London (Mara & Darki)
London (Mara & Darki)
Mara A be kaze nekoj nekoj dobar zbor za London? Kako da si najdam petlence od tamu? Go obozavam London i Londoncite. Na site mesta na svetot sum bila...ama London si e specificen. Eh, kako ne se rodiv tamu?
Mara Зошто оваа тема ми замре? Никој не го интересира што прави Британското кралство? Кај си ма Велешанке? Изгледа многу си анагажирана околу свадбата на Чарлс. Пиши што се случува таму горе, на островчето!
Mara Aj prvo neka naprai operacija na usite....jas sakam mazi so stokmeni usi:)
Mara
quote:
Originally posted by wolf_pack
quote:
Originally posted by Mara
Вулф-Пек или Пак....кажи нешто и за мажите....ги бива таму или не?
vo Anglija zhieat po prosek najgrdite luge.[:D][:p][:D][:p][:D]
Е па, Вулф....спротивностите се привлекуваат, нели? [:D]
riba Eeeehh ova mora da ti go kazam koga vise sme kaj London [:)] Imam eden profesor na fax, od London e...tipot e freak... Zamisli gi brise bravite so alkohol, a vo tasniceto si nosi vlazni hartivcinja i si go brise monitorot na kompjuterot na sekoja pauza.Ni spomna deka se banjal 3 pati dnevno.Tipot e ziva pedanterija...ne e zenet, i mislam deka ne e homic.Ne e ni mnogu grd,a dobro bi mu dosla edna operacija da si gi zalepi usite...drugo sve mu e na mesto [;)] Nego...muabetot mi bese...naslusnav deka mnogu sakal da zapoznae nekoja od MK, pa da ja nosi so sebe u London, u Maj. [:)]Da te prijavam?[:D]
Misirkov Ziveev edno vreme tamu - South Audley Street, na 150 metri od amerikanskata ambasada ako znaes kade e spomenikot na Eisenhower. A sto da se kaze - ako si na 20+ godisna vozrast e verojatno "naj" grad za zabava (mislev na diskoteki, techno i takvi raboti). Iako toa denes toa e diskutabilno. Berlin mu go zema primatot na London edno vreme, a potoa Barcelona. Mene me ubi siviloto t.e. klimata pa po nekolku meseci si zaminav. Inaku kulturniot i sportskiot zivot e na mnogu zavidno nivo. Uste prviot den koga pristignav go gledav Chelsea i ne zgresiv - navistina bese dozivuvanje. Poseben shmek sto go nema na drugi mesta mu davaat na London i okolinata prodavnici so stari i retki knigi. Drugo sto me bendisa bea teatarskite i operski pretstavi vo starite crkvi - koi ne se "profesionalni" klapi, no sepak drzat nivo i se mnogu prisni. A tebe sto ti se bendisuva tamu za da dades takov bleskav komentar?
wolf_pack
quote:
Originally posted by Mara
A be kaze nekoj nekoj dobar zbor za London?
Bad food, worse weather, but Excellent Soccer and Rock Music[8D]
Mara А, бе Мисирков, Не сум баш во 20-те, ама нема ли таму забава за тие како мене, во 30-те? Јас сакам да е сиво, ладно, да врне дожд цело време...така ке знам дека нема да може, тој што ке биде со мене да ми оди и шета и бара други моми. Јас сум по малку љубоморна типка! Без зафрканција....сум живеела во Брисел, Париз, Чикаго, Луксембург, Рим....итн., ама Лондон ми е преубав. Има принцеви, принцези, паркови, музеи, се се случува таму. Луѓето ако важат за уштиркани.....јас не мислам така. Си бил во Лутон? Сакам да дознаам повеќе за Лутон! Вулф-Пек или Пак....кажи нешто и за мажите....ги бива таму или не? Лоша храна- не е битно, јас готвам по македонски! Лошо време - ми одговара! Фудбал - ке ни одговара! Музика- јас слушам самостојно, со вокмен!
wolf_pack
quote:
Originally posted by Mara
Вулф-Пек или Пак....кажи нешто и за мажите....ги бива таму или не?
Eee sea, ne sum jas onaj shto znae za ovakvi raboti, ama edno sho sum go sluhsnal ke ti kazham. Od cela Velika Britanija, imam doznaeno (pazish?) deka vo Anglija zhieat po prosek najgrdite luge.[:D][:p][:D][:p][:D]
slasa
quote:
Originally posted by Mara
A be kaze nekoj nekoj dobar zbor za London? Kako da si najdam petlence od tamu? Go obozavam London i Londoncite. Na site mesta na svetot sum bila...ama London si e specificen. Eh, kako ne se rodiv tamu?
aman be mare ti si bila singel[:)][:)] zosto london evo Toronto ima dosta petlina [:D][:D][:D] a svedska uste povejke [:D][:D][:D]
Mara Taka ti e toa Slasa....single, double, trouble:) Jas sum na prviot prag, samo ne znam kade ke me zavee vtoriot. Pa, veke i ne biram od kade ke dojde petleto....samo da mu go svitkam vratceto po moe:) Go sakam i Toronto, i Svedska, i London....sakam da sum poblisku do MAMA:)
velesanka
quote:
Originally posted by Mara
Aj prvo neka naprai operacija na usite....jas sakam mazi so stokmeni usi:)
Mare,neka te donese maliot do Heathrow,ke ti najdeme nekoj tuka so stokmeni usi[:D]ic da ne se sekiras. Jas licno ke se potrudam[:D]
riba
quote:
Originally posted by Mara
Pa, veke i ne biram od kade ke dojde petleto....samo da mu go svitkam vratceto po moe:)
Ako najdes takov prasaj go dali ima nekoj brat so tenko vratce [;)] Mislam deka i ja sum zainteresirana za takov [:)]
wolf_pack
quote:
Originally posted by Mara
Е па, Вулф....спротивностите се привлекуваат, нели? [:D]
Teoretski taka si e, ama u realnosta retko.[:D] Nego trebalo nikot da ti bide Mare ili Marija da zvuchi kako party-girl, ova Mara bozhem nekoja stara baba-Mara mi se chini.[:p][:D] Ne oti e taka de.
riba
quote:
Originally posted by wolf_pack
Eee sea, ne sum jas onaj shto znae za ovakvi raboti, ama edno sho sum go sluhsnal ke ti kazham. Od cela Velika Britanija, imam doznaeno (pazish?) deka vo Anglija zhieat po prosek najgrdite luge.[:D][:p][:D][:p][:D]
Eeeeehhh ne znam od kaj ti e ova care...Sudejki po fudbalerite...ne bi rekla...[:p][:p][:p] Uhhh kako e zgoden i sexy onoj Terry...[:0] [;)]
Mara
quote:
Originally posted by velesanka
[quote]Originally posted by Mara
Mare,neka te donese maliot do Heathrow,ke ti najdeme nekoj tuka so stokmeni usi[:D]ic da ne se sekiras. Jas licno ke se potrudam[:D]
Велешанке, ти демек од УК си, па кажи нешто повеќе за Лондон, ма! Лесно ли се наоѓа работа, маж, љубовник? Се спремаш ли за свадбата на Чарлс и Камила? Што поклони изнакупи? Ќе праќаат ли и покани до сите градови и села од Македонија? Ако да, запиши ме на списокот и давај пари за авио-билет! Инаку судејќи според Чарлс...не ми стои дека Британците имаат стокмени уши! Барем жените им се грди....така да јас таму ќе им бидам најубава[:D][:D][:D]
Mara
quote:
Originally posted by wolf_pack
quote:
Originally posted by Mara
Е па, Вулф....спротивностите се привлекуваат, нели? [:D]
Nego trebalo nikot da ti bide Mare ili Marija da zvuchi kako party-girl, ova Mara bozhem nekoja stara baba-Mara mi se chini.[:p][:D] Ne oti e taka de.
Од кај па јас парти-грл? Инаку, Вулф, мене ме викаат и Мара, маричка, Маренце, МАРИШТЕ....ама најмногу сакам да ме викаат Мила моја Мара[:D][:D][:D]
Mara Е готово....наредена е[:D][:D][:D] Да не донесеш само некоја плус од форумов....јас сум многу љубоморна[}:)]
darkjesus a jas nenasiten[:D] nema da imame vreme za forum
darkjesus jas odam london od septemvi idash so mene?[:D]
Mara
quote:
Originally posted by darkjesus
jas odam london od septemvi idash so mene?[:D]
Идам, идам....знаев дека баш ТИ еден ден ќе ми предложиш вакво нешто! Ај ојме....и глеј тројца да си дојме[:D][:D][:D]
darkjesus pa vidi.. ima golemi shansi i da ne odam ustvari.. znajs dozdlivo vreme ova ona [:D]
Mara А бе сега ти од дожд ли се уплаши? Јас ќе бидам со тебе...не се секирај. Нема баш многу да излегуваме од дома....дождови и виулици да не фаќаат. Важно ние да се дудламе...:))))))))))))) И ДА СМЕ ВО ЛОНДОН
darkjesus e aj vazit togas ama samo nie dvajca!!! nejkam na vrakanje nekoe crnce so nas da idat!!![:D]
Mara
quote:
Originally posted by darkjesus
a jas nenasiten[:D] nema da imame vreme za forum
Ма каков форум....дај ние да си ја наредиме...[:D][:D][:D]
darkjesus si ja naredivme:) strelec ko ke vidi ljubomoren ke mi e i ke ne kara[:)]
Mara Ај интервенирај се да избришат од тука....не смее никој да не кара!!!! Па ние си се сакаме! Море ти имаш се уплашено....некоја друга да не ми стане љубоморна на мене.
darkjesus citaj mi potpis so gi trkalam drugite:))
Mara Ај доста за нас....сакам да слушнам за Лондон нешто ново. Како е Блер? Дали тагува за Папата уште?[:D][:D][:D]
Mara E па....бидејќи МЛАДИТЕ се ќердосаа.....белким некој ќе ми каже што мисли за иднината на младенците. Ќе ја прифатат ли Камилиња за кралица и за мајка на принцовите? Дали Чарлс ќе стане крал? Ви се допадна ли венчаницата на младата?[:D][:D][:D]
darkjesus bez mene nisto ne prajs:))) pak da me otkacuvash![:P]
Mara Од кај па сеа...пак ти тука?[:D][:D][:D] Нели се договоривме да бидеме заедно?[:D][:D] Тука нема веќе дилеми. Што мислиш за тоа да ми купиш иста венчаница како Камила?[:D] Па јас нели ќе бидам твоја кралица?[:D][:D][:D]
darkjesus sakas kamila so edna ili dve grbki[]
Mara Sakam kamila so tri grpki....ama ne mi go rasturaj postot, dete!!! Pisi za VB nesto!
Strelec Убаво си се изнамуабетивте гледам вие, а?
Mara Стрелец...стави го овој малиот во ред. Ми направи овде шлаг-муабет..а темата си е ептен сериозна! Кралска[:D][:D][:D]
Strelec Како не... Читам како цело време го провоцираш и му се фрцкаш, па после тој ти бил виновен!?:)))
Mara Веќе не се фрцкам....само да ми успее темава[:D][:D][:D] Плус тоа го препуштам Дарк на помладите.....на нив светот останува[:D][:D][:D]
Thunder from down under jas vo avgust ke odam vo notting hill ,avstralijancite tamu se zbirale ako se najdime so dark i so mara tamu ,ke naprajme nekoja drama po papojte ,kolku da ni se cue imeto Makedonija :)
Mara jas se soglasuvam.....tuku zosto se sobiraat avstralijancite tamu? Dan ne cule oti idam jas tamu? :))))))))))))))
darkjesus starka more!!! (nimfomanka) sakashe da me silova pa uste i urgencii faka da bidam kaznet[:(]
Mara Aj...eden den i ti ke imas 31 i ke baras pilci za silovanje od -5 ili -6 ili -7 godini....[;)]
Mara Tuku....dete...veke ne mi ja rasipuvaj temata....mozebi ke se javi ovde nekoj kral da kazit nesto!
Thunder from down under
quote:
Originally posted by Mara
jas se soglasuvam.....tuku zosto se sobiraat avstralijancite tamu? Dan ne cule oti idam jas tamu? :))))))))))))))
neznam zoshto,ama praev muabet so eden anglicanec tuka sho zhivee,zhenet e za avstralijanka i toj mi kazhuvashe deka dosta avstralijanci prestojuvaat niz nitting hill, nego za to sho velish i jas se soglasuvam, ama sho ke mu prajme na ovaj dark, toj deka ne piet alhohol
Mara Dark idet so mene....moze i na nego ke mu se bendisa nekoja avstralijanka na Nothing hill. A za pienjeto...ne se sekiraj....negoviot del jas ke go ispivam:)))))))))))
RaGeAnGeL jas ke ve cekam London na aerodrom so buket
darkjesus kako bre ke piesh mojot del??? i jas sakam da pijam;) i so e voa ke me davash na nekoja kengurka jas mislev me cuvas samo za tebe
Mara Ние прво да тргнеме во оваа комбинација, а после ќе се раскобминираме[:D][:D][:D] Туку дајте да тргниме навреме додека овие австралијанците не испиле се....[:D][:D] Реге....фала на китките...и постели еден црвен тепих....да се знаит таму која делегација идет[:D][:D][:D]
Thunder from down under abe ne se luti ti pak, eve rageangel ke bidit tamu i taa, ke naprajme nekoja kombinacija
RaGeAnGeL tepihot mojT za tebe...dark e skromno dete od barakine....mojT i bez tepih toj altanot
darkjesus rejdz jaka feshta ke si naprajme jas ti i mara ko ke ti dojme usa:)
Strelec Se mislev kaj da go prefrlam topikov, posho za na 'Travel' definitivno ne e!:) Ko sho ve chitav dosega, go lichit malku i nakaj 'zdravje' da fatit dzadeto, ama i toj forum e preseriozen!:) Sepak za na 'Seir' kje da e!:)
darkjesus ljubovta nasha na seir ja stavas! fala!
dada Sani Ljubov li e , panagur li e ???
RaGeAnGeL erotika ti e ova breeeeeeeeeeeeeeeeee
Mara Lele....ne mozam na ocite da si veruvam[:(] Mojata najozbilna vrska dosega ja staile pod seir[:(] Poarno ke bese pod zdravje da bidit...[:(] Tuku...daj da si kutam....da ne im tekne da ja staat pod politika[:D][:D] Tamu se sto se zbori ne se ispolnuva...pu, pu...skraja da e[:D][:D][:D]
mEnEmA I sea patuvanjeto koga ke e?:))
Mara
quote:
Originally posted by mEnEmA
I sea patuvanjeto koga ke e?:))
немат патувања[V][V] Мама не ме пушта[:D][:D][:D]
beaver hunter pozdrav do Mara so pesnata: Sedenka se beri, mama ne me pushta, na sedenka da idam :)
Mara Бивер, бе....со песнава ме расплака[:D][:D][:D] Ај допиши....не ја пушта ни на леженка[V][:D][:D][:D]
beaver hunter ne se beli Mare mori, ne se crvi.... (ova zaradi lezhenkata)
Mara Ај што пие кафана? [:D][:D][:D] Маестро....свири ,, Срце ме боли....,, Бивер подај 100 евра да залепам на некое чело[:D][:D][:D]
Strelec
quote:
Originally posted by Mara
Ај што пие кафана? [:D][:D][:D] Маестро....свири ,, Срце ме боли....,, Бивер подај 100 евра да залепам на некое чело[:D][:D][:D]
beaver hunter... Mara nabrzinski saka da te smota da si izgubish 100 evra... Ni kriv ni dolzhen... Ne nasednuvaj!:)
Mara
quote:
Originally posted by Strelec
[quote]Originally posted by Mara
Mara nabrzinski saka da te smota da si izgubish 100 evra... Ni kriv ni dolzhen... Ne nasednuvaj!:)
Стрелец.....за мотањето - сакам да мотам побавно[:D][:D][:D] А немој сега да ми го пишманиш Бивера....може ќе дајше 250 евра[:D][:D][:D]
beaver hunter "kad je bal, nek je s'muzikom" "kad je grof bio cicija"
Mara Така бе Бивер....подај 1000 евра[:D][:D][:D]
beaver hunter a be, ti pari na muzika kje lepish ili CD kje snimash? :):)
Mara Сакав и филхармонијата да ја викнам, можит?[:(] Ај пак ти...кога даваш, дај 10,000...јас ќе им најдам колај[:D][:D][:D]
beaver hunter beaver hunter momentalno slusha : "Horot na Evreite" od operata Nabucco od Verdi :):)
Mara Пушти погласно море....не се слушат овде в Скопје[:D][:D][:D] Јас слушам....Млада партизанка[:D]
beaver hunter "Oda na radosta"-Beethoven
Mara Аууууууууууу...таа знам да ја свирам на клавир[;)] Можеш да ме следиш?[8D]