Bugari sakat Makedonsko drzhavjanstvo?!
Bugari sakat Makedonsko drzhavjanstvo?!
dejan imas li kristalna topka strelec?:p Бугари добиле македонско државјанство Проф. Божидар Димитров, директор на бугарскиот Национален историски музеј и советник на претседателот Георги Прванов за историски прашања, и Никола Григоров, водител на емисијата на ТВ СКАТ, "Сите Блгари заедно", добиле македонско државјанство, јави бугарската агенција "Фокус". Документите на новите Македонци, ќе им бидат врачени на специјална церемонија, што ќе се одржи идната недела во просториите на Државната агенција за иселеништво во Скопје. Според агенцијата, препорака за издавање македонски државјанства на Димитров и Григоров, дал "големиот пријател на Бугарија, академик Блаже Ристовски". Од македонската амбасада во Софија, потврдиле дека годинава во Бугарија се засилил интересот за земање македонски пасоши, а во моментов се обработуваат документите поднесени во 2000 година. http://www.vecer.com.mk/tekst.asp?tid=8595
dada Sani Si imale lugeto nekoja maka sigurno:)))
KoPiLe ili imaat stanatno na leva noga..[:D]
dejan sega slusam deka e sve shala!
dada Sani Aprilijada?:)) aprili - li - li - li ...
KoPiLe
quote:
Originally posted by dada Sani
Aprilijada?:)) aprili - li - li - li ...
basnovizija [:D]