Познати се 1/2 финалистите од Купот
Познати се 1/2 финалистите од Купот
a-pin-dim Екипите на Силекс, Турново, Башкими и Маџари С. го продолжуваат своето учество во фудбалскиот Куп на Македонија, откако на денеска се изборија за поволни резултати во 1/4 финалните средби. Слога Ј. - Маџари С. 1:0(0:2) 1:0/ 7м/ Соколовски Силекс - Работнички К. 0:0(2:0) Башкими - Брегалница К. 1:0(0:0) 1:0/89м/ Керими Влазрими - Турново 1:2(1:2) 0:1/15м/ Божијанов 1:1/49м/ Цуцули 1:2/54м/ Блажевски
a-pin-dim Извлечени двојките за купот Денеска на полувремето од ревијалниот натпревар Македонија „А“-Македонија (21) во просториите на Градскиот стадион во Скопје беа извлечени двојките за полуфиналето на купот на Македонија. Според извлечените броеви на 6.Април и на 4.Мај кога се играат реванш дуелите се среќаваат: Силекс-Башкими Маџари С.-Турново
NARCIS` Sileks - Madzari finale Pobednik Madzari.