Kolku vredi vmacedonia.com
Kolku vredi vmacedonia.com
BorisVM VMACEDONIA.COM

$8,515.00 - $10,000.00 USD

This range is based on the following criteria:


Word Relevance

Domain Name Length

Live Web Site

Domain Extension

Traffic Ranking

The value of a particular domain name depends upon many factors and is unique to each registrant. The assessment is intended as a helpful service only and is based on how well the domain name performed in each of the above categories. Five stars indicate the highest possible value rating.

Rezultati od https://www.certifiedofferservice.com/


angel Како се одредува вредноста на еден линк или веб страна? Од што се профитира со тоа? Од реклами? Од поддршка на други линкови? Сигурно сум смешна некому со прашањава ама јас поима немам од ова а од радозналост сакам да знам. Верувам дека и другите не знаат и ги интересира ама поради суетност немаат храброст да прашаат и да признаат дека незнаат.
Strelec
quote:
Originally posted by angel
Како се одредува вредноста на еден линк или веб страна?
Angel, vo vovedniot post na BorisVM go imash odgovorot na tvoevo prashanje:
quote:
Originally posted by BorisVM
...This range is based on the following criteria: Word Relevance Domain Name Length Live Web Site Domain Extension Traffic Ranking The value of a particular domain name depends upon many factors and is unique to each registrant. The assessment is intended as a helpful service only and is based on how well the domain name performed in each of the above categories.
SirAndReW [:D] Дај да ти ја земам на кредит.. [:)]
DonVito gotovo ce te ograbime
darkjesus ko ke stignit do 1 so 6 nuli ke prajme muabet.. do togas nema falenje:)))
mafisKumA CONGRATULATIONS on the ranking dark eve ke ti pomognam, jas ke ti gi pozajmam 6te nuli a ti najdja 1ta [;)][:p]
slasa Vmacedonia ne moze da se meri so miljardi nema pari sto mozat da e procenat
dejan bre, ke stane za malku svetski forum, monopol
DonVito
quote:
Originally posted by dejan
bre, ke stane za malku svetski forum, monopol
veke e
dejan ay ne sum znael, znaci site ne gledat!
bliznak
quote:
Originally posted by slasa
Vmacedonia ne moze da se meri so miljardi nema pari sto mozat da e procenat
Se slagam so tebe, Slave.
SirAndReW
quote:
Originally posted by dejan
ay ne sum znael, znaci site ne gledat!
Да дени .. славни сме сега.. Сласа ќе го снима мед макс 4 , а Дарк ќе игра во следната сезона на Пријатели[:)]
a-pin-dim Hmm, Znaci samo da prodolzime na dobro.
n/a Не би сакал да бидам сватен погрешно, не ми се лутете, но тие критериуми неможат да бидат вистинско мерило за некој домен колку вреди, бидејќи по секоја логика на бизнисот, брендот вреди онолку колку што носи профит. Инаку, не се сомневам дека форумов е посетуван, и дека е високо вреднуван према горе наброените критериуми.
deni ne sho se nikakvo merilo neznam sho uopshte e staveno kako feature YAHOO.COM $8,515.00 - $10,000.00 USD This range is based on the following criteria: Word Relevance Domain Name Length Live Web Site Domain Extension Traffic Ranking dablju ti ef
angel [?] [:I] а може ли и дообјаснување ??? Мене наставнику сеуште не ми е јасно.
Strelec angel, vrednosta na eden website nema vrska so reklamite i linkovite kon drugi sajtovi... Reklamite i linkovite nekogash mozhat da nosat dobar profit, osobeno ako se staveni na nekoj sajt so pogolema vrednost... Kriteriumite za vrednost na eden sajt se od razlichen karakter, no (najprosto kazhano) najmnogu zavisi od posetenosta... Znachi, kolku povekje lugje vleguvaat na eden sajt za odreden period, tolku toj sajt ima pogolema vrednost!
n/a Не, да ве поправам морам. Вистинскиот одговор би бил: Колку повеќе финансиска добивка од сајтот остваруваш (сакаат да се рекламираат кај тебе) - толку ти вреди сајтот. Ниедно друго објаснување не би било прифатливо, кога се дава за вредност на сајт во пари. Аgel, би дал-а ти $10 000 ако неможеш да оствариш профит?
Strelec
quote:
Originally posted by Executive
Не, да ве поправам морам. Вистинскиот одговор би бил: Колку повеќе финансиска добивка од сајтот остваруваш (сакаат да се рекламираат кај тебе) - толку ти вреди сајтот. Ниедно друго објаснување не би било прифатливо, кога се дава за вредност на сајт во пари. Аgel, би дал-а ти $10 000 ако неможеш да оствариш профит?
Од материјална страна набљудувано, апсолутно точен одговор... Но, дали мора се’ да се гледа преку призма на пари?
AaaAa ne e vrednosta na stranata tuku vrednosta na "Domain name" tuka ima razlika. Mozesh da ja kupish vmacedonia, i od nea da napraish online turisticka agencija ili KKK zbirno mesto, i vrednosta na domain name-ot da ne se promeni.
n/a Strelec, па колку што мислам, дискусијава е за пари. Друг муабет е личната сатисфакција или лезетот. AaaAa, сигурно ли неможе да се промени? Те цитирам: "Mozesh da ja kupish vmacedonia, i od nea da napraish online turisticka agencija ili KKK zbirno mesto, i vrednosta na domain name-ot da ne se promeni". Многу грешиш тука. Може да се промени и тоа како во зависност од тоа дали ќе "ја кренам нагоре", или "ќе ја срозам". Вредноста на брендовите е флуктуирачка материја. Не продавам подвлечени пасоси од учебник по Основи на Економија, ова е чиста логика!:)
angel Како се евидентира посетеноста нa една страна (domain name)? За рекламите постори ли ценовник како кај дневните, неделните, месечните весници, кај ТВ и радио? Има веб страни преполни со реклами, дали од нив добро се профитира? Ако е овој бизнис толку добар одма ја фрлам по Вардар мојата лиценца и наместо да се нервирам со клиенти и трчање по градов ќе си седам дома и ќе шкрапам по компјутеров. [:)]
dbk
quote:
Originally posted by a-pin-dim
Hmm, Znaci samo da prodolzime na dobro.
Taka e Dime samo na dobro pa belkim i ti ke ja letnes nekade vo svetot [;)]
concrete
quote:
Originally posted by angel
Како се евидентира посетеноста нa една страна (domain name)? За рекламите постори ли ценовник како кај дневните, неделните, месечните весници, кај ТВ и радио? Има веб страни преполни со реклами, дали од нив добро се профитира? Ако е овој бизнис толку добар одма ја фрлам по Вардар мојата лиценца и наместо да се нервирам со клиенти и трчање по градов ќе си седам дома и ќе шкрапам по компјутеров. [:)]
Se zavisi kakva licenca i za kolku pari e trcanjeto...inaku dali vakviot biznis e dobar ili los zavisi od eden kup elementi,kako i sekoj biznis...vredi tolku, kolku e nekoj spremen da plati za da go kupi.... Prednost e sto za nego nema granici ( vo momentov) , ama ako si pokraj Vardar , tesko rabotis so delot pari.Bankite i vladata uste se vo kameno doba...aj de, vo bronzeno:):):!!! Baska Makedonskite klienti i nivnite advertajzing agencii se posebna prikazna.....Twin Peaks !!!!! Zatoa i ova drustvovo ovde e koj vo Canada, koj vo USA.....i zborime za biznis , ne za programiranje.....inaku so skrapanje moze samo pasijans da se redi, se drugo e veke posebna prikazna :):):)!!!
antigona Ne znam kolku vredi,ama mene mnogu sporo mi se otvara i nisto ne razbiram zatoa sto sum nova.
LordADDR Vo zavisnost od posetenosta na eden sajt mu rasti cenata.Ako ima 100,000 poseti mesecno preku reklami dosta se 1,000 da gi otvorat reklamite i ima odlicen profit.Sepak ako stranata ne e dobra nema ni da sme TUKA neli? :))