kade mi otide temata za jugoslavija?
kade mi otide temata za jugoslavija?
dejan dali nekoi ja izbrisa? i zosto?
fio Нешто смрди тука :-) Ако почнат вака да се бришат теми без везе, кај ќе биде крајот?
Strelec dejan, верувам дека ќе се најде што се случи со темата... Штета, одлична тема и добри дискусии имаше!
dejan pa za toa otvoriv takva tema deka znaev ke ima dobri diskucii [:(]
zlotty_co_380 A sto bese topikot, izglda sum ispustil, belja , fucken....sigurno bili jako, dejan ako ne te mrzi otvori ja pak.
OooOo Hmmm ... ako ne kazhe koj e, kje se bara po logovite na forumov da se vidi koj ja izbrishal ...
Great_Macedonian kolku lujge se vo moznost da brisat temi?
intel
quote:
Originally posted by Strelec
Pokraj administratorite, samo ushte moderatorot na forumot "Општи муабети - Miscellaneous"!
И јас ја барав па за инат отворив нова.Да видам кој ќе ја избрише[}:)]
Strelec Pokraj administratorite, samo ushte moderatorot na forumot "Општи муабети - Miscellaneous"!
Strelec Pred da se bara po logovite od forumov, da pocekame da se izjasnat ushte eden od administratorite i moderatorot na ovoj forum... Site ostanati vo megjuvreme demantiraa deka go imaat izbrishano topikot!
AaaAa Vie duri sea primetivte? Pa i dilema koj e ;) so ve gledam cudni :)
dejan ete intel otvori slicen topik:)))
intel
quote:
Originally posted by AaaAa
Vie duri sea primetivte? Pa i dilema koj e ;) so ve gledam cudni :)
[?]Није ваљда?
beaver hunter i shto izleze rabotata... koj ja izbrishal temata?
The`bItCh i zsh?
AaaAa
quote:
Originally posted by intel
quote:
Originally posted by AaaAa
Vie duri sea primetivte? Pa i dilema koj e ;) so ve gledam cudni :)
[?]Није ваљда?
nije valjda ko?[:)]
n/a Дали сите сте малоумни или само таков ви е вашиот однос кон животот? Јасно и гласно ставив до знаење дека ќе ги бришам вашите плачења и лелекања по СФРЈ на два мои поста.
angel
quote:
Originally posted by protivpropaganda
Дали сите сте малоумни или само таков ви е вашиот однос кон животот? Јасно и гласно ставив до знаење дека ќе ги бришам вашите плачења и лелекања по СФРЈ на два мои поста.
Кој си ми бе ти да забрануваш другите да се чувствуваат како сакаат и да ги искажуваат своите чувства????? [:(!] Ако напишам дека си многу убав и паметен ајде забрани ми го и тоа.... . . . . .зошто ова и онака не е вистина.[:D] Си напишал дека имаш 13 години сега, сигорно не е вистина ама да имаше 13 години во СФРЈ и ти сега ќе плачеше и лелекаше по СФРЈ. Си ја сакам СФРЈ назад (па макар само и темата на форумов)!!!
n/a
quote:
Кој си ми бе ти да забрануваш другите да се чувствуваат како сакаат и да ги искажуваат своите чувства????? [:(!]
По се изгледа дека го немаш прочитано мојот пост во таа тема па затоа ова го прашуваш. Овцо една игнорантна.[}:)][:p] Додека јас живеев на висока нога во СФРЈ заедно со одрдена група на соц. младината убедувајки ги останатите дека многу убаво живеат ти кој знае каде беше и колку веруваше во тоа. Ја знаеш онаа: ПОДОБРО ЦЕЛ ВЕК ВО ЏУНГЛА ОТКОЛКУ ЕДЕН ДЕН ВО КАФЕЗ!!!
quote:
Ако напишам дека си многу убав и паметен ајде забрани ми го и тоа.... . . . . .зошто ова и онака не е вистина.[:D]
Што си ти, педер?[:D]
quote:
Си напишал дека имаш 13 години сега, сигорно не е вистина ама да имаше 13 години во СФРЈ и ти сега ќе плачеше и лелекаше по СФРЈ.
Тоа не знам како да го поправам. Се обидов ама без успех, пак покажува 13, баксуз број. Сепак имав повеќе од 13 години тогаш.
quote:
Си ја сакам СФРЈ назад (па макар само и темата на форумов)!!!
Ќе ти се налутев ако мислев дека знаеш што бараш, онака суштински. Мислам дека не знаеш, ниту сакаш да знаеш.
OooOo
quote:
Originally posted by protivpropaganda
Дали сите сте малоумни или само таков ви е вашиот однос кон животот?
Ne ti e prvpat javno da vregjash! Maloumen mozhesh doma da go koristish za najuzhi krug, jasno?
quote:
Јасно и гласно ставив до знаење дека ќе ги бришам вашите плачења и лелекања по СФРЈ на два мои поста.
Mnogu pochna da letash! Ne go sukash brkot na dnevna baza izgleda, a? Ti mozhesh da brishesh postovi shto masovno vregjaat (no osven tvoite postovi, drugi takvi postovi ne gledam), nemozhesh da brishesh cela tema zatoa shto tebe ne ti se svigja ili zatoa shto AaaAa javno ti go spushti na nekolku pati, pa izgleda se oseti mnogu malechok! Jugoslavija e istorija, za nekogo so ubavi spomeni, za nekogo so loshi, no toa pak ne ti dava tebe za pravo da im uskratish na lugjeto pravo da zboruvaat na taa tema i da razmenuvaat mislenja.
n/a
quote:
Originally posted by OooOo
quote:
Originally posted by protivpropaganda
Дали сите сте малоумни или само таков ви е вашиот однос кон животот?
Ne ti e prvpat javno da vregjash! Maloumen mozhesh doma da go koristish za najuzhi krug, jasno?
quote:
Јасно и гласно ставив до знаење дека ќе ги бришам вашите плачења и лелекања по СФРЈ на два мои поста.
Mnogu pochna da letash! Ne go sukash brkot na dnevna baza izgleda, a? Ti mozhesh da brishesh postovi shto masovno vregjaat (no osven tvoite postovi, drugi takvi postovi ne gledam), nemozhesh da brishesh cela tema zatoa shto tebe ne ti se svigja ili zatoa shto AaaAa javno ti go spushti na nekolku pati, pa izgleda se oseti mnogu malechok! Jugoslavija e istorija, za nekogo so ubavi spomeni, za nekogo so loshi, no toa pak ne ti dava tebe za pravo da im uskratish na lugjeto pravo da zboruvaat na taa tema i da razmenuvaat mislenja.
И тоа се случи. Човек кој редовно реди банови од лични диспозиции, а се обидува да попува за ред и поредок. Си чул за интегритет, батка. Гредата во своето око е помала од раската во туѓото, нели?
OooOo
quote:
Originally posted by protivpropaganda
И тоа се случи. Човек кој редовно реди банови од лични диспозиции, а се обидува да попува за ред и поредок. Си чул за интегритет, батка.
Prvo ne e tvoe da sudish za neshto shto neznaesh, ama ovoj pat ajde neka ti bide. Samo za da vidime dali e taka iskochi MAZH i posochi mi koi banovi sum gi stavil jas i zaradi shto sum gi stavil (makar 2-3 bana posochi) pa posle kje zborime za integritet, batka. Shto???? Nemozhesh da najdesh ni tolku??? Shto taka?? Hmmmm ... pred vistinata i bogovite molchat a?
quote:
Гредата во своето око е помала од раската во туѓото, нели?
Ne sum merel iskreno da ti kazham, ti shto vikash? P.S. ne zaboravaj, ovde zborime za tebe, a ne za mene ;)
SirAndReW
quote:
Originally posted by protivpropaganda
Дали сите сте малоумни или само таков ви е вашиот однос кон животот? Јасно и гласно ставив до знаење дека ќе ги бришам вашите плачења и лелекања по СФРЈ на два мои поста.
(Huh kakva greska) Dokolku ti smetase topikot mozese vopshte da ne go citas odnosno otvaras ili da se izjasnish na toj topik zosto ne ja pocituvash poraneshnata federacija . Zar mislis tukutaka ke pomines dokolku izbrises nad 40 mislenja. Mozese ednostavno da ja priznaes greskata protivpropaganda, i nikomu nisto.
Strelec
quote:
Originally posted by protivpropaganda
...се обидува да попува за ред и поредок.
protivpropaganda, една од задачите на администраторите е и да се грижат за работата на модераторите... А по потреба и да назначуваат нови модератори, или да им одземаат статус на модераторите... Тоа значи дека ОооОо има и право и обврска да ’попува за ред и поредок’! Како и да е, знам дека си умен и дека на крај ќе сватиш дека си погрешил. Прашање е само на време. А во меѓувреме обиди се да се воздржуваш од упатување навреди кон останатите... Иако те посочуваат како виновник!
angel
quote:
Originally posted by protivpropaganda Овцо една игнорантна.[}:)][:p]
Види вака, овцата е благородно суштество без кое тебе, мене и на останатите животот би ни бил тежок и комплициран. Затоа ако ти беше намерата да ме навредиш, не го постигна тоа.
quote:
Додека јас живеев на висока нога во СФРЈ заедно со одрдена група на соц. младината убедувајки ги останатите дека многу убаво живеат ти кој знае каде беше и колку веруваше во тоа.
Како да те мачат стари гревови!?!
quote:
Што си ти, педер?[:D]
Не ме интересира сексуалната определба на другите. Немам ништо против тоа сексуално малцинство но ако бараш партнер (педер) на погрешно место го бараш. Можеби има линкови и на таа тема, па побарај таму.
quote:
Ќе ти се налутев ако мислев дека знаеш што бараш, онака суштински.
Човеку, ти си полн со гнев и љутина. Размисли дали има потреба од тоа. Ако и понатаму мислиш дека има, побарај стручна помош или ние овде да отвориме топик со тема „Што го гневи protivpropaganda?“За да се увериш дека тоа нема смисла.
BorisVM
quote:
Originally posted by protivpropaganda
Дали сите сте малоумни или само таков ви е вашиот однос кон животот? Јасно и гласно ставив до знаење дека ќе ги бришам вашите плачења и лелекања по СФРЈ на два мои поста.
Na forumov ne praktikuvame da brisheme temi, bez razlika na nashite lichni mislenja za istite. Podobro kje beshe da se zatvori temata i da se konsultirash so administratorite pred da brishesh diskusii. Poradi ova, moderatorstvoto e odzemeno.