Zakluchuvanja na korisnici
Zakluchuvanja na korisnici
BorisVM Ako smetkata na nekoj korisnik na forumov e zatvorena na nekolku dena, tuka ce se stavi objasnuvanje zoshto i kolku ce trae zakluchuvanjeto.

Ova ce se koristi kako epten krajna merka.
SpaceLily Strelec ko nekoja baba brezanska si napraen i so kolnenje pocna:)))))
Thunder from down under i sho ako e obrazlozheno ,koga ne ke mozhit da se branit poshto ne ke mozhit da se logirat, isto kako da mu gi vrzish racete na nekoj i ustata da mu e zalepish i mavaj , ne gledam nikakva poenta vo idejava ,no na prav pat si nekade tuka taka, edinstveno da ti uspee idejava e da otvorish guest account da mozhi baniraniot privremeno da si go kazhit negovoto mislenje, bez toa za zhal ke ostane samo obicna komunisticka ideja
Strelec Ќе ти дозволам да ставиш bold & size=1, или regular & size 2! Такво прекршување на правило има кај преку 100 корисници, па зошто не би важело и за тебе?
Strelec mikael е на пауза до 3 март, 2005... http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=8582#148103
The`bItCh
quote:
Originally posted by darkjesus
a ako se od isto net kafe so edna ip adresa:) na primer jas i orko:)
jas sedam na tvojot kompjuter sea:) znachi jas orko i dark od ista IP :))))))))))
fio Едно време немаше банови, никакви. Едино се банираа грци/бугари и други шо ширеа глупи пропаганди. Повремено и некој наш идеше на бан (па и јас). Али ова шо го глеам, па ти Стрелец, си ненадмашен! Ај дека неможеш да избанираш 10 души за пола саат?! Работава, бан за отворање на друг јузер... Значи Борис у тоа време коа ме банираше и јас се логирав под “филип“, требаше да бе банира за цел живот според тебе, но тој не го стори тоа, се прашувам зошто? Олабај се Стрелчо, биди редар у реалноста малце, заеби виртуелноста :-)
Mufla
quote:
Originally posted by fio
Едно време немаше банови, никакви. Едино се банираа грци/бугари и други шо ширеа глупи пропаганди. Повремено и некој наш идеше на бан (па и јас). Али ова шо го глеам, па ти Стрелец, си ненадмашен! Ај дека неможеш да избанираш 10 души за пола саат?! Работава, бан за отворање на друг јузер... Значи Борис у тоа време коа ме банираше и јас се логирав под “филип“, требаше да бе банира за цел живот според тебе, но тој не го стори тоа, се прашувам зошто? Олабај се Стрелчо, биди редар у реалноста малце, заеби виртуелноста :-)
tocno taka!
Thunder from down under
quote:
Originally posted by Strelec
Корисникот Error404 е на траен бан поради отворање на друг account (Cvetko) додека бил на времен бан!
abe mozhit covekot samo sakal da go prostudira banot, da proveri dali e mozhno da se otvori drug korisnik od istata ip ili bilo kako ..., toa mu bila seta cel na covekot, ako ne pishuval nishto so toj nik jas ne gledam pricina da se banirashe, mnogu brzash strelec najubo po 10 luge na den da se baniret po azbucen red, najinteresno bi bilo
darkjesus a ako se od isto net kafe so edna ip adresa:) na primer jas i orko:)
pr1nc ne sakav da otvorime diskusija na topikov ama aj da si go iskazam moeto mislenje okolu ona sto go kaza Thunder from down under pa izbrisete go postov dokolku sakate i ima potreba: kako sto kaza boris, toa ke bide krajna merka. znaci ke ima epten jaka pricina i ke nema potreba da se brani baniraniot. ednostavno dokolku nekoj ne moze da se logira, moze onaka ko guest da go proveri topikov da ne e baniran i koga mu istekuva banot.tolku. Pozdrav.
Strelec Корисникот Error404 е на траен бан поради отворање на друг account (Cvetko) додека бил на времен бан!
Strelec Корисникот kumanovec е на пауза една седмица (до 3 март, 2005 г.) http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=8635#148378
DonVito Do Adminite : (02:57:33) (DonVito) kazi koj bese toj so se zakana ! (02:57:33) (DonVito) ? (02:57:54) (Ace-[xxx]) mislis na mene ne se zakana nikoj jas licno pisev i so acixxxrulzz i so struga! (02:58:07) (DonVito) znaci ti si !? (02:58:12) (Ace-[xxx]) ja i?! (02:58:18) (DonVito) poveli OHRID ! (02:58:25) (DonVito) pozdrav sega ! (02:58:28) (Ace-[xxx]) sakas struga ssaka sohrid ajvane debarski! (02:58:39) (DonVito) KAJ TI DUSA SAKA ! Mislam Deka ne e dozvoleno eden korisnik da ima dve useri neli ?
Strelec DonVito... ne se zamaraj ti so tie raboti... ima eden kup administratori koi shto gi sledat IP adresite i reagiraat kako shto treba!
Strelec Error404 е на пауза до 3 март, 2005... http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=8643#148367
Strelec
quote:
Originally posted by Thunder from down under
...toa mu bila seta cel na covekot, ako ne pishuval nishto so toj nik jas ne gledam pricina da se banirashe...
Многу си умен бе Thunder... Како погоди дека тоа му била цел на човекот?:) Човекот дојде, испцу се’ живо и диво на форумов и тоа беше тоа... На fio не му одговарам ништо... Не заслужил!
fio
quote:
Originally posted by Strelec На fio не му одговарам ништо... Не заслужил!
Пред фактите и боговите МОЛЧАТ.
darkjesus nekako mozam da se slozam so stavot na fio barem ovoj pat
Strelec
quote:
Originally posted by fio
Работава, бан за отворање на друг јузер... Значи Борис у тоа време коа ме банираше и јас се логирав под “филип“, требаше да бе банира за цел живот според тебе...
quote:
Originally posted by darkjesus
nekako mozam da se slozam so stavot na fio barem ovoj pat
Не се обидувајте да продавате принципелност! Не дека не сте принципиелни карактери, туку едноставно затоа што не сте биле ’на местото на настанот’ за да знаете што (не)требало да се презема. Тој батка цела таа вечер регистрираше нови јузери (Woize, struga, skype, Cvetko, ulicar...) и не го личи овој форум да повторувам и да ги изнесувам сите работи што беа напишани овде, а истовремено Борис се обидуваше (додека можеше) да се објасни со него! Знам дека е лесно од страна да се продава ум, ама во исто време не е лошо да понудите и малку морал!
n/a se soglasuvam so 123 no strelec ovde ima luge koi razbiraat i germanski i bidi dobar dozvoli im go toa da se iskazuvaat kako sto sakaat i umeat.ima eden kup recnici za da se otkrie sodrzinata na sekoj jazik.
BorisVM
quote:
Originally posted by doctor_saale
se soglasuvam so 123 no strelec ovde ima luge koi razbiraat i germanski i bidi dobar dozvoli im go toa da se iskazuvaat kako sto sakaat i umeat.ima eden kup recnici za da se otkrie sodrzinata na sekoj jazik.
Oficijalni jazici na forumov se Makedonski i Angliski.
fio А со што заслужив овојпат да ми реплицираш? :-) Да знам како да заслужувам и во иднина...чичко Ацо.
Strelec
quote:
Originally posted by fio
...чичко Ацо.
Чички на га*от да ти излезат!:)
fio Да не сакаш да ми ги стискаш после тоа? :-)
Strelec No, thanks на понуда... Тој што си го ставил во потписот нека ти ги стиска... И патем, линк не смееш да имаш во потписот... Можеш да ставиш ’Трифун за Скопје’, ама не и линк!
fio
quote:
Eve gi uste ednas pravilata koi sto Boris vi gi prati so privatna poraka: - Potpisot da e najmnogu vo dva reda - Potpisite da ne se boldirani i da ne se so pogolema golemina od "1". - Potpisite da ne se vo boja. Smee da se koristi samo crna za tekstot. - Potpisite da se na makedonski ili angliski jazik - Sliki vo potpisite da nema - Da nema linkovi kon drugi sajtovi
Нема проблем чика Ацо :-) Него на тој топик за потписите си напишал дека плаќаш реклама на сајтовите и тоа е во ред. Меѓутоа јас прочитав и едно друго правило кое вели: “- Potpisite da ne se boldirani“. А колку штои гледам си го болдирал Паверко :-) И ти ли ќе ми кажуваш приказни за правила...чичко Ацо :-)
Strelec
quote:
Originally posted by fio
Potpisite da ne se boldirani
Тоа за тебе важи, не за мене!:)
fio И да не заборавам, кога си принципиелен биди до крај :-) Види го [url="http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=8589&whichpage=14"] топиков [/url] или [url="http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=8693"] овој [/url] или пак [url="http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=8652"] овој [/url] и кажи ми дали има болдирани потписи и зошто не се сменети и тие од твоја страна, бидејќи нели тоа се коси со правилата на Борис?
fio
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by fio
Potpisite da ne se boldirani
Тоа за тебе важи, не за мене!:)
Ако важи за мене, важи и за Пана и Интел бидејќи не се администратори нели?! :-) Без разлика што го сакаат Паверко, нели чичко Ацо? *
Thunder from down under sho ima vrska be strelec dali e size 1 ili e regular ako e zabraneto boldirani potspisi ,togash neka bidit taka, nesakam da se zamaram,ama ti si toj sho gi prekrshuva skoro site pravila ,ako ne priznavash mozham da najdam mnogi temi kaj sho ti si toj sho im gi zaplretkuvash site temi na avtorite (ili so 2 zbora receno pravilo br.4)(tvoj licen predlog) primer: samata ovaa tema kade na Fio mu se obrakash deka ne zasluzhuva-sho ti znam tamu, kade sho sakash da go vovlecish fio po drugi pat i istovremeno avtomatski e promenuvash temata ne mislam na boriz mu beshe beshe planot za takvi muabeti, ako beshe prav admin so dovolna koncentracija za dejnostite , kako prvo na don vito ke mu go izbrisheshe postot (poshto nemat vrska nekoj muabeti na mirc so ban na korisnik na forumov), pa na Dark jesus ke mu odgovoreshe sho te prashuva covekot (se zaebaval ili ne, ti morash na sekoe prashanje da odgovorish seriozno)
slasa
quote:
Originally posted by Thunder from down under
sho ima vrska be strelec dali e size 1 ili e regular ako e zabraneto boldirani potspisi ,togash neka bidit taka, nesakam da se zamaram,ama ti si toj sho gi prekrshuva skoro site pravila ,ako ne priznavash mozham da najdam mnogi temi kaj sho ti si toj sho im gi zaplretkuvash site temi na avtorite (ili so 2 zbora receno pravilo br.4)(tvoj licen predlog) primer: samata ovaa tema kade na Fio mu se obrakash deka ne zasluzhuva-sho ti znam tamu, kade sho sakash da go vovlecish fio po drugi pat i istovremeno avtomatski e promenuvash temata
Goce nemoj kritika na sefojve mora da kutis tie se stalno vo pravo inace odime na ban dvajcaata do zivotno [:)] ne mislam na boriz mu beshe beshe planot za takvi muabeti, ako beshe prav admin so dovolna koncentracija za dejnostite , kako prvo na don vito ke mu go izbrisheshe postot (poshto nemat vrska nekoj muabeti na mirc so ban na korisnik na forumov), pa na Dark jesus ke mu odgovoreshe sho te prashuva covekot (se zaebaval ili ne, ti morash na sekoe prashanje da odgovorish seriozno)
Thunder from down under na strelec mu se obrajkam slave ,a ne na boriz ako ne baniret dvajcata slave ke ojme kurajca ke zbirame pecurki sho se sekirash :))
slasa Goce site Admini se sefovi
Thunder from down under ti si najgolemiot shef Slave, THE BIG BOSS - FROM KURAJCA od tebe samo mi e strav, samo so tebe ne se cepkam po internetov , i vo pravo da si ne se bunam :)
fio Ако не, ќе ти влезе во компјутер!
BorisVM
quote:
Originally posted by fio
И да не заборавам, кога си принципиелен биди до крај :-) Види го [url="http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=8589&whichpage=14"] топиков [/url] или [url="http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=8693"] овој [/url] или пак [url="http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=8652"] овој [/url] и кажи ми дали има болдирани потписи и зошто не се сменети и тие од твоја страна, бидејќи нели тоа се коси со правилата на Борис?
Potpisite gi napraviv takvi da ima podobra preglednost na diskusiite, a ne da se stavaat sliki od 200x300 vo potpisot. Zatoa e najdobro size 1 da e. Za linkovite poshto forumov e non stop indeksiran od Google, ne sakam da ima linkovi do drugi sajtovi (so iskluchok na administratorite) poshto toa ne e vo soglasnost so Adsense programot koj jas go koristam za reklami na forumov. Eden da ima link do strani vo potpis se jade nekako, ama preku 800 clenovi e mnogu.
Boriz Aj kazetemi, sto e razlikata megu "Forum ADMINISTRATOR" i "Forum MODERATOR"??[?][?][?]
bliznak da ne begame od temava. i #macedonia na pocetokot beshe otvorena za site, i posle pocnaa da se organiziraat izbori za koj da ima acc. nesho vo megjuredoj?
DonVito
quote:
Originally posted by Boriz
Aj kazetemi, sto e razlikata megu "Forum ADMINISTRATOR" i "Forum MODERATOR"??[?][?][?]
Administratorite go kontrolirat cel forum a moderatorot go kontrolirat samo svojot del (forum)
123 Druga kontradiktornost na Strelec e vo vrska so upotreba na jazici na forumot. Nekoj imase nesto na germanski napisano vo potpisot ama posto nekoi verojatno megu niv i Strelec posto ne znaat germanski mu bese izbrisan so obrazlozenie deka edinstveni jazici koi treba da se upotrebuvaat na forumot se angliski i makedonski. Ama koga se pojavi edna pa pocna ruski da pisuva (verojatno jazik koj na Strelec mu e poznat) bese najnormalno prifatena pa duri i bese odgovarano na ruski. Moj predlog: drzete se do edna rabota kako za eden taka za site.
Strelec 123, mnogu interesna IP adresa imash...:) Ja vidov vo megjuvreme i IP adresata na korisnikot so germanski potpis za koja shto kazuvash!:) No, ajde... toa i ne e vazno vo slucajov... Imam nekolku prasanja za tebe... Prvo, velis 'druga kontradiktornost'... Koja e taa prva kontradiktornost, za ovaa da bide druga? Ako mislis na potpisite, posochi mi samo eden primer kade shto nekomu sum mu dozvolil da prekrshi nekoe od pravilata... osven onaa otstapka koja shto javno ja kazav, a koja shto ja primenuvaat verojatno preku 200 korisnici momentalno. Znachi, samo eden primer baram... Kade vide tuka 'kontradiktornost'??? Vtoro, velis deka 'najnormalno sum prifatil' nekoj da pisuva na ruski! Pa jas sum eden od sest administratori... Zosto ne zboruvas za kontradiktornost na sheste administratori, tuku za kontradiktornost na Strelec!? A ako e do odgovaranjeto, imase i drugi dvajca administratori shto i' odgovaraa na ruski!? Kako i da e, za da ne ostanes od mene bez odgovor, kje ti kazam zosto sum ja prifatil taa Rusinka da komunicira na ruski jazik. Pred se', pojma nemam ruski i onie nekolku zborovi shto jas sum gi upotrebil bea najdeni od eden online dictionary!:) Ponatamu, taa Rusinka, ako si zabelezala, vlozuva napori da ja razbereme... Vo Makedonija nikogash ne bila, a vo SAD e od neodamna... Se obiduva da ni gi potrefi zborovite i ludost e od nejze da barame da zboruva na jazik shto ne go znae! Imav i edno treto prasanje za tebe, no zasega nema da ti go postavam... Prvo sakam da dojdam do zakluchok dali toa shto gore si go pisala bilo so dobri nameri, ili ne!?
slasa za ip adresi : od doma se javuvaat 4 useri na VMACEDONIJA i site imamae isti ip adresa sakam da kazam nema vrska ip adresite so userite , ako useritye se ponasaat covecki ovde :
Strelec
quote:
Originally posted by slasa
sakam da kazam nema vrska ip adresite so userite , ako useritye se ponasaat covecki ovde :
Se soglasuvam, Slave...
Thunder from down under
quote:
Originally posted by SpaceLily
Strelec ko nekoja baba brezanska si napraen i so kolnenje pocna:)))))
Brezhanki se gospogi, ne kolnat tie real ladies se , ne ko vas lakocerevki
intel Дали bojan81 ќе биде одбаниран?
DonVito
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by slasa
sakam da kazam nema vrska ip adresite so userite , ako useritye se ponasaat covecki ovde :
Se soglasuvam, Slave...
imate pravo. oti od edno netkafe so ista ip adresa mozat da se logirat mnogu useri a da ne e istiot toj kako na primer od inside se logirat 4-5 da ne gi imenuvam od palnet 3-4 da ne gi imenuvam taka da ne mora da znaci deka e isti covek .
123 Malku kasnam so odgovorov, zatoa sto imam i drugi obvrski... Vo vrske so ip-to samo da kazam deka od mojov kompjuter samo jas sum logirana na ovoj forum, a ne koristam dva nika a uste pomalku ili potocno receno voopsto ne koristam potpis. A ako sekoja kritika (se obrakam kon Strelec) ja sfakas kako zlonamerna togas ne znam sto ponatamu da kazam... Mislam deka na vakvi raboti sekoj si go kazuva svoeto mislenje i gledanje na rabotite bez namera nekogo da navredi.
fio
quote:
Originally posted by BorisVM
quote:
Originally posted by doctor_saale
se soglasuvam so 123 no strelec ovde ima luge koi razbiraat i germanski i bidi dobar dozvoli im go toa da se iskazuvaat kako sto sakaat i umeat.ima eden kup recnici za da se otkrie sodrzinata na sekoj jazik.
Oficijalni jazici na forumov se Makedonski i Angliski.
[url="http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=8788"]Ахам, гледам.[/url]
Thief Не споредувај баби и жаби - едно е кога некој корисник на форумов не го знае македонскиот, но се труди максимално да искомуницира со нас на соседните јазици или на неговиот мајчин, кој ние го разбираме заради СРОДНОСТА со нашиот (што не е сличај со германкиот, на пример), а друго е сега ти да почнеш да ми зборуваш арапски, а живееш среде Скопје и си Македонец! Мислам дека разликатае воочлива, зарем не? И доста веќе се буниш деновиве за секоја постапка и коментаар од Стрелец! Јас не знам што е работава, ама ми станува симптоматично... Некој е нервозен заради оддалечувањето или приближувањетоп кон целта? Хмм... Или се лажам? :)
fio
quote:
Originally posted by Thief
Не споредувај баби и жаби - едно е кога некој корисник на форумов не го знае македонскиот, но се труди максимално да искомуницира со нас на соседните јазици или на неговиот мајчин, кој ние го разбираме заради СРОДНОСТА со нашиот (што не е сличај со германкиот, на пример), а друго е сега ти да почнеш да ми зборуваш арапски, а живееш среде Скопје и си Македонец! Мислам дека разликатае воочлива, зарем не? И доста веќе се буниш деновиве за секоја постапка и коментаар од Стрелец! Јас не знам што е работава, ама ми станува симптоматично... Некој е нервозен заради оддалечувањето или приближувањетоп кон целта? Хмм... Или се лажам? :)
Мене ми е исто. Не разбирам јас руски. Иначе го квотирав Борис, не Стрелец. А бунењето за коментарите на Стрелец...мислам дека не си разгледал убаво, не се работи за бунење, едноставно дискутираме, го користиме своето право јавно да го изразиме своето мислење :-)))
mafisKumA There should be some exceptions, having said that, I think that in this circumstance as the person in question resides in the USA she should post in English if not Macedonian. Barem jas si znam kolku pati me karavte i klocavte od mirc ko pisuvav po angleski a toj je eden od oficialnite jazici [:p][B)][:p]
Thunder from down under
quote:
Originally posted by Thief
Не споредувај баби и жаби - едно е кога некој корисник на форумов не го знае македонскиот, но се труди максимално да искомуницира со нас на соседните јазици или на неговиот мајчин, кој ние го разбираме заради СРОДНОСТА со нашиот (што не е сличај со германкиот, на пример), а друго е сега ти да почнеш да ми зборуваш арапски, а живееш среде Скопје и си Македонец! Мислам дека разликатае воочлива, зарем не? И доста веќе се буниш деновиве за секоја постапка и коментаар од Стрелец! Јас не знам што е работава, ама ми станува симптоматично... Некој е нервозен заради оддалечувањето или приближувањетоп кон целта? Хмм... Или се лажам? :)
vo kanada ko ke pominish na crveno , sho i velish na milicijata,? ne beshe mnogu crveno [:)] zakon e zakon be, pravilo e pravilo ,za site isto a ako ne e i nekoj od forumov sho ve zaebava da ve vidit kolku vredite vi pishuva ruski, hrvatski sho ti znam, si se potcenuvate samite administratori ,redite pravila i posle nasednuvate samite [:D] a kako sho rece mafiskuma ako zhivee vo usa sigurno znae angliski Al-Pacino znajsh sho rece ednash vo Scarface? i dont break my balls and my WORD for NOBODY svashchash strelco [:D]
Thunder from down under ovaj thief bil be ,jas strelec go mislev :) isto takvo ste dvajcata anyways [:D]
mafisKumA thunder horosho skazat, spasibo p.s. sorry couldn't resist, i must be having a bad hair day [:p]
Thief
quote:
Originally posted by Thunder from down under
ovaj thief bil be ,jas strelec go mislev :) isto takvo ste dvajcata anyways [:D]
Ова како комплимент ќе го сфатам (иако мислам дека тебе намерата не ти беше таква!) - да се биде како Стрелец... хмм... едноставно, НЕ МОЖЕ секој! За семафорот... нема во Тетово, заостанати сме ние, така што не може да им речам дека „не било баш црвено“ :)
Thunder from down under
quote:
Originally posted by Thief
quote:
Originally posted by Thunder from down under
ovaj thief bil be ,jas strelec go mislev :) isto takvo ste dvajcata anyways [:D]
Ова како комплимент ќе го сфатам (иако мислам дека тебе намерата не ти беше таква!) - да се биде како Стрелец... хмм... едноставно, НЕ МОЖЕ секој! За семафорот... нема во Тетово, заостанати сме ние, така што не може да им речам дека „не било баш црвено“ :)
ni semafor ni milicija imat vo Tetovo ,a?[:D]
n/a hahahaha
Divider Не ми е место да се мешам (или ми е), ама едно прашање до админите и газдата, ако може, нели: Зошто е Бичо на траен бан? прочитав што напиша, не е вкусно, грубо е, навредливо е, се сложувам, но револтиран бил од постот на Борис, на не баш убав начин го искажал својот револт, јас исто така не се сложувам со она на Борис, поставива прашање. Сепак, тука има сеуште присутни и кативни членови кои биле многу невкусни, навредливи, безобразни, биле банирани, но по некое време биле одбанирани. Мислам дека таа одлука е пребрза. Колку и да се почувствува некој навреден, сепак, не е начин, ниту слободен форум ако се стават членови на траен бан. Ниту јас сум бил секогаш коректен, ниту мнозина други, да бидеме искрени. Уште едно прашање: Слободен ли е форумов или секој кој малку револтирано ќе се искаже оди веднаш на траен бан. Мислам дека не е в ред таква драстична мерка. Јас така мислам, а вие како милувате. П.С. иако Бичо ми е пријател, тврдам дека ме нема исконтактирано или на било каков начин нешто ми има кажано околу ова, Лично, ако дознае ќе ми се налути.
Divider Se menuvaat casovite, vremenskite zoni....!
AaaAa Ke go smestam ova ovde, da ne otvaram nova tema. Generalno ne se mesam u ovakvi raboti, klimam glava i velam furaj ego, ama ponekad mi e interesno pa moram da go posocam. Primetiv mnogu dobar nick vecerva, so me stai u misla za razlikava u tezina na dadeni zborovi--go*no degustatori ne prifatlivo, ok razbiram, zadnik poljubuvaci ne prifatlivo, ok razbiram , ama MudaOdOrel zakon nick zimi se--e jas ili sum glupa, ili use ne kontam deka ko zensko nemoze da kontam.
Strelec
quote:
Originally posted by AaaAa
...go*no degustatori ne prifatlivo, ok razbiram, zadnik poljubuvaci ne prifatlivo, ok razbiram , ama MudaOdOrel zakon nick...
И сакаш да кажеш дека си обесправена?:) Ајде да ти објаснам како стојат работите... На оној што имаше кажано ’go*no degustatori’, му се даде забелешка дека е тоа невкусен израз за на форум (особено ако е употребен од девојка поистоветена со вујаклија)... На оној што имаше кажано ’zadnik poljubuvaci’, идентична ситуација... На оној што си смислил ник MudaOdOrel со приватна порака му беше побарано да избере друг ник и да ми го пише истиот за да биде сменет... Бидејќи на пораката не беше одговорено, никот беше заклучен! И каде е вујаклијата овде оштетена, молим те ’лепо’?
BorisVM
quote:
Originally posted by Divider
Не ми е место да се мешам (или ми е), ама едно прашање до админите и газдата, ако може, нели: Зошто е Бичо на траен бан? прочитав што напиша, не е вкусно, грубо е, навредливо е, се сложувам, но револтиран бил од постот на Борис, на не баш убав начин го искажал својот револт, јас исто така не се сложувам со она на Борис, поставива прашање. Сепак, тука има сеуште присутни и кативни членови кои биле многу невкусни, навредливи, безобразни, биле банирани, но по некое време биле одбанирани. Мислам дека таа одлука е пребрза. Колку и да се почувствува некој навреден, сепак, не е начин, ниту слободен форум ако се стават членови на траен бан. Ниту јас сум бил секогаш коректен, ниту мнозина други, да бидеме искрени. Уште едно прашање: Слободен ли е форумов или секој кој малку револтирано ќе се искаже оди веднаш на траен бан. Мислам дека не е в ред таква драстична мерка. Јас така мислам, а вие како милувате. П.С. иако Бичо ми е пријател, тврдам дека ме нема исконтактирано или на било каков начин нешто ми има кажано околу ова, Лично, ако дознае ќе ми се налути.
Divider, mislam deka ce se slozhish deka ima ogromna razlika pomedju pcuenje i izrazuvanje revolt. Ako nekoj e revoltiran, togash neka go pobie sprotivnoto mislenje so fakti i analiza, a ne so :
quote:
Genijalno! Svaka ti chast! Admin si tuka? Do sega go cenev forumov, ama so vakov crv ko tebe za Admin nekako mi se menuva mislenjeto! Od kaj ja sledeshe vojnata be od pod fustan na zhena ti ili od Grchka, a? I nemoj da me prashuvash dali jas sum bil na front, kje ti kazham ushte odma NE BEV. USHTE SAMO JAS OD MOJA FAMILIJA NE OTIDOV. Od Trojca voenosposobni mazhi u familija samo jas ne oblekov uniforma. Sho da ne trebashe i jas pa site da otideme dodeka mindzhi ko tebe gi prodavaa i predavaa branitelite kaj kje stignea!?! Mnogu zborovi potroshiv za edna shuga predavnichka, pa i jas!
Za vakvi postovi, nasocheni kon bilo kogo na forumov, bez razlika dali e administrator ili ne, nema tolerancija.
AaaAa
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by AaaAa
...go*no degustatori ne prifatlivo, ok razbiram, zadnik poljubuvaci ne prifatlivo, ok razbiram , ama MudaOdOrel zakon nick...
И сакаш да кажеш дека си обесправена?:) Ајде да ти објаснам како стојат работите... На оној што имаше кажано ’go*no degustatori’, му се даде забелешка дека е тоа невкусен израз за на форум (особено ако е употребен од девојка поистоветена со вујаклија)... На оној што имаше кажано ’zadnik poljubuvaci’, идентична ситуација... На оној што си смислил ник MudaOdOrel со приватна порака му беше побарано да избере друг ник и да ми го пише истиот за да биде сменет... Бидејќи на пораката не беше одговорено, никот беше заклучен! И каде е вујаклијата овде оштетена, молим те ’лепо’?
Ah be Strelec, So te gledam cuden, ama uste te gledam ostaj se drugo. Prvo kade jas rekov deka sum obespravena? Ili ti toa pretpostavuvash posto taka sakas? :) Veruvaj deka so custvo na obespravenost retko se soocuvam, ako ikad se imam sooceno, i ako mislish deka ovakvi zabeleshki i sitnici neshto mi znacat, misli si, a jas ke ti kazam deka ne da ne me diraat, samome zabavuvaat. I so "obevespravenost" ili kako sakash nareci gi tvoite postapki veruvaj dokolku bi postoele se spravuvam na drug nacin:) Ona shto jas pravam e postavuvanje prasanja na koj postuvam odgovor. No mojava poenta nema da ja doteram do kraj, posto odgovorite idat od lugje koi nekoi principi sakaat da postavat ama samite ne gi spoznavaat. I koj e "onoj" na koj mu bev rekla? posto jas ne se sekjavam deka na nekoj direktno mu se obrativ? Ubavo shto si go trgnal nickot, iako mene licno ic ne mi zasmeta, samo ko vekje gledam deka ima tipovi od "onoj" da posocam da ne se oseti nekoj povreden, posto jas ko postirav nickot uste stoese, baska i topic imashe od nego. A zborovite "go*no, du*e, poljubac i lizac" se od prv do posleden vo Vujaklija i toa bez zvezdicki, za onie koi go imaat otvoreno vujaklija znaat deka ima recnik srpsko-hratskih rjeci i izraza + recnik stranih reci i izraza. I uste eden zbor e vo Vujaklija- Ligush koj ti vkusno go upotrebuvash, ko sme vekje kaj prefrlanje topki. Nikogash ne prodavam M*da za bubrezi nitu se zamaram so ovakvi raboti, ama ko ke pocnat da se zamaraat mene i da me cepkaat lugje za stvari nistozni zatoa shto nemaat drugi raboti za koi mozat da se fatat ondak se SMEAM i posocuvam. Forumot ne e od vcera, i ne stana ona shto e zatoa shto AaaAa ili OooOo ili BbbBb ili Stanko ne koristea bezobrazni zborovi, imashe mnogu po bezobrazni zborovi no mnogu pokonstruktivni lugje i diskusii, za toa tvrdam so glava i od iskustvo. Sepak nemam namera ni da se zamaram ni da se raspraam. jas vetuvam deka od sega pa ponatamu od mene sleng nema da se cue, nekulturen i nevospitan zbor nema da mi izleta od usta, i vlaknata ke si gi drzam, da ne se navredi nekoj, a ke prodolzam da gledam i da se smeam... i so BAN mozam da citam, Ne?
Strelec
quote:
Originally posted by AaaAa
Sepak nemam namera ni da se zamaram ni da se raspraam.
Не верувам дека може да се случи да дојде некогаш до бан и би ми било многу криво кога би бил приморан на такво нешто... Ти си еден од доајените овде и понекогаш навиките за ситни застранувања и интенции за манифестирање цинизам не би требало ни да ти стојат во резимето... Инаку, навистина не ми е јасно што ти е всушност поентата на сето ова, ама добро е што на двајцата ни се поклопуваат намерите да не се замараме и да не расправаме!
Divider
quote:
Originally posted by BorisVM
quote:
Originally posted by Divider
Не ми е место да се мешам (или ми е), ама едно прашање до админите и газдата, ако може, нели: Зошто е Бичо на траен бан? прочитав што напиша, не е вкусно, грубо е, навредливо е, се сложувам, но револтиран бил од постот на Борис, на не баш убав начин го искажал својот револт, јас исто така не се сложувам со она на Борис, поставива прашање. Сепак, тука има сеуште присутни и кативни членови кои биле многу невкусни, навредливи, безобразни, биле банирани, но по некое време биле одбанирани. Мислам дека таа одлука е пребрза. Колку и да се почувствува некој навреден, сепак, не е начин, ниту слободен форум ако се стават членови на траен бан. Ниту јас сум бил секогаш коректен, ниту мнозина други, да бидеме искрени. Уште едно прашање: Слободен ли е форумов или секој кој малку револтирано ќе се искаже оди веднаш на траен бан. Мислам дека не е в ред таква драстична мерка. Јас така мислам, а вие како милувате. П.С. иако Бичо ми е пријател, тврдам дека ме нема исконтактирано или на било каков начин нешто ми има кажано околу ова, Лично, ако дознае ќе ми се налути.
Divider, mislam deka ce se slozhish deka ima ogromna razlika pomedju pcuenje i izrazuvanje revolt. Ako nekoj e revoltiran, togash neka go pobie sprotivnoto mislenje so fakti i analiza, a ne so :
quote:
Genijalno! Svaka ti chast! Admin si tuka? Do sega go cenev forumov, ama so vakov crv ko tebe za Admin nekako mi se menuva mislenjeto! Od kaj ja sledeshe vojnata be od pod fustan na zhena ti ili od Grchka, a? I nemoj da me prashuvash dali jas sum bil na front, kje ti kazham ushte odma NE BEV. USHTE SAMO JAS OD MOJA FAMILIJA NE OTIDOV. Od Trojca voenosposobni mazhi u familija samo jas ne oblekov uniforma. Sho da ne trebashe i jas pa site da otideme dodeka mindzhi ko tebe gi prodavaa i predavaa branitelite kaj kje stignea!?! Mnogu zborovi potroshiv za edna shuga predavnichka, pa i jas!
Za vakvi postovi, nasocheni kon bilo kogo na forumov, bez razlika dali e administrator ili ne, nema tolerancija.
В ред, ама траен бан?