Голем успех на Андријана Јаневска
Голем успех на Андријана Јаневска
Strelec ДОДЕКА СЕЛИН ДИОН, КЕЈТ БУШ И СЕРТАБ ЕРЕНЕР ОСТАНАА СО ПРАЗНИ РАЦЕ Андријана Јаневска победи на Еврокуп Добри вести доаѓаат од ОГАЕ Македонија од каде ни стигна соопштение дека Андријана Јаневска победила на Интернет манифестацијата Еврокуп, за која гласаат луѓе од цел свет. "Додека евровизиската треска во Македонија се претвора во кошмар, фановите низ Европа продолжуваат и понатаму да уживаат во забавата, што им ја нуди музиката која ги отсликува различните култури на континентот. Овој пат тие уживаа во "Носталгија" на Андријана Јаневска, која победи на интернет фестивалот Еврокуп. За тоа колкаво било нивното задоволство говорат петте 12-ки, кои ги доби од Шпанија, Велика Британија, Малта, Сингапур и Норвешка, како и останатите поени доделени од уште 9 земји. Ова не и е прв успех на Андријана кај евровизиските фанови. Од реакциите на фановите може да се рече дека таа е повеќе популарна и ценета во Европа отколку во Македонија.
SirAndReW Dobar glas ima devojkata samo malku se povleci posledno vreme .
cile Stvarno bre taa ja nemashe dolllgoooooo vreme i se ete ti OP i bum . BRAVO !
cile [img]http://tinypic.com/1ytlc2[/img]