро си премолчивте!:)
Bicho
quote:
Originally posted by Strelec
Тебе смешни ли ти се овие работи?
Hmmm, imash pravo, za plachenje e! Dodeka nie si kazhuvame vicevi tie si vladeat (chitaj kradat)...
Bicho
quote:
Originally posted by Strelec
А ти lav случајно или намерно не го прокоментира тоа што го напишав за душебрижникот на Трипун?:) И ти, а и останатите, кои што секогаш имате одговор на се’, овојпат мудро си премолчивте!:)
Na sho be komentar Strelec? Deka e Trifun vrtikapa? Epa ti kazhav de, vrtikapa e! Samo mene mi e keif sho eden drug apash i vrtikapa kje izgubi od ovoj vrtikapa, koj vo momentov e nash vrtikapa! Ajdee, ama go srochiv ova...Ne e bitno. "PENOV KRADE, AL' I FAMILIJI DADE" ti teknue?[:o)]
lav
quote:
Originally posted by Strelec
А ти lav случајно или намерно не го прокоментира тоа што го напишав за душебрижникот на Трипун?:) И ти, а и останатите, кои што секогаш имате одговор на се’, овојпат мудро си премолчивте!:)
НЕ НЕ и НЕ, разбира се. Чекав НАЈПРВО да кажеш која е наградата која во воведот на твојот патетичен пост ти ја вети ...нели ??? Ова нели беше најавата ...цитирам „Наградно прашање за вас: ЕЕЕ ???„
Strelec
quote:
Originally posted by lav
Чекав НАЈПРВО да кажеш која е наградата...
Доколку погодиш, ќе ти дозволам еден пост во разни бои да си го пишеш!:) Ајде сега да го чуеме одговорот и особено коментарот за тоа што еден од вас прво ’лаеше’ по Трипун, а кога опозицијата го поддржа Трипуна, истиот тој Трипун наеднаш стана ’светец’!:)
concrete
quote:
Originally posted by SLaCk
Strelec komentarot za postoenje ili nepostoenje na krivicna odgovornost komentirashe profesorot Marijanovic pa ako znaes ti poveke od nego poveli tuzi.Trifun ne spomena iminja a Penov se prepozna.BTW gledam karshi vladata na Republika Makedonija ima bilbord iako ne mi se veruvashe a na nego Ali Ahmeti vo nekoja generalska poza so rashirena raka i neshto pishuva na albanski bidejki slabo znam albanski ama nekako mi lici kao da pisuva PENOV E MOJ FAVORIT!
Stvarno???? , daj slikaj go toa banerot ako mozes !!!!!
concrete
quote:
Originally posted by Bicho [
He he, od kazhanovo se gleda deka si vo bludnicata vavilonska! [:D] Inaku se slozhuvam so tebe. So edna mala dopolna. Zavisi koj shto ostavil vo Makedonija i dali misli da se vrakja! [/quote] Ostavil, ostavil i ne prodava!!!! I ne misli deka e nadvor,samo na drugiot kraj na ulicata po koja sega za sega cesto vozi!!!!Dodeka ne ostari epten ,pa posle kako slonovite!!!!!
SLaCk ke probam da go slikam ama se nadevam nekoj ke go unishti do togas:)
Bicho
quote:
Originally posted by SLaCk
Novo ime za Zhernovski i Kondarko - portparoli Glup i Poglup.:)
Ne be! Dr. Jackyl and Mr. Hyde.[:D] Eden od niv e potvrdeno psiho. Pogodete koj! A drugiot e prosto GLUP!
concrete
quote:
Originally posted by SLaCk
ke probam da go slikam ama se nadevam nekoj ke go unishti do togas:)
Mislis a big Paintball splash?????? [img]http://www.battlefieldsports.com/images/morita_roof350.jpg[/img] Ne e dopusteno vo Makedonija kolku sto znam????
OooOo OffTopic:
quote:
Originally posted by concrete
Ne e dopusteno vo Makedonija kolku sto znam????
Jas pokushav pred edno 5-6 godini, ama nazhalost vo MKD nema zakon za toa, pa Paint Ball Guns gi tretiraat kako ogneno oruzhje. Neznam dali rabotite vo megjuvreme se smenile, ama znam deka togash nemozheshe ;(
Strelec Slack & Bicho по еден ден пауза!
Strelec
quote:
Originally posted by SLaCk
Strelec nekoi prasanja ne zasluzuvaat odogovor neli?
Ти вака и пет факултети можеш да завршиш!?:) Секогаш кога на испит ќе те прашаат нешто што не знаеш, или што не сакаш да одговориш (како во случајов сега), само кажи им го истото на професорите: - Некои прашања не заслужуваат одговор, нели?:)))
slasa
quote:
Originally posted by Bicho
Ha, ha, da ne se nadeva na direktorska pozicija. Direktor, potochno Administrator na site forumi vo MKD[:o)]
biso ako sakam mozam da gi sjebam sitge makedonski forumi jas licno ,i da im gi zemam adminskiteґloziniki ,, da ne odime do toa :-) samo covekjot prasa mnogu ubavo
Bicho
quote:
Originally posted by slasa
biso ako sakam mozam da gi sjebam sitge makedonski forumi jas licno ,i da im gi zemam adminskiteґloziniki ,, da ne odime do toa :-) samo covekjot prasa mnogu ubavo
Aman be srasa! Breee ti epten jak si bil be![:o)] Nego chekaj ti vikash hakerche si, a? Ebe pred nekoja nedela so edni bugari se pichkarav na nivni sajt i eden takov ko tebe mi ja najde IP adresata i izlea mi ch'chna nesho u kompjuter. Posho ne sum nekoj kompjuterdzhija moesh li da mi kazhesh dali mozhe golema belja da mi napravi taka? Da recheme E-meil adresa da mi doznae i lozinki i takvi mi ti raboti? Inaku deka e gazda Trifko daleku od svetec, vekje i vrapcite znaat. A najubavo Veleshani!!!
Divider
quote:
Originally posted by Strelec
Ајдеее...:) си се бодрите меѓу себе?:))) Наградно прашање за вас: Дали Трипун е... 1. Човек од опозицијата (затоа што секојдневно се прегрнува и се љуби со опозиционите лидери и плаче за поддршка од нив? 2. Независен човек (затоа што се кандидира за градоначалник на Скопје како независен кандидат)? 3. Човек од власта (затоа што е пратеник во парламентот, а избран како кандидат на владеачката коалиција)? Епа сите три одговори се точни!:) Трипун е со сите... Трипун и има се’... освен морал! А знаете зошто ќе изгуби Трипун? Затоа што за него ќе гласаат САМО луѓе кои што не сакаат или не знаат да размислуваат со своја глава... Само луѓе кои што чекаат да видат нивниот лидер што ќе одлучи!? Има еден меѓу вас (нема да го именувам, пошто и така не е важно... ова за сите вас важи) кој што на заклучениот топик со наслов ’Скопски градоначалник’, мислејќи дека опозицијата ќе го поддржи Фуфо, еве што изјави за Трипун: Трифун исто така, наместо целосно (ако сакал да не се компромитира) да настапи како независен кандидат уште на парламентраните избори, влезе преку листата и поддршката на СеДеСе-то, а сега продава малдаци за бубрези. ...за само неколку дена подоцна, се разбира откако опозицијата застана позади Трипун, истиот тој ’ваш’ истомисленик, да почне хистерично да го велича оној што ’продаваше мадлаци за бубрези’: Трифун победува. Неопределните Скопјани ќе застанат зад оној кој им носи радости во спортот, верувајќи дека истите радости ќе им ги носи и во секојдневниот живот!! Трифун за градоначалник! итн. итн. Ете ви... гледате ли какви сте вие што сте за Трипун? И вие ли имате морал Пенов да го нарекувате ’сончоглед’!? Зарем Пенов, кој што ниту еднаш во својата политичка кариера не сменил партија, а само еднаш го сменил коалициониот партнер!? И згора на се’, да биде осуден од луѓе кои што за три дена го менуваат својот став!? Но за среќа на Пенов, а особено за среќа на Скопје, ве има недоволно... ве има малку! Ветено, сторено, а и повеќе од тоа - Ристо Пенов
Никој хистерично не настапувал мој драг Стрелецу, тоа дека продава мадлаци за бубрези стои, ама подобар избор е за Скопје од Пенов, не затоа што оди со опозицијата, туку затоа што им носи радости на Скопјани, инвестира во Скопје. Дека знае да биде и тој вртикапа е тоа што мене лично ме плаши, но некои ставови во последно време не наведуваат на такво размислување. Исто така, повашна е екипата околу градоначалникот отколку самиот градоначалник. А екипата околу Костовски е поарна и ќе биде стопати поарна од екипата околу Паверов. Не биди sore loser губи Пенов, а Костовски победува поради опозицијата, која нема да дозволи free reign како досега што му се дозволуваше на Паверов од позицијата.
Pana
quote:
Костовски победува поради опозицијата
Hi...hiii....hiiiii..... opozicija koja ima vkupno 2732 clenovi.A pa ekipata sto mu e na Trifun na celo so Darko Markovic,idi be ne se zaebavaj. Edno se prasuvam ,sto li ke diskutirate na 14 mart koga gospodinot Risto Penov povtorno ke pobedi. Ako mislite da zborite deka bilo falsifikat pocnete uste odma.Togas nikoj nema da vi veruva kako sto ne vi veruvaat ni sega .
concrete
quote:
Originally posted by Pana
quote:
Костовски победува поради опозицијата
Hi...hiii....hiiiii..... opozicija koja ima vkupno 2732 clenovi.A pa ekipata sto mu e na Trifun na celo so Darko Markovic,idi be ne se zaebavaj. Edno se prasuvam ,sto li ke diskutirate na 14 mart koga gospodinot Risto Penov povtorno ke pobedi.Ako mislite da zborite deka bilo falsifikat pocnete uste odma.Togas nikoj nema da vi veruva kako sto ne vi veruvaat ni sega .
Aj be ene go kade e, ke vidime............i toa ke projde, a sto posle, toa e najvaznoto !!!!!
Divider Фалсификат се подготвува, но поради големиоот број на гласови кои ќе одат на контото на една опозициска партија, позицијата нема да може и нема да успее во намерата до толку да го исфалсификува изборниот резултат!!
Pana
quote:
но поради големиоот број на гласови кои ќе одат на контото на една опозициска партија, позицијата нема да може и нема да успее во намерата
Ne me slusas.Zbunet si covece,odi napij se edno espreso i razmrdaj se malku.Tesko ti ide od sabajlevo.
Divider Тебе ти паѓа тешко што се вратив на форумов, па барем мал глас на разумот е присутен и те оневозможувам во твоето лобирање и индоктринација за еден особен морлок кој се одзвива на името Пенов! Еспресо ѓе одам сега да бапнам, пауза време е, нели.
Pana
quote:
она негована пишман партиичка.
Hi....hiiiiii.....hiiiiiiiiiii abe srce si.Ova si go napisa za VMRO-NP na Ljubco Georgievski i tvojata partija. Mislam,navistina ne veruvam deka si se popalil po ropacive.Ne mi licis za takov.
Divider Тоа ради цвикерите, изгледот знае да биде како СДСМ т.е да лаже!!!!!! хехехе..хихихи...хахахаха! Добра паралела, нели. Туку, ај сега да одам да бапнам некое кафе, јали еспресо, јали друго. Но, никако еКСпресо како што би рекол Пенов. Нали, не е скопјанец и така по сељски се изразуе. Знам, го чув еднушка. Поздрав.
Pana
quote:
не е скопјанец
Sto ima vrska!Od sedum godini zivee vo Skopje.Znaci ponasanjeto mu se formiralo na asfalt. Ziti se dali znaes kade mu se formiralo ponasanjeto na Ljubce!
concrete
quote:
Originally posted by Pana
Ne be ,dobar e on samo odbral los tim za koj naviva. Jas si mislam deka poveke se kurci za da bide interesen otkolku sto taka misli. Neli Divider vo pravo sum!
Komu be interesen, na ovoj forum???? Tuka kafanska politika bistrime kolku sto znam???? Ne be Pana , stvarno sum ubeden deka Penov treba da si odi.Dosta mu bese, nikoj ne e vecen.I vo kazino umen kockar znae koga treba da stane,onoj samobendisaniot obicno "gori". Zalno e toa sto Trifun mu e protivkandidat , ama jebi ga, na izbor na miss odat onie sto odat, posle se treska narod od zemja,kakvi "deca" ima od kade ovaa mivka , ama decata doma si sedat....povtoruvam , uste mnogu voda pod Kameni Most BEZ STRAZARSKA KULA ke protece pred Skopje da zalici na grad i da si dobie asalen GRADONACALNIK. I da ne moraat lugje kako Strelec udzum da fakaat u Canada!!!!!
Strelec
quote:
Originally posted by concrete
I da ne moraat lugje kako Strelec udzum da fakaat u Canada!!!!!
Еее... Да имаше повеќе Пеновци во Македонија, сите ќе си останевме таму! Никој немаше да оди в туѓина, јабана!?
Bicho
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by concrete
I da ne moraat lugje kako Strelec udzum da fakaat u Canada!!!!!
Еее... Да имаше повеќе Пеновци во Македонија, сите ќе си останевме таму! Никој немаше да оди в туѓина, јабана!?
E neverojatni ste! Ednash ti i Intel ste Penov, drug pat ti i Pana ste Patrick McGoohan vo roljata na King Edward I Longshanks...Sho e ova be, se spremate za da se maskirate posle izbornata katastrofa za nikoj da ne ve poznae ili DA!
concrete
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by concrete
I da ne moraat lugje kako Strelec udzum da fakaat u Canada!!!!!
Еее... Да имаше повеќе Пеновци во Македонија, сите ќе си останевме таму! Никој немаше да оди в туѓина, јабана!?
Uporen si nema sto , ama neuverliv...od mnogu daleku mu pravis "kralevska" kampanja. I trgni ja toa slikata ,tocno deka e samo artist , ama originalot e za nikade, isto kako Penov. Najdi nekoj omilen kral!!!! A zosto ti ne proba da bides eden od tie Penovci , tuku dzada fati.
трендафил Ристо Пенов е тегчето што претегна на рамковниот тас. Да не беше тој за Рамковната (уште во 2000-та година, т.е. пред војната), СДСМ не ќе имаше храброст како единствена македонска партија да се бори за неа. Без СДСМ ниту ВМРО-ДПМНЕ не ќе се врамеше. Да не зборувам дека нормален градоначалник ќе добиеше инфаркт ако во негов мандат се случеше рушење на кулата на Камениот Мост, или ако на од него организирана прослава се случи убиство. Ниту за едното, ниту за другото тој не чувствува ниту трошка одговорност. Ниту ни кога на територијата што и по негова желба сега е дел од градот (Кондово) се случи бунт, око не му трепна. Не дека денеска е свети Трифун, но од кандидатите што ги имаме Трифун Костовски е најдобриот избор. Не ми е јасно каква морална одговорност бараат Кондарко и Жерновски од Костовски. Не е Трифун виновен што коалицијата на која тој и пристапи како независен коалицираше со терористи, отпушташе наместо да вработува (поточно отпушташе македонци за да вработи албанци), што ги зголеми наместо да ги намали даноците како што вети или да не набројувам, што ЗА МАКЕДОНИЈА ЗАЕДНО наместо својата програма со која ги доби изборите, ја исполнува програмата на ДУИ. Не може двојца портпароли да му го скратат на некој уставното право да остане пратеник и ако смени партија. (Мислат ли дека Уставот е неморален). Уште повеќе ако пратеникот не е член на партија, односно е независен. Да потсетам и (поради моралот) дека Кондарко е амнестиран дезертер. И за дискусија е колку гласови добил Костовски од коалицијата, а колку коалицијата поради него.
concrete Dobro de, ke im se trgne Trifun od Parlamentot kako gradonacalnik ,taka li e, mislam deka tie dve funkcii se nespoivi???? Rekov i porano deka ni toj ne e kitka za mirisanje, ama toa e izborot za sega.....vistinskite se uste preplaseni...!!! Ne mi e jasno samo so koj obraz onie dvajca Kondarko i Zernovski baraat nesto takvo!!!! Izgleda vistina e deka Politikata e Javna Kukja, a politicarite vrabotenite vo nea. Uste da znam koj im gi odreduva tarifite!!!
Pana Nema da pomine mnogu vreme koga istive sto sega go branite Trifun,koga ke rikne covekot ke zborite deka ne moze so matna tranzicija na Tehnometal da se stanuva gradonacalnik. Jas samo togas ke ve potsetam na toa sto go pisuvate sega!
Pana
quote:
prilep
Izvini,ama da ne treba ova Prilep da go napises so golema bukva "p"!
bojan81
quote:
Originally posted by Pana
quote:
павер кољеги
Neka ti bide lavu!Sto vikaat "koj go drzi toj go znae"!
Pana, ne li ti e cudno antisocijalistot Lav da zastane na stranata na ultrasocijalistot Trifun?
lav
quote:
Originally posted by Pana
quote:
колку пари има донирано приватната фирма на Ристо Пенов
Denar nema donirano,sram da mu e!Kakov gradonacalnik e toj koga nema tri privatni firmi. Mesto da se ugleda na gradonacalnicite od DPMNE koj site imaat po tri firmi preku koj perat pari on tuka ke mi tera posteno. Sportska sala pravi a nema firma za zavaruvanje. Asfaltira ulici a nema asfaltna baza vo sopstvenost.Sram da mu e! Dobro,nema problem ke go izbereme pak za gradonacalnik ama treba malku da se pozanimava i so sopstveniot dzeb.Ne vaka,on so prstot u usta a Ace Milenkovski i Borce Stefanovski od DPMNE se otruja od pari.
Оваа твоја реченица извадена од контекст е сосема доволна , и која НОН-СТОП ќе (мораш) да си ја повторуваш после 13 Март ...нели , заедно со другите твои павер кољеги ???.
Pana
quote:
павер кољеги
Neka ti bide lavu!Sto vikaat "koj go drzi toj go znae"!
Divider Semafor Paverov!! Semaforirano, iskradeno, paverirano!!!
Strelec Немам досега видено страница на форумов со повеќе глупости изнапишано!?
Divider Да се здружиме!!!!!!!!!! Трифун фор градоначалник!!
Pana
quote:
Да се здружиме!!!!!!!!!!
Dzabe!Procitaj sto pisuva profesorot Marjanovic: "sekoj sto se zdruzil so Stojan Andov e gubitnik sto posto"! p.s. uste so VMRO-DP na Golubovski da se zdruzevte i se ke bese O.K.Mislam,ne znam dali da ve zalam ili da vi se smejam!
intel Пана нели гледаш дека се во облаци,остај ги нека полетаат малку како со Кедев. Ќе си гледаме сеир на 13 кога ќе слават пораз како победа,кога ќе изгубат со помала разлика отколку на претседателски избори и ќе кажат: Ете напреднавме и покрај поразот ние сме победници. Ме мрзи да пишувам.....
Divider смеј се панчо, ти сега, а ние после, важи!
Divider Ќуркчиев на признава дека му ја смениле листата Генералниот секретар на СДСМ, Никола Ќуркчиев, не признава дека советничката листа на коалицијата „За“ во Јегуновце е нерегуларна, иако тоа може да се види од материјалите од општинската изборна комисија до кои дојде „Време“. За нерегуларностите на листата на СДСМ вчера сведочеа и претставници на три опозициски партии во комисијата. Претседателот на комисијата, судијата Томо Бошковски, пак, се обиде да ја оправда спорната замена на листата. Тој призна дека листите биле сменети „малку по законскиот рок“, но тврди дека последната листа е „сосема коректна“. -СДСМ прво достави листа што не го исполнуваше законскиот услов за 30 отсто жени и таа беше непотпишана. Откако ја увидоа грешката, доставија друга листа на која имаше и доволен број жени и потпис на овластениот претставник на подносителот на листата. Замената беше извршена малку по законски предвидениот рок, но ако гледаме така, ниту една листа не е валидна - изјави претседателот на општинската изборна комисија. Но, од материјалите се гледа сосема спротивното. На првата листа што ја потпишал Ќуркчиев како овластен претставник, има само две жени. На втората листа има пет кандидатки за советнички, но на неа нема никаков потпис. Освен трите женски, на втората листа се додадени и три машки имиња, така што на неа има вкупно шест нови кандидати за советници и е комплетно сменет редоследот на имињата. Ќуркчиев и покрај тоа, не признава дека имало замена на листите. -Листата што е доставена до изборната комисија на Јегуновце е валидна, има мој потпис и е предадена навреме – категоричен е генералниот секретар на СДСМ Ќуркчиев. Но, претставниците на опозициските партии во комисијата го демантираат. - Лично ги побарав листите од претседателот на комисијата бидејќи имав информации дека е извршена некаква задоцнета замена. Бошковски прво се опираше, но кога му се заканив со медиумите, ми ги даде листите. На првата листа на советници со потписот на овластениот претставник имаше само две жени. Втората листа што беше доставена надвор од процедурата, беше многу изменета. На неа имаше пет жени, но не беше потпишана. Ние реагиравме и тоа влезе во записникот – тврди Илија Атанасовски, претставник на ВМРО-ДПМНЕ во комисијата. Истото го рекоа и Борче Ѓорѓевски од ВМРО-НП и Енвер Исмаили од ДПА-ПДП. Спротивно на Ќуркчиев, наши извори од СДСМ велат дека не се изненадени што социјалдемократите од Јегуновце ја замениле листата што ја потпишал Ќуркчиев, бидејќи тамошната партиска организација подолго време е во судир со централата. Изворите од опозицијата, пак, велат дека Јегуновце не е изолиран случај и дека слични проблеми со листите на СДСМ имало во речиси сите општини. Во ВМРО-НП вчера не информираа дека тие реагирале на тоа што изборната комисија од Кавадарци, исто така, ја потврдила листата на СДСМ иако и таа била без потпис на овластен претставник. За случајот ќе решавал надлежниот апелациски суд. Д. М. После не лажирале или немало поделби и паника во СеДеСе дека ќе губат како никој досега!!
intel Дивидер од кога па ти за Трипун не ми е јасно.Многу брзо менуваш ставови бе пријател.
lav
quote:
Originally posted by Divider
Ќуркчиев на признава дека му ја смениле листата Генералниот секретар на СДСМ, Никола Ќуркчиев, не признава дека советничката листа на коалицијата „За“ во Јегуновце е нерегуларна, иако тоа може да се види од материјалите од општинската изборна комисија до кои дојде „Време“. За нерегуларностите на листата на СДСМ вчера сведочеа и претставници на три опозициски партии во комисијата. Претседателот на комисијата, судијата Томо Бошковски, пак, се обиде да ја оправда спорната замена на листата. Тој призна дека листите биле сменети „малку по законскиот рок“, но тврди дека последната листа е „сосема коректна“. -СДСМ прво достави листа што не го исполнуваше законскиот услов за 30 отсто жени и таа беше непотпишана. Откако ја увидоа грешката, доставија друга листа на која имаше и доволен број жени и потпис на овластениот претставник на подносителот на листата. Замената беше извршена малку по законски предвидениот рок, но ако гледаме така, ниту една листа не е валидна - изјави претседателот на општинската изборна комисија. Но, од материјалите се гледа сосема спротивното. На првата листа што ја потпишал Ќуркчиев како овластен претставник, има само две жени. На втората листа има пет кандидатки за советнички, но на неа нема никаков потпис. Освен трите женски, на втората листа се додадени и три машки имиња, така што на неа има вкупно шест нови кандидати за советници и е комплетно сменет редоследот на имињата. Ќуркчиев и покрај тоа, не признава дека имало замена на листите. -Листата што е доставена до изборната комисија на Јегуновце е валидна, има мој потпис и е предадена навреме – категоричен е генералниот секретар на СДСМ Ќуркчиев. Но, претставниците на опозициските партии во комисијата го демантираат. - Лично ги побарав листите од претседателот на комисијата бидејќи имав информации дека е извршена некаква задоцнета замена. Бошковски прво се опираше, но кога му се заканив со медиумите, ми ги даде листите. На првата листа на советници со потписот на овластениот претставник имаше само две жени. Втората листа што беше доставена надвор од процедурата, беше многу изменета. На неа имаше пет жени, но не беше потпишана. Ние реагиравме и тоа влезе во записникот – тврди Илија Атанасовски, претставник на ВМРО-ДПМНЕ во комисијата. Истото го рекоа и Борче Ѓорѓевски од ВМРО-НП и Енвер Исмаили од ДПА-ПДП. Спротивно на Ќуркчиев, наши извори од СДСМ велат дека не се изненадени што социјалдемократите од Јегуновце ја замениле листата што ја потпишал Ќуркчиев, бидејќи тамошната партиска организација подолго време е во судир со централата. Изворите од опозицијата, пак, велат дека Јегуновце не е изолиран случај и дека слични проблеми со листите на СДСМ имало во речиси сите општини. Во ВМРО-НП вчера не информираа дека тие реагирале на тоа што изборната комисија од Кавадарци, исто така, ја потврдила листата на СДСМ иако и таа била без потпис на овластен претставник. За случајот ќе решавал надлежниот апелациски суд. Д. М. После не лажирале или немало поделби и паника во СеДеСе дека ќе губат како никој досега!!
Одсекојпат било нивното исправно. Само кај другите имало маани. Но и збунети се оти чуствуваат дека им се ближи КРАЈОТ на „ВЛАДЕНИЕТО„ а после кој каде ....некој на Халкидики некој во Идриззово и.т.н. И ТО.
Divider Intel, od dvete zla pomaloto, neli! A toa e Trifun. Inaku jas sum za Narodna, se razbira. Народна како реална опозиција е партија која може да се сложува со позитивните процеси на позицијата, да ги критикува негативните, да понуди решенија на некои проблеми или спорни моменти итн. за разлима од ДПМНЕ, ЛП и останатата багра кои само контрираат, критикуваат и што треба и не треба, а не нудат решенија, ниту пак имаат реално нешто што би понудиле. Се разбира, како и ЛДП која ја уценува владата, ги кочи процесите (позитивните) поради ситни свои интереси, а реално би требало да биде вонпарламентарна апртија која доби места во парламентот само пораид коалицирањето со СДСМ. најубаво би блио да се доенсе закон за забрана за предизборно коалицирање за да реално се дефинираат партиите кои би конкурирале за водство на државата, би коалицирале само ако претходно успеале да го анимираат гласачкото тело да им даде глас и доверба. Вака, каша попара. Бучко (лев центар), покрај тоа што има опструкции од фракциите кои се против него (левицата, комуњарите задрти), има проблеми со коалициониот партнер (ЛДП), а се разбира и од УЧК, упс, ДУИ (но тоа се подразбира, која и да е албанска партија, а мораме да ги имаме, опструира се што не оди во прилог на албанската кауза, која најчесто ако не и во целсот е спротивна на македонските интереси и кауза). да се вратам на одговорот: не сум за Трифун, да паѓам во транс по него, како некои тука, на форумов кои се за Паверов царо Велешки Ристе, но, сметам дека е потребна свежа крв, некој кој ќе може да продолжи, надгради, реализира, а е претходно доволно ситуиран да не мора да се накраде веднаш и одеднаш, ако воопшто. Труфун е помалото зло, за мене барем. Впрошем, градоначалникот не може да успее ако нема добри советници покрај себе, а тоа нема да функционира со некој од ЛДП, а советниците од СеДеСе, Народна или ДПМНЕ. Или (релативно земено) независен со добра поддржка и екипа потоа или партиска личност од силна партија. Значи, штом СеДеСе не оди со свој, народна не е мнпогу заинтересирана за главниот град да има свој (а и не се тапани да не сфатат дека нема да добијат градоначалник на Скопје, како млада партија) туку за општините каде е етаблирана доволно, застана зад Трифун од тие причини, а и понуди добра советничка листа за да може потоа да се има прогрес, договор, напредок. На СеДеСе листата не ми се допаѓа многу, бидејќи има премногу приврзаници на оние кои ги кочат вистинските приоцеси во државата (има многу од комуњарите на Тито & Компани), а сега со зголемувањето на ингеренциите од државно на локално ниво, со Пенов, нема да имаат добра соработка (каква што треба), особено ако се земе предвид дека може да има реално, позитивни промени во начинот на водење на државата 2006 по парламентарните избори, без оглед од која партија ќе биде пренмиерот, СеДеСе или Народна. Важно е, за мене, победа на демократските процеси, демократијата и центарски определните партии кои не се разликуваат премногу, кои можат взаемно да си помагаат, да бидат конструктивни во критиката и понудените решенија, евентуално да се договорат, да ги поткастрат крилцата на албанските иредентистички струи и да ги елиминираат пишман партиите, кои само кочат и се во власта за лична добивка, не за Македониоја и македонските интереси. Благодарам. Ако не бев јасен, се извинувам, ако бев, убо!! А вие како милувате.
intel Лав ќе биде игнориран за одговор а ти Дивидер провери ПП.
Divider Де бе па и ти, што туку веднаш се лутиш, ама лутко си станал. Што ако сум се изнасмеал на сликата на Сталин!! Бреј!!
Divider
quote:
Originally posted by intel
Лав ќе биде игнориран за одговор а ти Дивидер провери ПП.
Интел, немам ПП, ниту пак PM, да не си ми пратил со јузер на кирилца, на латиница пиши го.
intel
quote:
Originally posted by Divider
quote:
Originally posted by intel
Лав ќе биде игнориран за одговор а ти Дивидер провери ПП.
Интел, немам ПП, ниту пак PM, да не си ми пратил со јузер на кирилца, на латиница пиши го.
Пораката имав намера да ја напишам после постот ама излегов непланирано(хитно). После муабетов што си го изнаправи со Лав се предомислив не ја ни пишувам.Извини.
lav
quote:
Originally posted by Divider
Де бе па и ти, што туку веднаш се лутиш, ама лутко си станал. Што ако сум се изнасмеал на сликата на Сталин!! Бреј!!
Сигурно мора ја знаеш приказната за тој што (си) имал путер на главата , разбира се под капата....нели????. пс Тоа ќе да е мајкино.....нели?
SLaCk Spored vashite procenki na denot na izborite Penov ke ima rejting od 120%?Pak se spremate da polnite kutii vo Chair i vo drugive opstinski so malku poinakvo mnozinsko naselenie so pomosh na teroristite na Ali Ahmeti?Nema da vi pojde od raka ovojpat.
Pana Kakva panika bre hii...hiiii..hiiiiii.Pa neli citas deka Trifko ne saka da ide na TV duel so Penov.Sakal duel ama so site pet kandidati.Koga se pet kandidati ke moze da zbori pomalku siromaskiot zasto e mnogu bos.
lav
quote:
Originally posted by Pana
Kakva panika bre hii...hiiii..hiiiiii.Pa neli citas deka Trifko ne saka da ide na TV duel so Penov.Sakal duel ama so site pet kandidati.Koga se pet kandidati ke moze da zbori pomalku siromaskiot zasto e mnogu bos.
Се сложувам кољега пана дека „нашиов„ кандидат но и твој истовремено е стварно BOSS. Дури и од Водно се гледа дека е тоа. А Ристе твој ни е паверосан ...уууупс мислев ПЕПЛОСАН нешто у лицето , разбира се.
Pana Dodeka Trifun place i se ligavi,gospodinot Risto Penov se smee.Pa ti sega vidi zasto!
concrete
quote:
Originally posted by Pana
Dodeka Trifun place i se ligavi,gospodinot Risto Penov se smee.Pa ti sega vidi zasto!
Pa normalno e deka place , Makedonija i Skopje samo za placenje se, a sigurno znaes koj se smee vo takvi tazni priliki!!!!!
Pana
quote:
Makedonija i Skopje samo za placenje se,
Kakvo placenje be!Mnogu golem defetista si.Bidi malku pogolem optimista majku mu!
intel
quote:
Originally posted by Divider
Да се здружиме!!!!!!!!!!
Ние сме здружени ЗА Македонија,така да утка ви е паролата.Пологично е да ни се придружите,ама претходно јасно да им се даде до знаење на Далавера,Војо,Ламбе,Сашко,Љубчо&Снешка,Фетаи...и други да ги вратат парите во Македонија инаку ништо. Види го Трифунчо,црква правел. А кој се исповеда бред бога освен грешник.
lav
quote:
Originally posted by intel
quote:
Originally posted by Divider
Да се здружиме!!!!!!!!!!
Ние сме здружени ЗА Македонија,така да утка ви е паролата.Пологично е да ни се придружите,ама претходно јасно да им се даде до знаење на Далавера,Војо,Ламбе,Сашко,Љубчо&Снешка,Фетаи...и други да ги вратат парите во Македонија инаку ништо. Види го Трифунчо,црква правел. А кој се исповеда бред бога освен грешник.
Кај христијаните во средниот век ЦРКВАТА издавала т.н. ИНДУЛГЕНЦИИ односно потврди (а можеби биле и помеки , разбира се) за однапред опростени гревои на личноста која ги откупувала со суви пари. И ни-коњ не прашувале одкаде им се парите , ами само ја гледале сумата. И тие кои биле атеисти исто така си издавале слични по облик но исти по фунција слични „папири„ , кога иделе некои си „бизнисмени„ на т.н. БАКНИРАКА прием кај врховниот жрец , особено во државите со т.н. „народна демоНкратија„ во каква сеуште (со право или пак не) и нас сеуште не вбројуваат.
Divider
quote:
Originally posted by intel
quote:
Originally posted by Divider
Да се здружиме!!!!!!!!!!
Ние сме здружени ЗА Македонија,така да утка ви е паролата.Пологично е да ни се придружите,ама претходно јасно да им се даде до знаење на Далавера,Војо,Ламбе,Сашко,Љубчо&Снешка,Фетаи...и други да ги вратат парите во Македонија инаку ништо. Види го Трифунчо,црква правел. А кој се исповеда бред бога освен грешник.
Видовме што донесе вашето здружување, дај сега сите заедно да се здружиме за подбро утре, или не ви одговара така, не сте за прогрес и подобро утре?? Да не се чепкаме околу Бранко-Семос, Бучко-станови, Илинка-водката, Николче-социјалниот случај..... Црква гради, не се исповеда. The key word is building или клучниот збор е ГРАДИ, барем гради, без ќар и павер елементи!!!!!
Pana
quote:
клучниот збор е ГРАДИ,
Tocno taka.Toa e i osnovnoto moto na nasiot segasen i iden gradonacalnik gospodinotRisto Penov. E za razlika od nego mototo na Trifun e PERI i samo PERI(pari) kolku sto mozes poveke. Patem frli nekoe denarce za donacija od nekoj vraten DDV (kako Blagoja Mehandziski) i pravi se najgolem daritel.No toa tesko pominuva,barem kaj nas!
Divider Готово, толку беше, неаргументирани одговори, готово, дури и кај форумските (имено Пана) симпатизери, поддржувачи гледам паника. Гооолема паника!!! Хехехехе, како беше онаа познатата: Готово е, готово!!!
intel
quote:
наместо нив слушајте ја песната за БАБА ЗУМБУЛА , разбира се дека поинтересна.
После муабетот на некој со Жерновски и најавата за можна кривична пријава некој дефинитивно си ја рецитира онаа: -сви јунаци ником поникоше и у црну земљу пропадоше. Не се сеќавам баш на текстот ама така некако ќе беше.
Strelec
quote:
Originally posted by lav
Читајте многу ми сме СМЕШНИ но тажно делуваат, разбира се како МОРАЉИСТИ, тие кои 2001 година се сончаа на Халкидики.
На кого мислиш lav?:) Јас прочитав за Трифун Костовски и за Срѓан Керим... а ти?:) Патем, во истиот текст од дневниот весник ’Вест’ пишува дека во тој период додека се сончале на Халкидики, Срѓан Керим се водел дека е на боледување... за да не му се трошел годишниот одмор што му следувал!?
Strelec
quote:
Originally posted by intel
После муабетот на некој со Жерновски и најавата за можна кривична пријава...
intel, го читам ова во ’Време’: Најавата за кривична пријава е блеф на Пенов. Во штабот на Трифун Костовски очекуваат пријавата да пристигне денеска, но не знаат од чие име таа ќе биде поднесена, бидејќи Костовски пред објектот на „Лумикс“ на градскиот плоштад, кога рекол дека тоа е дело на урбаната мафија, воопшто не спомнувал имиња. И замисли сега една ваква ситуација. Се наметнува прашањето: Дали Пенов би заслужил кривична пријава доколку јавно каже дека постои еден педофил кој што го искрал Технометал? И притоа се разбира да не спомне имиња!?:)
intel Сиротиот Трипун толку бил во фрка денес што ангажирал повеќемина “паметни“ стручњаци од опозицијата да смислат одговор на две прашања: -Ако Лумикс е дело на урбаната мафија,што е она за кое го окрка Буџаку.Јас не знам Стрелец да не си чул ти нешто во врска со некој си Камчев па купување на дел од центарот од бившиот министер Буџаку,а овој па Камчев наводно бил близок со Трипуна или така нешто. -Второ како ќе се вадат како ќе се перат сега кога неговата надеж за победа Љубчо изјави дека кога биле на власт КРАДЕЛЕ ама имало за сите,а ушепртљниот Гвујо за да ја извади ваботата векол ДА МОЖЕ КвАДЕЛ АМА ИМАШЕ КОЈ ДА ГО КОНТвОЛИвА-хехехе. И сето ова без срам на митинг,ај да беше барем на некој прес во Сител ќе ги избришеа лентите ама лапнала Мара бел џигер е работава.
Strelec
quote:
Originally posted by intel
Јас не знам Стрелец да не си чул ти нешто во врска со некој си Камчев па купување на дел од центарот од бившиот министер Буџаку,а овој па Камчев наводно бил близок со Трипуна или така нешто.
Па при тоа ’чувено’ сончање на Халкидики, токму и Камчеви биле во друштво со Трипун и Керим!:)
SLaCk Strelec komentarot za postoenje ili nepostoenje na krivicna odgovornost komentirashe profesorot Marijanovic pa ako znaes ti poveke od nego poveli tuzi.Trifun ne spomena iminja a Penov se prepozna.BTW gledam karshi vladata na Republika Makedonija ima bilbord iako ne mi se veruvashe a na nego Ali Ahmeti vo nekoja generalska poza so rashirena raka i neshto pishuva na albanski bidejki slabo znam albanski ama nekako mi lici kao da pisuva PENOV E MOJ FAVORIT!
intel
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by intel
Јас не знам Стрелец да не си чул ти нешто во врска со некој си Камчев па купување на дел од центарот од бившиот министер Буџаку,а овој па Камчев наводно бил близок со Трипуна или така нешто.
Па при тоа ’чувено’ сончање на Халкидики, токму и Камчеви биле во друштво со Трипун и Керим!:)
ЦкЦкЦк...што ти значи Камчев да ти влезе во куќа.Тоа е.Судбина. Него и лав нешто се изгуби откако се нашали со него дека си му се јавил на Жерновски.Дај кажи му дека си се шалел. Пред малку ми се јави Трендафил и ми вика дека не можеле од под кревет да го извлечат.Им викал додека чука ова јуначко срце јас на форум више ЈОК.
Strelec Стварно од тогаш го нема!:)))
SLaCk Novo ime za Zhernovski i Kondarko - portparoli Glup i Poglup.:)
Pana
quote:
дека е посоодветен за таа работа
E posoodveten od gospodinot Risto Penov,zdravje. Mislam deka so elokvencijata sto ja ima Tripun ne moze da bide ni predsedatel na mesna zaednica.
lav
quote:
Originally posted by Pana
quote:
дека е посоодветен за таа работа
E posoodveten od gospodinot Risto Penov,zdravje. Mislam deka so elokvencijata sto ja ima Tripun ne moze da bide ni predsedatel na mesna zaednica.
Времето и тоа многу наскоро ќе го демантира некој од нас ...нели ? Па да почекаме и да видиме кого „надлежните„ го одбрале.
concrete
quote:
Originally posted by Strelec
Не знам дали некогаш ќе заминеш од Македонија, но доколку се случи тоа ќе видиш зошто некои работи не се смениле кај мене. Едноставно, љубовта кон Македонија, кон правдината и особено кон чесноста и делата од поединци како Пенов, едноставно не згаснува.
A be Strelec , jas sum nadvor kolku sto si ti star. Ljubovta kon Makedonija , aj ne raskazuvaj gacki.DALEKU OD OCI DALEKU OD SRCE!!!!! Tie sto ja sakaat se samo onie sto se vnatre i go jadat stapot, site drugi se voajeri. Sme se objasnuvavme na ovaa tema i so drugi golemi "makedonski patrioti", duri i so tituli Akademik na MANU ( najcesto na distanca).... Koga napisav"komunjarski" mislev na onoj bran od seesetite pa do polovinata na sedumdesettite od minatiot vek koga Germanija posebno, sisase se od Yugoslavija. Denes gledam im dava dobri vremeni uslovi so opcija za poveke ,najveke na informaticari. Avstralija,Nov Zeland, Canada,USA toa veke ne se makedonci,samo mislat deka se, navecer pred spienje....i malku tazat i placat i tolku... Makedonija ke ja imaat ili nemaat samo tie vnatre i onie sto sednuvajki vo kola se doma za 10-20 saati t.e sto se EVROPEJCI!!!! Se drugo e veter!!!!!
Pana
quote:
Па да почекаме и да видиме
Zasto be vakva malodusnost.Pa kolku do vcera se catalevte deka Tripun ke pobedel! Liiiiij bato,sto ti znaci TV duel!
lav
quote:
Originally posted by concrete
quote:
Originally posted by Strelec
Не знам дали некогаш ќе заминеш од Македонија, но доколку се случи тоа ќе видиш зошто некои работи не се смениле кај мене. Едноставно, љубовта кон Македонија, кон правдината и особено кон чесноста и делата од поединци како Пенов, едноставно не згаснува.
A be Strelec , jas sum nadvor kolku sto si ti star. Ljubovta kon Makedonija , aj ne raskazuvaj gacki.DALEKU OD OCI DALEKU OD SRCE!!!!! Tie sto ja sakaat se samo onie sto se vnatre i go jadat stapot, site drugi se voajeri. Sme se objasnuvavme na ovaa tema i so drugi golemi "makedonski patrioti", duri i so tituli Akademik na MANU ( najcesto na distanca).... Koga napisav"komunjarski" mislev na onoj bran od seesetite pa do polovinata na sedumdesettite od minatiot vek koga Germanija posebno, sisase se od Yugoslavija. Denes gledam im dava dobri vremeni uslovi so opcija za poveke ,najveke na informaticari. Avstralija,Nov Zeland, Canada,USA toa veke ne se makedonci,samo mislat deka se, navecer pred spienje....i malku tazat i placat i tolku... Makedonija ke ja imaat ili nemaat samo tie vnatre i onie sto sednuvajki vo kola se doma za 10-20 saati t.e sto se EVROPEJCI!!!! Se drugo e veter!!!!!
Па со новиве авиони сега што се промовираат , има шанса и тие кој се накрај-свет да бидат „дома-си„ за 5-10 часа летање.
concrete Ostavi Lav , avioni , kade ke zgazne pesadija ili motorizirana pesadija tamu e tatkovinata!!!!!! Za avioni ne mi kazuvaj za tolku vreme do aerodromot ne mozes da stignes.....:):)
lav
quote:
Originally posted by Divider
Готово, толку беше, неаргументирани одговори, готово, дури и кај форумските (имено Пана) симпатизери, поддржувачи гледам паника. Гооолема паника!!! Хехехехе, како беше онаа познатата: Готово е, готово!!!
Народе НИКАДЕ нема МЕЛНИ ГАЌИ И ПЕЛЕНИ. Кој го е това направил ....за да ги нема??? пс Некои се укакани и ГОТОВИ СА и тоа на ден ПРОЧКА која за нив нема да им следува од ниту еден Скопјанец....нели???
Pana Sekoj den rejtingot na gospodinot Risto Penov raste za tri do cetiri posto.
Strelec
quote:
Originally posted by Pana
Sekoj den rejtingot na gospodinot Risto Penov raste za tri do cetiri posto.
Ме чуди ова што го кажуваш... Моите информации велат дека растот е за помалку од еден процент дневно!? Но нема потреба да се оди на гол-разлика во случајов!
Pana
quote:
Pak se spremate da polnite kutii
Pa ne sme nie VMRO pa da polnime kutii.ONi bea samo ednas vo zivotot specijalisti za toa.I nikogas poveke.Ako ne veruvate prasajte go Tripun on e od koalicijata "Za Makedonija".
Strelec Ова е феномен, што би рекол Џафери... Насловов на топиков е ’Прикриена ПАНИКА во коалицијата ЗА Македонија’, а забележувам паника кај симпатизерите од Трипуна овде на форумов... Се’ некако почнаа многу гласно уште сега да се правдаат и да бараат оправдување за резултатите од изборите, па почнаа уште сега приказни за ’насилно полнење на кутии’, па нереди и пукање на избирачките места, па вакви и онакви притисоци, па го квотираат Pana што рекол дека власта ќе најде начин да победи, па демек потрошил Пенов над 120.000 (што инаку не е дозволено), а доказ дека навистина ги потрошил парите е тоа што така рекол Циле!:) Патем, ајде да не квотирам постови за Циле од оној што ни се ’пофали’ вчера дека Циле така рекол... И се прашувам сега... На што се должи промената во стилот кај опозиционериве? Прво се закануваа дека сигурно ќе победат, па сега отидоа во друга фаза и гледајќи ги резултатите од своите (штапски) анкети, веќе почнаа ’на големо’ да говорат за нерегуларни избори!:)))
Pana Zbuneti se siromaskite posle poslednite anketi sto gi napravile. Nema da me cudi ako tri dena pred izbori povikaat na bojkot.Se ponasaat kako Todor Petrov za referendumot.Site mu vikaa deka referendumot ne uspeal a toj siromaskiot do den denes ne gi priznava rezultatite. Koga pravea miting pred sobranie imase edvaj 3000 dusi a siromaskiot Latas se zapenjavi i kaza cifra od 50.000 dusi.Site mu se smeeja ama dzabe. Tri dena pred referendumot izlegoa so cifra od 900.000 gragani koj ke izlegle. Treba li uste da nabrojuvam?
concrete A be Strelec, sto toa se zanesuvas,klizis vo zaokret,kakva panika , kakvi bakraci. Makedonski narod nitu biral nekogas nesto , nitu sega ke izbira. Ako Trifun vlegol vo semava znaci ima analiza deka ima visok procent na izglednost da gi dobie izborite za gradonacalnik. A taa analiza ne mu ja pravime ni ti , ni jas , ni Darko Markovic.Ako e tolku smotan , da vlegol so grlo vo jagodi , kako sto ti i nekoi ovde propagiraat,(a mislam deka toa ne e taka zaradi zilion drugi pricini),ako e toa tocno, togas toj si znae zosto. Ako nekoj zombiran do tolku, sto veruva, gi cita i citira ubavite prikazni za "USPESITE" na Penov, sto se moze,sekoj si e kovac na svojata sudbina!!!!! Eve ti si svez svetol primer: posle 2000 si ja svatil semata i dzada!!!!Osven nekoi mladi informaticari koi uletuvaat po novite germanski semi, ostanatata evropska dijaspora e stara "komunjarska" tvorevina, a so toa i na podrug nacin vrzana za tatkovinata.(Koja e patem na 2 saata(12 saata)vo zavisnost od dzebot, daleku, ne e preku svet!!!!) Ne mi e jasno sto nekoj od tretiot bran , duri od Canada, na celi stranici pastira "uspesi" na Penov , koi niti ke gi vidi , nitu ke gi koristi, nitu ke gi PROVERI????Go razbiram Pana , moze da ostane bez kafekuvarka, ama tebe:):) ic!!!!!
Strelec Не знам дали некогаш ќе заминеш од Македонија, но доколку се случи тоа ќе видиш зошто некои работи не се смениле кај мене. Едноставно, љубовта кон Македонија, кон правдината и особено кон чесноста и делата од поединци како Пенов, едноставно не згаснува.
Pana
quote:
Osven nekoi mladi informaticari koi uletuvaat po novite germanski semi, ostanatata evropska dijaspora e stara "komunjarska" tvorevina,
I ti pocna da bladas. Prvo sakase da go svrtis vnimanieto so selski trikcinja,pa otkako toa ne ti pojde od raka stana maliciozen pa sega na kraj pocna da bladas. Ne me cudis,poveke me zabrinuvas!
Strelec
quote:
Originally posted by Pana
Zbuneti se siromaskite posle poslednite anketi sto gi napravile. Nema da me cudi ako tri dena pred izbori povikaat na bojkot.Se ponasaat kako Todor Petrov za referendumot.Site mu vikaa deka referendumot ne uspeal a toj siromaskiot do den denes ne gi priznava rezultatite. Koga pravea miting pred sobranie imase edvaj 3000 dusi a siromaskiot Latas se zapenjavi i kaza cifra od 50.000 dusi.Site mu se smeeja ama dzabe. Tri dena pred referendumot izlegoa so cifra od 900.000 gragani koj ke izlegle. Treba li uste da nabrojuvam?
Ме потсети сега на времето, секогаш на крајот од емисијата од Латас со наслов ’Профил’, даваа резултати од анкети што ги спровеле од студиото, за најпопуларен политичар и за најомилена партија... И секогаш Социјалистичката Партија беше при врвот, а меѓу политичарите, Ѕинго секогаш беше рамо до рамо со Глигоров и Пенов!:)
Pana Jas mislam deka uste deneska na press ke objavat deka izborite se falsifikuvani,kutiite se napolneti a imalo i pukanje. Hiiii...........huuuuuuuuuu.......huuuuuuuuuuuuuuuu
lav Јас не знам што толку се возбудувате кога некој ќе ви каже нешто што е спротивно од тоа што сакте да го слушате? Ќе победи само оној кој ќе ги убеди „надлежните„ дека е посоодветен за таа работа , а Јас мислам дека е тоа кандидатот Трифун...нели?
intel Се јави Мара со џигерот.
Bicho
quote:
Originally posted by concrete
A be Strelec , jas sum nadvor kolku sto si ti star. Ljubovta kon Makedonija , aj ne raskazuvaj gacki.DALEKU OD OCI DALEKU OD SRCE!!!!! Tie sto ja sakaat se samo onie sto se vnatre i go jadat stapot, site drugi se voajeri. Sme se objasnuvavme na ovaa tema i so drugi golemi "makedonski patrioti", duri i so tituli Akademik na MANU ( najcesto na distanca).... Koga napisav"komunjarski" mislev na onoj bran od seesetite pa do polovinata na sedumdesettite od minatiot vek koga Germanija posebno, sisase se od Yugoslavija. Denes gledam im dava dobri vremeni uslovi so opcija za poveke ,najveke na informaticari. Avstralija,Nov Zeland, Canada,USA toa veke ne se makedonci,samo mislat deka se, navecer pred spienje....i malku tazat i placat i tolku... Makedonija ke ja imaat ili nemaat samo tie vnatre i onie sto sednuvajki vo kola se doma za 10-20 saati t.e sto se EVROPEJCI!!!! Se drugo e veter!!!!!
He he, od kazhanovo se gleda deka si vo bludnicata vavilonska! [:D] Inaku se slozhuvam so tebe. So edna mala dopolna. Zavisi koj shto ostavil vo Makedonija i dali misli da se vrakja!
lav
quote:
Originally posted by intel
Сиротиот Трипун толку бил во фрка денес што ангажирал повеќемина “паметни“ стручњаци од опозицијата да смислат одговор на две прашања: -Ако Лумикс е дело на урбаната мафија,што е она за кое го окрка Буџаку.Јас не знам Стрелец да не си чул ти нешто во врска со некој си Камчев па купување на дел од центарот од бившиот министер Буџаку,а овој па Камчев наводно бил близок со Трипуна или така нешто. -Второ како ќе се вадат како ќе се перат сега кога неговата надеж за победа Љубчо изјави дека кога биле на власт КРАДЕЛЕ ама имало за сите,а ушепртљниот Гвујо за да ја извади ваботата векол ДА МОЖЕ КвАДЕЛ АМА ИМАШЕ КОЈ ДА ГО КОНТвОЛИвА-хехехе. И сето ова без срам на митинг,ај да беше барем на некој прес во Сител ќе ги избришеа лентите ама лапнала Мара бел џигер е работава.
Некојпат мноооогу пооодамна , кољегата пана кажа (и останал гледам фала му на Бога жив и здрав , искрено се надевам сеуште): Дека со градбата на ОБЈЕКТОТ познат како Lumix (карикирам) ќе се воведела „нова визура„ кон Собранието на Р.М. и Плоштадот (сега) МАКЕДОНИЈА. пс Па ете го молам сега , мноооогу почитуваниот кољега наново да се произнесе за „визурата„ , дали сеуште за неа исто мисли или пак ....мооожеби во меѓувреме и се предомислил ....нели се можно дури и кај него?
Pana Objektot "Lumih" e reprezentativno delo na poznatite arhitekti Minas Bakalcev i Gorgi Hadzi Pulja i prestavuva prirodna zavrsnica na plostadot od istocnata strana. Kamo sreka da ima poveke vakvi objekti.
lav
quote:
Originally posted by Pana
Objektot "Lumih" e reprezentativno delo na poznatite arhitekti Minas Bakalcev i Gorgi Hadzi Pulja i prestavuva prirodna zavrsnica na plostadot od istocnata strana. Kamo sreka da ima poveke vakvi objekti.
Јас не разбрав дали и каде ТИ ја виде и ја гледаш „визурата„ , инаку Јас не сум архитект и не се разбирам во тоа многу. пс Последиците по објектот позади овој многу оспоруван и озборуван , на тоа мислев ....доколку си познавач на тие работи.
Pana
quote:
каде ТИ ја виде и ја гледаш „визурата„
Za kakva "vizura" zboris,ne te razbiram! Inaku objektot voopsto ne smeta na zgradata na ESM bidejki e odalecen treset metri od glavniot vlez.
трендафил
quote:
Originally posted by Pana
Objektot "Lumih" e reprezentativno delo na poznatite arhitekti Minas Bakalcev i Gorgi Hadzi Pulja i prestavuva prirodna zavrsnica na plostadot od istocnata strana. Kamo sreka da ima poveke vakvi objekti.
Само зошто Ристо Пенов сакаше да ја спречи градбата и ја одложи (Лумикс веќе тужеше и ќе бара одштета)? Зошто некои млади пратеници, портпароли, го обвинуваат министерот Кадиевски за таа градба, кога во деталниот план усвоен во време кога Грчев од СДСМ беше градоначалник на општина Центар, а Ристо Пенов на градот Скопје е предвидена градба. Токму Пенов беше најголем противник на градбата. Јас од почеток, и покрај спротивната политичка ориентација со Грчев и Пенов тврдам дека градбата на Лумикс ќе го разубави плоштадот.
Pana
quote:
дека градбата на Лумикс ќе го разубави плоштадот
Vo potpolnost se soglasuvam so tebe!
lav
quote:
Originally posted by Pana
quote:
каде ТИ ја виде и ја гледаш „визурата„
Za kakva "vizura" zboris,ne te razbiram! Inaku objektot voopsto ne smeta na zgradata na ESM bidejki e odalecen treset metri od glavniot vlez.
Само да те подсетам оти мноооогу одамна самиот ја искажа „визурата„ која ќе се протегала од Парламентот до плоштадот. пс Ах сега каде е Интељот па да извади оригинални постови твои за „визурата„ на оваа тема од некое дамнешно време.
Pana
quote:
самиот ја искажа „визурата„
Potseti me ziti se!!!
Strelec lav, на архивите од intel неодамна им се спротивстави и не сакаше да одговориш велејќи дека темата не била за шефовите на изборни штабови од градоначалниците, туку за самите градоначалници. Како сега наеднаш ЈА БАРАШ архивата од intel, за некаков ’Лумикс’ кој што воопшто не е тема на муабетов?:)
Great_Macedonian QUOTE CONCRETE: Ljubovta kon Makedonija , aj ne raskazuvaj gacki.DALEKU OD OCI DALEKU OD SRCE!!!!! Tie sto ja sakaat se samo onie sto se vnatre i go jadat stapot, site drugi se voajeri. Sme se objasnuvavme na ovaa tema i so drugi golemi "makedonski patrioti", duri i so tituli Akademik na MANU ( najcesto na distanca).... Koga napisav"komunjarski" mislev na onoj bran od seesetite pa do polovinata na sedumdesettite od minatiot vek koga Germanija posebno, sisase se od Yugoslavija. Denes gledam im dava dobri vremeni uslovi so opcija za poveke ,najveke na informaticari. Avstralija,Nov Zeland, Canada,USA toa veke ne se makedonci,samo mislat deka se, navecer pred spienje....i malku tazat i placat i tolku... Makedonija ke ja imaat ili nemaat samo tie vnatre i onie sto sednuvajki vo kola se doma za 10-20 saati t.e sto se EVROPEJCI!!!! Se drugo e veter!!!!! ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Strelec, za toa sto samo tie sto ziveat vo makedonija ja sakaat, mislam deka samiot znajs deka ne e vistina. Za sve drugo si vo pravo, Makedoncite vo anglo-saksonskite drzavi gi prati tivka (na nekoj i brza) asimilacija... zatoa se molam na boga, za koga ke imam deca da se vratam vo makedonija dodeka tie bidat mali.
Strelec
quote:
Originally posted by Great_Macedonian
Strelec, za toa sto samo tie sto ziveat vo makedonija ja sakaat, mislam deka samiot znajs deka ne e vistina.
Јас такво нешто сум рекол некогаш???
Great_Macedonian izvini hehehe.. mislev na CONCRETE!
lav
quote:
Originally posted by Strelec
lav, на архивите од intel неодамна им се спротивстави и не сакаше да одговориш велејќи дека темата не била за шефовите на изборни штабови од градоначалниците, туку за самите градоначалници. Како сега наеднаш ЈА БАРАШ архивата од intel, за некаков ’Лумикс’ кој што воопшто не е тема на муабетов?:)
Колегите пана и Интељот мене лично ми се стари другари , разбира се форумски и Јас многу ги почитувам .....иако некој пат некој се здобива со впечаток дека тоа не е така. Ние само гледаме од различни агли на исти настани и нивни учесници и следствено на тоа и коментарите ни се такви какви што си ги искажуваме. А дека не е главната тема .....можеби и си во право оти ова требаше да биде преку ПП искажано односно „разјаснето„.