Почина стрелецот на првиот гол во историјата на СП
Почина стрелецот на првиот гол во историјата на СП
silijeski Почина стрелецот на првиот гол во историјата на СП

Стрелецот на првиот гол во историјата на светските фудбалски првенства, Французинот Лисиен Лорен, почина во понеделникот на возраст од 97 година, јавија француските медиуми.На 13 јули 1930 година на стадионот во Монтевидео, Лорен го постигна првиот гол за француската репрезентација во победата над Мексико (4 -1).Лорен за репрезентацијата на Франција одигра десет натпревари и постигна два гола
n/a Кажаа на вести бе пријателе,незнам која ти е целта ако пак и овдека напишеш дека починал.
AaaAa Free- ne gledaat site vesti mozda. A koja ti e tebe celta da go koregirash nego bez potreba?